» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
3 / 318
»»

jest10 ::

V isti trgovini poišči Sanyo 2600mAh baterije, ter ml-101 polnilec.

STU-III ::

@jest10

koliko moči imajo te svetilke?

pa svetilnost?
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

STU-III ::

Me zanima, če so tile kitajci prav napisali: http://xiware.en.made-in-china.com/prod...

Zanimivo, da kao sveti 2h z močjo 100W. To pa je baterija.
Line secured.

Isotropic ::

kaksen surefire, ce mas soldi

STU-III ::

Ali pa si tako narediš:
Line secured.

jest10 ::

Isotropic je izjavil:

kaksen surefire, ce mas soldi

Dej ne hecej se. Surefire so popolnoma brezvezne lampe, z navitimi cenami in zastarelimi emiterji. Odkar so zunaj LEDice so popolnoma nekonkurenčni in se ven vlečejo na staro slavo, ter državnimi pogodbami, ker so domači proizvajalec. Identični Solarforce kloni so 5-10x cenejši ob isti kvaliteti, najbol poceni kopije(ki pa so slabše) pa tudi do 20x

STU-III je izjavil:

@jest10

koliko moči imajo te svetilke?

pa svetilnost?

Katere svetilke, kater emiter pri katerem toku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

jest10 ::

STU-III je izjavil:

Me zanima, če so tile kitajci prav napisali: http://xiware.en.made-in-china.com/prod...

Zanimivo, da kao sveti 2h z močjo 100W. To pa je baterija.

Vprašanje, če je 100W(če je, potem ne sveti 2h na max). Poleg tega lažejo o CREE LEDici, saj je to čisto običen kitajski multiemiter, ter o lm, ki jih je v realnosti max 4000-5000.

STU-III ::

jest10 je izjavil:

Isotropic je izjavil:

kaksen surefire, ce mas soldi

Dej ne hecej se. Surefire so popolnoma brezvezne lampe, z navitimi cenami in zastarelimi emiterji. Odkar so zunaj LEDice so popolnoma nekonkurenčni in se ven vlečejo na staro slavo, ter državnimi pogodbami, ker so domači proizvajalec. Identični Solarforce kloni so 5-10x cenejši ob isti kvaliteti, najbol poceni kopije(ki pa so slabše) pa tudi do 20x

STU-III je izjavil:

@jest10

koliko moči imajo te svetilke?

pa svetilnost?

Katere svetilke, kater emiter pri katerem toku?


Tiste, katerih sliko si dal, ko dve svetita na steno, tiste ta majhne. Jaz imam eno iz hoferja za 12€ 3W led in me je zelo presenetila njena moč.
Line secured.

STU-III ::

Tako na oko bi rekel, da opazno bolj sveti, kot tisti dve na sliki.



Tole na videu bi bilo zanimivo imeti >:D
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

jest10 ::

Hoferjeva je v resnici okoli 1,5W in ima max 80-100lm. Tisti 2 svetita veliko močneje od nje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

koyotee ::

www.fasttech.com/products/1420/10001980...
te so z zaščito in izbočenim + polom
www.fasttech.com/products/0/10001637/13...

Pri checkoutu uporabi coupon code BLF za 5% popust.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jest10 ::

No, pri lučkah na 1 baterijo se večinoma Sanyo 2600 bolje obnesejo, saj držijo višjo napetost. Kaj ti pomaga višja kapacitera pri 2900/3100 panasoniku, če dasta zadjih 500mAh v okolici 3V, kjer svetilka že opazno izgubi na svetilnosti.
Ter ml-101 je čez glavo dovolj, če imaš samo 1 do 3 lučke:))

koyotee ::

važno je koliko baterij ima posamezna luč, ne koliko luči imaš...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

STU-III ::

jest10 je izjavil:

Hoferjeva je v resnici okoli 1,5W in ima max 80-100lm. Tisti 2 svetita veliko močneje od nje.


In, kako to veš? Govoriš na pamet? Ker meni se zdi, da ima prej več, kot 3W, ne manj. (predvidevam, da imajo zate bolj znane znamke navedeno realno moč, noname pa polovično ane? kot pri lc - corsair napajalcih npr.) Pa, da ne boš rekel, da jaz trolam, ker sem šel zdajle izmerit in pri napol praznih akumulatorjih (v osnovi 2.4V) je vleklo 0,51A. Zdaj si pa predstavljaj, da dam baterije noter in bo napetost 3V, poleg tega bo tok dramatično narastel. Iz tiste slike pa ni videti, da sta svetilki svetlejši, kaj šele "veliko" svetlejši od te iz hofra.
Line secured.

jest10 ::

koyotee je izjavil:

važno je koliko baterij ima posamezna luč, ne koliko luči imaš...

To je res. Ampak ponavadi ni dobra ideja nekomu, ki kupuje prvo luč, predlagati zadevo z več baterijami;)

jest10 ::

STU-III je izjavil:

jest10 je izjavil:

Hoferjeva je v resnici okoli 1,5W in ima max 80-100lm. Tisti 2 svetita veliko močneje od nje.


In, kako to veš? Govoriš na pamet? Ker meni se zdi, da ima prej več, kot 3W, ne manj. (predvidevam, da imajo zate bolj znane znamke navedeno realno moč, noname pa polovično ane? kot pri lc - corsair napajalcih npr.) Pa, da ne boš rekel, da jaz trolam, ker sem šel zdajle izmerit in pri napol praznih akumulatorjih (v osnovi 2.4V) je vleklo 0,51A. Zdaj si pa predstavljaj, da dam baterije noter in bo napetost 3V, poleg tega bo tok dramatično narastel. Iz tiste slike pa ni videti, da sta svetilki svetlejši, kaj šele "veliko" svetlejši od te iz hofra.

Vem, ker imam(no sem imel, ker sem jih že podaril) 2 ti hofer svetilki. Ta svetilka vleče na polne baterije med 0,45 in 0,6A(odvisno kako "dober" model trofiš), ker ni niti pod razno 3W. Ko prišteješ zraven še izgube na driverju(boost driverji imajo 60-85% izkoristek) pa sploh ne;)

Slika, ki sem jo prilimal je slikana pri času 1/30s. Če bi hotel, da se vidi tako, kot vidi oko, bi moral slikati z mojim fotičem pri času okoli 1/10s. Ker slika ni bila namenjena slikanju svetilnosti, ampak obliki svetlobnega snopa, kar se veliko lepše razloči pri temnejši sliki. In ja, obe lučki sta konkretno svetlejši od hoferjeve. Hoferjeva ima okoli 100lm, desna na sliki okoli 250lm (XR-E Q5 pri toku 2A), leva pa okoli 400lm(XM-L T5 pri 1,4A)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

STU-III ::

Ampak o toku se motiš. Ziher, da nima samo do 0.6A, ker sem imel jaz komaj pri 2.4 oz. še nekaj manj nad 0,5A.
Line secured.

jest10 ::

STU-III je izjavil:

Ampak o toku se motiš. Ziher, da nima samo do 0.6A, ker sem imel jaz komaj pri 2.4 oz. še nekaj manj nad 0,5A.

Ne boš verjel, pri 3V ima lahko nižji tok, kot pri 2,4V>:D
Krmljenje LEDice je s konstantnim tokom-nižja kot je napetost, večji tok more dajati od sebe baterija, da lahko driver dovaja LEDici konstanten tok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

jest10 ::

Tako na oko bi rekel, da opazno bolj sveti, kot tisti dve na sliki.

Pa da ne boš še dalje o tem, kako je hofer svetlejša od unih dveh...
Desna luč s prejšnje slike(tukaj je na levi strani), ter lučka, ki je po svetilnosti identična hoferjevi(0,6A tok na 2AA bateriji, XP-E Q3 LEDica, okoli 100lm-vse isto kot hofer luč)

STU-III ::

Tudi na tej sliki se mi ne zdi nič posebnega.
Line secured.

STU-III ::

No, to pa je Hoferjeva luč: (na komaj 2.4V akumulatorjih)



jest10 je izjavil:

STU-III je izjavil:

Ampak o toku se motiš. Ziher, da nima samo do 0.6A, ker sem imel jaz komaj pri 2.4 oz. še nekaj manj nad 0,5A.

Ne boš verjel, pri 3V ima lahko nižji tok, kot pri 2,4V>:D
Krmljenje LEDice je s konstantnim tokom-nižja kot je napetost, večji tok more dajati od sebe baterija, da lahko driver dovaja LEDici konstanten tok.


ja, ko jo bom dal na 230V bo pa tudi konstanten tok, a? pa, ko jo bom dal na 0,5V, bo tudi konstanten tok :))
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

STU-III ::

Iz slik se tudi vidi, da ima hoferjeva bolj belo svetlobo, tvoji bolj na modro vlečeta, sploh tista na desni, ki naj bi imela tako ledico, kot hoferjeva, pa je nima, saj je svetloba očitno drugačna, kot ta na moji sliki.
Line secured.

jest10 ::

STU-III je izjavil:

Tudi na tej sliki se mi ne zdi nič posebnega.

Torej si slep:8)
Iz slik se tudi vidi, da ima hoferjeva bolj belo svetlobo, tvoji bolj na modro vlečeta, sploh tista na desni, ki naj bi imela tako ledico, kot hoferjeva, pa je nima, saj je svetloba očitno drugačna, kot ta na moji sliki.

Ja res, tako enostavno je primerjati 2 sliki narejeni z različnimi fotiči v različnih svetlobnih pogojih.:)) (ti kot kaže v temi, jaz pa v sobi osvetljinimi s halogenkami, ki imajo opala oranžno svetlobo)
Na, slikano v mraku brez halogenk:


"Hofer ekvivalent" je opazno švohnejši od 250lm svetilke.
ja, ko jo bom dal na 230V bo pa tudi konstanten tok, a? pa, ko jo bom dal na 0,5V, bo tudi konstanten tok

Troll

Tukej zaključujem debato s tabo, ker vem da bo sledilo le še trollanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

STU-III ::

Ne, nisem slikal v temi, slikal sem, ko je bila na voljo dnevna svetloba. Ampak vsekakor, da se okolica zatemni, ko pristaviš nekaj svetlega.

Tukej zaključujem debato s tabo, ker vem da bo sledilo le še trollanje


Kaj morem, če se ne spoznaš očitno.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

gregor ::

katero kombinacijo svetilke, baterije in polnilca priporočate
čim ceneje a še zadovoljive kvalitete, torej ne neko poceni in nekvalitetno kitajsko sra***

hvala

LP

mailer ::

Tele hofer svetilke niti slučajno ne obljubljajo 250 lumnov ampak imajo na pakiranju navedeno 130 lumnov. Jaz sem z njo zelo zadovoljen pa čeprav je to moja prva z cree led diodo. Pa tudi baterije so standardne AA, tako da jih lahko v najslabšem primeru tudi kupiš v vsaki trgovini pa tudi polnilne so poceni. V primerjavi z raznimi nestandardnimi je to pri meni velik + pa tudi AAA sem predelal tako da pašejo v njo. Še največji minus je nenastavljivi fokus, ki bi mi recimo pri kolesarjenju ponoči prišev prav, saj je svetloba usmerjena preveč točkovno rad pa bi, da mi osvetli tudi malo okolice.

jest10 ::

Malo nazaj je že bil link. Fasttech trgovina, v njej poišči: Convoy C8 svetilka(po možnosti z XM-L 3C LEDico), sanyo 2600mAh baterije(vseeno če z zaščito ali brez, ker sta tako luč kot polnilc varna), ter ml-101 polnilc.
To je best buy.
Linkov ni, ker pišem s telefona in jih je štorasto dajat.

gregor ::

Hvala, samo ta polnilec je samo usb, torej ni možen priklop na vtičnico?
Lp

jest10 ::

Ja direktno res bolje da ne>:D
Imaš pa na voljo en kup 230/5 USB adapterjev od 2$ dalje. No tisti malo boljši so od kake 6$ dalje

mailer ::

Kolikor sem gledal imajo zgoraj omenjene 18650 akkuje. Koliko pa je sploh razlike v ceni, kapaciteti in napetosti v primerjavi z AA?

jest10 ::

Po shranjeni energiji je približno 1x18650=3xAA. Ozeroma novejše 18650 so že skoraj 4xAA

STU-III ::

jest10 je izjavil:

Po shranjeni energiji je približno 1x18650=3xAA. Ozeroma novejše 18650 so že skoraj 4xAA


Čakaj, čakaj, kako to misliš 3× do 4× AA?

Tale 18650 ima 2900mAh: http://www.conrad.si/Li-Ion-akumulators...

Tale AA akumulator pa ima 2850mAh: http://www.mimovrste.com/artikel/279004...

Kako naj bi bilo to potem 3× do 4× več? Razen, če ti upoštevaš napetost seveda.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

STU-III ::

jest10 kaj imaš tisto ta malo 250lm? in koliko si dal zanjo?
Line secured.

jest10 ::

Po shranjeni energiji je približno

Beri znova.
Pa tokrat še malo poglej napetost, ne samo Ah.
Ter trenutno dobavljive 18650 imajo max 3400mAh, letos ali v začetku prihodnega leta pa prihajajo 3800 in 4000mAh.

jest10 ::

STU-III je izjavil:

jest10 kaj imaš tisto ta malo 250lm? in koliko si dal zanjo?

Ta 250lm ni dobra. Preveč fokusiran snop in zaradi višjega toka preveč gretja.
Imaš raje okol 450lm hladno belo ali okoli 400lm nekje med nevtralno in toplo belo Lahko jasno vzameš tudi z višjim tokom za več lm, samo imaš potem že kar konkretno gretje.

STU-III ::

Ha, ne morem verjeti, kako poceni in zmogljive so v primerjavi s tistimi na www.svetilke.com :))
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

hunter01 ::

A je kdo zasledil svetilko, ki bi "mode" menjala na drugačen način, kot je to na večini?
Do sedaj lučke, ki sem jih imel so te mode menjale tako, da si pač naklikal do željenega moda (npr High) in potem jo vgasnem, prižgem in je že SOS...
Obstaja kakšna, ki bi imela mogoče 2 stikala ali kaj podobnega, da na enem izbiraš mode, na drugem pa On/Off ?

No, pa že lep čas iščem čim močnejšo svetilko, ki bi imela samo strobe (oz. bi se dalo nastavit na strobe only), pa da je strobe res strobe in ne neko počasno žmiganje :)

jest10 ::

hunter01 je izjavil:

A je kdo zasledil svetilko, ki bi "mode" menjala na drugačen način, kot je to na večini?
Do sedaj lučke, ki sem jih imel so te mode menjale tako, da si pač naklikal do željenega moda (npr High) in potem jo vgasnem, prižgem in je že SOS...
Obstaja kakšna, ki bi imela mogoče 2 stikala ali kaj podobnega, da na enem izbiraš mode, na drugem pa On/Off ?

Seveda obstajajo. Samo to po večini niso več budget svetilke(Ena redkih poceni izjem je small sun ZY-T13).
Lahko imaš 2 knofa, lahko pa imaš menjavo in vklop/izklop preko obročka z magnetnim stikalom.

No, pa že lep čas iščem čim močnejšo svetilko, ki bi imela samo strobe (oz. bi se dalo nastavit na strobe only), pa da je strobe res strobe in ne neko počasno žmiganje :)


klik
Sam si nastaviš karkoli ti srce poželi. Magari 20 različnih strobe efektov>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

hunter01 ::

To je to: klik ?

A si mogoče lastiš oz. si jo v preteklosti? Je strobe res strobe? :P

jest10 ::

Ja tale. Samo se moreš zavedati, da je ta svetilka "thrower". Dobra za svetit na večje razdalje. Za univerzalno uporabo rabiš nekaj z manjšim premerom reflektorja.
Strobe je standardni.

tku009 ::

Kaj pa tole?

bond007 ::

Zdej je bla že drugič akcija na DX - AAA svetilka z cree R5 ledico za 1€, seveda free dostava v Slo. Laufa tudi na li-ion 10440 in da od sebe čez 300 lumnov, z ni-mh LSD pa okoli 120. Pač runtime je fejst bogi, ampak zadeva je dokaj majhna, kar meni osebno pride velikokrat prav... Še link: http://dx.com/p/ultrafire-m5-cree-xp-g-...

PhotoBlaz ::

Hunter01... preglej Ebay in išči Flashlight UltraFire WF-501B XM-L2 LED. Sicer ima samo fiksen fokus, ampak sveti pa nenormalno. Poleg tega na tudi mojo veliko srečo ima memory, torej na mode-u kjer ugasneš se tudi kasneje prižge.
CREE XM-L2 je trenutno najmočnejša LED dioda za flashlighte, vsaj kot je meni znano.

Cena je pa smešna....skupaj s polnilcem in 2x 18650 bateriji in poštnino je bilo minimalno čez 20$.

jest10 ::

Pa dajmo malo pokritizirati:8)
UltraFire WF-501B XM-L2 LED

Pa ne no. Ne moreš no predlagati svetilke, ki ima obupno slabe termalne lastnosti. LEDica se brez modifikacije dobesedno kuha:|
Sicer ima samo fiksen fokus, ampak sveti pa nenormalno.

Če jo poganjaš s tokom, ki povzroča "nenormalno" svetenje, se še bolj nenormalno greje.
Poleg tega na tudi mojo veliko srečo ima memory, torej na mode-u kjer ugasneš se tudi kasneje prižge.

Pa a ti veš, da je ta lučka na voljo v 100+ različnih verzijah? Tako da so te oblube brez pomena. Komot dobiš brez memorije, ali še huje, "next mode memory>:D"

CREE XM-L2 je trenutno najmočnejša LED dioda za flashlighte, vsaj kot je meni znano.

SST-50, SST-90(in njene podverzije), MK-R, MT-G2;)
Cena je pa smešna....skupaj s polnilcem in 2x 18650 bateriji in poštnino je bilo minimalno čez 20$.

Glede na to, da dobiš zanič baterije in polnilc, je to žal daleč od dobre ponudbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

PhotoBlaz ::

Hunter01... kot je napisal Jest10 zgleda nimam nič prav. Torej je raje ne kupi ;)
Meni vseeno sveti super, res pa se kar segreje, če jo imaš prižgano npr 20 minut na high mode. Jaz jo sicer na high mode uporabljam redko, zato mi to ne predstavlja problema.

jest10 ::

Kompletna serija P60 svetilk(501, 502, 504 itd) ima zelo slab prenos toplote z LEDice na ohišje. Zadeva je bila namreč v osnovi delana za navadne žarnice, kjer je bilo fino, če ti žarnica ni preveč ogrela ohišja. Nato so le malenkost spremenili reflektor in not vtaknili LEDice. Hlajenje je zato slabo;)

Pa da se malo navežem na tole temo
Meni se ne zdi, da bi bil flood kaj švoh. Ozeroma kot trdiš ti, da ga sploh ni>:D



Za primerjavo ena "250lm" zoom svetilka slikana pri istih nastavitvah v flood načinu(v realnosti 2-3x švohnej kot XM-L varjanta zoom svetilk, samo za primerjavo bo ok).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

STU-III ::

Hm, tisto na spodnji sliki se mi pa ne zdi 250lm...

Kakšno priporočaš, da je čimcenejša, čimmočnejša? Pa kakšen polnilec in litijevko? Kako se sploh naroča iz tega fasttecha? Paypal ali kako?
Line secured.

Limona ::

a vete za nekaj kar bi bilo okoli 20€ pa dolgo zdrći in dobro sveti za svoj denar? :)

STU-III ::

na fasttech se bolj jest10 spozna ampak za 5€ že dobiš 900lm svetilko: http://www.fasttech.com/products/1601/1... ne morem verjet, haha :))
Line secured.

STU-III ::

jest10 a bi bila tale v redu: http://www.fasttech.com/products/1601/1... pa kateri polnilec in baterijo še?
Line secured.
««
3 / 318
»»