» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
162 / 319
»»

Tsunamii ::

Samael je izjavil:

N2-3A je 5000K (nevtralna bela)
N4-1C je 6000k (hladna bela)


Hvala !
SAm firbec..katero vi prisegate ? Meni je osebno 6000k

matobeli ::

Mene mika N4-5C (4000K) :P

Samael ::

Tsunamii je izjavil:

Samael je izjavil:

N2-3A je 5000K (nevtralna bela)
N4-1C je 6000k (hladna bela)


Hvala !
SAm firbec..katero vi prisegate ? Meni je osebno 6000k

Osebno mi je okoli 5000 pri žepni svetilki idealno. (izberem pa tudi 6000K raje kot 4000K ~ stvar osebne preference)


matobeli je izjavil:

Mene mika N4-5C (4000K) :P

Tisti popust za 4000k ne deluje :P
(ampak je še vseeno konkretno znižana ~ 42,99USD)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Vaseer ::

Je pri BG enako kot pri GB z "EU Priority Line", da pride v 99,99999...% primerih mimo carine?
LiitoKala Lii-50A so primerne za L6? So flattop in dodam magnetek? Jih imam par na rezervi (že nekaj časa čakajo na L6 :D)

koyotee ::

Vaseer je izjavil:

Je pri BG enako kot pri GB z "EU Priority Line", da pride v 99,99999...% primerih mimo carine?
LiitoKala Lii-50A so primerne za L6? So flattop in dodam magnetek? Jih imam par na rezervi (že nekaj časa čakajo na L6 :D)


Jaz se ne bi igral z magneti v kombinaciji z litijevimi baterijami v nobenem primeru.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Vaseer je izjavil:

LiitoKala Lii-50A so primerne za L6? So flattop in dodam magnetek? Jih imam par na rezervi (že nekaj časa čakajo na L6 :D)

Ja, flattop so. Nekdo v tej temi je rekel, da ima med njima celo stik in mu delajo. Večini ne dela. Jaz sem pricinil bunkico.
Ne nobenih magnetov ne uporabljaj tu - ker sta dve bateriji v seriji!

Za občasno amatersko spajkanje tistih par pizdarij na leto bo celo tole čisto ok: Mustool® MT223 60W s kodo FinMustool $7.64 (še spajkalno žico kupi)

matobeli ::

Meni liitokaline ne naredijo stika, pomojem pa da perciju (mogoče tudi kdo drug) naredijo.

A ma kdo kakšen pameten test zakaj ne magnetka? Ker jaz ravno to počnem :))

Sej ne da imam spajkalnik večkrat pri roki in bi mi vzelo ravno 5min pricinit eno bunkico na vse baterije in bi bilo itak bolj priročno kot magnetek ki se bo enkrat izgubil...

barakus ::

Jaz imam L6 pa litokala flat top pa magnet pa dela ok

Vaseer ::

Spajkalnik imam, je pa magnet elegantnejša rešitev, da se lahko baterije uprabi še drugje.
Bom pricinil bunkico, da se ne bom kasneje tolkel po glavi. Bunkico je treba dodati na obe bateriji ali samo na 2. (na plus pol 2. baterije, ki se dotika minus pola 1. baterije)?

Samael ::

Jaz na to sploh nisem pomislil, sem atomatsko pricinil na oba. Ampak najbrž imaš prav in bo tudi na plus pol druge baterije ok.

Samael ::

barakus je izjavil:

Jaz imam L6 pa litokala flat top pa magnet pa dela ok

Itak, da dela (če zanemariš povečan internal resistance). Kaj pa če se ti iz kakšnega razloga med baterijama premakne do roba cevi - kar avtomatsko pomeni kratek stik baterij brez PCBja.
Ne rečem, da se ti bo to zgodilo, je pa nekako splošno uveljavljeno mnenje, da je to slaba praksa, ki poveča dejavnik tveganja pri uporabi litijevih baterij brez PCBja.
Včasih se je dobilo tudi battery series connector (plastični disk s fedrom v sredini), kar se mi zdi tudi eleganrna rešitev, nisem pa že dolgo videl tega nikjer.

perci ::

ja, men delajo flat liitokala baterije normalno brez magnetov.

Sicer pa bi jo tudi jaz nabavil ampak ne vem kaj naj z dvema. Komu bi jo dal ampak vecina frendov raje vzame nek edc. L6 je za veliko vecino overkill.

perci ::

tele baterije so notri

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

gregor ::

Tej L6 se bo težko upreti. :D
To pa je zelo nizka cena. Verjetno res še ni bila nižja. Pa še OP reflektor ima, kar se mi dopade.
Kakšna je razlika med XHP70 in XHP70.2, je to da nima 70.2 za vas "deal breaker"?
Ali res moram nabavit zaščitene 18650, ker jih nimam.

Danes sem dobil FF ROT66, čudovita lučka. Tako majhna, pa ima kljub temu 3 x 18650, pa 9x Nichia 219B SW45K R9080 High CRI Emitters 5000lumens R9080 CRI95 :D...
Nisem še dosti svetil z njo, imam pa manjši problem ;), ne vem kako se jo popolnoma izklopi. Ker male vijolične ledice in stikalo stalon svetijo.
Če ne bom ugotovil, bom moral na BLF vprašat.;)

Slike seveda sledijo.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

VIP58 ::

Vaseer je izjavil:

Je pri BG enako kot pri GB z "EU Priority Line", da pride v 99,99999...% primerih mimo carine?


V temi o Banggodu pravijo da je "EU Priority Line - velja da je duty free 100 %"
Too much of everything is just enough.

Konlov ::

kumer je izjavil:


https://www.banggood.com/NITECORE-USB-B...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling&cur_warehouse=CN

MTKZH - 24.99
kode ne vem če delujejo, nisem probal...
LP

Koda deluje...

Samael ::

gregor je izjavil:

Tej L6 se bo težko upreti. :D
To pa je zelo nizka cena. Verjetno res še ni bila nižja. Pa še OP reflektor ima, kar se mi dopade.
Kakšna je razlika med XHP70 in XHP70.2, je to da nima 70.2 za vas "deal breaker"?
Ali res moram nabavit zaščitene 18650, ker jih nimam.

Jaz sem predčasom kupil en par protected 26650 baterij izrecno za L6, pa sploh noter ne pridejo, so predebele (verjetno ravno zaradi dodanega PCBja, dodatne folije) :p

XHP70.2 je pač nova. Nekih 7% več svetilnosti (zanemarljivo), mogoče nekoliko bolj učinkovita poraba energije in pa tisti krogci v hotspotu so manjši. Zame ni dealbreaker, ker je XHP70 L6 še vedno običajna L6 kot jo poznamo. Saj, kdo pa sploh že ima XHP70.2 L6 anyway? (razen če daš 70USD namesto 65USD za običajno direktno iz Convoy store).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

VIP58 je izjavil:

Vaseer je izjavil:

Je pri BG enako kot pri GB z "EU Priority Line", da pride v 99,99999...% primerih mimo carine?


V temi o Banggodu pravijo da je "EU Priority Line - velja da je duty free 100 %"

Če je to res, je pa sploh super. Kot vidim je EU Priority Line samo par centov več, kot navadna poštnina in še vedno pod 2USD, medtem, ko me je carinska pošta za prvo L6 olupila (po spominu) za nekih 17 EUR :)

Problem okoli tega deala danes pri nekaterih, ki že imamo L6, je občutek, da je "too good to be true" deal in ob tem občutek, da mogoče bo pa vseeno prav prišla še ena ... pa čeprav zaradi teže in velikosti že prva večino časa preživi v škatli. Še vedno se upiram, razcepljen v notranjosti! :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

Ja, zares uporabil sem jo samo enkrat na jadrnici, pa tudi takrat bi za silo slo tudi s cim svohnejsim.

Ampak je pa res kul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Okapi ::

Kar se mene tiče, se ugotovil, da je od teh večjih Q8 bolj splošno uporabna. Zelo koristen se mi zdi osvetljen gumb za vklop, in to, da jo lahko postavim pokonci, nanjo dam difuzor in je uporabna namesto luči na nočni omarici (oziroma kot "lanterna"). Ne nese tako daleč kot L6, ampak še vedno več kot dovolj za vse namene.

Vaseer ::

L6 naročena. Hvala za kodo in navodila, zdaj pa na poštarja prežat :D
Imate kaj informacij kako kaže s prenovljeno verzijo Zanflare T1? Pred časom sem nekje zasledil, da pripravljajo novo verzijo, sedaj pa nikjer ne najdem nobene info.

barakus ::

Fantje seveda rabite 2, kako boste hodili samo z eno, saj se vam bo hrbtenica ukrivila, je potrebno enakomerno obremeniti obe roki :-D.

Jaz sem naročil eno iz akcije, razmišljam da bi eno zmoddal na še večji output, se je kdo že lotil tega?

gregor ::

L6 naročena. :D

Katere 26650 priporočate?

To:

https://eu.nkon.nl/rechargeable/26650/k...

Ali kaj cenejšega, boljšega?

Lp

perci ::

Jaz imam kar Liitokala iz AE

gregc1 ::

rabu bi neki tazga. sam da je kasnih 15€. racunam na kasno kodo :). kaj praute?

https://www.gearbest.com/headlights/pp_...

Tsunamii ::

Kako se obnese L6 napram Q8 ? Glede na to da je L6 zverina... >Imam Q8 in sem noro zadovoljen. Ko vklopim je dan :D

Konlov ::

Konlov je izjavil:

kumer je izjavil:


https://www.banggood.com/NITECORE-USB-B...!A&utm_campaign=martin&utm_content=chendongling&cur_warehouse=CN

MTKZH - 24.99
kode ne vem če delujejo, nisem probal...
LP

Koda deluje...

Ker pa sem kliknil na Air Parcel Register, bo overall koda šla po gobe,;((...

perci ::

Tsunamii je izjavil:

Kako se obnese L6 napram Q8 ? Glede na to da je L6 zverina... >Imam Q8 in sem noro zadovoljen. Ko vklopim je dan :D

manj se greje in posledicno ne rabi stepdowna. sicer pa je q8 manj glomazna (ceprav grda piksna) in posledicno uporabnejsa.

L6 bi bila kul za policijo, gasilce....namesto tistih shitty se glomaznejsih maglitk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

perci ::

gregc1 je izjavil:

rabu bi neki tazga. sam da je kasnih 15€. racunam na kasno kodo :). kaj praute?

https://www.gearbest.com/headlights/pp_...

Ne bo šlo. 25eur je kar nek minimum za tako luč.

Tsunamii ::

perci je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Kako se obnese L6 napram Q8 ? Glede na to da je L6 zverina... >Imam Q8 in sem noro zadovoljen. Ko vklopim je dan :D

manj se greje in posledicno ne rabi stepdowna. sicer pa je q8 manj glomazna (ceprav grda piksna) in posledicno uporabnejsa.

L6 bi bila kul za policijo, gasilce....namesto tistih shitty se glomaznejsih maglitk.


Hvala perci. ME zanima jo kupit..da vidim razliko med L6 in Klarusovo XT12GT .. cerpav slednja je malo bebe napram temu orjaku.. Prevsem throw me zanima.

knap ::

če je morda kdo spregledal, nova astrolux throw lučka:

STROLUX FT03 SST40(2) 2400lm 875m NarsilM v1.3 USB-C 2A 26650/ 21700/18650 Flashlight - $2X.99
http://budgetlightforum.com/node/65210

cena je kar zanimiva, pod 30 usd...

Tsunamii ::

knap je izjavil:

če je morda kdo spregledal, nova astrolux throw lučka:

STROLUX FT03 SST40(2) 2400lm 875m NarsilM v1.3 USB-C 2A 26650/ 21700/18650 Flashlight - $2X.99
http://budgetlightforum.com/node/65210

cena je kar zanimiva, pod 30 usd...



Nice..
Ampak, kje najdejo vso to metrazo pa ne vem.. Isto za Klarus XT12GT ..600m..yes=>NOT. Ce je 200m je odlično.

perci ::

Jah, probaj na 0.5 km osvetlit prometni znak. bi znalo ratat.

bmwwww ::

Tsunamii je izjavil:


Nice..
Ampak, kje najdejo vso to metrazo pa ne vem.. Isto za Klarus XT12GT ..600m..yes=>NOT. Ce je 200m je odlično.


Ko sem jo dobil sem takoj preveril iz balkona pa 250m vstran na eno bajto svetil in je šlo brez problema. Če se spomnim jo bom zdaj ponoči opalil in posvetil na neki preverjeni razdalji pa nardim še sliko (če ne pozabim).

bmwwww ::

Sicer tezko s tel.slikat na taki razdalji in v temi, ceprav je bil svetilnik osvetljen

1.razdalja



22. Izklopljena


3. Vklopljena

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmwwww ()

VIP58 ::

gregor je izjavil:

L6 naročena. :D

Katere 26650 priporočate?

To:

https://eu.nkon.nl/rechargeable/26650/k...

Ali kaj cenejšega, boljšega?

Lp


Te baterije najbolj pašejo v L6, pa hitro nabavi ker so redko na zalogi.
Too much of everything is just enough.

perci ::

A je kdo (razen mene) probal s flat Liitokala baterijami?

Samael ::

Jaz sem. Ni delalo.
Saj, predvidevam, da večina poskusi prej tako, kot pa na slepo vnaprej cini bunkice na baterijo / oz. dodaja magnet.

Aar2rk ::

Samael je izjavil:

Convoy L6 na banggoodu samo US$38.99 !!! Zdi se mi, da je to najnižja cena, kar je bila kdajkoli za to mega lučko!!! Kupon za popust je v samem linku:

https://www.banggood.com/Convoy-L6-XHP7...



S klikom na link nikakor ne pridem pod 65$, sklepam, da ne dela več? :'(

matobeli ::

perci je izjavil:

A je kdo (razen mene) probal s flat Liitokala baterijami?


Čist možno je da imajo črne malo bolj izbočen + kontakt, vsaj glede na tvojo sliko.
Moje so še modre in so precej flat, oziroma izolacija okoli + pola je precej visoka.

Tsunamii ::

Aar2rk je izjavil:

Samael je izjavil:

Convoy L6 na banggoodu samo US$38.99 !!! Zdi se mi, da je to najnižja cena, kar je bila kdajkoli za to mega lučko!!! Kupon za popust je v samem linku:

https://www.banggood.com/Convoy-L6-XHP7...



S klikom na link nikakor ne pridem pod 65$, sklepam, da ne dela več? :'(


Neeeee. >PA danes sem jo hotel kupit !! Meradsica !!

VIP58 ::

Imam tudi črne liitokala 26650, tudi če jih močno stisnem skupaj ni kontakta. Perci ima special edition :D
Pri flattop, baterijah bi bil jaz previden, če je vidna reža med folijama, ko jih stisneš je vredu.
Če pa ni reže, je lahko slab kontakt in med obremenitvijo pride do težav.
Too much of everything is just enough.

Aar2rk ::

Tsunamii je izjavil:

Aar2rk je izjavil:

Samael je izjavil:

Convoy L6 na banggoodu samo US$38.99 !!! Zdi se mi, da je to najnižja cena, kar je bila kdajkoli za to mega lučko!!! Kupon za popust je v samem linku:

https://www.banggood.com/Convoy-L6-XHP7...



S klikom na link nikakor ne pridem pod 65$, sklepam, da ne dela več? :'(


Neeeee. >PA danes sem jo hotel kupit !! Meradsica !!


Aha, upgrade na slabše, zdaj sploh link ne dela več.

@Samael, ali mogoče veš, kakšen je bil kupon, da bi ga probal vnest?

Samael ::

Že včeraj je bilo tega deala konec :)
(link sicer dela, če uporabiš originalnega stran nazaj, ne tega zgoraj, ki ga quote skrajša)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

VIP58 je izjavil:

Imam tudi črne liitokala 26650, tudi če jih močno stisnem skupaj ni kontakta. Perci ima special edition :D
Pri flattop, baterijah bi bil jaz previden, če je vidna reža med folijama, ko jih stisneš je vredu.
Če pa ni reže, je lahko slab kontakt in med obremenitvijo pride do težav.

Sej to me malo skrbi....ampak potem bi bile skoraj sigurno tudi težave, da ne bi lepo svetilo na turbo. Zdej ste me pa vrgli v skrbi :).

Samael je izjavil:

Že včeraj je bilo tega deala konec :)
(link sicer dela, če uporabiš originalnega stran nazaj, ne tega zgoraj, ki ga quote skrajša)

Vsaj ne bo dileme glede tega ali naj jo kupim ali ne :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

gregor ::

Tisti, ki ste zamudili L6 za 39 usd, na voljo je koda za 46 usd

https://www.banggood.com/Convoy-L6-XHP7...

Koda: AC18



vir:
http://budgetlightforum.com/comment/144...

vem da ni 39 usd, ampak še vedno boljše kot 65 usd :)

ne pozabite izbrat EU priority line za 1,68 usd, potem bi naj bilo brez ddv, carine

LP

bagi ::

zadnjic sem v obiju tole opazu:
https://www.obi.de/taschenlampen/ledlen...
se mi zdi dost vredu za ta denar, sam imam isto firmo samo nekoliko manjso pa sem zadovoljen, le da sem pred leti dal zanjo 60eur v UK
Bagi

gregor ::

290 lm v letu 2019 je smešno malo, ko imaš lučke z 1000+ lumni za pol te obi cene...

npr Zanflare F1

https://www.gearbest.com/led-flashlight...
$ 12.99 code: SDDeal35

pa to ni edina lučka proti kateri se lahko ta LL skrije

poglej npr tukaj:

http://budgetlightforum.com/node/52547

Samael ::

290 lumnov je čisto solidna svetilnost za AA lučko. Bi mi bila zanimiva.
... do momenta, ko sem opazil, da potrebuje 4 x AA baterije.
I'll pass ... :)

Mogoče za nekoga, ki išče eno čisto običajno lučko, za v predalu / po potrebi in na dosegu tudi ostalim družinskim članom, tista "kao taktična" Zanflare F1 niti ni najboljša izbira. 18650 baterije so za causal prebivalstvo še vedno bolj kot ne neka eksotika.
Kakšna Lumintop AA v 2.0 (ki se jo na banggoodu s kodami, par strani nazaj, dobi pod 15 USD ) in da od sebe na eno AA baterijo 270 lumnov (na 14500 po potrebi pa še vsaj enkrat toliko) se mi zdi boljša izbira.
BlitzWolf(R) BW-ET1, s podobnimi lastnostmi kot Lumintop AA so bile pa (ne vem kako je zdaj) celo pod 12 USD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Okapi ::

Samael je izjavil:

290 lumnov je čisto solidna svetilnost za AA lučko. Bi mi bila zanimiva.
... do momenta, ko sem opazil, da potrebuje 4 x AA baterije.
I'll pass ... :)

Mogoče za nekoga, ki išče eno čisto običajno lučko, za v predalu / po potrebi in na dosegu tudi ostalim družinskim članom, tista "kao taktična" Zanflare F1 niti ni najboljša izbira. 18650 baterije so za causal prebivalstvo še vedno bolj kot ne neka eksotika.

Saj sploh ni treba, da vedo, kaj je notri. Ima vgrajen polnilnik, in to je to.
««
162 / 319
»»