» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
153 / 319
»»

impre ::

Če kdo rabi za 13$...
https://www.gearbest.com/led-flashlight...

Koda:SDDeal35

gregor ::

tako poceni pa že dolgo ni bila, škoda edino da je 4500-5000K



morda je celo nabavim ;)

6151
ta F1 bi bila čisto ok za kolo, ali pa convoy c8 ipd, za 25 eur dobiš veliko lučk...

LP

6151 ::

Hvala. Nosilec lahko katerikoli univerzalni ali se kaj posebej priporoča?

Brainstorm ::

Tudi BLF A6 se mi zdi da ima kar dobro ceno 19 usd glede na to da dobiš zraven Samsung 30Q baterijo. Morda pa je preko android aplikacije še ceneje.

https://www.banggood.com/BLF-A6-XPL-160...

Zgodovina sprememb…

gregor ::

To pa je zelo stara lučka...

perci ::

ki zelo v redu deluje. jaz sicer uporabljam klona astrolux s1 s tamalo baterijo in mi je zlo kul.

Samael ::

Mogoče tu tudi ni za zanemariti dejstva, da je F1 za na kolo kar malce dolga, masivna ... ima dva gumba in pa USB polnjenje, ki ga v teh okoliščinah (sploh ker že ima polnilec) sam najraje ne bi imel (kolo je lahko pogosto izpostavljenu dežju, vlagi, kondenz...).
BLF A6, Convoy S2+ ali pa tale mega poceni (rebranded S2+) Utorch CREE XPL V6 stepless dimming verzija, ki so jo dobi že za nekih 7USD ... so vse lažje, krajše, en klik, itd ...

RockyS ::

Iščem še eno čelko, najraje takšno ki se polni preko usb, nazadnje sem od nekoga kupil hr20, če še ima kdo kako na zalogi se priporočam.

Dejansko nihče? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

gregor ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Apis ::

Zdravo,

potreboval bi čelno svetilko, ki res dobro rdeče sveti. Potrebujem za nočno delo pri čebelah. Tisti, ki ste že kaj kupili, katero bi priporočali?

Samael ::

Sam še nisem nabasal na lučko s kombinirano belo/rdečo ledico, kjer bi rdeča res močno svetila. Verjetno je tako by design rdeče? Na splošno pa Nitecore čelke imajo običajno še rdečo ledico.
Če ne drugo (tako ali tako za na blizu ne rabiš lučko s 1000lm) lahko poskusiš z najcenešo (NITECORE NU10), ki sicer sploh ni napačna, za nekih 15USD. Rdeča ledica pri NITECORE NU10 da od sebe nekaj več kot naprimer rdeča pri ročni EC21, ampak pač še vedno je to zgolj zamolklo rdeča.

Za predstavo daj tule na 1:00 minuto ali nekaj takšnega, prikaže rdečo svetlobo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

BLF GT MICRO

jih je že preveč ;)

http://budgetlightforum.com/node/63765




AA / NiMh / 14500 compatible
Narsil UI
Cree XP-L HI

Apis ::

@Samael, hvala za odgovor, zgleda obetavno.

VIP58 ::

koyotee je izjavil:

VIP58 je izjavil:

m3k je izjavil:

FLASH DEAL: NCR18650B 3.7 v 3400 mah 18650 baterije od 2,04 - 9,25 EUR (1-6 kosov) brezplačna poštnina


SAj ne da bi jih rabil, ampak nisem mogel da ne bi :D
Za 6 kom je meni odtrgalo iz vise 8,34 €, = 1,39 € za kom.


Ja sej bogve kaj bo čez 3 mesece, ko jih boš dobil, lahko da jih boš že rabil :P



Včeraj dobil, koyoteejeva napoved se je deloma uresničila, po dobrih šestih tednih še ne vem kaj bi z njimi ;((
Pri času dobave je pa čisto falil :P
Ampak na srečo prihaja čas obdarovanj, jih bom že za kaj porabil.
Too much of everything is just enough.

Samael ::

Kupon cS7fzKh1 za Convoy C8 (XML2) za cca 9.99 usd + $0.72 poštnina.

Konlov ::

Imam takle polnilec in baterijo 5000mah. Ali se da kupit baterijo z več mah in ali je ta polnilec potem ustrezen:

matobeli ::

Imaš (žal) random kitajski komplet, kar pomeni da imaš v resnici max 2000mAh (5000mAh v tej velikosti sploh ne obstaja) baterijo, polnilec je neustrezen dokler ne preveriš polnjenja z multimetrom ker kvaliteta močno variira, pa tudi sama svetilka je, po sliki sodeč, precej v spodnji polovici.

Da odgovorim na dejansko vprašanje: da, lahko kupiš drugo baterijo priznanega proizvajalca (cca 3400mAh je max) in bo delovala veliko bolje od obstoječe. solidni polnilci pa so tudi že okol 5eur.

Konlov ::

Hvala.
Lahko prosim sheraš link do kakšne home svetilke, ki bo tudi uporabna.

Samael ::

Preleti tole malce.
http://budgetlightforum.com/node/60338?...
http://budgetlightforum.com/node/52547?...

Tudi lučke okoli $10USD so tu večinoma povsem ok. Če se ti oko ustavi na čem, kar bi te zanimalo, nas lahko tudi vprašaš za mnenje :)

Ta moment so tudi na aliexpressu 14500/AA in 18650 SOFIRN lučke močno znižane (še vedno se ji drži cena črnega petka), tako da komot vzameš kaj od tam. V cenovnem rangu od 8 (14500/AA lučke) do 15USD (18650 lučke).

Mimogrede:
Sam sem z Ultrafire C8 lučko (slaba lučka btw.) dobil podobno modro 18650 baterijo z "ogromno" kapaciteto. Bila je znatno lažja od ostalih kvalitetnih 18650 baterij in discharge test je pokazal okoli 4x manjšo kapaciteto, kot je bila navedena. Kar je matobeli pozabil dodati glede tvoje baterije je to, da gre najbrž za nevarno kitajsko baterijo brez kakršnih koli mehanizmov (ki bi preprečili ventiliranje, eksplozijo...) zaščite.

Samael ::

Aja, še vprašanje glede baterije.
Da, seveda lahko kupiš kakovostno baterijo z neko konkretno kapaciteto.
Cenovno dokaj ugodno, hitro in preverjeno zanesljivo kupujemo 18650 baterije tu: https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s...

Nekaj v tem smislu je ta moment največ kar lahko dobiš v tem formatu:
https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s...
https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s...
(obe bateriji sta enakovredni in nekajkrat presegajo kapaciteto tvoje modre kitajske baterije)

Edino vprašanje je, če tvoja lučka dela na flattop (gladka površina), buttontop (bunkica) ali oboje baterije.

Konlov ::

Je tole kaj bolj varno od tiste, ki jo imam: Sofirn New C8 Tactical LED Flashlight 18650 Cree XPL2 XPL HI Powerful Flash light Portable Torch light Lamp Bike Light Camp hunt
https://s.click.aliexpress.com/e/cTzV5B....

Samael ::

Da. Impresioniran boš, kako daleč nese ta lučka :) Zlasti Cree XP-L HI verzija (XP-L2 da od sebe nekaj več lumnov, se malce bolj "razlije" po okolici, ne dosega pa takšne daljave).
Z nobeno teh dveh ne moreš iti narobe.

perci ::

Je pa zelo throwy, da ne boš presenečen. Tudi oblika je mal tečna za every day carry.

Samael ::

To si pa tako rekel, kot da bi bil throw nekaj negativnega. Precej ljudi ima rada throw (daljši, bolj koncentriran snop) svetilke. Se da fajn pohvaliti pred prijatelji ko osvetliš zgradbo 400m in več stran :) Ne profitiraš s tem v zaprtem prostoru ali sredi gozda, fajn je pa če si nekje na samem/na odprtem. Pri kakšni iskalnih akcijah, reševanju in podobno. Kakorkoli pač že 1000lm v vsakem primeru sveti fajn, pa naj bo throwy al floody, tako da se jaz ne bi ne vem koliko obremenjeval s tem :)

C8 je klasika, ki jo izdeluje precej različnih znamk. Najbolj priljubljene C8 so najbrž Convoy znamke, izogibaj se pa Ultrafire C8, ki ne dosega ne kakovosti ne svetilnosti Convoyeve in Sofirnove in razen zunanjega izgleda nima kaj dosti z omenjenima dvema.
Jaz mislim, da katero koli kakovostno C8 zbereš, boš impresioniran, koliko dobiš za ta denar. In pa seveda kupi novo baterijo. Tisto modro pa zavrzi. Če te jaz nisem prepričal, naj te tole: https://www.youtube.com/results?search_...

https://www.gearbest.com/led-flashlight... je ta moment 15.99 + 0.72 je malce starejša verzija s flood (ne throw) ledico, kot je Sofirn zgoraj, ampak še vseeno precej solidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Konlov ::

Odločil bi se za komplet, najraje 2 svetilki plus polnilec.
1. A USB polnilec je bolj varno kot 220V?
2. Nekako mi ni jasno, zakaj bi bila ta C8, ki mi jo predlagate, bolj varna od one, ki jo imam...

Samael ::

1. Polnilci so dandanes tako poceni (raznorazni liitokala, xtar, ali celo nitecore ...) da če vzameš katerega preverjenih (celo tale za 5 usd bo ok), načeloma ni težav ne z enim, ne z drugim načinom polnjenja. Ok je, če fila tako litijeve kot tudi NiMH baterije, da imaš potem s temi polnilci mir.
Je pa pri polnjenju litijevih baterij tako ali tako vedno priporočljivo biti doma, pa da ne postaviš polnilca ravno na gorljivo (papir, plastika...) površino.

2. Za svetilko ne vemo, je pa vprašljivo, katere varnostne mehanizme ima ta relativno poznan generičen model lučke (low voltage protection, thermal control, anti-reverse protection ...), ki običajno navaja lažno specifikacijo - konec koncev uporabljaš litijeve baterije ...
Kar je bil predmet govora je predvsem baterija sama. Ta modra, z navedeno lažno kapaciteto (ki v tem formatu sploh ne obstaja).

Samael ::

Kompletov z najbolj cenenim generičnim polnilcem in baterijo sumljive kakovosti se raje izogibaj.
Kupiš lahko kakovostno lučko za nekih 10 - 15 eur. Polnilec za 5 eur. Pa panasonic/samsung/LG/sony baterijo za 4 eur, pa imaš cel komplet, ki po kakovosti, zanesljivosti in svetilni moči močno prekaša tistega zgoraj, za nekih 20 eur ali še manj.

Še ena lučka pod 15 EUR, kot predlog, ki ta moment glede na ceno ponuja kar precej.

hunter01 ::

Je še kak deal trenutno v rangu 10-15€

Iščem predvsem nekaj v stilu Zenflare F1, Convoy S2, Nitecore EC21 (pa da ni nobena od teh treh) :)

Ta Sofirn SP32A deluje v tem rangu. Ste zadovoljni z njo? Mogoče še kakšna z integriranim polnilcem - te so vedno lepo darilo =)

gregor ::

Samael je izjavil:

Kupon cS7fzKh1 za Convoy C8 (XML2) za cca 9.99 usd + $0.72 poštnina.


tole pa je kar precej poceni, sicer ima xml2 vendar to še ne pomeni da to ni dobra cena za to lučko
bi jo nabavil a jih imam že preveč ;)

gregor ::

hunter01 je izjavil:

Je še kak deal trenutno v rangu 10-15€

Iščem predvsem nekaj v stilu Zenflare F1, Convoy S2, Nitecore EC21 (pa da ni nobena od teh treh) :)

Ta Sofirn SP32A deluje v tem rangu. Ste zadovoljni z njo? Mogoče še kakšna z integriranim polnilcem - te so vedno lepo darilo =)


kaj pa je narobe z F1, S2...?

verjetno veš da sedaj dobiš F1 za 13 usd, ker je zelo ugodno
celo leto je bila cena od 20 do 25 usd, nato 17, 16 usd..., sedaj pa je padla na 13 usd
lansko leto ob tem času je sicer bila 10 usd a tej časi se verjetno ne bodo ponovili
verjetno tudi zato ker so F1 kupovali tudi preprodajalci in jih nato na ebayu ipd prodajali za 20, 30 usd...

hunter01 ::

Nič ni narobe s temi tremi, sploh EC21 je lučka, ki jo daleč največ uporabljam. F1 bom verjetno še kakšno zdej naročil za na rezervo, S2 mi je bila še najmanj všeč, čeprav je tudi super lučka.

Bolj sem želel preizkusit še kaj novega, kar še nisem imel doma :)
Bom naročil še eno to Sofirn za probat.

Konlov ::

Samael je izjavil:

Da. Impresioniran boš, kako daleč nese ta lučka :) Zlasti Cree XP-L HI verzija (XP-L2 da od sebe nekaj več lumnov, se malce bolj "razlije" po okolici, ne dosega pa takšne daljave).
Z nobeno teh dveh ne moreš iti narobe.

Ali na oni strani od baterij lahko daš link za baterijo in za polnilec za tole svetilko?

gregor ::

hunter01 je izjavil:

Nič ni narobe s temi tremi, sploh EC21 je lučka, ki jo daleč največ uporabljam. F1 bom verjetno še kakšno zdej naročil za na rezervo, S2 mi je bila še najmanj všeč, čeprav je tudi super lučka.

Bolj sem želel preizkusit še kaj novega, kar še nisem imel doma :)
Bom naročil še eno to Sofirn za probat.


vsekakor naroči :)
imajo ugodne cene, sicer še nimam sofirn lučke, ampak bi naj bile kvalitetne

če se prav spomni je sofirn celo isto kot thorfire
če se motim, pa me naj kdo popravi...
https://www.thorfiredirect.com/

gregor ::

Konlov je izjavil:

Samael je izjavil:

Da. Impresioniran boš, kako daleč nese ta lučka :) Zlasti Cree XP-L HI verzija (XP-L2 da od sebe nekaj več lumnov, se malce bolj "razlije" po okolici, ne dosega pa takšne daljave).
Z nobeno teh dveh ne moreš iti narobe.

Ali na oni strani od baterij lahko daš link za baterijo in za polnilec za tole svetilko?


Sofirn C8 lučka ima:

Low voltage protection: Yes. The light automatically turns off when the voltage is lower than 2.8 volts. The signal is that the light slowly flashes for 1 minutes

Torej lahko nabaviš nezaščiteno baterijo.
Piše da lučka vleče 6A, torej če nabaviš baterijo, ki je 10A je čisto OK.
Nič ne piše ali mora biti button top ali flat top.

Nezaščitene:
https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s...

Npr:
https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s...
https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s...
https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s... (ta je button top)

perci ::

hmmm, a potem je NCR18650B sploh primerna za C8 xpl-hi?

gregor ::

Convoy C8?

Ta nima vgrajene prave zaščite ampak samo opozorilo:

Low voltage protection function: when the voltage of battery is 2.9-3.1V,the flashlight flashes 2times/sec with low brightness,it's a low voltage alarm.

Torej bi bila bolj primerna zaščitena verzija te baterije, ta panasonic baterija je ena izmed redkih, ki obstajajo v zaščiteni obliki že dolgo časa:

Npr.
https://www.aliexpress.com/store/produc...

pozor, čas dobave cca 6-8 tednov ;)

perci ::

Convoy, ja. Sicer imam tudi zaščitene...

Ampak bolj sem imel v mislih glede discharge toka, NCR18650B ima (se mi zdi) 6,7A.

gregor ::

to sem našel v eni temi za S2+

- Standard order options:

7135*3 @ 1.05 amps (output ~460 lumens, runtime ~2:40 hours)
7135*4 @ 1.40 amps (output ~580 lumens, runtime ~2 hours)
7135*6 @ 2.10 amps (output ~800 lumens, runtime ~1:20 hours)
7135*8 @ 2.80 amps (output ~1000 lumens, runtime ~1 hour)

torej največ kar potegne je 2,80 A

verjetno za 7135*8 -1000 lm convoy c8 velja podobno, če se motim pa me naj nekdo popravi

lp

perci ::

ja, gor si napisal, da Sofirnov vlece 6A (kar se mi zdi kar dosti) zato sprasujem.

Sam imam namrec vecino celic ncr18650b pa se nekaj lg ampak nic ne gledam kaj kam vtaknem :).

Aar2rk ::

Je ta Sofirn blizu opevanega BLF sodacana? In če, katero varijanto priporočate? Na appu je okoli 16€, pa si mogoče omislim en soda can, ko sem se jih tako uspešno izogibal.. 2 leti al kolko je od izida BLF varijante? Ampak zdaj ko ni drugega, me pri tej srbijo prsti...

Samael ::

Ne ni - niti slučajno. Kitajske "fake Cree" ledice made by Latticebright.
Razen zunanjega izgleda, ki spominja BLF Q8 (čeprav v bistvu tudi BLF Q8 nima originalnega dizajna, ampak temelji na stari Sky Ray King lučki) nima ta lučka prav nič skupnega s temi novimi mega svetilkami. Vsaka povsem običajna tanjša Sofirn lučka na 18650 baterijo s pravimi cree ledicami ti bo vsaj enakovredna tej fake "plastic fantastic" lučki.

Samael ::

Evo, tole je real deal :)
Po mojem, če rečeš, da si z BLF group buya (ne da poveš ime) in da bi uveljavljal popust, jo mogoče dobiš za 39.99USD al koliko je že bil tisti nedavni BLF groupbuy deal.

Aar2rk ::

Jap, saj se mi je zdelo. Bom mirno preživel naprej brez. brez te itak, pa tudi brez Q8.
Pravzaprav me bolj mika Imalent DN70, proti ostalim lučkam se je ta očitno pocenila. Še lani le bila bolj proti 100 kot 60EUR, če me spomin ne vara.
Je pa cena za DN35 praktično enaka kot za DN70. Kaj ni bila nekaj cenejša?
Kaj je kakšen razlog za pocenitev? 26650 lučke ne grejo v promet?

Aja, 35 je bolj throw kot 70... čisto pozabil. Potem bom kar na DN35 ciljal.
Ali pa na kakšno drugo močno throw za na morje (kot se spomnim, je bila pred letom o tem že debata, z ne čisto navdušenimi rezultati, zaradi gretja in step-downa?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aar2rk ()

Samael ::

Ja, lučka (jaz imam DN70) je videti prav fancy pa vse to, ampak sam nisem bil najbolj navdušen nad njo kar se dejanske uporabnosti tiče.
Ne spomnim se več vseh detajlov (mogoče jo je perci kaj bolj uporabljal, pa lahko več pove?) ampak zmotilo me je predvsem, da pri max žre baterijo neverjetno hitro, segreje kot pečica (in ker je mala imaš prste precej blizu te pečice), v temi težko najdem neizstopajoč on/of gumb (na drugi strani je podobna guma od usb vhoda in tipaš pa tipkaš), ima slaboten USB pokrovček (meni se je odtrgal po dveh polnjenjih, pa sem bil pazljiv).
Pač velikost. Lepa lučka, ampak ne najbolj robustna.
Kakorkoli že to dela to lučko lepo in malo, je hkrati tudi razlog, da je bolj "butične" sorte. Sveti pa fajn. To pa res :)

Recimo diametralno nasprotje teh dveh Imalentk so raznorazne Haikelite lučke. In spet mi niso pretirano ljube zaradi druge skrajnosti. Robustne, masivne, zlepa se ne pregrejejo. Skorajda, kot bi držal v roki kup železja. Svetijo pa tudi fajn.

Okapi ::

Največji problem je gumb za vklop, ki ga v temi težko najdeš. Je treba nekaj prilepit nanj, da izstopa.

perci ::

Sem imel obe, dn70 in dn35.

Kot si povedal, Samael. V temi je nemogoce najt gumb za vklop.

Usb pokrovcek je za en qrc.

Ne da se montirati lanyarda.

Velikost in oblika tudi ni najbolj prakticna. ima dost hiter stepdown, ker se zelo greje.

Dobra lucka za showoff, prakticno pa ni zelo uporabna. Nasploh imam veliko raje cevaste lucke.

Dn70 sem podaril svaku, ki je profi fotograf - njemu baje prav pride. dn35 se imam in lezi v avtu, skupaj z F1.

Okapi ::

Rešitev za gumb je preprosta, prilepiš nekaj gor. Luknjo za pasek pa tudi ima, poglej dobro na zadnji del.

perci ::

si šur? dn35? zdele jo mam v avtu in se mi ne da it iskat ampak res nisem našel luknjice pa mi je šlo kar precej na živce.
ja, na gumb lahko kaj nalepiš. Ampak ne kupim lučke za 50 usd, da bom limal gor neko robo, poleg tega imam morje lučk, ki te pomanjkljivosti nimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Samael ::

Moja DN70 nima opcije lanyarda, sem šel gledati.
Na sliki z neta pa vidim, da ima, ampak ima tudi tudi pokrovček drugačen/črn. Ne vem, a je to kakšna nova verzija ali pa slika prototipa, ker ko sem jaz kupoval, so obstajale samo z modrim pokrovčkom in ta nima nobene luknjice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Okapi ::

Sem zdaj preveril - DN70 ima (črn zadek), DN35 (moder zadek) pa res nima.
««
153 / 319
»»