» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
76 / 319
»»

Magic1 ::

Kater charger priporočate za čim boljšo ceno?
Magic

Samael ::

Eno objavo nazaj poglej ;-)
Lii 100 in lii 202 sta pogosto v akciji (gearbest, liitokala aliexpress store..), kjer se ju dobi med 2 do 4 usd, filata praktično "vse" tipe polnilnih baterij, pa tudi ko ni akcije je njuna cena znosna.

gregor ::

LK100, škoda da si zamudil akcijo za 1 usd :)

Magic1 ::

Sej toliko pocen pa tudi ne rabi bit;) Kaj takega, ki ima nastavljivo zgornjo napetost in se napaja preko 12V (12V v enoto, 220V napajalc na kablu).
LiitoKala Lii - 300 izgleda kar ok, samo še nastavljiva napetost bi bila dobrodošla.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

phixion ::

Convoy BD06 Rechargeable LED Flashlight

a tale je za vzet za 17€? Katero 26650 baterijo za zraven?

Samael ::

@Magic1
LiitoKala Lii - 300 (nastavitev 500/1000mAh)
LiitoKala Lii - 500 (nastavitev 300/500/750/1000mAh)
Opus BT - C3100 V2.2 (nastavitev 200/300/500/700/1000, slota 1 in 4 posamično pa tudi 1500/2000mAh)

Pa saj do neke mere imajo opcije nastavljanja (sem pripisal zgoraj).
Če ni kakšne posebne akcije boš pri Lii - 300/500 najboljše skozi prišel preko katerega teh liitokala store na aliju.


@phixion
Par objav nazaj omenjeni modra ali črna Liitokala 26650 baterija z aliexpressa (poišči opcijo brez poštnine).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Magic1 ::

Ali ima kateri od polnilcev (za normalen denar par 10$) nastavljivo napetost, npr.: 4.1, 4.15, 4.2V
Magic

koyotee ::

Magic1 je izjavil:

Ali ima kateri od polnilcev (za normalen denar par 10$) nastavljivo napetost, npr.: 4.1, 4.15, 4.2V


Ne, pač vzameš baterijo ven ko bi rad.

Ampak ti bo potem napetost se malo padla ker ko zaključuje s polnjenjem je tok vedno manjši.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

kumer ::

Ali je ta baterija ok za BD06:

HK LiitoKala Lii-50A 3.7V 26650 5000mah
https://www.aliexpress.com/store/produc...

Samael ::

kumer je izjavil:

Ali je ta baterija ok za BD06:

HK LiitoKala Lii-50A 3.7V 26650 5000mah
https://www.aliexpress.com/store/produc...


Nimam v BD06 svetilke, ampak po mojem je. Review pokaze, da flattop baterije niso problem. Pa zanimivo je tudi, da pri BD06 zraven dobis 18650 adapter, oziramo dva obročka, ki ju daš okoli 18650 baterije, da lahko uporabiš tudi ta format.

phixion ::

Kakšna pa se ti zdi tale BD06 glede na to da si poznavalec? :)

Samael ::

Nisem poznavalec, zgolj ljubitelj :) Nekateri tu so v teh vodah bistveno dlje in vedo več.

Meni so na splošno pri svetilkah srednjih velikosti te na 26650 baterijo čedalje bolj všeč. Niso kaj bistveno večje in težje od svetilk na 18650 baterijo, fajn pridejo v roko, pa hkrati kar konkretno večja kapaciteta baterije.
Malce sem preletel BD06 reviewe, pa so načeloma pozitivni. Deluje kot ena, po krivem, bolj prezrtih Convoyevih svetilk. Tudi sam nise doslej polagal kaj dosti pozornosti nanjo, vendar mi je v bistvu všeč.

Kot vidim, ima tale iz akcije na GB novejši 12 mode UI (biscotti firmware?). S tem se znaš sprva malce zafrkavati, ampak ko boš osvojil tiste klike, si jo boš nastavil točno tako kot ti najbolj odgovarja.

barakus ::

Katera pa je najbolj kompaktna 26650 svetilka?

gregor ::

Test Nitecore TINI

Ta zadeva pa je precej majhna, to pa moram nabavit.

http://budgetlightforum.com/node/57309





TIP je pravi velikan v primerjavi z TINI

koyotee ::

barakus je izjavil:

Katera pa je najbolj kompaktna 26650 svetilka?


Nekaj v tem smislu https://m.gearbest.com/led-flashlights/...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Meni osebno ta moment Klarus G20.

Rekel sem ta moment, ker imam velika pričakovanja od IMALENT DN70 (in pa nekoliko zatem IMALENT DN35), ki je na poti.

Vse tri omenjene so krajše od marsikatere 18650 svetilke in zgolj malo debelejše.

HaikeLite SC01 (in HaikeLite SC02), ki je tudi precej cenovno ugodna (mislim da sme dal cca $28) mi pa ni všeč oz. mi ni tako uporabna ker deluje kot en kup železja (teža). Je pa to precej dobra izolacija in se zlepa ne pregreje :)

gregor ::

samo glede cene nobena ni tako poceni kot BD06 za 16 eur, dokler je še na voljo z kodo
16 EUR + 6 EUR = CCA 22 EUR lučka z baterijo

LP

gregor ::

nove igrače, samo za nas;):

http://budgetlightforum.com/node/57247




kaj boste nabavili?, jaz nič, ker sem v tem tednu že preveč pretiraval :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

knap ::

Samael, verjetno rabiš še nekaj UT1, 3 že imaš na poti, predvidevam da boš dodal še kako ;)

alkoo ::

A baterij se vseeno ne da naročit, čeprav je koda veljavna za SI? Koda prime, pri checkoutu se pa ustavi...
Tele liitokala 18650 3200 black so drugače v redu? Jih imajo tud na ebayu in razmišljam o nakupu.

Tac20 ::

Naročil polnilec, glede na to da je tale https://www.gearbest.com/chargers/pp_27... skoraj ista cena

Zdaj rabim pa samo še baterije :)

Samael ::

gregor je izjavil:

nove igrače, samo za nas;):
kaj boste nabavili?, jaz nič, ker sem v tem tednu že preveč pretiraval :)

Od navedenega mi je cenovno zanimiva samo LiitoKala Lii - 402 polnilec ponudba. Zaradi tistega četrtega slota, ki fila na 2000mAh. Ampak se bom vzdržal. No, vsaj trudim se :)

knap je izjavil:

Samael, verjetno rabiš še nekaj UT1, 3 že imaš na poti, predvidevam da boš dodal še kako ;)

Neeee! :)
Prvo sem ravno iz poštnega nabiralnika pobral in moram priznati, da mi je zelo všeč. Pričakoval sem malce večjo ampak ta reč je komaj kaj večja, kot običajne tamale AAA/14500 svetilke. Torej res majhna.

alkoo je izjavil:

Tele liitokala 18650 3200 black so drugače v redu? Jih imajo tud na ebayu in razmišljam o nakupu.

Kaj pa vem. To je repack LG MH1 18650 3200mAh 10A baterij. Solidne, kakovostne baterije, ampak sam bi dal raje malo več in na aliexpressu kupil črne Liitokala 3500mAh NCR18650GA 10A. Razen če je konkretna razlika v ceni.

Samael ::

Aja, alkoo, ko sem se tako izrazil... te baterije so uredu. Da ne bo kaksen dvom :)
Ce jih dobis cenovno ugodno povsem solidne. Se pa jaz izogibam nakupovanja baterij s kitajske na ebayu in ce ti ni problem raje poglej liitokala aliexpress store - zna biti se ugodneje, pa tudi preverjeno dobis to kar oglasujejo.

alkoo ::

Samael hvala za info :) Bom preveril.

phixion ::

A 402 polnilec je za vzet? Ali se lahko fila sam eno baterijo?

Samael ::

je kul :)

4 baterije fila naenkrat.
Ima pa četrti port bonus opcijo 2000mAh filanja, torej primerno za hitrejse filanje vecjih baterij (ie. 26650).

specing ::

Magic1 je izjavil:

Ali ima kateri od polnilcev (za normalen denar par 10$) nastavljivo napetost, npr.: 4.1, 4.15, 4.2V


Ne, ima pa to opcijo SkyRC MC3000, ki je daleč najboljši 4-bay polnilec naokoli.

OZZY ::

zanflare F1 USB Rechargeable Flashlight- 6000-6500K spet v akciji za cc 11.5 EUR. (koda "Bfriday090" brez " - 200 kom na voljo)
Dobil 2x.
Go with the flow.

phixion ::

Že nekaj časa nisem plačeval z Paypalom. Ko sem plačal tole F1 svetilko me je Paypal vprašal za neko potrditev banke. Sem potrdil. Kako bom to sedaj plačal? Na paypalu je 0. Iz vise mi ni trgalo. Dobil pa sem tale mail: Thanks for accepting the SEPA Direct Debit Mandate. Your account with Nova Ljubljanska bka is now linked to your PayPal account.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: phixion ()

Okapi ::

TRR

phixion ::

Bom dobil položnico? Namreč na paypalu pa mi kaže da je plačano. Hvala.

koyotee ::

Maš vklopljen limit?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Okapi ::

phixion je izjavil:

Bom dobil položnico? Namreč na paypalu pa mi kaže da je plačano. Hvala.

Ne. Je isto, kot bi plačal z bančno kartico.

phixion ::

Ne nimam limita. Paypal imam povezan z NLB kartico (navadno), ker sem enkrat dal dol denar. Viso pa imam od NKBM. Saj ponavadi mi je vedno z vise vtrgalo. Sem mislil da bom imel izbiro ko bom sprejel tisto...

matobeli ::

To sem tudi jaz opazil nazadnje, imel sem možnost obeh kreditnih in obeh TRRjev, predvidevam pa da bo prek SEPA trajal en dan več da se plačilo izvede.

Okapi ::

phixion je izjavil:

Ne nimam limita. Paypal imam povezan z NLB kartico (navadno), ker sem enkrat dal dol denar. Viso pa imam od NKBM. Saj ponavadi mi je vedno z vise vtrgalo. Sem mislil da bom imel izbiro ko bom sprejel tisto...

Saj imaš izbiro, pred potrditvijo plačila lahko spremeniš na viso.

krop ::

OZZY je izjavil:

zanflare F1 USB Rechargeable Flashlight- 6000-6500K spet v akciji za cc 11.5 EUR. (koda "Bfriday090" brez " - 200 kom na voljo)
Dobil 2x.


Hvala za kodo. Baterijo treba posebej kupit?

Klamzi ::

Ima kdo kodo za popust za LiitoKalla 202 in lučko Convoy S2 ali C8 (oboje 7135x6)?

overload ::

zanflare F1 USB Rechargeable Flashlight- 6000-6500K spet v akciji za cc 11.5 EUR. (koda "Bfriday090" brez " - 200 kom na voljo

Hvala :) Dobil sem eno.
Sedaj me zanima še glede polnilca (LiitoKala Lii - 402 Battery Charger) in baterij. A ima mogoče kdo kodo, ki dela? Saj te baterije (LiitoKala Lii - 32A 18650 Li) pošiljajo v SLO?

Tomson ::

@klamzi:

Za Convoy S2+ lahko uporabiš kodo: GBFTS za 10€, za tale Convoy C8 tudi isto kodo za 13€, ampak je tale model v FlashSale -22% za 12€ ...

Za LiitoKala 202 in LiitoKala 402 BatteryCharger se lahko uporabi koda: SI-8%off za -8% ...

Baterije izven EU so danes lahko kar problem (preventivni ukrepi pri letalskem prevozu), nekatere trgovine jih pošiljajo, nekatere ne ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Klamzi ::

Odklično, hvala!

overload ::

Še eno vprašanje: a se bolj splača kupit lii-500 charger ali je za trenutno ceno prav tako litokalia 402 ok?

A je še kaka koda za popust Lii-500?

Tomson ::

Za tale Colaier Lii-500 charger lahko uporabiš kodo: GBCHS za -12% ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

OZZY ::

overload je izjavil:

Še eno vprašanje: a se bolj splača kupit lii-500 charger ali je za trenutno ceno prav tako litokalia 402 ok?

A je še kaka koda za popust Lii-500?


lii-500 je trenutno za 20.99USD.. Res pa je da za njega dobiš 3x li402.. Sam bi raje vzel 500 verzijo..
Go with the flow.

daki1 ::

OZZY je izjavil:

zanflare F1 USB Rechargeable Flashlight- 6000-6500K spet v akciji za cc 11.5 EUR. (koda "Bfriday090" brez " - 200 kom na voljo)
Dobil 2x.

Sem včeraj tudi sam naročil eno pa da vidimo, kako se bo obnesla. Komaj čakam, da prispe. Hvala za kodo.

Samael ::

overload je izjavil:

Še eno vprašanje: a se bolj splača kupit lii-500 charger ali je za trenutno ceno prav tako litokalia 402 ok?

A je še kaka koda za popust Lii-500?

Če rabiš samo za nafilati tu pa tam kaj, je 402 čisto ok. Brez kakšnih komplikacij ti bo nafilal skoraj katerikoli tip baterije. In to je to.
Če želiš vmes spremljati, kaj se z baterijo dogaja, voltažo, mogoče narediti test kapacitete baterije itd... vzemi pa 500. Na gearbestu pride nova koda skoraj vsak teden, tudi liitokala offical store na aliexpressu jih večino časa prodaja za 15 - 16USD. Če ne prej počakaj teh par dni na Black Friday.

Tomson je izjavil:

Za tale Colaier Lii-500 charger lahko uporabiš kodo: GBCHS za -12% ...

Da ne bi slučajno res kdo tega kupoval. Colaier in Varicore sta sestrski družbi liitokale. Identičen polnilec kot Liitokala Lii - 500, le da je v tej ponudni kljub popustu kakšni 25% dražji. Lii-500 se dobi običajno za kaksnih 15 - 16USD.

impre ::

Ima mogoče kdo Astrolux MH10 XPL HI? Zanimiva mi je ker lahko štelaš lumne. Kako gre pa to dejansko v praksi bi bilo pa za probat:) Na BG je kr fajn znižana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: impre ()

phixion ::

Katera je boljša? Convoy BD06 ali C8

Samael ::

Težka primerjava iz več vidikov :) Če za trenutek zanemarimo dejstvo, da nimam BD06, ki po specifikacija za omenjeno ceno meni deluje prav imenitno, tudi vse Convoy C8 niso enake.

Vzemiva za primer:
C8 z XM-L2
C8 z XP-L HI

XM-L2 ima silikonsko kupolo (dome) čez ledico. To pomeni, da odda od sebe nekoliko več lm svetlobe, kot XP-L HI, ki je brez omenjene kupole (dedomed), osvetli boljše neposredno okolico, ima pa zato slednja (XP-L HI) za tako malo, poceni svetilko, neverjeten throw. Snop svetlobe pri XP-L HI je bolj intenziven in seže neprimerljivo dlje kot pri XM-L2, pa tudi kot pri marsikateri precej dražji svetilki. Zato ljudje za to ceno (cca 15 usd) preprosto obožujemo C8 svetilke.

Že če tu vprašaš kaj je bolje, je težko odgovoriti. C8 XM-L2 ponuja skoraj popolno razmerje med osvetlitvijo okolice in daljave. XP-L HI pa seže dlje, veliko dlje, vendar precej manj osvetli okolico.
Za ta denar (od 13 - 17 usd) skoraj težko dobiš več, zato imamo tako radi C8.

BD06 po drugi strani je pa vsaj meni dokaj neznanka. Ima nekatere rešitve, ki jo postavljajo nad C8 (port za filanje, baterija z večjo kapaciteto, čeprav sama svetilka ni nič večja kot C8, stranski gumb za prižig, ki je v praktični situaciji vsaj meni bolj priročen, kot gumb na repu, biscotti UI firmware, ki omogoča večjo prilagotitev uporabnikovim potrebam...) kar jo dela za ceno s popustom vsekakor zanimivo.

Samael ::

Tisto zgoraj ti najbrž ni nič olajšalo odločitev. Reciva takole.
BD06 je precej bolj primerljiva s C8 XM-L2 kot s C8 XP-L HI.
Če potrebuješ svetilko za situacijo, ko doma zmanjka elektrike ali pa kampiranje in tavanje po gozdu, sta BD06 in C8 XM-L2 načeloma boljši izbiri. BD06 ti bo zaradi 26650 baterije svetila dlje. Tudi reguliral jo boš s palcem nad stranskim gumbom lažje kot C8 (razen če si navajen držati svetilko dvignjeno ob glavi ali pa uporabiti obe roki, kar ni vedno najbolj praktično), hkrati pa ne potrebuješ posebej polnilca.

Če želiš svetilko za opazovanje srn, osvetlitve poti daleč pred seboj, iskanje itd ... pa zna biti C8 XP-L HI boljša izbira.

C8 XM-L2 je običajno nekoliko cenejša kot C8 XP-L HI. BD06 pa nekoliko dražja.
««
76 / 319
»»