» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
55 / 319
»»

koyotee ::

https://www.fenixlighting.com/product/f...

Ni poceni, je pa dobra! Pomoje je kje kak kupon na blf za popust.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Fairplay ::

Načeloma sem rečunal na kakšno cenejšo svetilko. Nekje do 30€.

RejZoR ::

LED Lenser ima dobre.

http://www.merkur.si/vse-za-dom/baterij...

Skor najbolj važno je, da ima navadne baterije ala AA ali AAA. Sem imel pred leti neko z večimi LR44 (sicer ne od LED Lenser) in je bila čista neumnost. Sej zaradi LED drži kar dolgo ampak je vseeno neumno in nepraktično. AA in AAA pa dobiš povsod. Imam prav konkretno to zgoraj in je zelo fajn. Majhna, lahka, kovinsko ohišje, vodotesna in deluje na AAA baterijo. Imaš tud opcijo fokusirane svetlobe (kjer je center močnejši z mehkim robom snopa) ali pa uniformne kjer imaš oster krog ampak z enakomerno osvetlitvijo znotraj čez celo osvetljeno površino. Nepogrešljiva, ko šraufam PC in nimam svetlobe.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

specing ::

@Fairplay http://flashlights.parametrek.com/index...

LED lenser nima dobrih, ima samo drage z nepotrebno funkcionalnostjo. Zoomanje je skoraj povsod slabo izvedeno in pomeni slabo vodotesnost. Vsekakor želiš polnilne 18650 celice. 24 lumnov seriously?! Za to ceno dobiš z GearBesta Convoy S2+ z ~700 lumni na 18650 celico, ali pa BLF-384 na eno AAA z 50 lumni (200 lumnov z 10400 li-ion).
Da ne govorimo o tem, da tista LED Lenser svetilka sploh ni "lantern".

krneki0001 ::

Jaz sem si enkrat to nabavil za kampiranje.
https://www.banggood.com/Wholesale-Outd...

S53SG ::

koyotee je izjavil:

https://www.fenixlighting.com/product/f...

Ni poceni, je pa dobra! Pomoje je kje kak kupon na blf za popust.


BlitzWolf® BW-LT5 pri kitajcih dobiš za ~20€, je pa še powerbank. Za camping super.

krneki0001 ::

matijadmin ::

Kvalitetnejše od BLF A6 XPL skoraj, da ni za tako ceno (x10 stanejo primerljive). Vse je zelo domišljeno, dizajn, praktičnost, s svetilnostjo/avtonomijo se lahko pohvali, kakovost izdelave pa je superiorna. Jo uporabljam vsakodnevno v službi, pri čemer porabim dve bateriji, kar pomeni dvakrat odviti in dvakrat zaviti čep; navoja sta kot nova po dveh letih! Cena je v zadnjem času še padla, tako da znaša 18 USD.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Meni je olight M18 striker na isti način delal 2 leti, potem je pa kolegu v prvem poiskusu ratalo skurit komplet elektroniko - dal je notri en akumulator brez zaščite, ki je imel "fire" v imenu in je komplet stopilo elektroniko, ker je na max lumnih laufal nekje več kot pol ure.

Samael ::

Jaz sem čisto noter v te zadeve padel zadnje čase, jebote te @matobeli!!! :P
Te, valjaste, za v žep. Če jih nisem vsaj 20 (Convoy S2+, S3, S8.., Lumintop EDC25 EPL, Imalent DM21T, EagleEye X2R, ThorFire VG15S, TrustFire TR-801, BLF A6 XPL, Jetbeam ...) naročil v zadnjem mesecu, sem papež. Zdaj pa že v driverje in leče ... $"#%#$&/&$(&%! ;(

matobeli ::

Hu-huuu, čestitke :P

Jaz čakam na ugoden trenutek za Convoy L6

matijadmin ::

krneki0001 je izjavil:

Meni je olight M18 striker na isti način delal 2 leti, potem je pa kolegu v prvem poiskusu ratalo skurit komplet elektroniko - dal je notri en akumulator brez zaščite, ki je imel "fire" v imenu in je komplet stopilo elektroniko, ker je na max lumnih laufal nekje več kot pol ure.

Kupuje se samo Panasonicove NCR18650B akumulatorje. Po možnosti z zaščito, če je nima regulacijsko vezje svetilke.

Evo, tu so testi: http://lygte-info.dk/review/batteries20...
Vrnite nam techno!

Samael ::

matobeli je izjavil:

Hu-huuu, čestitke :P

Jaz čakam na ugoden trenutek za Convoy L6


Jaz se pa zdajle borim sam s seboj glede lepotice Nitecore MT20C (s kuponom MR5 kar konkretno znižana na 38.99 usd). I mmmust ... resist ... mislim, ta "šport" kar hitro zapade v obsedenost.

Mimogrede, ta moment (še dva dni) je IMALENT DM21T (ki je za moje pojme ena lepših valjastih svetilk) na gearbestu znižana na $27.99, 47% off - kar je še nekoliko manj kot sem dal jaz z BLF kuponom. Mogoče je (vsaj zame, ki sem se založil z flat top baterijami) edini minus tu, da so potrebne eksplicitno button top protected baterije (ja vem, spet jamram glede baterij :P), sicer je prekratko (+ brez low voltage protection), sicer pa eno 2600mAh itak zraven dobiš.

http://www.gearbest.com/led-flashlights...

koyotee ::

matijadmin je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Meni je olight M18 striker na isti način delal 2 leti, potem je pa kolegu v prvem poiskusu ratalo skurit komplet elektroniko - dal je notri en akumulator brez zaščite, ki je imel "fire" v imenu in je komplet stopilo elektroniko, ker je na max lumnih laufal nekje več kot pol ure.

Kupuje se samo Panasonicove NCR18650B akumulatorje. Po možnosti z zaščito, če je nima regulacijsko vezje svetilke.

Evo, tu so testi: http://lygte-info.dk/review/batteries20...


No ja, ne kupuje se samo panasonicovih, ampak tut sony, sanyo, samsung, keepower, awt, efest, pa še en par drugih.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

krneki0001 ::

matijadmin je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Meni je olight M18 striker na isti način delal 2 leti, potem je pa kolegu v prvem poiskusu ratalo skurit komplet elektroniko - dal je notri en akumulator brez zaščite, ki je imel "fire" v imenu in je komplet stopilo elektroniko, ker je na max lumnih laufal nekje več kot pol ure.

Kupuje se samo Panasonicove NCR18650B akumulatorje. Po možnosti z zaščito, če je nima regulacijsko vezje svetilke.

Evo, tu so testi: http://lygte-info.dk/review/batteries20...


Jaz to vem, samo on očitno ni.

Samael ::

Ko smo že pri baterijah. Doslej sem na nkon.nl nabavil enih par "Panasonic NCR18650B 3350mAh - 6.7A" in pa cheapass "Samsung ICR18650-26F 2600mAh - 5.2A" (slednjih nimajo več na zalogi), nimam pripomb ne čez ene, ne čez druge, tisto kar me zanima je pa, če je pri teh "Sanyo UR18650AAN 2250 mAh - 5A" za €1.99/kos (ja, vem da imajo 1/3 manjšo kapaciteto kot zgoraj omenjene Panasonic) z izjemo dejstva, da so unprotected, kakšen resen zadržek, da naj ne bi bile primerne za svetilke?
Namreč, opozorilo "This battery is NOT for flashlights" na strani je kar konkretno, pa me zanima, a je to bolj posplošeno zgolj ker so unprotected ali pa je v primerjavi z obema omenjenima baterijama zgoraj še kakšen drugi razlog izrecno proti uporabi v ročni svetilki?
O tej konkretni Sanyo bateriji z AAN končnico sem našel sila malo podatkov, se mi pa zdi, kljub manjši kapaciteti, precej solidno razmerje mAh/cena/brand.

specing ::

Tisto opozorilo je tam za primerke, ki vzamejo najcenejšo 18650 in jo zatlačijo v svetilko tipa BLF A6. Za Convoy S2 in ostale manj zahtevne luči bi morala biti v redu, sicer se bo napetost zelo pogreznila in bo manj svetlobe kot z ncr18650ga.

Tudi vgrajena zaščita je faktor, mislim da Olight svetilke nimajo vgrajene zaščite.

Samael ::

Ok, razumem - ampak ali je pri dejanski uporabi unprotected Sanyo UR18650AAN 2250 v svetilki kakšen povečan dejavnik tveganja napram unprotected Panasonic NCR18650B 3350mAh ali unprotected Samsung ICR18650-26F 2600mAh?
Sprašujem zato, ker gre v vseh treh primerih za soliden brand, ter hkrati unprotected baterijo, medtem ko je to eksplicitno opozorilo zgolj pri prvi - mogoče kaj v sami specifikaciji, kar sam ne vem?
Oz. če vprašam drugače, zakaj točno naj bi bila uporaba te sanyo baterije eksplicitno neprimerna za ročno svetilko, medtem ko pri ostalih unproteced baterijah tega eksplicitnega opozorila ni?
(samo informiram se)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

specing ::

V datasheetu za UR18650A je temperaturno območje praznenja do 60'C. Mogoče to.

koyotee ::

Nibenih razlik ni med samsung ali pa panasonic unprotected glede varnosti.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Pod vprašajem je Sanyo UR18650AAN 2250 mAh - 5A, ne tisti dve ;-)
(glede primernosti za svetilke, kjer je preferirana oz. potrebna unprotected baterija)

"This battery is NOT for flashlights!"

koyotee ::

Ma nima nobene veze. Tele 2250 so velikokrat v baterijah prenosnikov. Vse kar kupiš na nkon je sigurno vredu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

knap ::

matobeli je izjavil:

Hu-huuu, čestitke :P

Jaz čakam na ugoden trenutek za Convoy L6


ugoden trenutek je morda danes :):

9. Convoy L6 LED Camping Flashlight
http://www.gearbest.com/led-flashlights...
coupon: CL6GB
coupon price: $50.99

vir: http://budgetlightforum.com/node/33834

matobeli ::

Tnx, če bo jutri še kakšna ostala bom kar vzel. Jo že nekaj časa gledam in verjetno kaj dst ceneje ne bo šlo.

Se je kdo ukvarjal z 26650 baterijam zadnje čase? Za enkrat bom kar INR18650-30Q z adapterjem ponucal, ampak kakšna ugodna 26650 bi kar pasala.

knap ::

dosti ceneje ne boš dobil, če se prav spomnim, pod 49 usd še nisem videl L6
morda se motim...

LP

matobeli ::

Naročil.

Pazi to:
GB cena v EUR: 45.38€
GB cena v USD: 50.99$, kar mi banka prevede v 45.51€

Treba kar v € kupovat zgleda.

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Convoy S2+ XML U2-1B 7135 x 6 8-Mode - GRAY s kodo DEAFFCS2 ta moment na gearbestu samo neverjetnih $ 7.99
En kos po osebi.
Verjetno je omejeno število kuponov za to ceno in veselje najbrž ne bo trajalo dolgo, je pa to najnižja S2+ cena, kar sem jih doslej videl.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

kumer ::

Skoda da se za to ceno ne dobi s2+ z kovinskim stikalom :)

koyotee ::

Samael je izjavil:

Convoy S2+ XML U2-1B 7135 x 6 8-Mode - GRAY s kodo DEAFFCS2 ta moment na gearbestu samo neverjetnih $ 7.99
En kos po osebi.
Verjetno je omejeno število kuponov za to ceno in veselje najbrž ne bo trajalo dolgo, je pa to najnižja S2+ cena, kar sem jih doslej videl.


9.78€ s kuponom pa čez 11 :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

koyotee je izjavil:

Samael je izjavil:

Convoy S2+ XML U2-1B 7135 x 6 8-Mode - GRAY s kodo DEAFFCS2 ta moment na gearbestu samo neverjetnih $ 7.99
En kos po osebi.
Verjetno je omejeno število kuponov za to ceno in veselje najbrž ne bo trajalo dolgo, je pa to najnižja S2+ cena, kar sem jih doslej videl.


9.78EUR s kuponom pa čez 11 :))


Total Cost Commodity price : 7.99 + Delivery costs: 0.68
= USD 8.67
---
You sent a payment of $8.67 USD to GearBest (to je bilo kakšni dve uri nazaj).
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

koyotee ::

zdej ni vec ocitno :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

kumer je izjavil:

Skoda da se za to ceno ne dobi s2+ z kovinskim stikalom :)


Glih danes dobil S8 (skrajno desna ob S3).

Ena S2+ na sredini ima 45°, druga 60° TIR lens.


Si mogoče kdo lasti Convoy S5? Namreč v opisu na GB piše "no memory mode" nekdo v reviews pa komentira, da ima memory mode. Edini razlog, da se izogibam S5 in S6, ki sta mi sicer na videz, brez kakršnih koli oznak, prav všeč (ampak ne toliko všeč, da bi šel v modifikacijo) je manjko memory moda.
Samael != Samuel

specing ::

Manjkata ti modra in clear S2+. Drugače pa tisto kovinsko stikalo je res topšit.

Samael ::

Če je pa toliko tega :) Potem pa še različni driverji, različno LED čipovje ... Sicer pa ene tri so še na poti :) Predvsem me zanima XPL HI verzija.
Drugače mi je pa Eagle Eye x2 (praktično enaka oblika, velikost in cena kot te tubaste convoy-ke + usb slot za polnjenje) ljubša.
Samael != Samuel

vrunc ::

Mogoče veste zakaj mi je na S2+ prenehalo delovati utripanje. Trenutno mi delujejo samo tri stopnje moči svetilnosti !?

Samael ::

A ga pogrešaš? :)

A ti dejansko ne dela, ali pa si preklopil na "3 modes"?

- 3 Modes: Low 5%; Mid 40%; High 100%;
- 5 Modes: Low 5%; Mid 40%; High 100%; Strobe; SOS)

Ko preklopiš na LOW počakaj par sekund, da svetloba za moment zautripa (bodi pozoren - boš videl rahle "blink"). Takoj po tem pritisni na gumb in drži prst gor kakšni 5 - 7 sekund, pa boš preklopil na drugi mode.
Samael != Samuel

Samael ::

koyotee je izjavil:

zdej ni vec ocitno :)

Nova koda: GS2+
Ne bodi prepočasen :P


FIXED PRICE Coupon: $7.99
Code for single unit price only; VIP Price, Special Offer or Group Deal all exempt.
Click here to cancel coupon code
Samael != Samuel

specing ::

Jaz bi pa zeleno S2+ z UV ledico... ali še bolje BLF-348 z UV, glede na to, da je UV ledica pri convoyu le 3W in itak ni ravno zdravo nepretrgoma to zadevo uporabljati.

koyotee ::

ne pozabi na očala, navadna polikarbonatna bodo ok
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

specing ::

Očala vem, da potrebujem, samo še ne vem katera (no ja, najbrž je na BLFju dosti napisanega z linki). Ali BLF-384 sploh obstaja v UV varianti? Ali pa neka druga svetilka za baterije velikosti ene AA/AAA celice?

koyotee ::

nevem ce uv dioda laufa na 1,2v
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

vrunc ::

Samael je izjavil:

A ga pogrešaš? :)

A ti dejansko ne dela, ali pa si preklopil na "3 modes"?

- 3 Modes: Low 5%; Mid 40%; High 100%;
- 5 Modes: Low 5%; Mid 40%; High 100%; Strobe; SOS)

Ko preklopiš na LOW počakaj par sekund, da svetloba za moment zautripa (bodi pozoren - boš videl rahle "blink"). Takoj po tem pritisni na gumb in drži prst gor kakšni 5 - 7 sekund, pa boš preklopil na drugi mode.


Hvala, je res pomagalo....pomoje se je tamala igrala z lučjo. Niti nisem vedel, da se to preklopi :)

impre ::

Samael je izjavil:

koyotee je izjavil:

zdej ni vec ocitno :)

Nova koda: GS2+
Ne bodi prepočasen :P


FIXED PRICE Coupon: $7.99
Code for single unit price only; VIP Price, Special Offer or Group Deal all exempt.
Click here to cancel coupon code

Se dobi še kakšna koda?

Samael ::

Spremljam te dni redno. Ce bo kaj konkretnega javim :)

Prav ta moment se mi zdi edina vredna omembe:

SingFire SF - 348
http://www.gearbest.com/led-flashlights... (link is external)
coupon: SF348GIFT50
coupon price: $ 2.99
50pcs left for below-cost promo

specing ::

Čakaj malo, a je ta zadeva sploh legit? Ali je to rebranded BLF-348 ali kaj drugega? Ali je high-CRI?

Samael ::

Legit, ampak ni special BLF edition (torej manj zmogljiv Cree XP-E R3 ne Nichia NVSW219BT - V1). Vseeno za ta drobiž več kot ok zadeva.

Samael ::

impre ::

Škoda ker se ne dobi nobene pametne 10440 baterije kolikor vidim...

Samael ::

Tole mi za 10440/ceno deluje solidno, bom pa več lahko povedal čez kakšen teden-dva, ko po pričakovanju prispe:
4PCS Soshine 3.7V 10440 Li-ion battery 350mAh za $6.29
Pa še review: http://budgetlightforum.com/node/55160

Problem bi znal biti, kakor berem, polnilec, ampak če imaš kakšnega polžjega (recimo Nitecore D4 na dveh slotih 1/4 ali 2/3 polni 375mA) bo verjetno perfect.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()
««
55 / 319
»»