» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
317 / 320
»»

matobeli ::

Samael je izjavil:

Ti pa res nimaš občutka za estetiko!


Mislim ja, jasno da ne paše skupaj, sam ST special edition pač ne more bit lih zlata pa črna. :P

sicer pa mat svetlo modra in mat svetlo zelena niti ne bi bilo izjemno napačno, ker une glossy zgledajo mal preveč cheap.

GupeM ::

Samael je izjavil:

Zeleno pa modro? Ti pa res nimaš občutka za estetiko! Kot bi kombiniral belo pa bež barvo. Tomato - tomejto. :P (ja, mi Slovenci se že pri osnovah ne bi mogli zmeniti :P)

Verjetno je mislil takšno modro in zeleno:

Samael ::

Ah, ok - jaz sem pomislil na ti dve (zelena in plava Astroluxova), ki bi sestavljeni skupaj delovali kot izjemno dolgočasna kombinacija.
@matobeli, vzamem nazaj :P

Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

matobeli ::

Sicer, 18USD brez baterije je precej poceni, tko da predvidevam da če je cena nekje do 25eur v dveh barvah bi bila to lahko kar uspešnica (na ST)

mat xxl ::

Je tu kdo, ki popravlja luči, skoraj nova nerabljena BLF Q8 je zgleda odpovedala, baterije so ok, ne prižge se več, pa bolj,ko ne testno rabljena, skoraj nič.

Je kdo,ki bi upal pogledati.....

Samael ::

Zadnjič mi je sodelavec prinesel Convoy S2+, če kaj vem, kaj bi lahko bilo narobe z njo, da sveti samo če gumb drži notri.
Kaj pa jaz vem ... na splošno mi začenja iti na živce, ko me ljudje prosijo če jim naročim to in ono, potem pa mislijo, da bom jaz njihov serviser, pa uveljavljal reklamacije itd... ampak no, saj ta ni nič težil al pa kaj, samo omenil je.

Pa povedal je kaj vse je že sam poskusil, od čiščenja kontaktov, reguliranja vzmeti pa to. Skratka se je kar angažiral. Ampak ne dela.
To je bila prva S2+ za katero vem, da se je kdajkoli pokvarila. Oz... primem lučko, saj nisem vedel kaj naj še z njo, pa samo za hec odvrtim in zamenjam oz. obrnem glavo ter tailcap (enak navoj na obeh straneh body-ja) in zadeva čudežno zasveti. Dela.
Me je pisano gledal v smislu "a jaz sem se tako zajebaval z njo, ti pa rešiš v parih sekundah", jaz pa tudi. Kaj sem pa jaz vedel, samo poskusil sem. :)


Sorry @mat xxl, vem da ti to nič ne pomaga pri BLF Q8, samo moral sem omeniti, ker je misel na to še sveža.
Samael != Samuel

gregor ::

nova Astroluxka :D

Astrolux EP05 2500LM 21700 EDC Flashlight Released!

Astrolux(R) EP05 5* LH351B 2500LM Super Bright LED Flashlight With 21700 Battery Type-C Fast Rechargeable High Performance Portable Torch Outdoor Activitives LED Light
https://www.banggood.com/Astrolux-EP05-...

Coupon code($21.99):BG756ece

Features:
1.Equipped with 5*Samsung LH351B LED, 2500 Lumen max, the beam distance is 217m,producing a particularly soft and balanced beam profile to preserve comfortable vision.
2.Compact and lightweight design, perfect for daily use,home emergency and outdoor adventures.
3.Type-C USB rechargeable,IP67 waterproof.
4.Simple UI,with memory function,6 lighting modes to choose.
5.Convenient clip design for easy carrying and attachment.





Če zgornja koda drži, se mi zdi kar ugodna cena - 22 USD, redna cena 25 USD.

LP

knap ::

glede na to da ima 5 Samsung ledic, je to kar precej poceni
res zanimivo kaj vse kitajci spravijo skupaj za 20 EUR :)

MIHAc27 ::

Uf, so res take razlike med različnimi lučkami, da jih eni rabite po 20 različnih?

Jaz imam samo Wurkkos TS22 (hvala Gregor) pa eno naglavno od prej. Glede svetilnosti lahko rečem samo top. Kar smo imeli kaj takih majhnih lučk, nobena ni bila tako močna.
Tole pa na nočnem pohodu osvetli komplet ulico na Turbo. Pozimi je tudi super grelna enota :P
Pograjal bi le vmesnik... ne vem a je toliko dražje naredit lučko, ki ima 2 gumba, enega za prižigat, drugega pa za razne načine svetenja? Vsakič ko jo vklopim se najprej rabim igrat 2 minute, da si nastavim ustrezen način in moč.

cvalsr ::

Matxl, že pred časom sem napisal, da moja svetilka ni delala in sem odkrival toplo vodo, dokler nisem ugotovil, da sem ponevedoma nekoliko odvil zadnji pokrov in ni bilo več stika... ;(( (če ti tole kaj pomaga).

mat xxl ::

mat xxl je izjavil:

Je tu kdo, ki popravlja luči, skoraj nova nerabljena BLF Q8 je zgleda odpovedala, baterije so ok, ne prižge se več, pa bolj,ko ne testno rabljena, skoraj nič.

Je kdo,ki bi upal pogledati.....


Sem razvozlal, neumno skrivnost.

Skratka, ker imam dve sem še ta drugo iz avta prinesel, in je zasvetila pa crknila......

Potem sem ugotovil, kaj se dogaja. Aluminjast okov tulec, mora nasesti na bakreno ploščo krog v sami glavi lučke, drugi krog je pa za baterije. In tudi alu malo oksidira in je .

Sem zadevo z kontakt sprejem očistil in zelo močno zategnil, delata obe sedaj, napaka glavna pa je, da so aluminijasti navoji med tulcem in glavo pobarvani na obeh straneh, torej sedaj mi obe delata, če jih zategnem noro močno, če bosta pa še hecali, bom pa te navoje moral nekako odstraniti barvo, da bo stik, ker meni lučka v avtu stoji in raje odvijem, da ni stika, da ni praznjenja, pa potem privijem in ja od avgusta 2023 do teh dni, mi je prej polno baterijo li ion, spraznilo samo nekje 5% in ja sem dofilal in nazaj.....

Napisal sem, ker vem, da bo imel, še kdo identično težavo....

Samael ::

Super, da si rešil in hvala za delitev rešitve :)
Samael != Samuel

Mojo Jojo ::

mat xxl je izjavil:



Sem razvozlal, neumno skrivnost.


Kakšne baterije uporabljaš? Button top ali flat top?

knap ::

mailer ::

Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

gregor ::

nova Wurkkos lučka

Wurkkos HD01 Real Shot First Exposure!

vir: FB

celo z buck driver

bomo videli, ko bo na voljo...

LP

gregor ::

in še ena nova Wurkkoska :D



TS26 - boost driver, 21700

vir: FB

knap ::

Da malo obudim temo, da ne bo zamrla. :)

Nov podroben test Emisar D1:

https://flashlightreviews.ca/index.php/...

Ocena: 5/5



mat xxl ::

gregor je izjavil:

nova Astroluxka :D

Astrolux EP05 2500LM 21700 EDC Flashlight Released!

Astrolux(R) EP05 5* LH351B 2500LM Super Bright LED Flashlight With 21700 Battery Type-C Fast Rechargeable High Performance Portable Torch Outdoor Activitives LED Light
https://www.banggood.com/Astrolux-EP05-...

Coupon code($21.99):BG756ece

Features:
1.Equipped with 5*Samsung LH351B LED, 2500 Lumen max, the beam distance is 217m,producing a particularly soft and balanced beam profile to preserve comfortable vision.
2.Compact and lightweight design, perfect for daily use,home emergency and outdoor adventures.
3.Type-C USB rechargeable,IP67 waterproof.
4.Simple UI,with memory function,6 lighting modes to choose.
5.Convenient clip design for easy carrying and attachment.





Če zgornja koda drži, se mi zdi kar ugodna cena - 22 USD, redna cena 25 USD.

LP


Tole sem dobil teden dni nazaj, tes sveti zelo zelo močno, sem pogledal noter, pa ja sem podnevi rabil , kar nekaj minut, da sem spet normalno videl.....
Dobiš pa ja baterijo v zelo oskubljeni embalaži, samo karton, brez pen, polnilni kabel, vrvica in luč, sicer niti pen ni v embalaži in jasno nobene futrole ali kaj podobnega . Zgleda pa OK narejena.

lubej1 ::

nekje je treba varčevati, so pač pri embalaži varčevali. :)

-----

še ena 46950 lučka:

Lumintop Mach 4695 V2 review
https://1lumen.com/review/lumintop-mach...



če ima kdo cca. 200 USD viška :D

Scaramouche3 ::

Moj Sofirn SC33 je kar naenkrat nehal delati, ni mi padel ali karkoli drugega, jebiga ni dolgo trajal,,,

lubej1 ::

ali je kdo od vas že slišal za ledico, ki je v tej lučki:

NITECORE EDC35
https://flashlight.nitecore.com/product...

NiteLab UHi 40 MAX LED




EDC35 se dobi npr. tukaj:

https://www.nealsgadgets.com/en-de/prod...

ne vem pa kako je z DDV, carinskim postopkom...?

LP

knap ::

če še kdo ni opazil:



to pomeni, da se TS32 dobi za 60 USD



in TS32 Pro za isto ceno

Samael ::

Scaramouche3 je izjavil:

Moj Sofirn SC33 je kar naenkrat nehal delati, ni mi padel ali karkoli drugega, jebiga ni dolgo trajal,,,

Daj poglej, če je treba vzmet kaj priviti ali odviti.
Samael != Samuel

Scaramouche3 ::

Samael je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Moj Sofirn SC33 je kar naenkrat nehal delati, ni mi padel ali karkoli drugega, jebiga ni dolgo trajal,,,

Daj poglej, če je treba vzmet kaj priviti ali odviti.


Odprl, pa ne deluje da bi se vzmeti pokvarile,,,

Samael ::

Saj ne pokvarile, ampak pri tovrstnih lučkah se pogosto zgodi, da je treba vzmet regulirati oz. vse baterije niso enako dolge, pa je treba vzmet kdaj malce priviti ali odviti.
Saj ne rečem, da je prav to, je pa to mislim da najpogostejša "napaka", ki je bila poročana v tej temi in je kar nekaj osebkov tu tako ponovno oživelo lučko.
Če je šel driver ali kaj podobnega pa bah ...
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Scaramouche3 ::

Samael je izjavil:

Saj ne pokvarile, ampak pri tovrstnih lučkah se pogosto zgodi, da je treba vzmet regulirati oz. vse baterije niso enako dolge, pa je treba vzmet kdaj malce priviti ali odviti.
Saj ne rečem, da je prav to, je pa to mislim da najpogostejša "napaka", ki je bila poročana v tej temi in je kar nekaj osebkov tu tako ponovno oživelo lučko.
Če je šel driver ali kaj podobnega pa bah ...


Samo kako to vidiš da je je nekaj odvilo?
Ker s prstom to ne čutim---

Samael ::

Ne vidiš.
Samael != Samuel

Ales ::

Prvo preveriš vse kontakte, z vzmetjo vred. Očistiš površine, preveriš baterijo, malo drugače nastaviš vzmet (odviješ, raztegneš, kar je pač treba).

Ko skup privijaš ohišje se pri nekaterih svetilkah lahko začuti, ali je vzmet dovolj dolga ali pa bo kontakt slab. Odvisno od konstrukcije...

Scaramouche3 ::

Ales je izjavil:

Prvo preveriš vse kontakte, z vzmetjo vred. Očistiš površine, preveriš baterijo, malo drugače nastaviš vzmet (odviješ, raztegneš, kar je pač treba).

Ko skup privijaš ohišje se pri nekaterih svetilkah lahko začuti, ali je vzmet dovolj dolga ali pa bo kontakt slab. Odvisno od konstrukcije...


To ni stara svetilka!
Dobil v decembru!

Scaramouche3 ::

Ales je izjavil:

Prvo preveriš vse kontakte, z vzmetjo vred. Očistiš površine, preveriš baterijo, malo drugače nastaviš vzmet (odviješ, raztegneš, kar je pač treba).

Ko skup privijaš ohišje se pri nekaterih svetilkah lahko začuti, ali je vzmet dovolj dolga ali pa bo kontakt slab. Odvisno od konstrukcije...


A to naj bi bilo OK kot pregled?

Samael ::

Scaramouche3 je izjavil:

Ales je izjavil:

Prvo preveriš vse kontakte, z vzmetjo vred. Očistiš površine, preveriš baterijo, malo drugače nastaviš vzmet (odviješ, raztegneš, kar je pač treba).

Ko skup privijaš ohišje se pri nekaterih svetilkah lahko začuti, ali je vzmet dovolj dolga ali pa bo kontakt slab. Odvisno od konstrukcije...


To ni stara svetilka!
Dobil v decembru!

Kaj se toliko braniš in kompliciraš. Do zdaj bi že preskusil. Sploh pa v primeru vzmeti to ni napaka, tudi pri novi lučki je kdaj potrebno zategniti vzmet. Vsega skupaj ti ne vzame 5 minut - manj kot naša debata okoli tega tu. Poskusiš. Če je to, fino, če ni pa tudi ni nič groznega, ker si se prepričal.
Samael != Samuel

Scaramouche3 ::

Samael je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Ales je izjavil:

Prvo preveriš vse kontakte, z vzmetjo vred. Očistiš površine, preveriš baterijo, malo drugače nastaviš vzmet (odviješ, raztegneš, kar je pač treba).

Ko skup privijaš ohišje se pri nekaterih svetilkah lahko začuti, ali je vzmet dovolj dolga ali pa bo kontakt slab. Odvisno od konstrukcije...


To ni stara svetilka!
Dobil v decembru!

Kaj se toliko braniš in kompliciraš. Do zdaj bi že preskusil. Sploh pa v primeru vzmeti to ni napaka, tudi pri novi lučki je kdaj potrebno zategniti vzmet. Vsega skupaj ti ne vzame 5 minut - manj kot naša debata okoli tega tu. Poskusiš. Če je to, fino, če ni pa tudi ni nič groznega, ker si se prepričal.


Sc33 se ne da odpret kot tisto na videu! ne moreš s klešči pridt do vzmeti!

Mojo Jojo ::

Najprej preveri, če imaš baterijo prav obrnjeno in če je polna. Preveri tudi da nisi v kakšnem lock režimu.
Potem lahko preveriš na katerem koncu je težava. Odpri svetilko in naredi bypass z baterijo direkt na driver svetilke (baterija s + na vzmeet od driverja, in bypass žička iz bat - na driver zunanji "zlati" rob). Tako ugotoviš ali je problem v elektronskem switchu na zadnjem delu svetilke ali sami ledici oz driverju v glavi.
Če je šlo kej v elektroniki potem itak ne moreš popravit...lahko pa kontaktiraš trgovca, saj mislim, da je eno leto garancije.

Scaramouche3 ::

Najprej preveri, če imaš baterijo prav obrnjeno in če je polna.

Baterija je bila napolnjena, ko sem šel ven in jo hotel uporabiti,ni delala!
Ko sem prišel domov in hotel napolniti, rdeča lučka ni utripala!

Do takrat je nisem odpiral!

Mojo Jojo ::

Baterijo se preveri z VA metrom. Lahko da ti je šlo napajanje in je baterija prazna.
Lahko da polniš s kakšnim starejšim in švohnejšim adapterjem, na katerem polnenje ne dela.

Scaramouche3 ::

Mojo Jojo je izjavil:

Baterijo se preveri z VA metrom. Lahko da ti je šlo napajanje in je baterija prazna.
Lahko da polniš s kakšnim starejšim in švohnejšim adapterjem, na katerem polnenje ne dela.


Res je starejši, samo je do zdaj delovalo, pa sem probal tudi novejši 33w pa ni šlo!

Ales ::

Morda ne bi bilo slabo, da nam napišeš kaj vse si do sedaj poskusil in pomeril...

Sicer pa, kakor so omenili, garancija...

Scaramouche3 ::

Ales je izjavil:

Morda ne bi bilo slabo, da nam napišeš kaj vse si do sedaj poskusil in pomeril...

Sicer pa, kakor so omenili, garancija...


Nimam merilcev, moja prva lučka, moram najdt žico da probam tisto kar na videu naredi!
Ta lockout ne razumem, se je lahko samo kaj zaštekalo,samo potem bi tudi polnil, pa ni,,,

Mojo Jojo ::

Vglavnem ne veš ali je baterija polna ali prazna...

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Mojo Jojo je izjavil:

Vglavnem ne veš ali je baterija polna ali prazna...


Lej, uporabljal sem isti polnilec par mesecev! Potem probal še 33w in isto!
Nisem pa nič odpiral lučke!

Mojo Jojo ::

Ampak še vedno ne veš ali je baterija polna ali prazna.

Scaramouche3 ::

Mojo Jojo je izjavil:

Ampak še vedno ne veš ali je baterija polna ali prazna.


Ko sem zdaj odprl da dam not baterijo se mi je vzmet na strani lučke odlepila wtf,,,

Samael ::

Torej si načeloma zdaj odkril napako? :P
Samael != Samuel

Scaramouche3 ::

Samael je izjavil:

Torej si načeloma zdaj odkril napako? :P


To je šele zdaj skočilo stran, ko sem prej odpiral lučko, je držalo skupaj!

koyotee ::

Priciniš nazaj, to je to.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mat xxl ::

Mojo Jojo je izjavil:

mat xxl je izjavil:



Sem razvozlal, neumno skrivnost.


Kakšne baterije uporabljaš? Button top ali flat top?


Flat top reciklirane iz baterije HP notesnika ....

Mojo Jojo ::

BLF Q8 rabi button top baterije sicer se pojavijo težave kakršne imaš ti. Flat top ne dobi stika pri glavi. ČE boš na silo zategoval pa lahko uničiš plato vezja v glavi.

gregor ::

««
317 / 320
»»