» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
271 / 320
»»

perci ::

Katero čelko 18650 se te dni kupuje?

koyotee ::

perci je izjavil:

Katero čelko 18650 se te dni kupuje?


Jaz bi vzel nekaj od armyteka. Resda ni poceni ampak imas vsaj obcutek da je vredno :P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Tale mi je na prvi pogled videti kar zanimiva SEEKNITE B50 L2+XPG2 s kodo FSNKT21 za 17.99USD, polne cene pa ne bi dal.
Type C polnjenje, podpora trem tipom baterij (a polni tudi NiMH baterije?) ... in pa draga poštnina (ki pa najbrž pride skozi še vedno brez carinskega posredovanja).
Pašček je videti ok, ni samo trak okoli, ampak tudi čez. Stranske ledice so najbrž brezveze, ker nimajo nobene barvne funkcije.

Edit:
S kodo "BGc12dbf" je še 1USD ceneje ($16.99 + poštnina) kot s tisto zgoraj.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Tale z Osramovo ledico mi je precej bolj všeč WUBEN H1 P9 in deluje kot "real deal" čelka, je pa tudi nekoliko dražja. S kodo BGANI040 28.99USD + poštnina. Vprašanje, če ni tudi sedaj boljše izbrati dražji EU Priority Line. Jaz bi ga.
Ne podpira toliko tipov baterij, ampak samo za čelko imho najoptimalnejšega (18650 - flat in button top), v vsem drugem pa najbrž nese tisto zgoraj. Tudi manjši aux ledici sta tu potencialno koristni (rdeča in High CRI).
Samael != Samuel

GupeM ::

Pa zakaj za vraga še vedno posiljuje s tem micro USB?

gregor ::

Če ima kdo preveč $$$:D

https://www.banggood.com/Lumintop-GT94X...

z kodo za samo 520,00 USD :))



Weight
Approx. 2.7KG without batteries
:))

----------------------------

še tole sem zasledil, nova 14500 lučka:

Sofirn New SP10V3 Mini LED Flashlight 14500 AA Pocket Light Torch LH351D 90 High CRI 5000K LED 1000lm Waterproof
https://www.aliexpress.com/item/1005003...

perci ::

koyotee...ta cena mi je mal tumač :)

Samael, thx.

kumer ::

GR94X - Light As A Feather :))8-)

Unava1lable ::

Ker vidim da se tukaj zares spoznate na ročne lučke bi vas vprašal katero čim manjšo svetilko se plača kupiti, da je kvalitetno izdelana in dobro sveti. Uporabljala bi se kot obesek na ključih, zato bi želel, da je kar se da majhna. Hvala za odgovor.

ledoman ::

Kaj takega: 2020 NEW SKILHUNT E3A - https://www.aliexpress.com/item/3284826... z ledico Samsung LH351B, ne kar eno kitajsko.
Pojem "dobro sveti" je zelo raztegljiv - od male lučke ne moreš pričakovati čudežev. Če gre samo za to, da je obesek, pa je itak vseeno. Raje napiši kje oz. točno za kakšen namen bi jo rad uporabljal.

Unava1lable ::

Ja se strinjam da "dobro sveti" slabo definira kaj želim in se zavedam da od male lučke ne morem pričakovati preveč. Uporaba bi bila zelo splošna, gre se bolj za to, da bi jo lahko imel vedno s sabo in bi jo po potrebi uporabil, torej nimam točno definiranega področja uporabe.

msms ::

Najboljše za na ključe in sicer Nitecore TIKI:

https://www.aliexpress.com/item/1005002...

cvalsr ::

Se pridružujem vprašanju.
Nekoč sem na bolhi staknil eno v velikosti USB ključka in celo polni se na USB.
Takoj kupim še kakšno tako ali podobno, kot obesek za ključe, toda na internetu najdem v glavnem valjaste na eno minjonko, ki so že dvakrat večje in težje.
(Nekoč je v neki zanikrni gostilni v ne ravno čistem stranišču za sedmimi ovinki in devetimi stopnicami brez dnevne svetlobe crknila edina žarnica. Mini lučka me je rešila, da nisem pritaval ven dobesedno usran.)
Tudi majhen vžigalnik bi bil za ta namen, a se hitro zgodi, da se sprožilec z nečim stisne in ko ga rabiš, je prazen. Stikalo za vklop lučke sem pa zavaroval z obročkom, da se ne more po nesreči prižgati v žepu ali torbi.

Kvinta ::

Kaj te svetilke gre prikopit direktno na powerbank ali jih powerbank samo polni ? mam Lezyne 1300 za pecikl pa bi rad malo štroma za rezervo :D
A.C.A.B

GupeM ::

msms je izjavil:

Najboljše za na ključe in sicer Nitecore TIKI:

https://www.aliexpress.com/item/1005002...

To je to. Imam TIKI, pa za punco sem vzel TIKI LE. Kot emergency lučka je super. Imam jo na ključih od bajte. Zadeva sicer glede na svojo velikost sveti nenormalno, ampak če jo uporabljaš na max, je baterija kar hitro prazna. Glede na majhnost, še dolgo zdrži :D

Kvinta je izjavil:

Kaj te svetilke gre prikopit direktno na powerbank ali jih powerbank samo polni ? mam Lezyne 1300 za pecikl pa bi rad malo štroma za rezervo :D

Odvisno. Nekatere delajo tudi kadar so "online," nekatere delajo samo če so odklopljene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

gregor ::

nova Astrolux lučka, podatki iz FB:

New Model Astrolux Flashlight A03 800LM Powerful EDC Mini Flashlight Released
Mini clip light out max 800 lumens with SFS80 LED
Pocket Size
Clip-on Flashlight
Skid-Proof Water-Resistant Design
40% OFF NOW!
Normal Price: $35
Coupon Price: $20.99
Get your code: BGAA03
EXP: 2021.10.31

https://www.banggood.com/Astrolux-A03-S...





LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Samael ::

cvalsr je izjavil:

Se pridružujem vprašanju.
Nekoč sem na bolhi staknil eno v velikosti USB ključka in celo polni se na USB.
Takoj kupim še kakšno tako ali podobno, kot obesek za ključe, toda na internetu najdem v glavnem valjaste na eno minjonko, ki so že dvakrat večje in težje.


Najbrž misliš Nitecore TUBE ali kaj podobnega. Kar precej tu nas je uporabljalo (ali pa še uporablja) Nitecore TUBE (za nekih 6USD), ki so sicer super male, lahke ... vendar so se v nekaterih primerih izkazale kot nezanesljive.
Moja, no več njih ... še delajo in sam nisem imel z nobeno težave, vendar sem sam preskočil na malenkost večjo, zanesljivejšo predvsem pa zmogljivejšo Nitecore TIP (s popusti za nekih 20USD), ki je še vedno v obliki USB ključka, ampak takšnega par mm večjega kot mala TUBE.
Potem pa je tu še Astrolux K1 s popust kodami za nekih $18 USD.
Samael != Samuel

Okapi ::

Jaz imam na ključih trenutno Astrolux K2. Zadovoljen.

Samael ::

Kvinta je izjavil:

Kaj te svetilke gre prikopit direktno na powerbank ali jih powerbank samo polni ? mam Lezyne 1300 za pecikl pa bi rad malo štroma za rezervo :D

Čudno si zastavil to vprašanje ...

Če misliš o teh za na ključe iz zadnjih par postov, gre za zelo majhne lučke velikosti Labella ali pa še manj, z vgrajeno mini baterijco kakšni 350mAh ali kaj podobnega, ki jih polniš preko USB-ja, kaj točno sprašuješ mi pa ni jasno.

Če delajo tudi med polnjenjem, večina njih da. Če jih lahko uporabiš v obratni smeri kot powerbank, ne - pa tudi kapaciteta baterije je precej mini. Upam, da sem v enem zadnjih dveh stavkov uganil kaj te zanima.
Samael != Samuel

ledoman ::

cvalsr je izjavil:

Se pridružujem vprašanju.
Nekoč sem na bolhi staknil eno v velikosti USB ključka in celo polni se na USB.
Takoj kupim še kakšno tako ali podobno, kot obesek za ključe, toda na internetu najdem v glavnem valjaste na eno minjonko, ki so že dvakrat večje in težje.
(Nekoč je v neki zanikrni gostilni v ne ravno čistem stranišču za sedmimi ovinki in devetimi stopnicami brez dnevne svetlobe crknila edina žarnica. Mini lučka me je rešila, da nisem pritaval ven dobesedno usran.)
Tudi majhen vžigalnik bi bil za ta namen, a se hitro zgodi, da se sprožilec z nečim stisne in ko ga rabiš, je prazen. Stikalo za vklop lučke sem pa zavaroval z obročkom, da se ne more po nesreči prižgati v žepu ali torbi.


Najbrž si mislil nekaj takega https://www.aliexpress.com/item/4001163... ali precej cenejšo valjasto varianto: https://www.aliexpress.com/item/1005003... ali pa https://www.aliexpress.com/item/4001163...

teh par min. brskanja po aliju bi lahko naredil tudi sam -> "Portable Keychain Pocket Torch USB Rechargeable"

barakus ::

Unava1lable je izjavil:

Ja se strinjam da "dobro sveti" slabo definira kaj želim in se zavedam da od male lučke ne morem pričakovati preveč. Uporaba bi bila zelo splošna, gre se bolj za to, da bi jo lahko imel vedno s sabo in bi jo po potrebi uporabil, torej nimam točno definiranega področja uporabe.



Ne vem, če ti ustreza, ampak jaz imam nekaj komadov tega https://www.nitecorestore.com/Nitecore-... na zalogi

pierch ::

Še en glas za Nitecore TIKI.
Pierch

mat xxl ::

Tudi sam glasujem za Nitecore TIKI imam dve že kako leto, delujeta v nulo piko, sveti pa zelo hudo, za njeno malo velikost .....

cvalsr ::

Pobje, hvala, servirali ste mi nekaj dobrih povezav do teh "tamalih".

Ledoman, "teh par min. brskanja po aliju bi lahko naredil tudi sam -> "Portable Keychain Pocket Torch USB Rechargeable" - prav imaš, ampak z mojim "odličnim" znanjem angleščine težko uganem prave ključne besede (tvoj primer) in dobim ven 99% neuporabnih smeti.

Tsunamii ::

Ufa jz tud moram kmal kupit Nitecore TIKi..zgleda da sem skor edini, ki jo nimam. Sam cena pa je kar..skor 30€ s postnino vred tako malo zadevco

pierch ::

Jaz sem jo kupil tu, ni uradni store, ampak ne najdem karkoli, ki bi kazalo da ni pravi Nitecore.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

Kvinta ::

Odvisno. Nekatere delajo tudi kadar so "online," nekatere delajo samo če so odklopljene.


Sem kupo powerbank pa ne dela nema veze bom kupo še eno za rezervo ..... recimo Insta 360 kamera pa dela na powerbank.
A.C.A.B

hunter01 ::

Pa imate večinoma TIKI (high cri + UV) ali TIKI LE (red/blue)?

Sam imam Nitecore TUBE, in se mi zdi nekako pod nivojem kvalitete Nitecore lučk. Crkuje oz že od začetka not žičke pokajo ali pa so slabi loti. Če bo okrog 11.11 kakšna akcija bi z veseljem par TIKI lučk nabavu :)

Shkorc ::

Tri leta in pol na ključih uporabljam Nitecore TIP CRI, zelo zadovoljen.

Samael ::

Shkorc je izjavil:

Tri leta in pol na ključih uporabljam Nitecore TIP CRI, zelo zadovoljen.

Jaz tudi, super zadeva, zato TIKI ali kakšne novejše zaenkrat niti poskusim ne :)
Samael != Samuel

Samael ::

Speaking about Nitecore Tiki ... se je ob tem Rovyvon Aurora klonu pojavil še eden in sicer SEEKNITE S11 GITD-Green Self-luminous 400LM 6500K z doslej najnižjo ceno od vseh in sicer s kodo FIN2664 za 12.99USD + poštnina.

Ne vem, če je sama Rovyvon Aurora ali pa vsaj Nitecore Tiki kvaliteta tudi tu, ampak če je vsaj blizu, je to precej OK cena za to mini keychain lučko na usb type-C polnjenje.
Na Aliexpressu je Seeknite S11 branded kot BORUiT Mini (Boruit lučke so crap!), kar ni najbolj vzpodbudno, ampak mogoče je pa vseeno ok - za kar pa ne bi dal roke v ogenj :P
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

zanimiva lučka za ključe:

Trustfire MiniX UV / Red Led Flashlight 320 Lumens EDC Keychain Type C Rechargeable Flash Light Torch Lamp
https://www.aliexpress.com/item/1005003...



v US se jo sicer dobi za cca. 16 USD, pri nas v EU pa zaradi davka za cca. 19 USD



še to iz BLF, zakaj je morda vredno razmisliti o nakupu :D:



torej za cca. 17 EUR, kar super mala keychain lučka, veliko funkcij, več na zgornjem linku...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

lubej1 ::

zanimiva zadeva za 17 eur:), upam samo, da bo šlo mimo carinske pošte

Kvinta ::

300 lumnov to sveti kot bi svečo prižgal :))
A.C.A.B

koyotee ::

Kvinta je izjavil:

300 lumnov to sveti kot bi svečo prižgal :))


Ja, povsem dovolj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Nimamo realističnega obcutka za lumne :)

Običajna sveča da od sebe tam okoli 12 - 15 lumnov.
Marsikatera ročna svetilka (odvisno od več dejavnikov) s 100 lumni osvetli tam nekih +/- 50 metrov poti.
Samael != Samuel

matobeli ::

Eeee, sem imel leta nazaj LED svetilko z cca 100lm (Maglite 2AA LED), lih za 50m ni, ampak sprehajat se je pa dalo normalno. Za tek že malo švoh.

Okapi ::

Pred leti smo imeli svetilke, ki so svetile z mogoče 50 lumni, marsikatera še precej manj, pa smo se normalno sprehajali ponoči. V jame smo hodili s karbidkam in ravno tako prišli povsod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

GupeM ::

Kar je več kot 300 lm je za normalno sprehajanje, tek itd več kot dovolj. Pride pa 1000+ lm prekleto prav, ko želiš nekaj na daleč pogledat. Recimo srne sredi travnika. Jaz se s svojo naglavno sprehajam na eco (70 lm) ali low (120 lm). Če grem v hrib po koreninah, jo dam na medium (300 lm). Včasih, če mi res paše svetlo, jo dam na 600 lm. 1200 lm pa samo če štejem koliko srn se pase sredi travnika. Ampak takrat pa bolj prav pride EC01, ker ima daljši in močnejši snop.

Je pa res, da se ponavadi brez problema sprehajam tudi brez lučke. Samo če je ful oblačno, ali mlaj, takrat jo rabim. Pa takrat med sprehajanjem ne smeš na telefon gledat, ker potem nekaj časa ne vidiš nič :D

matobeli ::

Okapi je izjavil:

Pred leti smo imeli svetilke, ki so svetile z mogoče 50 lumni, marsikatera še precej manj, pa smo se normalno sprehajali ponoči. V jame smo hodili s karbidkam in ravno tako prišli povsod.



Dalo se je, ampak ni bilo ravno enostavno.
Je veliko smrtnih žrtev vezanih na način osvetljevanja. Predvsem pri rudarjih.

Kvinta ::

Samael je izjavil:

Nimamo realističnega obcutka za lumne :)

Običajna sveča da od sebe tam okoli 12 - 15 lumnov.
Marsikatera ročna svetilka (odvisno od več dejavnikov) s 100 lumni osvetli tam nekih +/- 50 metrov poti.





Kakorkoli komurkoli jaz izpod 1000 ne pržgem več nič.
A.C.A.B

kumer ::

Test zgoraj omenjene MiniX lučke.

https://budgetlightforum.com/node/79323

knap ::

Še ena, vsaj meni všečna, mala throw lučka z TIR lečo.

Sofirn IF22A Flashlight Review
https://zeroair.org/2021/10/04/sofirn-i...

https://www.sofirnlight.com/products/so...




Obstaja tudi verzija brez TIR leče:

Samael ::

gregor je izjavil:

ni pa mi jasno ali mora bit poštnina "Eu priority line" za dobavo brez ddv, carine?

V aliexpress temi je včeraj nekdo potrdil, da pride skozi brez stroškov carinskega postopka v Sloveniji.
Sicer pa tudi ta način pošiljanja ni več tako ugoden, kot prej, ko je bil faktor za nižjo poštnino tudi večja vrednost pošiljke (in so lučke nad 30USD skozi prihajale za $2 in podobno) - zdaj je večinoma, če ne vse fiksno med 6 in 7USD ne glede kaj naročiš.
Samael != Samuel

OZZY ::

Eu priority line je brez stroškov. Dostavljeno več paketov.
Go with the flow.

taz ::

Samael je izjavil:

gregor je izjavil:

ni pa mi jasno ali mora bit poštnina "Eu priority line" za dobavo brez ddv, carine?

V aliexpress temi je včeraj nekdo potrdil, da pride skozi brez stroškov carinskega postopka v Sloveniji.
Sicer pa tudi ta način pošiljanja ni več tako ugoden, kot prej, ko je bil faktor za nižjo poštnino tudi večja vrednost pošiljke (in so lučke nad 30USD skozi prihajale za $2 in podobno) - zdaj je večinoma, če ne vse fiksno med 6 in 7USD ne glede kaj naročiš.

Aliexpress in Banggood porihta carino vnaprej, tako da do tebe pride paket, brez da ga ustavijo, brez dodatnih stroškov. Sem prejel že nekaj 10 paketov, pa ni bilo težav. Iz vseh skladišč, CN, CZ, FR, PL,...
Sedaj čakam na Astrolux MF01 Mini z SST20 (4000K).

gregor ::

Za vse tiste, ki začenjate z sezono kolesarjenja :)), je Astrolux za vas pripravil novo lučko za kolo :):

Astrolux(R) BL03 XPG LED 1200LM Bike Headlight 6000mAh High Capacity Power Bank Dual Distance Beam Bike Light USB Rechargeable
https://www.banggood.com/Astrolux-BL03-...

New Model of Bike Headlight Released!
Astrolux BL03 XPG LED 1200LM Bike Headlight
ADVANCED DESIGN
FIVE LIGHT MODE OPTION
MULTI-FUNCTION

Coupon price:$26.99
Buy with coupon: BGBL03P







...

Za 27 USD, vsaj na papirju, izgleda kar zanimivo.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Tsunamii ::

KAj moras oznacit, da ni carine Priority Direct Maii ali EU Priority Line ?

Samael ::

EU Priority Line
Samael != Samuel

Tsunamii ::

gregor je izjavil:

Za vse tiste, ki začenjate z sezono kolesarjenja :)), je Astrolux za vas pripravil novo lučko za kolo :):

Astrolux(R) BL03 XPG LED 1200LM Bike Headlight 6000mAh High Capacity Power Bank Dual Distance Beam Bike Light USB Rechargeable
https://www.banggood.com/Astrolux-BL03-...

New Model of Bike Headlight Released!
Astrolux BL03 XPG LED 1200LM Bike Headlight
ADVANCED DESIGN
FIVE LIGHT MODE OPTION
MULTI-FUNCTION

Coupon price:$26.99
Buy with coupon: BGBL03P







...

Za 27 USD, vsaj na papirju, izgleda kar zanimivo.

LP


Super..neakj podobnega rabim za kolo oz iscem. Pride pa 31,17€ z EU priority line in postnino.
««
271 / 320
»»