» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
216 / 318
»»

RockyS ::

Komentarje sem prebral, potem pa tudi videl da je dejanskih kupcev samo 7, ki pa niso dali tako slabih ocen.

Za ledike me je zanimalo, da vem kaj gledam oz iščem dalje.

Scaramouche ::

Škoda da ne obstaja nekdo ki bi začel delati močne nosilce za kolesa, na katerega bi lahko dal gor kako BLF Q8 ali podobne debeline..

Scaramouche ::

XP-G2 S4 : 3300lm / 40,000cd

Nichia 219C : 3000lm / 20,000cd

XP-L HI : 4300lm / 45,000cd

XP-L HD : 5100lm / 27,000cd

SST-20 6500K: 4200lm / 58,000cd

SST-20 5000K: 4000lm / 55,000cd

SST-20 4000K/3000K 95CRI: 3000lm / 41,000cd

Gledam ta output za https://intl-outdoor.com/emisar-d4sv2.h...

Kako veš kaj je močnejše in boljše vzet?

hunter01 ::

V Spar albumu so nekatere sličice z UV elementi ... In jaz pri 15ih (cca) lučkah nimam nobene UV =)

Je kaj primernega? Convoy C8 se mi zdi malo predraga 30€ in tudi premočna (5W)

Tale Sofirn bi skoraj bila, ampak je out of stock:
https://www.banggood.com/Sofirn-SF32UV-...

Ostanejo meni nepoznane znamke in pa Xanes (ki je ne želim) :)

perci ::

To sofirn sem jst nabavu in je kul.

Samael ::

Dobiš jo na aliexpressu v sofirn store.

Okapi ::

Jaz imam Convoy S2+ UV, zadovoljen.

Samael ::

Scaramouche, ko bi bi bilo tako preprosto. Žal na to ni enoznačnega odgovora, sploh pa kaj je močnejše tu sploh ni tako zelo pomembno. Vse so močne in na limitu za tako malo lučko. Te lučke generirajo izredno veliko toplote. 20% razlike več ali manj v outputu ne spremeni ničesar.
Vprašanje je bolj, kaj je tvoja preferenca.

Lučka z več K (hladna, belo modrikasta tinta) bo vedno delovala svetleje, lučka z manj K (topla, rumenkasta tinta) bo očem prijetnejša, hitreje boš zaznaval predmete v okolici.
Želiš, da lučka sveti res daleč? Vzemi XP-L HI ali SST-20. Želiš, da lučka kar bolj razpršeno osvetli več okolice? Vzemi XP-L HD. Želiš, da lučka kar se da najbolje reproducira predmete v naravni barvi (kar vpliva na lažje prepoznavanje predmetov), vzemi eno high CRI ledic (Nichia 219C ali toplejše SST-20), seveda pa ne bo toliko outputa, ne bo tako "močna". Želiš vseeno malenkost močnejšo, pa relativno lepo tinto? Vzemi XP-G2.

Sem ti pomagal? Ne glih, ane :P
Moja osebna preferenca bi bila XPL-HI 4000K. XPL HI ledice v 4000K izvedbi ne srečamo prav pogosto - super zadeva. Vendar ta zadeva ne odtehta dodatnih 10$, ki jih plačaš zanjo. In ker zdaj veš, da moč ni vse, ne boš izbral niti XPL HD, ki tudi stane 10$ več in je, kot bi ti rekel "najmočnejša". Pa spustil boš tudi XP-G2, ki ima res lepo tinto, ampak se po nekaterih drugih karakteristikah ne zmore kosati z novejimi ledicami.
Kaj torej izbrati?
Jaz predlagam, da SST-20 4000K high CRI, kot kompromis vsega. Cene, outputa, tinte ... Ni "najmočnejša" z liste, ne bo svetila najdlje v daljavo z liste, ima pa vse kvalitete v recimo glede na povedano zgoraj v solidnem razmerju, ne da plačaš 10USD več.

Scaramouche ::

Jaz imam raje flood light kot pa dalekomet

enkrat bi jo seveda rad modificiral, kako še ne vem, da bi jo lahko spravil na kolo.

Glede barve, moram reči da seveda nisem videl tak razpon v živo, tako da težko reči, kaj bi mi bilo všeč...

Samael ::

V tem primeru mogoče Nichia 219C? Še vedno relativno high CRI, brez da bi plačal dodatnih 10USD. In ni thrower.
Če se ti gre res izključno za čimvečji ouput, pa da ni throw, pa seveda XP-L HD, ampak tu doplačaš tistih 10USD za ledico.

Scaramouche ::

Samael je izjavil:

V tem primeru mogoče Nichia 219C? Še vedno relativno high CRI, brez da bi plačal dodatnih 10USD. In ni thrower.
Če se ti gre res izključno za čimvečji ouput, pa da ni throw, pa seveda XP-L HD, ampak tu doplačaš tistih 10USD za ledico.



Kaj bi pa ti priporočal za baterijo in polnilec? To kar majo zraven?

bmwwww ::

gregor je izjavil:

gregor je izjavil:

jam imam točno to naročeno :)

http://budgetlightforum.com/node/70305
https://intl-outdoor.com/k1-21700-throw...



https://1lumen.com/21700-reviews/noctig...


edit:
glede carine, bomo videli kaj bo
do sedaj so mi še vse lučke prišle brez carine, razen blf gt
tale K1 ni ravno majhna, we will see ;)


danes sem prejel prijazno pismo iz carinske pošte ;)
pa bo šlo še kakih 25 eur za carino :'(, koliko so običajno carinski stroški?

morda pa navedem ceno za ft03, ali bi opazili razliko 8-), vi vedno točno javite?

lučka je bila poslana 10.1.20.
naročena 8.1.20.

ostale tri emisar lučke so prispele mimo carine

LP


22% vrednosti + nekje 7eur storski postopka.
Itak da nebi vedli, njim ne ista.
Narocena 19.1., poslana 20.1.,zdaj pa stoji (blf gt mini) na letaliscu al v nekem skladiscu, a jaz neučakan :D

Samael ::

Scaramouche je izjavil:

Kaj bi pa ti priporočal za baterijo in polnilec? To kar majo zraven?


Ne, nikoli.
Cena te enake baterije je v uradni liitokala trgovini na aliju 1x cenejša (oz. dobiš dve za to ceno) ali pa za podoben denar kupiš kakšno boljšo na nkon.nl. S polnilcem (predvidevam, da je liitokala lii-202 ali pa kaj v tem smislu) je pa najbrž enako. Za podobno ceno (ali pa še kakšen euro manj s kodami) dobiš že "pametnejši" in kvalitetnejši NITECORE UM2 polnilec na banggoodu.

hunter01 ::

perci je izjavil:

To sofirn sem jst nabavu in je kul.


Samael je izjavil:

Dobiš jo na aliexpressu v sofirn store.


V komentarjih vidim, da je izrazito "točkovna"? Se da na kakšen način jo spremeniti, da bi bila malenkost bolj flood?

bmwwww ::

Samael: obstaja se kaksna druga stran kot pa uradna in ebay (kitajska) za nakup Manker u22 ii osram... Zaradi izogiba carinskim postopkom ,:))

Sicer pa se tudi 21700 lucke nimam 8-)

taddeo ::

Jaz še pa vedno iščem en dober "thrower" ker je enostavno preveč vsega iz vseh strani je zelo težka izbira...Noctigon k1 in Manker U22ii mi je snop malo preveč ozek in tudi na predragem Acebeam w30 :-) Trenutno sem najbolj zagret za Thrunite tn42 cw.Največji problem kje sploh v eu nabavit? Amazon.de ima zalogo ampak prodajalec je kitajc, ter na končnem znesku plačila ne prišteje VAT (0)? torej je verjetno carina in bi me fajn "zategnili" Tam v rangu 150-200 eur je verjetno tn42 najboljša izbira? Ali pa kaj druga?

bmwwww je izjavil:

Samael: obstaja se kaksna druga stran kot pa uradna in ebay (kitajska) za nakup Manker u22 ii osram... Zaradi izogiba carinskim postopkom ,:))

Sicer pa se tudi 21700 lucke nimam 8-)


evo

https://www.selected-lights.de/led-lamp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

bmwwww ::

taddeo je izjavil:


evo

https://www.selected-lights.de/led-lamp...


70eur +14 postnine, pa ni vec tolk poceni. Se kje kaka alternativa?

Hvala

perci ::

hunter01 je izjavil:

perci je izjavil:

To sofirn sem jst nabavu in je kul.


Samael je izjavil:

Dobiš jo na aliexpressu v sofirn store.


V komentarjih vidim, da je izrazito "točkovna"? Se da na kakšen način jo spremeniti, da bi bila malenkost bolj flood?

Odvisno, kaj boš počel z njo. Za denar cekirat je dost tockovna, po drugi strani pa je kolega poročal, da je v puščavi super za odkrivanje škorpijonov, preden postavi tabor.

Samael ::

bmwwww je izjavil:

Samael: obstaja se kaksna druga stran kot pa uradna in ebay (kitajska) za nakup Manker u22 ii osram... Zaradi izogiba carinskim postopkom ,:))

Sicer pa se tudi 21700 lucke nimam 8-)

Verjetno ne. Ne prodajajo jih naokoli, ne dajejo nekih popustov, to je to.
Manker je pred leti sodeloval z banggoodom kot OEM proizvajalec Astrolux lučk, potem so se pa razšli - menda so pri Mankerju iz nekega razloga še vedno jezni na BG. Mogoče se kaj še najde na fasttechu - tam se nekako najdejo vse lučke, ampak ne nujno v tej verziji.

Samael ::

hunter01 je izjavil:

perci je izjavil:

To sofirn sem jst nabavu in je kul.


Samael je izjavil:

Dobiš jo na aliexpressu v sofirn store.


V komentarjih vidim, da je izrazito "točkovna"? Se da na kakšen način jo spremeniti, da bi bila malenkost bolj flood?

UV ni namenjen "osvetljevanju" okolice in zato flood v samem delovanju UV lučke nima nobenega smisla.

Okapi je izjavil:

UV je načeloma neviden in tisto, kar "osvetljuje" je posledica tega, da sega deloma tudi v vidni del spekrta. Ampak vse, kar "osvetljuje", je v bistu motnja za tisto, kar bi hotel videti z UV lučjo.

mare85slo ::

Scaramouche je izjavil:

XP-G2 S4 : 3300lm / 40,000cd

Nichia 219C : 3000lm / 20,000cd

XP-L HI : 4300lm / 45,000cd

XP-L HD : 5100lm / 27,000cd

SST-20 6500K: 4200lm / 58,000cd

SST-20 5000K: 4000lm / 55,000cd

SST-20 4000K/3000K 95CRI: 3000lm / 41,000cd

Gledam ta output za https://intl-outdoor.com/emisar-d4sv2.h...

Kako veš kaj je močnejše in boljše vzet?


Sem v podobni dilemi in hvala Samaelu, da je obrazložil določene aspekte ponujenih ledic. Sam se nagibam k XP-L HI : 4300lm / 45,000cd, lahko pa da se na koncu odločim za SST-20 5000K: 4000lm / 55,000cd.

Cyan ali pa zelena :)

taddeo ::

Odločitev je padla! Po dolgem iskanje dobre throw lučke sem naročil Acebeam k75.Upam, da nisem brcnil v temo in upam, da sem se dobro odločil.Sicer sem v strnjenem seznamu imel Thrunite tn42 in Acebeam k75...ker je AB nov in z ledico 90.2 gen 2 sem se rajši odločil zanj..tn42 pa je iz leta 2016 čeprav top throw!

Samael ::

Tole si pa orenk segel v denarnico za eno lučko :) No, saj pri Acebeam ne moreš iti narobe, bo to kar to.
Oz. mogoce bos zdaj celo nekoliko prihranil, ker ob vsakem naslednjem budget throwerju za 35-50USD, ki bo prisel tekom leta ven in ki ga bomo kupovali, bos ti samo zamahnil z roko pa rekel "meh ... ni to to" :)

Tsunamii ::

taddeo je izjavil:

Odločitev je padla! Po dolgem iskanje dobre throw lučke sem naročil Acebeam k75.Upam, da nisem brcnil v temo in upam, da sem se dobro odločil.Sicer sem v strnjenem seznamu imel Thrunite tn42 in Acebeam k75...ker je AB nov in z ledico 90.2 gen 2 sem se rajši odločil zanj..tn42 pa je iz leta 2016 čeprav top throw!

Bravo ! Naj ti dobro sluzi !
Kje si jo pa kupil ? Kaksna akcija..?

taddeo ::

hvala:-)

Kupil sem pa tukaj

https://www.stewitsch.de/epages/1782779...


sicer drugje nikjer ni šans, da bi naročil..ali ne pošiljajo v Slo ali pa out of stock.Kaj mislite je boljši nakup, kot pa Thrunite n42?

Samael ::

Ja najbrž je, ane :)
Če se še nisi, se pozanimaj kakšne 18650 baterije rabiš, če jih že nimaš. High drain button top predvidevam.

mare85slo ::

Hrvati pravijo, da bojda večji prevozniki ustavljajo prevoz pošte v EU in Evropo nasploh.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/cek...

Morda se bodo tudi naši paketi malce zavlekli :)

Filip8 ::

za kaj pa vi uporabljate te svetilke, da je toliko razpravljanja o tem? mi bi znal kdo od vas svetovat, katero naj kupim iz gearbest očetu, ki je lovec in vem da bi mu nova prav prišla?

Samael ::

Lepo izgledajo na polici, pa tko ... :P

Jaz bi predlagal kaj v smislu valjaste 18650 lučke (do recimo 20USD), po možnosti, da ima integriran usb polnilec. A mora biti izrecno gearbest ali pa sta opcija tudi banggood in aliexpress (recimo sofirn store na aliju)?

Za lučko boš moral kupiti posebej litijevo 18650 baterijo (odvisno od lučke ampak nekaj v tem smislu) in če ni integriranega polnilca, še polnilec, ki pa načeloma niso dragi. Med cenejšimi pa vseeno povsem zadostnimi kaj v smislu liitokala lii-100 ali lii-202 (oba polnita tudi navadne polnilne NiMH baterije, ne zgolj litijevih) za nekih 4 do 7 USD.

Scaramouche ::

Filip8 je izjavil:

za kaj pa vi uporabljate te svetilke, da je toliko razpravljanja o tem? mi bi znal kdo od vas svetovat, katero naj kupim iz gearbest očetu, ki je lovec in vem da bi mu nova prav prišla?


Men določeni tukaj delujejo kot ženske ki kupujejo vibratorje ali pa Ameri ki kupujejo orožje.

Sploh ko kupujejo svetilke ki jih ne moreš dat v žep ali v jakno, resnično kot kompenzacija za majhen k****.

Samael ::

Scaramouche je izjavil:

Filip8 je izjavil:

za kaj pa vi uporabljate te svetilke, da je toliko razpravljanja o tem? mi bi znal kdo od vas svetovat, katero naj kupim iz gearbest očetu, ki je lovec in vem da bi mu nova prav prišla?


Men določeni tukaj delujejo kot ženske ki kupujejo vibratorje ali pa Ameri ki kupujejo orožje.

Sploh ko kupujejo svetilke ki jih ne moreš dat v žep ali v jakno, resnično kot kompenzacija za majhen k****.


Meni se zdi to precej omejeno stališče ubogega na duhu.
Pa ne izjavljam to z namenom užaliti te, ampak bom argumentiral.

Ljudje v življenju počnemo in zbiramo vse mogoče. Eni hobiji so dragi, drugi manj, do nekaterih stvari imamo več strasti, veselja, do nekaterih manj ... življenje pač in ne vem, zakaj bi nekomu to predstavljalo problem. A ti nimaš nobene strasti v življenju, nekaj kar mogoče za koga nima smisla, tebi pa to predstavlja neko mero veselja? Recimo sam zbiram ali pa se ukvarjam še s čim drugim, kar od mene terja bistveno več časa in denarja, kot te lučke in kaj potem? Saj denar za to pošteno zaslužim z lastnim delom.

Življenje ni samo delo, družina, otroci ... ampak si kdaj kaj vzamemo tudi samo zase, za svoje interese in hobije. Ne vem zakaj bi koga to motilo, zakaj bi nekdo na to lepil oznake z negativno konotacijo, razen če s tem, kot praviš, virtualno kompenziraš za majen k****. A kompenziraš?

Mislim, prišel si nas vprašati za pomoč pri izbiri, smo se potrudili, se angažirali z nasveti, da boš ja izbral kar najboljše, kar ti ustreza, zdaj boš pa tu sral po ljudeh ... ker, zakaj že? Aja, kompenzacija za majhen... saj res.

Furbo ::

Scaramouche je izjavil:

Filip8 je izjavil:

za kaj pa vi uporabljate te svetilke, da je toliko razpravljanja o tem? mi bi znal kdo od vas svetovat, katero naj kupim iz gearbest očetu, ki je lovec in vem da bi mu nova prav prišla?


Men določeni tukaj delujejo kot ženske ki kupujejo vibratorje ali pa Ameri ki kupujejo orožje.

Sploh ko kupujejo svetilke ki jih ne moreš dat v žep ali v jakno, resnično kot kompenzacija za majhen k****.

Mhm, moja familija je tudi imela pomisleke, pa sem imel samo 3 lučke. Dokler se ni zgodil žledolom in smo bili teden dni brez elektrike.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Filip8 je izjavil:

za kaj pa vi uporabljate te svetilke, da je toliko razpravljanja o tem? mi bi znal kdo od vas svetovat, katero naj kupim iz gearbest očetu, ki je lovec in vem da bi mu nova prav prišla?

Bi morali vedeti, kaj ima, in kakšne vrste svetilk uporablja sedaj. Lovci znajo biti izbirčni, in nima smisla mu kupit nekaj, kar je mogoče slabše od tistega, kar že ima.

Scaramouche ::

Samael je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Filip8 je izjavil:

za kaj pa vi uporabljate te svetilke, da je toliko razpravljanja o tem? mi bi znal kdo od vas svetovat, katero naj kupim iz gearbest očetu, ki je lovec in vem da bi mu nova prav prišla?


Men določeni tukaj delujejo kot ženske ki kupujejo vibratorje ali pa Ameri ki kupujejo orožje.

Sploh ko kupujejo svetilke ki jih ne moreš dat v žep ali v jakno, resnično kot kompenzacija za majhen k****.


Meni se zdi to precej omejeno stališče ubogega na duhu.
Pa ne izjavljam to z namenom užaliti te, ampak bom argumentiral.

Ljudje v življenju počnemo in zbiramo vse mogoče. Eni hobiji so dragi, drugi manj, do nekaterih stvari imamo več strasti, veselja, do nekaterih manj ... življenje pač in ne vem, zakaj bi nekomu to predstavljalo problem. A ti nimaš nobene strasti v življenju, nekaj kar mogoče za koga nima smisla, tebi pa to predstavlja neko mero veselja? Recimo sam zbiram ali pa se ukvarjam še s čim drugim, kar od mene terja bistveno več časa in denarja, kot te lučke in kaj potem? Saj denar za to pošteno zaslužim z lastnim delom.

Življenje ni samo delo, družina, otroci ... ampak si kdaj kaj vzamemo tudi samo zase, za svoje interese in hobije. Ne vem zakaj bi koga to motilo, zakaj bi nekdo na to lepil oznake z negativno konotacijo, razen če s tem, kot praviš, virtualno kompenziraš za majen k****. A kompenziraš?

Mislim, prišel si nas vprašati za pomoč pri izbiri, smo se potrudili, se angažirali z nasveti, da boš ja izbral kar najboljše, kar ti ustreza, zdaj boš pa tu sral po ljudeh ... ker, zakaj že? Aja, kompenzacija za majhen... saj res.



razumem da si varnostnik, potem pa še lovec in še kolesar pa maš zbirko.

Samo zbirati zaradi zbiranja je smešno.

Pa te nove res stanejo, če jih imaš 10 komadov si kupiš že kolo za ta keš.
Ne me narobe razumet,jaz bi jih tudi rad imel več samo potem se vprašam zakaj, čeprav ko gledam youtube so nekateri dalekometi res nerealni. Potem se sprašujem kaj če mi...

Samael ::

Okapi je izjavil:

Filip8 je izjavil:

za kaj pa vi uporabljate te svetilke, da je toliko razpravljanja o tem? mi bi znal kdo od vas svetovat, katero naj kupim iz gearbest očetu, ki je lovec in vem da bi mu nova prav prišla?

Bi morali vedeti, kaj ima, in kakšne vrste svetilk uporablja sedaj. Lovci znajo biti izbirčni, in nima smisla mu kupit nekaj, kar je mogoče slabše od tistega, kar že ima.

V bistvu ima Okapi tu prav. Jaz na to niti pomislil nisem in sem v svojem odgovoru zgoraj izhajal iz mogoče zmotne default predpostavke, da mi tu najbolje vemo kako pa kaj glede opcij in da karkoli svetujemo, že ne more biti slabše od tega, kar že ima - kar je seveda povsem mogoče zmotno.

Scaramouche je izjavil:

razumem da ...

Ne, ne razumeš. Raje preberi in skušaj razumeti, kar ti je bilo napisano. Takole počasi stavek za stavkom.

Scaramouche ::

Samael je izjavil:

Okapi je izjavil:

Filip8 je izjavil:

za kaj pa vi uporabljate te svetilke, da je toliko razpravljanja o tem? mi bi znal kdo od vas svetovat, katero naj kupim iz gearbest očetu, ki je lovec in vem da bi mu nova prav prišla?

Bi morali vedeti, kaj ima, in kakšne vrste svetilk uporablja sedaj. Lovci znajo biti izbirčni, in nima smisla mu kupit nekaj, kar je mogoče slabše od tistega, kar že ima.

V bistvu ima Okapi tu prav. Jaz na to niti pomislil nisem in sem v svojem odgovoru zgoraj izhajal iz mogoče zmotne default predpostavke, da mi tu najbolje vemo kako pa kaj glede opcij in da karkoli svetujemo, že ne more biti slabše od tega, kar že ima - kar je seveda povsem mogoče zmotno.

Scaramouche je izjavil:

razumem da ...

Ne, ne razumeš. Raje preberi in skušaj razumeti, kar ti je bilo napisano. Takole počasi stavek za stavkom.


Lej se ni narobe priznati da imaš fetiš in tako kot tisti ki orožje kupujejo vedo da pač 10 kosov ne rabijo ampak jih to veseli, nesmiselno je pa funkcionalnost navadnih ljudi, ki niso lovci ali pa varnostniki, policaji,reševalci dajati v isti kup!

Isto te Ameri govorijo, kaj pa če me napadejo tolpe ali pa bo WW3 pa ne bom imel zadosti, išče se vsak modus da se zakrije dejstvo zbiranja značk...

Furbo ::

Isto kot imaš ti fetiš biti nevljuden na forumu, pa ti ne očitamo preveč.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Samael ::

Oh, gosh, Scaramouche ... ti pa nisi najbolj odprte sorte, a?
Bom nekaj časa tiho, pa boš mogoče spokal iz te lepe teme srat v katero drugo na forumu. Res bi bilo škoda to lepo informativno temo zasrati z random prepucavanjem naključnih padalcev ...


Scaramouche je izjavil:

Isto te Ameri govorijo, kaj pa če me napadejo tolpe ali pa bo WW3 pa ne bom imel zadosti, išče se vsak modus da se zakrije dejstvo zbiranja značk...

To si namislil, ker ti v tvojem e-penis contestu tako ustreza. Kolikor spremljam to temo, je takšnih drugačnih "izgovorov" bore malo. Pridejo ljudje, ki res iščejo nekaj specifičnega, pa jim povemo, svetujemo, medtem ko je precej drugim tu to hobi. En takšen lepših, neškodljivih in hkrati večih, ki jih imamo. Zanima nas tehnologija, ki stoji zadaj. Dizajn. testiranje. Primerjanje. Zmogljivost iz kar najman potegniti čimveč, ipd.
Niti slučajno ne potrebujem toliko lučk, kot jih imam in nikoli nisem trdil karkoli drugače. Ne vem, zakaj ti je to tako težko sprejeti in skušaš na nas projecirati proizvod tvoje lastne domišlije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

hunter01 ::

Don't feed the troll...

Scaramouche ::

hunter01 je izjavil:

Don't feed the troll...


filip 8 je vprašal, odgovoril sem, pa tako užaljen?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Samael ()

Filip8 ::

nima nič posebnega, eno ima mislim da, ki se pripne na puško, drugo pa za v roko nosit, ampak to so res nič posebnega svetilke, zato, se mi zdi da karkoli predlagate bo dobro. najraje bi gearbest, ker sem od tam že naročal pa zato.. v Sloveniji verjetno ni za nizko ceno nič dobrega, kot pri ostalih stvareh a?

bmwwww ::

Filip8 je izjavil:

nima nič posebnega, eno ima mislim da, ki se pripne na puško, drugo pa za v roko nosit, ampak to so res nič posebnega svetilke, zato, se mi zdi da karkoli predlagate bo dobro. najraje bi gearbest, ker sem od tam že naročal pa zato.. v Sloveniji verjetno ni za nizko ceno nič dobrega, kot pri ostalih stvareh a?


Kaj za v roko prijet,pa da dobro sveti: kak Convoy c8 je poceni in dobra

Samael je izjavil:

bmwwww je izjavil:

Samael: obstaja se kaksna druga stran kot pa uradna in ebay (kitajska) za nakup Manker u22 ii osram... Zaradi izogiba carinskim postopkom ,:))

Sicer pa se tudi 21700 lucke nimam 8-)

Verjetno ne. Ne prodajajo jih naokoli, ne dajejo nekih popustov, to je to.
Manker je pred leti sodeloval z banggoodom kot OEM proizvajalec Astrolux lučk, potem so se pa razšli - menda so pri Mankerju iz nekega razloga še vedno jezni na BG. Mogoče se kaj še najde na fasttechu - tam se nekako najdejo vse lučke, ampak ne nujno v tej verziji.


Za 1x nikjer nic konkretno cenovno ugodno. Razen iz nemcije pa poleg 20eur postnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmwwww ()

Samael ::

@Filip8, zdi se mi da je Gearbest s prihodom kitajskega novega leta, ki ga kitajci praznujejo 2 - 3 tedne, zdaj pa še podaljšujejo zaradi coronavirusa, začasno ustavil vse promo deale na lučke in kar se tega tiče praktično poniknil s površja zemlje.

Jaz bi na tvojem mestu počakal kakšen teden oz. dokler ne zaženejo ponovno prodajo in pošiljanje, ker tudi če najdeš kaj ustreznega, je zdajle precejšna verjetnost, da boš to brez promo kuponov preplačal, poslali ti pa zato ne bodo nič prej.
Banggood za razliko Gearbesta še lavfa nekaj special dealov in so solidne zadeve še vedno na voljo za relativno dobro ceno, ampak je videti da se tudi tu aktivna promocija dobrih dealov nekoliko zaustavlja.

Trenutne BG akcije svetilk, ki so vsaj deloma še vedno aktivne:

https://www.banggood.com/marketing-Hot-...

https://www.banggood.com/marketing-Hot-...

https://www.banggood.com/marketing-High...!A&custlinkid=753158

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

mare85slo ::

Naj ima vsak svoj hobi, tako je prav. Eni si naročajo piva in si jih hranijo v kleti, jih starajo in spijejo čez par let. Eni zbirajo samo prazne flaše pira in jih zbirajo na policah, eni samo nalepke finomehanično trgajo dol s flaš in dajejo v "herbarije" itd.

Jaz bom letos vzel samo še eno lučko, potem pa nadaljeval drugo leto (čeprav imam na Banggood wishlisti še kar nekaj zadev :D ). Pa všeč mi je, da je tudi pri nas neko združenje hobi zbirateljev lučk, ker sodeč po tujih forumih je tega ogromno. Zato sm se tud prijavil tu.

Je pa modno, da slovenc slovencu komentira hobije in "kaj to rabiš"... Dolgcajt je hudič...

Naj bo luč, jaz pravim :)

Okapi ::

Scaramouche je izjavil:


Lej se ni narobe priznati da imaš fetiš in tako kot tisti ki orožje kupujejo vedo da pač 10 kosov ne rabijo ampak jih to veseli, nesmiselno je pa funkcionalnost navadnih ljudi, ki niso lovci ali pa varnostniki, policaji,reševalci dajati v isti kup!

Isto te Ameri govorijo, kaj pa če me napadejo tolpe ali pa bo WW3 pa ne bom imel zadosti, išče se vsak modus da se zakrije dejstvo zbiranja značk...
Ni res. Svetilke potrebujemo v različnih okoliščinah in če imaš dovolj denarja, si lahko privoščiš najprimernejše za vsako od teh okoliščin. Lahko pa si seveda varčen in imaš eno univerzalno.
Ko sem bil v osnovni šoli s taborniki na taborjenju, nas je večina imela takšnole.


In take smo imeli tudi doma, za vse mogoče primere.

Nekaj let pozneje sem si omislil klasično mini-maglitko.


In jo potem uporabljal na taborjenju, jadranju, doma... skratka, povsod.

No, zdaj pa ni treba več šparati, in imam lahko eno za doma, drugo za večerni sprehod, tretjo za taborjenje, četrto za jadranje, peto za na vikend, šesto za na potovanje, sedmo za na kolo, osmo za v avto, deveto za na obesek za ključe, deseto za fotografiranje, enajsto za darilo...

In dobro vem, da bi lahko še vedno v večini teh primerov uporabljal tisto Zanfrale F1, ki smo jih kupovali po 10 evrov.

Onih 30 kosov zračnega orožja je pa zato, ker to zbiram.;)

Scaramouche ::

Okapi je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


Lej se ni narobe priznati da imaš fetiš in tako kot tisti ki orožje kupujejo vedo da pač 10 kosov ne rabijo ampak jih to veseli, nesmiselno je pa funkcionalnost navadnih ljudi, ki niso lovci ali pa varnostniki, policaji,reševalci dajati v isti kup!

Isto te Ameri govorijo, kaj pa če me napadejo tolpe ali pa bo WW3 pa ne bom imel zadosti, išče se vsak modus da se zakrije dejstvo zbiranja značk...
Ni res. Svetilke potrebujemo v različnih okoliščinah in če imaš dovolj denarja, si lahko privoščiš najprimernejše za vsako od teh okoliščin. Lahko pa si seveda varčen in imaš eno univerzalno.
Ko sem bil v osnovni šoli s taborniki na taborjenju, nas je večina imela takšnole.


In take smo imeli tudi doma, za vse mogoče primere.

Nekaj let pozneje sem si omislil klasično mini-maglitko.


In jo potem uporabljal na taborjenju, jadranju, doma... skratka, povsod.

No, zdaj pa ni treba več šparati, in imam lahko eno za doma, drugo za večerni sprehod, tretjo za taborjenje, četrto za jadranje, peto za na vikend, šesto za na potovanje, sedmo za na kolo, osmo za v avto, deveto za na obesek za ključe, deseto za fotografiranje, enajsto za darilo...

In dobro vem, da bi lahko še vedno v večini teh primerov uporabljal tisto Zanfrale F1, ki smo jih kupovali po 10 evrov.

Onih 30 kosov zračnega orožja je pa zato, ker to zbiram.;)



Razumem, so določeni, kot sem napisal ki res rabijo, jaz bi rabil dve, če imam nosilec za bicikel samo eno, drugi pa res zbirajo in ne basajo da res rabijo 10 različnih! Kot je Mare napisal.

Okapi tko za firbc, kok si približno vse skup porabil za svetilke?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ne "rabiš" v smiuslu, da brez tega ne moreš preživeti, ampak "rabiš", ker hočeš (se pravi, si lahko privoščiš) imeti najprimernejšo za različne okoliščine. Tako kot imaš več kot en par obutve, čeprav bi lahko preživel tudi z enim samim. Ampak "rabiš" en par za vsak dan, ene za sneg, en za dež, en za tek, en za rekreacijo v dvorani, en za "k maši", en za na plažo, en za v hribe ...

Za svetilke nimam evidence - imam jih kakšnih 20, za skupaj recimo 500 evrov. Malenkost v primerjavi s tem, koliko sem zapravil za ure, fotografsko opremo, orožje, viski in še kaj.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

bmwwww ::

Scaramouche je izjavil:


Razumem, so določeni, kot sem napisal ki res rabijo, jaz bi rabil dve, če imam nosilec za bicikel samo eno, drugi pa res zbirajo in ne basajo da res rabijo 10 različnih! Kot je Mare napisal.

Okapi tko za firbc, kok si približno vse skup porabil za svetilke?


Lej ljudje smo si različni... eni nabavijo 100 in 1 lučko in za to porabijo svoj denar, ampak v končni fazi je to njegov denar. Tudi jaz sem kupil par lučk in jih očitno še bom. Torej na kolesu imam S2+, za službo imel Klarus 12xtgt (najdražja), pa mi je zatajila, zato iščem neko optimalno za moje potrebe. Imam še C8, Zanflare, Astrolux ft03 in EC01, convoy s2+ in čakam še Lumintop GT mini (je nekje na letališču na kitajskem) :D In ja, vsako porabim za kakšno stvar, če ne pa tud podarim komu, ki vem da mu bo prav prišla (S2+, sem jih par razdelil).
Drugače, pa če mi ni bilo težko dati 1000+eur za hobi (pištolo), lani še enega tisočaka za kolo, pred leti par tisočakov za motor,... aja pa tudi dva avta imam... pa kaj naj : Haha
In Samael je napisal za Manker u22 II in sem se zdaj še na to napalil 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmwwww ()

Scaramouche ::

bmwwww je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


Razumem, so določeni, kot sem napisal ki res rabijo, jaz bi rabil dve, če imam nosilec za bicikel samo eno, drugi pa res zbirajo in ne basajo da res rabijo 10 različnih! Kot je Mare napisal.

Okapi tko za firbc, kok si približno vse skup porabil za svetilke?


Lej ljudje smo si različni... eni nabavijo 100 in 1 lučko in za to porabijo svoj denar, ampak v končni fazi je to njegov denar. Tudi jaz sem kupil par lučk in jih očitno še bom. Torej na kolesu imam S2+, za službo imel Klarus 12xtgt (najdražja), pa mi je zatajila, zato iščem neko optimalno za moje potrebe. Imam še C8, Zanflare, Astrolux ft03 in EC01, convoy s2+ in čakam še Lumintop GT mini (je nekje na letališču na kitajskem) :D In ja, vsako porabim za kakšno stvar, če ne pa tud podarim komu, ki vem da mu bo prav prišla (S2+, sem jih par razdelil).

In Samael je napisal za Manker u22 II in sem se zdaj še na to napalil 8-)


Kaj uporabiš za to na kolesu, gumico da ti drži?

bmwwww ::

Nosilec. Na prejšnji strani sem dal dve slikici gor.
««
216 / 318
»»