» »

presnosnik - grafična in procesor

presnosnik - grafična in procesor

mattoslo ::

Živjo!

Zanima me prvo za grafično kartico: Imam ati mobility radeon HD in me zanima ali so to integrirane ali ne? (predvidevam, da niso integrirane ker sem že zasledil oglas ko je kdo pordajal ati mobility radeon ter kar jaz vem mobility pomeni mobilnost). Torej če niso integrirane me zanima kje se da kupiti novo.

Potem pa še za procesor: uporabljam intel i5-430m plata mi podpira intel i7 in me zanima če bi šel not dat i7 ali je za prenosnik drugačen kot za namizni računalnik?

Še 1x povem zanima me za prenosni računalnik.


hvala!

EDIT:

upss... pozabil sem omeniti še nekaj o RAM-u (to da so drugačni to vem) Zanima pa me tole: Jaz imam notri 4 gb rama. Zanima me če lahko dam notri 8gb kljub temu da nikjer ne piše da podpira več.
  • spremenil: mattoslo ()

Scorpia ::

Prvo mobility pomen en izraz za prenosnike, da je manjša poraba čipa in da se manj greje. Če lahko menjaš grafično moreš ugotoviti na čem leži.
Lepo bi bilo povedati za kater prenosnik se gre.
8gb zakaj ti bo? Še 4 gb rama ne izkoristiš kaj šele 8? Če piše da podpira i7 pol lahko menjaš, ampak ne mešat procesor za namizne. Spet imaš ime mobility za procesorje ki so namenjeni prenosnikom.
////

mattoslo ::

Evo matična plošča: HM55 Express Grafična: ati mobility radeon HD 5145, Procesor: Intel i5 430-m, RAM: 4gb (ne poznam znamke). Zanima me če lahko zamenjam grafično in procesor?


Hvala!

BALAST ::

Kakor jaz poznam intel še ni nikoli integriral ATI grafične kartice na svoje matične plošče, kot drugo je radeon HD 5145 boljša izpeljanka od starejše HD 4570.
Če bi hotel menjat na boljše, kot se spominjam da smo ti že odgovorili, boš moral pripraviti najman 200EUR, ter naročit preko dobavitelja znamke tvojega prenosnika, ali pa na sivem trgu, ki pa je preveč tvegan, da bi se jaz in marsikdo drug iz S-T spuščal v to.

Raje priodaj prenosnik in si kupi takega, ki ima boljšo grafično kartico, tako ali tako boš moral doplačat minimalno 200EUR če boš hotel naprimer ATI mobility 5730 ali boljše.

r_DTgl ::

a to maš toshibin laptop slučajno?

mattoslo ::

ne imam asusa še kar nevem kje lahko kupin i7 in ali plata to podpira??

BALAST ::

Človek ti nimaš pojma o prenosnikih!
Da razčistimo enkrat in za vselej, vsi procesorji z imenom i3 i5 in i7 (mobilna verzija) paše na to HM55 matično, nikakor pa ne paše navaden i7 procesor brez "m" na koncu.
Če bi želel doplačat iz i5 na i7 te bo prišla tudi najmanj 140EUR, medtem ko za igre ne boš pridobil niti 5% več zmogljivosti.

mattoslo ::

glede nato da je to moj prvi prenosnik in sem ga dobil pred 1 mesecom res nimam pojma ;P Spoznam se na namizne računalnike ker jih tudi sam upgradam po servisiram matično itd... No Torej podpira mi vse te procesorje zanima me če ta i7 ki bi ga lahko kupil ima 4 jedra? In ali ima notri grafično ker naj bi za namizne imeli tudi grafiko (t.j. zna biti procesor grafike). Kje se lahko obrnem za grafiko in procesor ter RAM ali na ASUS spletni strani ali kje??

HVALA!

Xserces ::

balast ti je povedu da ne bos pridobil nic! zastopis? mogoce bi pridobil z graficno ampak za procesor pa tut jst ne predlagam...ampak zgleda da mas prevec kesa in hocs to dobit tut ce ne bo nc bols...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

mattoslo ::

Mene ne zanima ali bo kaj boljše ali ne samo kje se da nabavit??? Zanima me samo to kje se da nabavit! Nevem zakaj mi nekaj govorite kar me sploh ne zanima.

Torej še 1x najbolj me zanima nakup grafične kartice zanima pa me tudi nakup procesorja.

p.s. Noben ni rekel, da bom šel nabavlat boljši procesor ter grafično. Grafično pa bom skoraj 100% šel menjat v prihodnosti samo jaz moram vedeti kje se da kupiti.

Scorpia ::

Sej ti je en povedal, posebej boš moral naročit, pri naših trgovcih in na sploh v trgovinah v evropi ne boš dobil.
////

kitara8 ::

mattoslo je izjavil:

Živjo!

Zanima me prvo za grafično kartico: Imam ati mobility radeon HD in me zanima ali so to integrirane ali ne? (predvidevam, da niso integrirane ker sem že zasledil oglas ko je kdo pordajal ati mobility radeon ter kar jaz vem mobility pomeni mobilnost). Torej če niso integrirane me zanima kje se da kupiti novo.

Potem pa še za procesor: uporabljam intel i5-430m plata mi podpira intel i7 in me zanima če bi šel not dat i7 ali je za prenosnik drugačen kot za namizni računalnik?

Še 1x povem zanima me za prenosni računalnik.


hvala!

EDIT:

upss... pozabil sem omeniti še nekaj o RAM-u (to da so drugačni to vem) Zanima pa me tole: Jaz imam notri 4 gb rama. Zanima me če lahko dam notri 8gb kljub temu da nikjer ne piše da podpira več.


ejga samo to ti rečem : NIKOLI NE VZEMI INTEGRIRANE!!

pojasnilo: ker ne moreš zamenjati ko zastara. imam prenosnik star 2 leti pa sem kupil tunto takega z integrirano grafiko sedaj pa je zanič in ne morem zamenjati, in tako prodajam za brezveze dober komp za 20% njegove prvotne cene, čeprav bi za grafo mogoče dal 50% njegove prvotne cene


ne kopuj integrirane res ne.

Galaxy ::

Če ti je taka sila za novo grafo jo lahko poiščeš na ebay.com - vendar najprej preveri kakšno je njeno ležišče s programom GPU-Z

mattoslo ::

saj nimam integrirane ;) samo rad bi izvedel kje kupiti novo no sedaj vem, da lahko tudi na ebay

69charger ::

Tale tvoja ideja upgradanja laptopa je totalno brezvezna. Procesor in grafična te bosta stala več kot če bi kupil normalen prenosnik ki ima že vse to noter.

Galaxy ::

It's his money after all... :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
91407 (1164) NLight
»

Ekran na prenosniku utripa?

Oddelek: Pomoč in nasveti
122398 (2274) zasavc
»

intel core 2 duo ALI intec core i3 ->kateri je boljši

Oddelek: Kaj kupiti
232554 (2114) marqin64
»

Nakup prenosnika do 800€

Oddelek: Kaj kupiti
263267 (2779) miller31
»

Laptop [ACER AS7745G] izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
7762 (677) BlueBerry

Več podobnih tem