» »

prehod na win 7 in driver-ji

prehod na win 7 in driver-ji

The Player ::

Lep pozdrav!

Danes sem prešel iz win Viste bussines edition (64-bit) na Win 7 Pro (64-bit)

Vse je potekalo kot po maslu, večina prog. opreme in driverjev sem že naložil gor.
Sedaj pride do problema, ker sem hotel naložiti driverje za matično ploščo in javi napako, da ni niso podprti za Win 7. Plata je Asus P5E, računalnik je pa star ca. 2 leti.
Sedaj imam vse driverje inštalirane samo za matično ploščo ne, na internetu sem sicer našel driverje za omenjeno ploščo, problem pride takrat, ker je teh driverjev tako veliko, da ne vem točno katere vzeti.
Sistem trenutno deluje brezhibno in me toliko bolj bega, če inštaliram driverje, ker če sistem že deluje brez problemov, zakaj bi potem sploh nalagal?
Čudi me tudi to da mi zvočna kartica, ki sem jo dobil poleg plošče deluje brezhibno in predvaja normalno zvok, čeprav driverjev za zvočno sploh nisem naložil.

Prosil bi kakega strokovnjaka za nasvet. Pač katere driverje naj naložim, in če ima sploh smisel jih nalagat, glede na to, da vse deluje kot mora?

zanima me tudi, zakaj mi ne zazna računalnika v LAN-u? JE krivo to, da nimam driverjev? Namreč isto je bilo pri Visti, s to razliko, da sem tam imel naložene driverje. Internet mi deluje brez problemov, le lan dela težave.

hvala za vašo pomoč, za vnaprej!

bluefish ::

Windows 7 in Vista v večini primerov sama naložita potrebne driverje preko Windows Update.

Imaš pa vse potrebne driverje na Asus spletni strani: http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=c...

Lahko jih tudi naložiš s strani proizvajalca chipseta,...

The Player ::

ja sem opazil, samo je tolik te solate, da sploh ne vem katere bi namestil.

čudno se mi zdi, ker mi CD-ja ne zazna samo zaradi tega, ker pač laufam win 7

bom še mal pogledal kaj lahko postorim

kako je pa z directx-om? A je že naložen kot pri Visti al ne?

bluefish ::

Od driverjev na Asus strani naložiš: chipset, audio, LAN, SATA v primeru RAID-a. Nato pa posebej še driver za grafično kartico.
Če ti sedaj deluje vse brez problema, potem ni potrebno nameščati zadev. Poglej v Device Manager, če je pri kaki napravi klicaj, ki označuje nepravilno delovanje.

DX je že prisoten (DX11). Če igra potrebuje starejšo verzijo, potem jo namesti zraven.

The Player ::

ql, tnx za pomoč :D

bom mal še navodila prebrsku

LP

hojnikb ::

Če je sila lahko daš tud od Viste driverje gor, ker v večini primerov delajo (podoben kernel) normalno na Win 7.Če jih nameščačš daš sam v kompatabilitiy mode za Visto.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ni driverjev na uradni strani

Oddelek: Pomoč in nasveti
351408 (861) Dr_M
»

problem z Windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
253136 (2237) Dober dan
»

Problem z wireless ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
261914 (1561) AlphaOne
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376206 (5811) solatko

Več podobnih tem