» »

Izšel GeForce GTX 460

Izšel GeForce GTX 460

Specifikacije

Slo-Tech - Nvidia je končno izdala težko pričakovani GeForce GTX 460, ki so ga predstavili na letošnjem Computexu na Tajvanu. Novinka je tretja kartica iz družine Fermi, namenjena pa je srednjemu razredu in neposredno konkurira ATI-jevemu Radeonu HD 5770. Nvidia je za kartico uporabila dizajn GF104, ki je podoben GF100, le da je manjši, cenejši in trpežnejši (slednje pomeni tudi manjši izmet pri proizvodnji), tako da je Nvidia na kartico prispajkala dva procesorja.Kartico je moč dobiti v dveh izvedenkah - cenejši s 768 MB pomnilnika s 192-bitnim vodilom za 200 dolarjev in dražji s 1024 MB pomnilnika z 256-bitnim vodilom za 230 dolarjev. Obe imata 336 jeder CUDA (kar je manj od vseh ostalih Fermijev), 56 teksturnih enot, podporo za DirectX 11, PhysX, SLI, 3D Vision in 3D Vision Surround, dvoje priključkov DVI in mini HDMI. Najvišja podprta ločljivost je 2560 x 1600. Kartici sedeta v režo PCI-e 2.0 x16. Grafični čip teče s 675 MHz, medtem ko CUDA-procesor s 1350 MHz. Kartica porabi do 160 W energije. Prvi testi se že na spletu.

83 komentarjev

«
1
2

subby ::

sem danes bral reviewe... palitova sonic platinum verzija bo kar močna, skoraj primerljiva s 5850

Tr0n ::

Jaz sem za 5850 dal 200 EUR. Ce bo tole isto, potem je ze fail.

Aggressor ::

U, Tron, kje pa?
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Tr0n ::

Ze par mescev nazaj ko je bla akcija. :)

Vidim, da bo tole celo $230. FAIL!

SavoKovac ::

Sploh ni fail. Po moje bodo servisirani primerki tut za škrte dovolj pocen, tko da ni panike da bo za vse predrago.

FlyingBee ::

Super, verjetno moja naslednja, ker žal 5850 je nad 280 EUR, je pa res, da bolj optimalne kot 5850 še ni, imam pa dober občutek glede geforca 460, sploh ni fail, samo ne sme biti nad 240EUR, ker za ta denar dobiš naprednejšo grafo, ima pa po drugi strani ATI Northern Islands v paci in mogoče se splača počakat

kmetek ::

Pa sploh rabite tok hitre grafične hudiča no?

Cena grafe je enaka ceni XBOX-a, ki ga imaš lahko 2-3 leta na easy? Grafično pa?

Lonsarg ::

Kako pa prklopim misko pa tipkovnico na Xbox? Ful bo fajn, ce bo naslednii xbox, direktno PC kompatible, saj vendar oboje Microsoft dela, ne vem zakaj ze ni...

tale grafa bo kar super, bo ustavila tole drazenje graf, ki se ga gre ATI, ker nima konkurence se pametne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gruntfürmich ::

odličen performance za ceno. je že čas da cene padejo, ker so pri atiju poletele v nebo!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

noraguta ::

ne zgleda slab. mejhn preveč štroma pije za mojo mašino ampak sej bo kej bl oskubljenga prej al slej.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

particle ::

kmetek je izjavil:

Pa sploh rabite tok hitre grafične hudiča no?

Cena grafe je enaka ceni XBOX-a, ki ga imaš lahko 2-3 leta na easy? Grafično pa?


Imam 4870x2 že 2 leti. Še kar lahko vse špile furam na 1920x1080 več al manj vse maxxed. Dx11 jebiga. Zaenkrat še tud ne vidim potrebe menjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: particle ()

Hexx ::

Nvidia prvič po dolgem času pozitivno preseneča :D

BALAST ::

Nvidia se je po celoletnem spanju prebudila.
Ampak mislim da bo v sloveniji potrebno oklestit cene še za 20%, ker je vse dražje kot kjerkoli v EU.

FlyingBee ::

V novici je verjetno mišljeno, da je ta grafa namenjena v boj s 5830 ne s 5770, ker tud cenovno je višje od 5770, celo 768 različica

Zgodovina sprememb…

_geek_ ::

Za moje pojme se trenuno najbolj splača vezati dve 5770 v CF in za cca 310EUR ownaš 5850 in se pribljižaš 5870 po zmogljivosti. Je sicer res, da je poraba štroma malce višja kot pri 5870 vendar, tako ekstremno pa spet ne, da bi opravičilo današne blazne vsote 5870 ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _geek_ ()

PARTyZAN ::

Kupiš 5850 in
-plačuješ manj elektrike
-ti je poleti manj vroče

SLI/Xfire z ne-top end gearom nesmiseln.

bluefish ::

No, končno kartica iz zelenega tabora, ki se jo splača kupiti. Upam le, da bodo v kratkem predstavili tudi kak model v rangu 5770.

Še test na Techspotu: http://www.techspot.com/review/299-pali...

P4ajo ::

FlyingBee je izjavil:

Super, verjetno moja naslednja, ker žal 5850 je nad 280 EUR...

Zdej pa, če vemo še, koliko je stala 5850 ob prihodu na trg (bistveno manj) in se je potem zaradi pomankanja konkurence toliko podražila, nam je kmalu jasno, da je AMD čakal na konkurenco, da bo ceno spet spustil, ker ima tu še veliko rezerve.

Machiavelli ::

Že po testih in ceni naj bi šlo v boj z 5850 in ne z 5770!!
Nekako se usede med 5830 in 5850....

http://www.pcper.com/article.php?aid=95...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Kako bo šlo to v boj s HD5850, če pa že GTX 465 komaj bojeval s HD5830, kaj šele s HD5850. V kakšnih špilih pisanih za NVIDIA ja, drugje pa so pušile k.... Tko da kar sanjajte, da bo še slabša kartica kar magično boljša.
Razen če bojo imel agresivne cene, kar pa je nekaj, kjer NVIDIA že precej časa nima blage...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jaffa ::

www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Machiavelli ::

RE:RejZoR
Mucek mal poglej

http://www.anandtech.com/show/3809/nvid...

Prav tako je 5850 bila 220eur ob izidu :)

Tak je v določenih je enaka z 5850 v določenih med 5830 in 5850 občasno pa tudi pod 5830...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

cinkaCR7 ::

Da ne omenjamo kako noro se navija8-)

Isotropic ::

kje se da prebrati kaksne tehnicne podrobnosti o gf104, kako je razlicen od gf100 recimo.

tomos ::

140 funtov. okrog 170EUR. res da slabši model samo vseeno.
http://www.eclipsecomputers.com/product...
v naslednjem tednu, da pride 1gb model na zalogo v mylemon.at ali pa pixmanio ga takoj kupim. seveda, če bo okrog 210EUR..

Machiavelli ::

V povprečju bi si upal tako jih postavit v tako zaporedje kar se tiče dx11 kartic.

480gtx 1gb-1gb-5870-gtx470 1gb-5850 1gb-gtx460 1gb-gtx465 1gb-5830 1gb
Edino gtx470 je malo čudna včasih na rangu 5850 včasih blizu 5870...

Razultati so v povprečju,lahko se pa spremeni če se driveri poslabšajo oz. poboljšajo.
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

SLO_Matej ::

Kaj ni to že 4. kartica iz družine Fermi? Najprej, GTX 480, potem GTX 470, nekoliko kasneje GTX 465 in sedaj še GTX 460.

Machiavelli ::

Ja bilo je tudi govora o dual verziji samo ni lih kaj...
Nigaaazz

LeQuack ::

Ta kartica pa je dejansko presenečenje s strani Nvidie in glede na to da je še nedolgo zunaj in ima zelo lepo ceno (~200EUR na geizhals.at !) je kar lepa alternativa HD 5850, ki je kar slabih 100EUR dražja. Nvidia je imela slab začete s karticama GTX 470 in 480, katerih slabe lastnosti so bile visoka cena, ogromna poraba, visoke temperature, glasnost, velikost kartic, ...

Po reviewih sodeč pa je ta kartica precej spremenjena in ni izključno okrnjena kopija, kartica se je zelo zmanjšala (8.25" oziroma 21cm, HD 5850 ima 24cm), temperatura v idle je okoli 45C, load pa okoli 75C, kar je precej sprejemljivo. Tudi glasnost je padla na sprejemljivo raven, kjer ni več kategorizirana v širšo skupino turbin (nekje do 50dB). Najvišja poraba je okoli 180W, kar tudi ne odstopa daleč od Radeona. Performanse pa kot je bilo že omenjeno nekje med HD 5830 ter 5850, odvisno od testa.

Vsekakor best buy bi rekel trenutno, vsaj za pristaše Nvidie.

Še link na geizhals.at, kjer si lahko ogledate cene za to kartico:
http://geizhals.at/eu/?cat=gra16_512&xf...
Na primer, v tej trgovini v UK se jo da dobiti že za 180€ (+20€ poštnine), dostavljajo tudi v Slo in je na zalogi:
http://www.ksn-online.co.uk/components-...
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

mtosev ::

kdaj pride die shrinked Fermi?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

squngy ::

Isotropic je izjavil:

kje se da prebrati kaksne tehnicne podrobnosti o gf104, kako je razlicen od gf100 recimo.

gf104
Pa takole se navijajo, nvidia ima zgleda še kar rezerve pri teh karticah.
navijanje

@RejZoR GTX460 1GB so ubistvu hitrejše od GTX465 v nakaterih testih.
Ampak GTX465 je gf100 based, in ma zato večjo cifro? Nvidina krasna nova politika poimenovanja pač...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: squngy ()

Mitja358 ::

Kartica je dobra, vendar ima AMD še as v rokavu. Cene HD 5850 lahko spusti za 100EUR pa se jim še splača. Teden ali dva pa bo pocenitev tukaj. Vsaj za 50$.

squngy ::

@Mitja358
To je sicer res, ampak zgleda da se veliko folka še ne zaveda enega malega podatka.
gf104 ja malenkost MANJŠI in CENEJŠI ZA IZDELAVO od Cypress, to je eden od glavnih razlogov zakaj je nvidia zdaj končno spet v igri.

Še zmeraj je pa res, da ima ATI tukaj prednost v višjih razredih, njih stane 5870 skoraj enako kot 5850, ki stane skoraj enako kot 5830, ki pa je MALENKOST dražji kot GTX460 (za izdelavo).
Medtem pa nvidio vse kar je močnejše od 460tke stane mnogo več.

Dokler so to samo kartice za redke ekstrmne stranke, se še ne pozna veliko (največ kartic se proda od 100$ do 200$, tukaj se tudi dobi največ dobička). Zato pa lahko ATI svoje močnejše kartice spusti veliko nižje kot nvidia (če bi hoteli).

dzinks63 ::

Vsaka nova kartica na prodajnih policah ima rezevo v ceni. Še vedno do sedaj so se kartice cenile in po dveh letih praktično razpolovile glede na začetno postavljeno ceno. In enako se bo zgodilo tudi s tole nvidio. Recimo 250GTS se že prodajo pod 100€, pa vsi vemo po koliko so bile prve 8800GT 512MB. Pač prve vroče žemljice imajo vedno malo zasoljeno ceno. Zadnje leto se je anomalija dogajala zaradi pomanjkanja konkurence in si je ATI lahko dovolil oblikovanje cen kakor mu je pasalo. Če bo nvidija zasipala trg z temi GTX460, lahko kmalu pričakujemo HD5850 za ali celo pod 200€.

RejZoR ::

Jah, če je to res je fino, čeprav sem še vedno nekako skeptičen, zakaj bi NVIDIA izdala tko močno mid end kartico, če pa se na drugem koncu GTX 470 v večini primerov bojuje s HD5850, kjer včasih celo potegne takratko. Potem sta v tem pogledu GTX 470 in GTX 465 povsem odvečni kartici zreli za ukinitev oz za prodajo in nategovanje folka. Cen jim nekak ne bojo šli nižat, ker bi potem delal še večjo izgubo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dzinks63 ::

GF100 serija je nvidio drago stala in so imeli z njo obilo problemov, vendar so se na napakah nekaj naučili in je zato gf104 serija povsem druga zgodba. Sedaj so seveda prvo na vrsti low kartice s katerimi mora nvidija nadomestiti svojo staro linijo geforcev.

Kako se bodo pri nvidiji odločili za high end bomo pa videli. Ali bodo dali na trg dvojedrnega gf104, ali pa popolnoma prenovili gf100. To pa se lahko pričakuje že za konec tega leta.

tomos ::

evo naročil bom danes grafično. mi lahko kdo pomaga. kaj tista neka sonic verzija se navija kaj bolše kot ostale? ali kar vzamem navadno palit-ovo 1gb?
no izbiram med vsemi ki so tukaj na tej strani: http://www.mylemon.at/group,list,203,He... prosim za hiter odgovor, ker piše da jih imajo trenutno na zalogi.
lp

squngy ::

@RejZoR
Kolkor sem jaz videl se GTX470 večinoma postavi ravno v sredino med 5850 in 5870,
če pa hočeš gledat ekstremne primere si pa lahko pogledaš tudi tega

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

tomos ::

evo tale je ok? povejte prosim da hitro naročim. http://geizhals.at/a547641.html
lp in hvala za odgovor.

LeQuack ::

tomos je izjavil:

evo naročil bom danes grafično. mi lahko kdo pomaga. kaj tista neka sonic verzija se navija kaj bolše kot ostale? ali kar vzamem navadno palit-ovo 1gb?
no izbiram med vsemi ki so tukaj na tej strani: http://www.mylemon.at/group,list,203,He... prosim za hiter odgovor, ker piše da jih imajo trenutno na zalogi.
lp


Na tole zalogo se ne bi ravno zanašal od mylemona, če si prebereš reviewe na geizhals boš videl da dostikrat malo zavajajo in potem čakaš. Poleg tega ne podpirajo kreditnih kartic (razen avstrijskih). Splača se najbrž samo po povzetju na avstrijsko pošto.

tomos je izjavil:

evo tale je ok? povejte prosim da hitro naročim. http://geizhals.at/a547641.html
lp in hvala za odgovor.


Tuki imaš pregled ene par kartic GTX 460, med njimi tudi Palit.
http://www.guru3d.com/article/geforce-g...

Dobra lastnost te kartice je, da je še 2cm krajša od stock Nvidie, kar pomeni, da meri le 19cm v dolžino.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

tomos ::

plačal bi preko bančnega nakazila. v bistvu bom tam kupil cel računalnik razen ohišja, napajalnika,.. in zdaj že kar nekaj časa izbiram grafično pa sem včeraj pogledal teste in sem videl da je tale res bomba če jo dobim poceni. navija se super niti ni tako vroča itd. drugače pa bom naročil tole: http://geizhals.at/a547641.html
če pa bodo potem problemi pa bom prekinil naročilo.
lp

Mitja358 ::

squngy je izjavil:

@RejZoR
Kolkor sem jaz videl se GTX470 večinoma postavi ravno v sredino med 5850 in 5870,
če pa hočeš gledat ekstremne primere si pa lahko pogledaš tudi tega
 Ekstremni primer

Ekstremni primer



Ena od redkih iger, kjer pride DX 11 teselacija do izraza. Tukaj ima Nvidia prednost. Poiskal bi povprečno igro.
Je pa GTX 470 malo boljša od HD 5850. Tukaj je za vsako resolucijo izračun v procentih, koliko je katera boljša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

LeQuack ::

tomos je izjavil:

plačal bi preko bančnega nakazila. v bistvu bom tam kupil cel računalnik razen ohišja, napajalnika,.. in zdaj že kar nekaj časa izbiram grafično pa sem včeraj pogledal teste in sem videl da je tale res bomba če jo dobim poceni. navija se super niti ni tako vroča itd. drugače pa bom naročil tole: http://geizhals.at/a547641.html
če pa bodo potem problemi pa bom prekinil naročilo.
lp


Jaz ti še vedno predlagam naročilo poštno ležeče in s plačilom po povzetju (plačaš na pošti) na najbližjo avstrijsko pošto in se potem zapelješ gor iskat, ponavadi daš manj za bencin kot za poštnino. Z bančnim nakazilom nimam dobrih izkušenj in preveč skrbi, že samo plačilo traja okoli 3 delovne dni (od plačila in preden mylemon to zabeleži pri sebi). Šele po prejemu plačila oni začnejo s postopkom pošiljanja in preden odpošljejo tudi traja kak delovni dan ali dva, potem pa še dejanski čas potovanja pošiljke spet dan ali dva. Pri naročilu po povzetju pa ti odpošljejo takoj in nimaš skrbi s tem, kje se nahaja tvoj denar (tudi samo vračilo denarja v primeru preklica traja nekaj delovnih dni). Če te zanima kako se naroči poštno ležeče me lahko kontaktiraš ali malo poiščeš po forumu.
Quack !

BALAST ::

Mislim da je bolje počakat kakšen teden, da se po spletu razpišejo o zanesljivosti in glasnosti kartic.
Šele potem bo Ati spuščal cene.

squngy ::

@Mitja358
Sej sem samo 2* napisu, da je tisto ekstremni primer ;)
Drugače pa tvoj link samo poterjuje kar sem reku, večinoma pade ravno med 5870 in 5850
(a si mogoče spregledal, da je bilo govora o GTX470?)

Mitja358 ::

squngy je izjavil:

@Mitja358
Sej sem samo 2* napisu, da je tisto ekstremni primer ;)
Drugače pa tvoj link samo poterjuje kar sem reku, večinoma pade ravno med 5870 in 5850
(a si mogoče spregledal, da je bilo govora o GTX470?)

Vedel sem, da se gre za GTX 470, le ektremni primer sem razumel kot največja resolucija + AA in ne kot zelo zahtevna igra s teselacijo.

st0jko ::

poglej poglej... Verjetno bo to moja naslednja grafična...
keks?

ABX ::

Končno malo konkurence.
Od kar Nvidia spi se cene kartic niso spremenile.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

st0jko ::

seveda so se... podražile so se.
keks?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test grafičnih kartic pri ločljivosti 4K (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5722790 (19126) MrStein
»

nakup zmogljive škatle

Oddelek: Kaj kupiti
81756 (1521) spraševalec
»

GeForce GTX 560 je potrjen za 17. maj

Oddelek: Novice / Grafične kartice
215392 (4030) legice
»

5850 ali 460 ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10212812 (10783) 69charger
»

DirectX10 grafične kartice tudi za AGP in G90 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
537571 (6122) Pšenični

Več podobnih tem