» »

Domišljijska statistika BSA

1
2
»

thramos ::

Bom še jaz ponovil še enkrat in počasi:

Kdor ne vidi razlike med umorom, posilstvom in udarcem po nosu (oziroma krajo, piratstvom in kršenjem avtorskih pravic) ni sposoben za nobeno argumentirano debato na to temo (pa še marsikatero drugo ne).

marS ::

@thramos: +++++++
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Okapi ::

(oziroma krajo, piratstvom in kršenjem avtorskih pravic)
Očitno res čisto ničesar ne razumeš. Vsi tu dobro poznamo razlike med krajo, piratstvom in kršenjem avtorskih pravic. In je čisto vseeno, kakšne izraze uporabljamo v domačem pogovoru (ker če mogoče doslej nisi opazil - debate na slo-techu so domač pogovor, ne pravniško govorjenje na sodišču), ker vsi dobro vemo, kaj z njimi mislimo.

Nekateri pa očitno še kar mislite, da ker kršenje avtorskih pravic ni kraja, lahko to mirno počnete.

Eh, kaj mi težiš, saj nisem nič ukradel, samo neke brezvezene avtorske pravice sem kršil, ni omembe vredno, ne vem, zakaj nekateri delajo tak kraval okoli tega. Aja, vem, ker mislijo, da je to kraja. Ampak ni, samo nek manjši prekršek je to, čisto brezveze, škoda časa sodišča. Sploh pa je RIAA pokvarjena korporacija, ki bi morala biti tiho, ker itak samo krade ljudem in jim krati pravico do brezplačne glasbe. SAZAS pa prav tako. Brezplačna muzika in filmi so naša pravica, če tega ne razumeš, bodi raje tiho.

O.

antonija ::

Eh, kaj mi težiš, saj nisem nič ukradel, samo neke brezvezene avtorske pravice sem kršil, ni omembe vredno, ne vem, zakaj nekateri delajo tak kraval okoli tega. Aja, vem, ker mislijo, da je to kraja. Ampak ni, samo nek manjši prekršek je to, čisto brezveze, škoda časa sodišča. Sploh pa je RIAA pokvarjena korporacija, ki bi morala biti tiho, ker itak samo krade ljudem in jim krati pravico do brezplačne glasbe. SAZAS pa prav tako. Brezplačna muzika in filmi so naša pravica, če tega ne razumeš, bodi raje tiho.

Power to the people vs. Power to the corporations
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PaX_MaN ::

Power to the people vs. Power to the corporations

Butbutbut corporations ARE people.

madmitch ::

Okapi je izjavil:


Eh, kaj mi težiš, saj nisem nič ukradel, samo neke brezvezene avtorske pravice sem kršil, ni omembe vredno, ne vem, zakaj nekateri delajo tak kraval okoli tega.
O.


Zaradi takega odnosa je tudi vse drugo nematerialno delo pri nas razvrednoteno ali pa prijeten poligon za vlečenje denarja iz državnih podjetij.
Intelektualno delo je ravno tako delo kot šaflanje z lopato ali opletanje s šraufncigerjem. Kaj pa je ena A0 pola, ki jo arhitekt zmala, saj sam par črt potegne, zdaj ko so računalniki, pa še to ne. In za to bi on men take dnarje zaračunal? Nekaj čisto drugega je, če mizarju mizo odnesemo iz delavnice, on je vendar dela zanjo, se potil z obličem, zabijal žeblje, pravi proleterec.
Jebiga, intelektualno delo se PLAČA in to drago, upravičeno več kot šaflanje. In kje je tu razlika pri glasbi, filmih, programju...? Je ni. Ukradi arhitektu načrt, ti bo na sodišču gate z rit snel, ne glede na to ali bi on ta načrt uporabil ali ne, to je njegova lastnina.

Kaj pa. če bi nekdo vzel neprecenljivo sliko iz muzeja in pustil nadomestilo za platno, barve in čopiče, un lolek bi sliko tko al tko narisal, a jo bo prodal ali ne, tko da ni velike škode, če jo odnesemo, aneda.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

antonija ::

Ukradi arhitektu načrt, ti bo na sodišču gate z rit snel, ne glede na to ali bi on ta načrt uporabil ali ne, to je njegova lastnina.

Kaj pa ce si gres pogledat njegovo hiso in potem (na svoje stroske in za svojo osebno uporabo) sezidas kopijo hise? Ti bo tud na sodiscu gate snel z riti?

Kaj pa. če bi nekdo vzel neprecenljivo sliko iz muzeja in pustil nadomestilo za platno, barve in čopiče, un lolek bi sliko tko al tko narisal, a jo bo prodal ali ne, tko da ni velike škode, če jo odnesemo, aneda.

Kaj pa ce bi naredil kopijo slike in jo doma obesil na steno (pri cemer bi original ostal nedotaknjen pri originalnem lastniku)?

Get the jizz?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Utk ::

Jaz nisem nikdar prej tolk hodil v kino kot odkar povlečem kdaj tudi kak film z neta. Kar naj nekako preprečijo vse te "kraje", pa bomo videli če bojo potem res služili 1000 zilijonov dolarjev več na leto. Prej obratno.

Okapi ::

pa bomo videli če bojo potem res služili 1000 zilijonov dolarjev več na leto.
Je popolnoma njihov problem, če ne bodo.

Trditev piratov, da lastnikom avtorskih pravic pravzaprav delajo uslugo, je še bolj za lase privlečena, kot tista, da jim ne povzročajo nobene škode.

O.

Utk ::

V resnici jim delajo uslugo, je pa res, da je to njihov problem. In glede na to kolk je blo na tem narejeno v zadnjih 20 letih, bi rekel, da se izdajalci kar dobro zavedajo teh uslug. Razen če kdo misli, da se RES ne da naredit, da bi se moral windows 7 registrirat preden začne funkcionirat.

thramos ::

Okapi je izjavil:


Nekateri pa očitno še kar mislite, da ker kršenje avtorskih pravic ni kraja, lahko to mirno počnete.
O.


Res, tako mislim? Prosim za citat.

Očitno res čisto ničesar ne razumeš. Vsi tu dobro poznamo razlike med krajo, piratstvom in kršenjem avtorskih pravic. In je čisto vseeno, kakšne izraze uporabljamo v domačem pogovoru (ker če mogoče doslej nisi opazil - debate na slo-techu so domač pogovor, ne pravniško govorjenje na sodišču), ker vsi dobro vemo, kaj z njimi mislimo.


Ne, ni vseeno, in ne, ne vejo vsi prav dobro kaj misliš. In Slo-Tech pač ni gostilniška, ampak tudi v loži debata z nekim nivojem pogovora, katerega zagovorniki stališča korporacij z nepoznavanjem osnovnih dejstev žal ne kažete.

Sicer pa vsi vemo da ne gre za nevednost, ampak namerno zavajanje ...

Tear_DR0P ::

Kaj pa ce bi naredil kopijo slike in jo doma obesil na steno

ti kar vzemi kitaro in si odbrenkaj ter zapoj svojo najljubšo pesmico, nihče te ne bo preganjal - če tega ne boš počel na javnih prireditvah, te tudi SAZAS ne bo pogledal.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

madmitch ::

antonija je izjavil:

Ukradi arhitektu načrt, ti bo na sodišču gate z rit snel, ne glede na to ali bi on ta načrt uporabil ali ne, to je njegova lastnina.

Kaj pa ce si gres pogledat njegovo hiso in potem (na svoje stroske in za svojo osebno uporabo) sezidas kopijo hise? Ti bo tud na sodiscu gate snel z riti?


Ja, z lahkoto. Temu se reče kraja nematerialnih avtorskih pravic


antonija je izjavil:


Kaj pa. če bi nekdo vzel neprecenljivo sliko iz muzeja in pustil nadomestilo za platno, barve in čopiče, un lolek bi sliko tko al tko narisal, a jo bo prodal ali ne, tko da ni velike škode, če jo odnesemo, aneda.

Kaj pa ce bi naredil kopijo slike in jo doma obesil na steno (pri cemer bi original ostal nedotaknjen pri originalnem lastniku)?

Get the jizz?


Zaradi mene lahko narediš pet kopij in jih imaš doma. Ko pa enkrat to razstaviš kje drugje in/ali ne navedeš da je kopija, ne plačaš odškodnine za kopiranje, je pa druga pesem.

You get it?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

antonija ::

ti kar vzemi kitaro in si odbrenkaj ter zapoj svojo najljubšo pesmico, nihče te ne bo preganjal - če tega ne boš počel na javnih prireditvah, te tudi SAZAS ne bo pogledal.

Vidis tle pridemo do te iste dileme: Avtorsko delo lahko mirno reproduciras dokler za to ne uporabis tehnologije, ampak le cloveka. Kje tocno zakon omejuje tehnicne moznosti reprodukcije?

Ja, z lahkoto.

Bos povedal zakaj? (glede na to da nikoli nisi sploh videl arhitektovega avtprskega dela (nacrta), samo sezidal si si hiso za katero si dobil navdih v neki drugi hisi - kar sklepam da ni redkost)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

madmitch ::

antonija je izjavil:

ti kar vzemi kitaro in si odbrenkaj ter zapoj svojo najljubšo pesmico, nihče te ne bo preganjal - če tega ne boš počel na javnih prireditvah, te tudi SAZAS ne bo pogledal.

Vidis tle pridemo do te iste dileme: Avtorsko delo lahko mirno reproduciras dokler za to ne uporabis tehnologije, ampak le cloveka. Kje tocno zakon omejuje tehnicne moznosti reprodukcije?

Ni res, pojdi in brez dovoljenja avtorja poj njegovo skladbo na Prešercu. Ima vso pravico (zakonsko) da ti pošlje račun za tantieme. Če boš prepeval v kopalnici, je to drugo, to kar počni, dokler te doma prenašajo.

antonija je izjavil:


Ja, z lahkoto.

Bos povedal zakaj? (glede na to da nikoli nisi sploh videl arhitektovega avtprskega dela (nacrta), samo sezidal si si hiso za katero si dobil navdih v neki drugi hisi - kar sklepam da ni redkost)

V tole trditev, da nisem enega pausa videl, enkrat z Rotringom potegnil... si verjetno prepričan zato ker...? Se nisva nikoli srečala v Nebotičniku, ko je bil tam še biro od Mihevca, ker nasproti GR, pri Miheliču nisva kot študenta nikoli tuširala predlog, Ker se nisva od malega preganjala po vseh možnih ljubljanskih birojih, delala skupaj na IBT pri Lojzetu (saj veš, katerega mislim, aneda. Ker nisva nikoli skupaj težila kalkulantu, naj ne sere? Zato to trdiš?

Zdaj pa še odgovor, če boš dobil navdih pri nekem drugem avtorskem delu, te ne bo nihče preganjal, verjemi, če bi to materijo poznal, bi vedel, da se tako rojevajo slogi in stili. Če pa boš avtorsko delo, konkretno načrte za stavbo prekopiral in uporabil brez privoljenja avtorja, je to kraja nematerialnega avtorskega dela.
Pri nas gredo tako daleč (pri arhitekturi), da se celo preklajo okoli tega, ali lahko lastnik!!! objekta spremeni zunanjo podobo brez soglasja avtorja - arhitekta, ne glede na to, da je materialne pravice prenesel na naročnika s trenutkom, ko je svoje delo (načrte) dobil plačane..
BTW, tudi samovoljno kopiranje dela avtorskega dela ni dovoljeno. Recimo detalj portala na fasadi.
Tko da, prižgi klimo in ne nabijaj v prazno.

S svojo genialnostjo mi boš seveda lahko razrešil še eno enigmo, kako sem lahko zgradil hišo brez načrta? Kako sem dobil PGD in PZI? Vsaj to sem rabil, če sem hotel graditi, al misliš, da sem to nareil tko, po piratsko?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

antonija ::

Ni res, pojdi in brez dovoljenja avtorja poj njegovo skladbo na Prešercu.

Govora je blo o reprodukciji za lastno uporabo, eg. ne na javnih prireditvah/povrsinah.

Pri nas gredo tako daleč (pri arhitekturi), da se celo preklajo okoli tega, ali lahko lastnik!!! objekta spremeni zunanjo podobo brez soglasja avtorja - arhitekta.

Se pravi so vse hise na svetu unikatne, razen tiste za katere je arhitekt dal "licence" da se jih lahko kopira? Se mal norca delas, a? Ce si jaz sezidam hiso in mi misli kdo nabijat da mu moram placat ker razporeditev oken zgleda podobno kot na neki drugi hisi, bi prav rad videl kako bi se stvar koncala na sodiscu. Ubistvu ker si tako preprican bi te prosil ce mi najprej argumentiras zakaj ej to prepovedano (100% imamo zakon kjer to pise), potem bos pa gotovo lahko nasel tudi konkretne primere kjer so ljudje morali placat odskodnine ker so si sezidali hiso ki je podobna neki drugi hisi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

madmitch ::

A ti nisi diht, polpismen al se pa nalašč norca delaš.

Verjetno si še premajhen, da bi se spomnil "Učnih delavnic", Name in reklame na fasadi, izdelave klančine ali dvigala za invalide v NUK, poizkus predelave dveh Fabianijevih hiš, potem Vancaša na Miklošičevi...

Koga briga tvoj transformator in razporeditev oken? Na žalost nikogar, tako da lahko takili vseznalci, ker se spoznajo tudi na urbanizem in arhitekturo, gradijo, kar jim paše.

Pa še enkrat, če izgleda podobno, to ni isto, kot če je enako.

Zdaj pa nehaj, ker sam sebi v lonec ščiješ.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

antonija ::

Koga briga tvoj transformator in razporeditev oken? Na žalost nikogar, tako da lahko takili vseznalci, ker se spoznajo tudi na urbanizem in arhitekturo, gradijo, kar jim paše.

To se pravi mi noben ne bo tezil ce skopiram hiso, ki ze stoji nekje?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

madmitch ::

antonija je izjavil:

Koga briga tvoj transformator in razporeditev oken? Na žalost nikogar, tako da lahko takili vseznalci, ker se spoznajo tudi na urbanizem in arhitekturo, gradijo, kar jim paše.

To se pravi mi noben ne bo tezil ce skopiram hiso, ki ze stoji nekje?

Seveda da ne, ti kar. Še bolje, da greš do lastnika in ga prosiš za načrte, kaj se boš matral z malanjem. 8-O
Itak jih je on plačal, kaj pol, če jih še ti malo ponucaš, aneda.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

antonija ::

Itak jih je on plačal, kaj pol, če jih še ti malo ponucaš, aneda.

Sej glih to je poanta, ti njegovih nacrtov ne "ponucas". Se vidis jih nikoli ne. Edino koncni izdelek naredis cimbolj podoben, to je vse.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Okapi ::

Pri nas gredo tako daleč (pri arhitekturi), da se celo preklajo okoli tega, ali lahko lastnik!!! objekta spremeni zunanjo podobo brez soglasja avtorja - arhitekta,
Ne smeš. In to ne velja samo za arhitekte, tudi z umetniškimi slikami in kipi, ki si jih kupil, ne smeš početi česarkoli - čeprav si jih plačal, niso "čisto tvoje".

O.

antonija ::

Ne smeš. In to ne velja samo za arhitekte, tudi z umetniškimi slikami in kipi, ki si jih kupil, ne smeš početi česarkoli - čeprav si jih plačal, niso "čisto tvoje".

Ce prav razumem lahko za osebne potrebe pocnes prav vse (kar ne krsi kaksnega drugega zakona), ne smes jih pa uporabit v komercialne namene (razen ce ni nakup vkljuceval tudi te pravice). Za zasebno rabo pa nebi smelo bit omejitev.... ali pac?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Okapi ::

Edino koncni izdelek naredis cimbolj podoben, to je vse.
Za prekopirat hišo ne potrebuješ načrta. Kot ne potrebuješ notnega zapisa, za prekopirat glasbo. In oboje je prepovedano. Je pa stvar avtorja, ali te bo tožil.

19. člen - Pravica spoštovanja dela
Avtor ima izključno pravico, da se upre skazitvi in vsakemu drugemu posegu v svoje delo ali vsaki uporabi svojega dela, če bi ti posegi ali ta uporaba lahko okrnili njegovo osebnost.

44. člen - Omejitev pravice predelave
Lastnik zgrajenega arhitekturnega objekta lahko to delo prosto predela.
Pri izvajanju določb prejšnjega odstavka mora lastnik upoštevati avtorjevo pravico do spoštovanja dela.
Kadar je bil objekt nagrajen na javnem natečaju, mora lastnik pridobiti soglasje avtorja. Soglasje lastniku ne sme povzročiti nesorazmernih stroškov oziroma znatno podaljšati časa predelave.

45. člen - Varstvo izvirnika dela
Če bi moral lastnik izvirnika dela glede na okoliščine primera domnevati, da ima avtor upravičen interes za njegovo ohranitev, takega izvirnika ne sme uničiti, ne da bi poprej avtorju ponudil njegovo vrnitev proti plačilu vrednosti gradiva.
Če vrnitev ni mogoča, mora lastnik na primeren način omogočiti avtorju izdelavo primerka izvirnika.
Pri arhitekturnem objektu ima avtor samo pravico, da delo fotografira in na svoje stroške zahteva izročitev reprodukcij načrtov.

O.

spamer ::

Torej so starsi nasi avtorji in kdorkoli, ki nas slika, mora dobiti soglasje starsev, oziroma placati jim, da nas lahko slikajo in objavijo v kateremkoli mediju ali za lastno uporabo.

KaRkY ::

@spamer ne ti sam razpolagaš z to pravico. Če pa si bil na javnem mestu(nevem točno kak je) pa si z tem izkazal da te majo pravico slikat in objavit brez privolenja. Sem zadnič videl na enem partiju napis da te majo pravico slikat pa objavit če vstopiš:)
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

spamer ::

In mi imamo pravico enkrat, ko kupimo original, da ga delimo z komurkoli zelimo. Saj, tudi, ko se izposodimo videokaseto in placamo zanjo, ponavadi ne gledamo sami filma. toda nekdo bi najraje videl, da placa vsak, ki gleda kaseto, tako kot vsak, kadar vstopi v kino ane?

Ne rabi zapraviti miljone evrov za narediti dober filem in pol jokati, kako ni denarja in tudi ne rabi toliko placevati igralcem, itd.... Videti samo trailer ni dovolj, hocemo videti cel film, kar nam pirati omogocajo.

antonija ::

In mi imamo pravico enkrat, ko kupimo original, da ga delimo z komurkoli zelimo.

Umm... uibistvu ne :8)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

madmitch ::

antonija je izjavil:

In mi imamo pravico enkrat, ko kupimo original, da ga delimo z komurkoli zelimo.

Umm... uibistvu ne :8)

Dokler je to deljenje v domači dnevni sobi, lahko. Kaj več pa ne.
Bognedaj, da ti kdo iz sosednjega bloka na šverc gleda, te bo prez kdo prijavil SAZASu.;(
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

antonija ::

Dokler je to deljenje v domači dnevni sobi, lahko. Kaj več pa ne.

Ubistvu je res tole... na DVDju pise:
"Unauthorized copying, hiring, lending, public performance, radio or TV broadcasting of this DVD is prohibited"
Nic ne pise o deljenju preko neta, nic ne pise o "deljenju" v moji dnevni sobi. Po nasi zakonodaji lahko naredim "do 3) varnostne kopije, lahko si varnostne kopije shranim kamor hocem, samo _jaz_ ne smem kopirat tega naprej (ampak ce mi ni treba zaklenit dnevne in zapret oken in zagrnit zaves ko gledam DVD, potem mi tud nimajo kej utrujat ce moja kopija lezi v mapi "downloads" in jo sem ter tja kdo ponesreci najde in "slisi" kaksen odlomek). Glede na to je "piratsvo" dovoljeno...

Kolk je fino zivet tkole po drobnem tisku. Kar naenkrat ugotovis da se vsi zagovorniki avtorskih pravic lazejo in da probavajo krsit tvoje pravice za razpolaganje s kupljeno lastnino :))
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Okapi ::

ce moja kopija lezi v mapi "downloads"
Če imaš mapo javno dostopno na omrežju p2p, kršiš pogoje. Ni treba na jumbo plakatu oglaševati, da nekaj obvelja kot javno.
Če ti pa nekdo vdre v računalnik in najde datoteko, ali če gost med obiskom brska po tvojem računalniku in si na usb ključek skopira film, ti pa ne bo nihče težil. Kako težko je to razumeti? Očitno zelo;((

O.

antonija ::

Če imaš mapo javno dostopno na omrežju p2p, kršiš pogoje. Ni treba na jumbo plakatu oglaševati, da nekaj obvelja kot javno.

Ce lahko napisejo za unauthorized copying, potem ni hudica da bi napisali za P2P omrezja, ker to je baje najhujsa stvar od tistega jabuka ki ga je eva pojedla naprej.

Kako težko je to razumeti? Očitno zelo
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

techfreak :) ::

antonija je izjavil:

Ubistvu je res tole... na DVDju pise:
"Unauthorized copying, hiring, lending, public performance, radio or TV broadcasting of this DVD is prohibited"
Nic ne pise o deljenju preko neta, nic ne pise o "deljenju" v moji dnevni sobi.

Očitno ne znaš brati. Lepo piše, da ne smeš kopirati in piratstvo je kopiranje. Če pa zagovarjaš, da je piratstvo enako posojanju potem imaš tudi napisano, da ne smeš posojati.

zee ::

piratstvo je kopiranje


Se pravi, da je tudi izdelava treh kopij za lastno uporabo/veselje/... piratstvo?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

techfreak :) ::

zee je izjavil:

piratstvo je kopiranje


Se pravi, da je tudi izdelava treh kopij za lastno uporabo/veselje/... piratstvo?

Ne, piratstvo je takrat, ko skopiraš nekomu drugemu.

Okapi ::

Se pravi, da je tudi izdelava treh kopij za lastno uporabo/veselje/... piratstvo?
Toliko ti pa ne potegne, da bi ugotovil, da so zakoni o avtorskih pravicah pri nas drugačni kot v ZDA?

O.

Gregor P ::

techfreak :) je izjavil:

zee je izjavil:

piratstvo je kopiranje


Se pravi, da je tudi izdelava treh kopij za lastno uporabo/veselje/... piratstvo?

Ne, piratstvo je takrat, ko skopiraš nekomu drugemu.

Seveda da ne ... ampak

Gregor P je izjavil:

"pirat" nikoli ni bil mišljen kot nek navaden P2P uporabnik ipd. ampak resnično nekdo, ki je namenoma zlomil oz. zaobšel zaščito na originalih, jih kopiral ter naklepno prodajal kopije kot originale naivnim potrošnikom; vsaj tako se je besedo "pirat" vedno razumelo v "vodah informatike".
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

madmitch ::

Okapi je izjavil:

Se pravi, da je tudi izdelava treh kopij za lastno uporabo/veselje/... piratstvo?
Toliko ti pa ne potegne, da bi ugotovil, da so zakoni o avtorskih pravicah pri nas drugačni kot v ZDA?

O.

Kako je s tistim davkom/dajatvijo na prazne nosilce, s katerimi so nas vse naredili za pirate pred storjenim prekrškom/kaznivim dejanjem.
Men še vedno ne gre v glavo, kako te lahko kaznujejo za nekaj, za kar so ti nabili davek. To najbolj preprosto pomeni, da obdavčujejo nelegalno početje.

Emmm, kolk je pa davek na Rizle?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

ahac ::

To najbolj preprosto pomeni, da obdavčujejo nelegalno početje.

Ne, tisto plačaš zato, ker lahko narediš 3 legalne kopije (zase).
Sicer je tisto ena orenk svinjarija... ampak še vedno pa to ni opravičilo za piratstvo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

madmitch ::

ahac je izjavil:

To najbolj preprosto pomeni, da obdavčujejo nelegalno početje.

Ne, tisto plačaš zato, ker lahko narediš 3 legalne kopije (zase).
Sicer je tisto ena orenk svinjarija... ampak še vedno pa to ni opravičilo za piratstvo.

Aha, ker takrat so to prodajali pod foro, da zaradi piratiziranja avtorji ne dobijo svoje mezde in bodo na ta način nekako poplačani.

PS: na mojih nosilcih je 90% legalne programske opreme in mojih raznoraznih stvaritev, 10% pa je par filmov in glasbe. Kam moram po nadomestilo.

Ne, ni opravičilo za piratstvo, bi pa kakšen siten in picajzlast odvetnik znal ravno na ta štos uspeti, če niso ta čas kakšne varovalke pripisali.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

antonija ::

Očitno ne znaš brati. Lepo piše, da ne smeš kopirati in piratstvo je kopiranje. Če pa zagovarjaš, da je piratstvo enako posojanju potem imaš tudi napisano, da ne smeš posojati.

Pise tud da je prepovedano javno predvajanje ampak ce jaz v avtu poslusam CD (in sem 18 let star prebivalec fuzin) dovolj na glas da ga slisi se pol ulice, to ni prepovedano (ceprav je to tehnicni gledano javno predvajanje). Tud ce doma pogledam DVD mi ni treba zapret vseh oken in zagrnit zaves, ce slucajno kdo iz sosednjega bloka vidi ekran. Tega enostavno ni treba. In zdaj ce imam jaz mojo kopijo na computerju v mapi iz katere lahko kdo drug "slisi/vidi" kaksen dolomek, kaksna je razlika? (tehnicno gledano verjetno ni nobenega ki bi cel film/glasbo prekopiral od enega samega uporabnika v p2p omrezju, tako da ne gre za kopiranje, mapak bolj za nakljucno poslusanje, kot muziko na kriziscu zdraven golfa II).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

techfreak :) ::

Ja ampak to še vseeno spada pod zasebno predvajanje, ker predvajaš za osebno rabo. Javno predvajanje je pa da to počneš z namenom in imaš več ljudi.

Če imaš v mapi, ki je deljena z p2p uporabniki potem oni nikakor ne slišijo/vidijo vsebine, ampak jo kopirajo (tudi če samo določene bite).

antonija ::

Kopirajo samo dolocene bite, ki so ze zdavnaj dalec od tega da bi bili izvirno avtorsko delo. Tako kot na ulici slisis posamezne bite glasbe ali pa vidis posamezne bite filmov. Ce imas zdraven se tehnologija za zapis teh bitov si tehnicno gledano kopiras zasciteno avtorsko vsebino.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

techfreak :) ::

antonija je izjavil:

Kopirajo samo dolocene bite, ki so ze zdavnaj dalec od tega da bi bili izvirno avtorsko delo. Tako kot na ulici slisis posamezne bite glasbe ali pa vidis posamezne bite filmov. Ce imas zdraven se tehnologija za zapis teh bitov si tehnicno gledano kopiras zasciteno avtorsko vsebino.

Kopirajo samo določene bite, ki pa so še vseeno enaki originalu. Če pa v avtu predvajaš glasbo in potem eden na ulici to sliši pa ni več pravi original.

KaRkY ::

Saj teoretično pri filmih tudi ni več orginal, ker je večina filmov ripanih in se potem biti tudi ne ujemajo:).
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

antonija ::

Kopirajo samo določene bite, ki pa so še vseeno enaki originalu.

Ah kje... bit od audio CDja ni niti pod razno enak bitu mp3ja, bit divx-a tud nima nic skupnega z bitom video DVDja. Crackan SW pa tako ali tako vsebuje avtorska dela vecih ustvarjalcev, tako da ce zdownloadas ravno bit ki je bil crackan ti nebi smel nihce tezit...

Če pa v avtu predvajaš glasbo in potem eden na ulici to sliši pa ni več pravi original.

Bolj je original kot pa zripan mp3 (ki je dokumentirano modificiran tonski zapis).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

techfreak :) ::

Glej pač se poslušanje v avtu šteje za osebno rabo, deljenje preko interneta oz. kopiranje medija pa je pač kaznivo. Tako težko to razumeti?

antonija ::

Ja. Ker pri obeh dejanjih tretja oseba pride do zascitene avtorske vsebine brez da bi placala zanjo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Gregor P ::

Ni povsod kar kaznivo; domnevam da je pa to zelo težko razumeti:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piratstva v Sloveniji sicer malo manj, a BSA ni najbolj zadovoljna

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4113334 (9422) technolog
»

BSA še vedno domišljijsko vrednoti piratstvo

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
359809 (8032) Gregor P
»

Najnovejša spletna kampanja BSA v Sloveniji

Oddelek: Omrežja in internet
72551 (2551) whatever
»

BSA obvešča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9812118 (8734) Tody

Več podobnih tem