» »

Poštno ležeče - Spielfeld

Poštno ležeče - Spielfeld

«
1
2

McHusch ::

A je kdo v zadnjem času naročal kaj iz Ebayja poštno ležeče na pošto v Spielfeldu? Ker je poštnina DHL paketov do Slovenije 20 EUR, do Avstrije pa 7 EUR, se mi splača.

Koliko stane ležanje paketa na pošti v Avstriji, kakšen imajo delovni čas itn. Hvala za izkušnje :)

matej_jack ::

Prejšnji teden sem naročil tretji paket. Zaenkrat zelo zadovoljen, prijazni, korekten odnos, vse štimalo.
Ležanje paketa je stalo 1EUR/dan. Delovnega časa ti ne bi znal povedat, vseeno ga probaj najt kje na netu, ker jaz sem moral it prejšnjič v bližnji kafič na kafe, ker so ravno imeli zaprto in počakat pol urce da so odprli :D Da se ne boš brezveze gor vozil.

Tehnično robo zase, pa tudi za sošolce kupujem samo še v avstriji. Geizhals.at, najdem, naročim in po povzetju plačam na pošti v špiljah.

bili_39a ::

1 EUR mislim, da ni na dan, ampak pač posredovanje pošte. Še nisem plačal več kot 1 EUR (pa manj tudi ne :-)).
Če se ne motim je malica ob 12h (ampak piše samo na vratih, na internetu je neprekinjeno).

Včasih naročim na pošto v Šentilj kaj iz Amazona (poštnina zastonj) in so samo dobre izkušnje.

Furbo ::

In kakšen naslov daš potem pošiljatelju ?

Ime, Priimek in samo pošta ali kako ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bili_39a ::

Furbo je izjavil:

In kakšen naslov daš potem pošiljatelju ?

Ime, Priimek in samo pošta ali kako ?


Ime priimek, Postlagernd
naslov pošte

matej_jack ::

Jaz dam ime priimek, naslov spielfeld 4 (postlagernd), pošta 8471 spielfeld. Do zdaj brez problemov.
Tisto glede enega evra res nisem siguren, prav tako še nisem plačal ne več in ne manj, vse sem pa prevzel isti dan kot je prišlo k njim.

bosslipxx ::

Kako si pa obveščen, da je pošiljka na pošti?
slo-fishing.si

potepuhec ::

Poklices na posto pa vprasas :). Ne obvescajo oni.

matej_jack ::

Spremljaš paket online (tracing). Za vsak slučaj pa lahko pokličeš, ker ponavadi itak prej pride, kot tam osvežijo stanje - če se mudi.

LuGi ::

Ali je potrebno kaj na njihovi posti prej urediti? Recimo kaksen pildek podpisat da bom tam sprejemal posto itd?

Ali samo narocim po tem principu

Ime priimek
Postlagernd
Spielfeld 4
A-8471
Spielfeld

djordjevic ::

Bi znalo zanimati tudi mene. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

matej_jack ::

Ne rabiš predhodno nič urejati. Pri meni ni bilo problemov, pa sem naročil dokaj velike pakete.
Ti kar naroči!

49106 ::

Ok, pravkar sem nekaj naročil prek pošto ležeče. Izdelek je bil na zalogi, zdaj ga pa kao ni več.

Po mailu sem dobil tole:
Die von Ihnen bestellte Ware wird voraussichtlich zwischen 26.07.2010 und 27.07.2010 an Sie verschickt.

Bei Terminänderungen werden Sie natürlich sofort informiert.


Zna kdo prevesti, ker ne razumem nemško nič.

jan01 ::

49106 ::

ja hvala lepa za eno tako idiotsko. Misliš da tega strica nisem prašal?

Elemente, ki jih naloži se pričakuje, da pošljete med 2010/7/26 in 2010/7/27 za vas.

V Termin?nderungen boste obveščeni takoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

wind ::

Med 26.7. in 27.7. ti pošljejo naročeno. Če pride do spremembe ti sporočijo.
w

49106 ::

Hvala. Torej takrat pošljejo + čas, ki ga pošta porabi za dostavo, torej ševeč??

Alexius Heristalski ::

Ja. Drugič pa v googlnu nastavi prevajanje v angleščino, bo boljše opravil.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alencica ::

Kaj če naročiš na to pošto robo iz Amerike? Se slo. carine na ta način lahko otreseš?

Je že kdo to probal?

urosh ::

slo carine verjetno ja, avstrijske pa verjetno ne :)

#000000 ::

In DDV-ja tudi ne, oboje boš plačal pa komorkili v EU bo prispel paket iz USA ali držav iz ne EU območja.

Hardstyle ::

Kak pa so natančni pri pregledu pošiljk iz kitajske? :)

damjan1980 ::

bolj kot naši kreteni sploh ne morejo bit

kos1 ::

brez skrbi: so natancni..

Furbo ::

Jaz sem prebrskal celoten dealextreme in nisem našel ene stvari, vredne nakupa. Le kaj od tiste defektne krame vas tako privlači ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

49106 ::

Mi zna kdo povedat ali je to že prispelo ali še ne, čeprav mislim da slednje :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

49106 ::

UNfakinBELIEVABLE Že dva dni je pošta v beljaku in se nikamor ne premakne :S Kam naj pokličem za informacije? ne govorim nemšk

matej_jack ::

Najdi nekoga ki zna nemško in pokliči na pošto v Špilje, morda je paket že tam, pa še niso posodobili statusa.

49106 ::

Včeraj popoldne sem bil tam in pošte še ni. Naslednjič naročim samo še v Beljak :) Da se za 5 km pošta ustavi.

francek1 ::

V Špilju je pošta že leto dni zaprta....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

garfy ::

v strassu pa nočejo več DHL pošiljk sprejemat, tako da ni nobene opcije za amazon.de kupovanje.....:(

Furbo ::

Saj pošiljajo v Slovenijo že zadnjih 100 let. Res pa ne zastonj.

Drugače se pa zmenite s kom gor.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Blazz ::

da ne odpiram nove teme, kje je najbližja pošta v Avstriji, če sem iz LJ, in kaj točno moram narediti v recimo ebayu/amazonu, da bo prišlo na tisto pošto in tam čakalo na moj prevzem?

LeQuack ::

Blazz je izjavil:

da ne odpiram nove teme, kje je najbližja pošta v Avstriji, če sem iz LJ, in kaj točno moram narediti v recimo ebayu/amazonu, da bo prišlo na tisto pošto in tam čakalo na moj prevzem?


Se ne splača, razen če imaš zastonj bencin/obrabo avta, ter ti ni škoda stran vržt dve+ uri vožnje.
Quack !

Blazz ::

LeQuack je izjavil:

Blazz je izjavil:

da ne odpiram nove teme, kje je najbližja pošta v Avstriji, če sem iz LJ, in kaj točno moram narediti v recimo ebayu/amazonu, da bo prišlo na tisto pošto in tam čakalo na moj prevzem?


Se ne splača, razen če imaš zastonj bencin/obrabo avta, ter ti ni škoda stran vržt dve+ uri vožnje.


če mi amazon noče zadeve dostaviti, in ja če imam benz in avto zastonj se mi zdi še vedno najboljša rešitev. Vglavnem, back to the subject...

AC_DC ::

Blazz ::

AC_DC je izjavil:

https://www.mailboxde.com/


tud te rešitve sem že gledal, a je predrago.. problem je ker imam potencialni paket, težek vsaj 20 kg

LeQuack ::

Blazz je izjavil:

AC_DC je izjavil:

https://www.mailboxde.com/


tud te rešitve sem že gledal, a je predrago.. problem je ker imam potencialni paket, težek vsaj 20 kg


Jaz sem že večkrat uporabil mailboxde.com in je super. UPS poštnina do 30kg je 15€, tako da to res ni nek strošek. Poštnina iz Amazon po Nemčiji pa je največkrat itak zastonj nad določenim zneskom.
Quack !

Thunder wave ::

Blazz je izjavil:

da ne odpiram nove teme, kje je najbližja pošta v Avstriji, če sem iz LJ, in kaj točno moram narediti v recimo ebayu/amazonu, da bo prišlo na tisto pošto in tam čakalo na moj prevzem?

Treba je paziti, ker že lep čas lahko na poštno ležeče nasloviš pošiljko, ki bo tudi dostavljena z avstrijsko Pošto, DHL zavrnejo dostavo in vrnejo paket pošiljatelju, če naročiš poštno ležeče. Pri amazonu je problem, ker nikoli ne veš na kak način bodo določen artikel poslali. Manjšo vrednost sicer po navadi pošiljajo z At pošto, pošiljke večje vrednosti pa z DHL.

Blazz ::

se pravi DHL zavrača čisto vse poštno ležeče pošiljke?

Thunder wave ::

Ja, oz. DHL pakete, pisma mislim, da gredi skozi. Če že veš v osnovi, da bo pošiljal DHL, si ga lahko naročiš v DHLov Paketshop in ne plačaš nič, samo prevzameš ga tam (dostikrat so to bencinske črpalke ipd.).
Pri amazonu pa je problem, ker nikoli vnaprej ne veš kako bodo paket poslali in meni so že 2 zavrnili. Ni sicer panike, ampak traja preden dobiš od Amazona denar nazaj.

seminal ::

Mene pa zanima kako recimo na ebayu naročiš dhl paket na paketshop. Bi mi prav prišlo ker imam blizu mejo pa skočim gor in nimam s tem nobenih stroškov. Torej svoje ime pa paket shop naslov.Prosim če se lahko kdo ki ve kaj o tem malo razpiše.
LP

Penderecki ::

Mogoče bo komu v pomoč;
Pri trgovcu preveri s katero pošto pošilja robo.
Nekateri trgovci kombinirajo tudi z DPD.
V tem primeru si naročiš robo na ta naslov:
http://www.nfz-temmel.at
Temmel je oddaljen en streljaj od pošte v Strassu.
Gre za Temmel Tankstelle, na kateri kasneje prevzameš paket.
Zraven imej sprintano naročilo oz. DPD številko. Teta na šalteru to zahteva.
Avstrijska pošta je zlobirala, da so se spremenili predpisi, tako da DPD in DHL ne dostavljata več poštnoležečih pošiljk.
DPD se je hitro znašel in je to porihtal s Temmelom.

Neuradna oz. nepreverjena informacija:
Nekateri so DHL pošiljke prevzeli pri Elektro Kokol v Strassu, s predhodnim dogovorom.
Naslednji teden grem gor, pa lahko stopim v trgovino in vprašam.
Javim...

Thunder wave ::

Tudi DHL omogoča dostavo na črpalko Temmel, glede ma njihovo spletno stran, ssj imajo tam t.i. Paketshop.
Osebno še nisem tja nič naročil, ne bi pa smelo biti problema.

Penderecki ::

Točno tako!
DHL; vpišeš Spielfeld
https://paketshopfinder.dhlpaket.at/pos...

DPD: vpišeš Spielfeld
https://www.dpd.com/at/parcelshops/show

Včeraj govoril z Elektro Kokol v Strassu, ki mi je uradno potrdil, da se pri njih lahko prevzamejo pošiljke.
Opomba; na Temmel Tankstelle, lahko dvigneš paket vsak dan v tednu.

LeQuack ::

Vsakdo ki se je kdaj vlekel po tistih klancih čez Ljubelj bo vedel, da je škoda časa za take podvige.
Quack !

radmannsdorf ::

LeQuack, odvisno kaj ti pomeni vožnja. Nekaterim je to užitek, nekaterim pač muka. Jaz se rajši peljem čez Ljubelj v Klagenfurt ali Ferlach, kot pa po ravnem v Lj. Razdalja je enaka. Cesta čez Ljubelj je zakon! Wrooooooom ;)

Invictus ::

radmannsdorf je izjavil:

LeQuack, odvisno kaj ti pomeni vožnja. Nekaterim je to užitek, nekaterim pač muka. Jaz se rajši peljem čez Ljubelj v Klagenfurt ali Ferlach, kot pa po ravnem v Lj. Razdalja je enaka. Cesta čez Ljubelj je zakon! Wrooooooom ;)

Sploh ko menjaš roke, gume in ležaje koles ;).

Je bilo pa super. Letališče v Celovcu do Kranja v 45 minutah. Ob enih ponoči...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Big_Al ::

Ravnokar naročil pri Amazon.de, dostava poštno ležeče Mureck - nobenih težav.

seminal ::

Ker sem pri nemščini bolj švoh, me zanima kaj napišem avstrijcu oz. nemcu za tole poštno ležeče :P
Če lahko en primer kdo da?
Pa ležarnina se plača 1€ al kako je s tem?
LP
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545723 (16564) uporabnik50
»

Amazon.com ali Amazon.de ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
188891 (2532) Skyman
»

Poštno ležeče Spielfeld

Oddelek: Kaj kupiti
3213613 (3583) shadow7
»

odprtje poštnega predala v avstriji

Oddelek: Loža
1310260 (7522) Yugos

Več podobnih tem