» »

Grafična postaja

Grafična postaja

qwdl ::

Pozdravljeni

Sestavljam službeni računalnik, s katerim bom risal s CAD/BIM programi.

Predračun



Bi bilo mogoče kaj prihraniti?
  • zavaroval slike: bluefish ()

svetetko ::

Zakaj dual core? Raje i5 750 (i7 860, lahko rabljen, ki ga boš dobil ceneje kot novega i5 661. Predraga 5770, dobiš jih za okoli 150 evrov. Napajalnik totalen overkill, sploh cena. Dovolj bo Corsair TX650, HX650. Hladilnik menjaj za scythe mugen 2, katana 3 ali kaj podobnega. Pri funtechu ti računajo sestavo in utišanje (in to pri računalnik precej čez jurja) kar je oderuško. Za tak denar si lahko nabavaiš 3 zelo kvalitetne ventilatorje in fan kontroler, ta varianta bo stoposto tišja kot pa ''utišanje'' s strani funtecha. Ohišje bi za pro delo in tišino vzel Antec P183, zraven pa 2 ali pa 3 scythe slipstream ventilatorje (800 rpm). SSD lahko dobiš tudi za kake 220 evrov, malo pobrskaj.

svetetko ::

terryww ::

no, roko na srce, za taki denar se dobi 8 jederna mašina
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

cinkaCR7 ::

CORSAIR DDR3 4GB 1333MHZ DIMM EUR 181,68(2X)
Intel I7-860 Sockel 1156 boxed EUR 234,--
POWER SUPPLY SEASONIC S12II620 EUR 76,85
SAMSUNG SpinPoint F3 1TB 7200rpm SATA 32MB 8,9cm 3,5Zoll EUR 118,16 (2X) lepo za raid
INTEL Postville 80GB SATA SSD 2,5inch/9,5mm 34nm MLC 9.5mm thick Read 250MB/s Write 70MB/s bulk EUR 216,34
ANTEC MidiTower P183 ohne Netzteil 2x120mm Luefter 11 Laufwerkseinschuebe EUR 115,89
MSI N250GTS Twin Frozr 1024MB DDR3 PCI-E aktiv 256bit dual DVI EUR 125,13 verjetno je nvidia bolj primerna ua kakšen CAD
NOCTUA CPU-Kuehler NH-U9B SE2 f LGA1156 1366 775 AM2 AM3 Heatpipes mit 2x92mm Silentluefter EUR 61,15
SAMSUNG SH-D163C 16x48xDVD-ROM SATA bare bulk schwarz ohne SW EUR 11,23
GIGABYTE P55A-UD3 Socket1156 DDR3 ATX 4.8GT EUR 140,57
Skupaj: EUR 1.281,--(mylemon)brez davka oa še 200EUR ceneje, samo je to spet tujina, sicer pa težko najdeš boljše. Vse kar še manjka je še par ventilatorjev in regulator le teh, ter OS.

murmur ::

qwdl je izjavil:

Pozdravljeni

Sestavljam službeni računalnik, s katerim bom risal s CAD/BIM programi.


Bi bilo mogoče kaj prihraniti?


lahko malo več poveš kateri CAD/BIM programi?

qwdl ::

Se zahvaljujem za predloge. Mi je pomembno, da so vse komponente iz ene trgovine, tako da mi jih sestavijo in testirajo. Namreč nimam časa, da bi se zafrkaval, če nekatera ne bi delala.

@murmur
Programi so od Autodeska: Revit, Ecotect in Autocad Architecture.

Če koga zanima zakaj se nisem odločil za kakšno grafično Quadro, je ker so me razočarale. Trenutno imam quadro fx1700 in me sploh ni navdušila. Saj vem da ni high-end... toda vseeno sem pričakoval nekaj boljšega.

Hvala še enkrat za predloge

Isotropic ::

nekateri autodesk programi (vsaj Inventor) podpirajo Direct3D, tako da preveri, ce tudi tvoji. v tem primeru ti Quadro ne koristi cisto nic.

murmur ::

qwdl je izjavil:


@murmur
Programi so od Autodeska: Revit, Ecotect in Autocad Architecture.



Glede na to, da bos delal vec ali manj v 2d okolju na Direct3d osnovi bo ATI HD 5770 ok izbira. Tudi za novejse 3dsMax verzije [ 2d autocad - 3d Max, pri arhitekturi ] je Ati preverjeno ok izbira. Sicer pa si vzami najhitrejsi procesor ki si ga lahko privoscis [Intel I7-860 je super izbira].

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

matej_jack ::

Je kje kak test, kako se obnesejo amdjevi x6 proti intelovim osmim nitim v teh programih?

M-XXXX ::

matej_jack je izjavil:

Je kje kak test, kako se obnesejo amdjevi x6 proti intelovim osmim nitim v teh programih?

Na splošno cca 10-30% slabše.

matej_jack ::

M-XXXX je izjavil:

matej_jack je izjavil:

Je kje kak test, kako se obnesejo amdjevi x6 proti intelovim osmim nitim v teh programih?

Na splošno cca 10-30% slabše.

Našel sem tole. Vsekakor konkurenčna zadeva in vredna premisleka, sploh če zadeva zna delati s šestimi jedri (AutoCAD 2010 očitno ne zna, če sem pravilno razumel z linka!?).

Zgodovina sprememb…

qwdl ::

Pozdravljeni

Sem upošteval vaše predloge in sem sestavil sledeči računalnik:

Predračun



Veste mogoče če pri sestavi.si sestavijo in testirajo vse komponente? Je to všteto v ceno?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

black ice ::

80EUR za procesorski hladilnik?
278EUR za 4GB RAM?

Ni to malo pretirano?

huelz ::

Ne ni pretirano, izbral je najboljsi zracni hladilnik in pa 8GB rama (torej 2x po 4giga kite).
qwdl vprasej jih, ce ti ga lahko sestavijo pa je.

black ice ::

Aja, dva kita sta. Sem spregledal.

M-XXXX ::

Vzemi Scythe Mugen 2 Rev.B, ki stane slabih 40€, razlika bo le za stopinjo ali ne, prihranil pa boš 40€.

Hribi ::

@qwdl

Jst bi na tvojem mestu še mal premislu glede grafike. ATI ni najbolj primeren za CAD ali DCC. Pa to ne pišem, ker sem nvidia fan. Mal poglej kaj ker proizvajalec podpira.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov Gaming Comp do 1500€

Oddelek: Kaj kupiti
172746 (2489) denis9
»

katera grafična je boljša?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171391 (1287) BorutK-73
»

Nasvet za računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
463167 (2802) Unknown_001
»

Sestavljam Računalnik, prosim za pomoč !

Oddelek: Pomoč in nasveti
472835 (1585) barocco
»

Nova desktop za max. 600eur

Oddelek: Kaj kupiti
162859 (2667) Dejk0

Več podobnih tem