» »

Zatežimo uporabnikom naj posodobijo browser

Zatežimo uporabnikom naj posodobijo browser

«
1
2

MrBrdo ::

http://www.browser-update.org/ (ni moja stran)
Danes sem jim poslal še slovenski prevod, tako da upajmo da bo čez nekaj dni na voljo tudi v slovenščini.

Torej hočem rečt dajte tudi vi na svojo stran tale notification, da poskusimo prepričat tiste ki še vedno vztrajajo na kakšnem IE6.
"Namestitev" je precej preprosta, samo en kratek javascript morate vključit v stran (navodila so na zgornjem linku). Notifikacija je čisto neagresivna, na vrhu se pokaže ozek bar kjer piše da je brskalnik zastarel.

Če kdo uporablja jQuery lahko uporabi tudi tole kodo, namesto tiste na strani:
var $buoop = { l: "sl" };
$(document).ready(function() {
  var e = document.createElement("script"); 
  e.setAttribute("type", "text/javascript"); 
  e.setAttribute("src", "http://browser-update.org/update.js"); 
  document.body.appendChild(e);
});
MrBrdo

IceBoX ::

Žalostno je, da moj profesor informatike še vedno uporablja IE6

Furbo ::

MrBrdo je izjavil:

http://www.browser-update.org/ (ni moja stran)
Danes sem jim poslal še slovenski prevod, tako da upajmo da bo čez nekaj dni na voljo tudi v slovenščini.

Torej hočem rečt dajte tudi vi na svojo stran tale notification, da poskusimo prepričat tiste ki še vedno vztrajajo na kakšnem IE6.


Zakaj ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrBrdo ::

Furbo ker imamo zaradi njih vsi developerji preglavice? Kaj še nikoli nisi kakšnega resnega sitea delal?
Za referenco si pa lahko prebereš še http://slo-tech.com/novice/t399171 in http://slo-tech.com/novice/t371042/0
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Furbo ::

Ne nisem delal resnega sita, ampak a se niste lotili problema z napačnega konca ? Ljudje ki to furajo, nimajo pojma o tem kako posodobiti brskalnik.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrBrdo ::

Saj ravno temu je med drugim namenjena ta stran... Ko uporabnik klikne na sporočilo se mu odprejo navodila kako lahko brskalnik posodobijo... Priznam pa da bi lahko bila mogoče še bolj nazorna. Je pa korak v pravo smer.
MrBrdo

Lonsarg ::

Zakaj navodila do novega browserje, lepo se napiše, da je browser prestar, da naj posodobi, ali pa pokliče serviserja, da mu to naredi. Mrbit še telefonska številka od koga, pa maš biznis.

Na takih ludeh treba služt, jamski loleki.

Bananovec ::

IceBoX je izjavil:

Žalostno je, da moj profesor informatike še vedno uporablja IE6

Ponavadi je vzrok uporabe zastarelih brskalnik ta, ker se uporabljajo zastareli sistemi, v našem primeru Polkna, natančneje Polkna XP.

Icematxyz ::

Prav vsi priznani in najnovejši brskalniki še delujejo na XP. Tako da to ne drži da je kriv "zastarel sistem". Gre se bolj za norčevanje. Z strani uporabnikov pa tudi MS bi lahko ponudil "nadgradnjo" malo bolj "prisilno". Ampak nima nič od tega. Zakaj pa bi? Uporabniki pa preprosto naj "uživajo" v manj "feature rich" spletnih straneh. Ali kaj ko ste pred kakšnim zahtevnim spletnim projektom. Še vedno izhajajte iz stališča da morajo vsi uporabniki dobiti popolnoma isto. Zakaj le?

Slo-tech tudi določenim uporabnikom "panele" zaobli. Drugim pa pač ne. Pri kakšnih manjših straneh ali namenjenih naprednim uporabnikom pa tako lahko greš še korak naprej. Pa naložiš video vsebino na primer. In zdaj če si jo boš ogledali kar v brskalniku ali pa si jo boš mogel snet in pogledati na računalniku. Pač odloči se sam a ne? Kakorkoli ti pač paše.

Zgodovina sprememb…

Tomay ::

Angleški xp-ji lepo sami nadgradijo ie, medtem ko slovenski ne. Vsekakor je velik del krivde na strani M$.
Voodoo 4Ever

MrBrdo ::

Glede posodobitev ima še najbolje Chrome... Niti ne veš da se je updejtalo tako da te sploh ne moti :) Je bilo sicer nekaj polemik glede tega ampak meni se zdi to cool. Je kar smešno če pogledaš to browser-updates skripto, ko imaš dropdowne katera najnižja verzija za vsak brskalnik je še ok. Pri Chrome pa samo piše "auto" :D

Za IE6 še razumem, da nima nobenih funkcij za updejtanje, ampak ne razumem, zakaj MS npr. pri IE8 še vedno ni nič naredil na tem področju... Saj vejo da ima cel svet probleme zaradi tega, vključno z njimi (kak exploit v IE6, pa lepo DDOS na kakšne microsoftove strežnike - če bi imeli auto-update bi se lahko temu izognili).
Firefox ma to čist OK narejeno ampak vedno rabim par dni da kliknem tisti Posodobi (kaj šele ljudje ki so navajeni za vsak popup kliknit "X")... V Chromu dejansko sploh ne opazim kdaj se updejta.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Icematxyz ::

Jaz razumem da ne moreš delati spletnih strani samo za en brskalnik. In z popolno novostjo posiljevati vseh. Ampak da bi pa se prilagajal 10 let nazaj časom. Za to da bo delovalo popolnoma vse in za vse enako. Ko pa veš da na vseh platformah in celo zastonj lahko nadgradijo. In imajo pri tem več izbire uporabniki. To pa je neumno in škodljivo.

Zgodovina sprememb…

Bananovec ::

Tomay je izjavil:

Angleški xp-ji lepo sami nadgradijo ie, medtem ko slovenski ne. Vsekakor je velik del krivde na strani M$.

IE 8 je še vedno downgrade s katerega koli brskalnika (tako kot IE6 in sedem). Nekaj podobnega kot je Windows Vista downgrade iz DOSa.

Wox ::

Bananovec je izjavil:


IE 8 je še vedno downgrade s katerega koli brskalnika (tako kot IE6 in sedem). Nekaj podobnega kot je Windows Vista downgrade iz DOSa.

Sicer je lepo da imamo demokracijo in vsak lahko piše kar mu paše. Ampak šika se, da svoje blodnje tudi na nek način argumentiraš. Ni lepo če napišeš naslednje: "9000 je totalna budala." Lepo je če zadevo argumentiraš: "9000 je totalna budala, ker nima pojma o čem piše." Torej lepo bi bilo, če bi se navadili argumentirati svoja prepričanja, pa čeprav so blodnje. A ne?
Commodore 64

MrBrdo ::

moje mnenje o IE8 je: i'm not a huge fan, but it's ok... dejansko so se mal popravl, samo se auto update jim manjka pa bo. dejansko bi skor lahko reku da je (ce odmislim exploite) za obicajnega uporabnika verjetno celo boljsi od firefoxa, ki je postal tako grozno pocasen da ni vec za nobeno rabo...
sicer pa se enkrat polagam na srce dejte notification na svoje sajte :) tisti js je faking 2 kilo al neki tazga, po prvem prenosu se itak zacacheira in to je to.
vista je pa off-topic
MrBrdo

keworkian ::

Ne tezit, ljudje bojo zamenjali ko bojo pripravljeni na to :>
Obscenities in B-Flat

opeter ::

keworkian je izjavil:

Ne tezit, ljudje bojo zamenjali ko bojo pripravljeni na to :>


Se strinjam.

Večina ljudi bo nadgradila brskalnik takrat, ko:
- crkne njihov računalnik in bodo morali kupiti novega (v večini računalnikov se komponente ne nadgrajujejo, ampak enostavno se zamenja VSE)
- ko bo treba na novo naložiti Windows sistem (Windows je pač Windows) in če ne uporablja piratsko verzijo (veliko jih, žal) in če jim te zadeve zrihta kolega, sosedov mulec ipd., ki jim bo (upajmo) naložil vsaj kakšen Firefox
- če se bo Linux bolj razširil na namizju
- kupijo Maca
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Matev ::

zakaj bi sploh nadgrajevali

jaz imam recimo winXP in ne vem zakaj bi šel na visto ali win7

zaradi šminke?

ne potrebujem

Lonsarg ::

Saj ni posebnega razloga, SPLOH, če ta nadgradnja zate ni zastonj, tudi če je zastonj, je čisto razumljivo, zakaj bi se ubadal z nadgradnjo, sam dodaten del. Ampak browser pa vseeno ugibam nimaš IE6:)

Matev ::

ie že dolgo ni več na mojem račuanlniku
so preveč težili vedno z nekimi nadgradnjami
in sem dal gor ff, od takrat nimam problemov

MrBrdo ::

Matev: welcome to slow-land :D
MrBrdo

techfreak :) ::

so preveč težili vedno z nekimi nadgradnjami

IE je težil? Kdaj pa?

Kolikor vem je v Windows Updates in lahko preko tistega namestiš.

noraguta ::

zadeva sploh ne vlkjučuje dillo brovserja. kva zdej ta stran hoče

Matev je izjavil:

ie že dolgo ni več na mojem račuanlniku
so preveč težili vedno z nekimi nadgradnjami
in sem dal gor ff, od takrat nimam problemov

a ff pa nikol ne teži z nadgradnjami. dvomim , da sploh imaš ff, ker ta za vsak ff teži za nadgradnjo. precej pogosteje kot ie
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Matev ::

FF ima že dolgo sistem ki nadgradi zadevo skoraj brez poseganja uporabnika

techfreak :) ::

Matev je izjavil:

FF ima že dolgo sistem ki nadgradi zadevo skoraj brez poseganja uporabnika

To je tisto "sranje", ki mi preprečuje normalno uporabo brskalnika? Kaj res mislijo, da imam 5 minut časa preden lahko začnem uporabljati internet? Če bi imel 5 minut časa potem bi brskalnik odprl 5 minut pozneje.

Furbo ::

O čem govoriš, uporabljam FF vsak dan, zaženem ga 100x na dan, pa mi še nikoli ni bilo treba čakati 5minut ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bluefish ::

techfreak :) je izjavil:

Matev je izjavil:

FF ima že dolgo sistem ki nadgradi zadevo skoraj brez poseganja uporabnika

To je tisto "sranje", ki mi preprečuje normalno uporabo brskalnika? Kaj res mislijo, da imam 5 minut časa preden lahko začnem uporabljati internet? Če bi imel 5 minut časa potem bi brskalnik odprl 5 minut pozneje.
Ne pretiravaj. Razen če imaš nek prazgodovinski sistem je ndgradnje konec v minuti.

techfreak :) ::

Tudi če je minuta (čeprav sta ponavadi dve - samo 1Mbps linija) me to zmoti. Program zaženem zaradi tega, ker ga želim uporabljati. Naj se posodablja takrat ko z njim nič ne delam.

bluefish ::

Saj, posodobitev nalaga takrat, ko imaš zagnan FF in je povezava manj obremenjena. Ko konča z nalaganjem popravka te ob naslednjem zagonu obvesti, da ga je prenesel in njegova namestitev traja le toliko, da se trakec sprehodi iz enega konca v drugega - pravzaprav manj kot 30s.

Sicer pa, če nekoga tako zelo moti ta proces, ga lahko preko nastavitev izklopi in se z updejtanjem ukvarja posebej (nagradno vprašanje: po kakem postopku zapraviš več časa?).

Gost ::

Techfreak, če si tako zaseden, si lahko najameš osebnega serviserja, ki ti bo upgrade-al in popravljal računalo, ko boš ti na kosilu.

Vice ::

Gost je izjavil:

Techfreak, če si tako zaseden, si lahko najameš osebnega serviserja, ki ti bo upgrade-al in popravljal računalo, ko boš ti na kosilu.


Včasih sekunde, stotinke odločajo o življenju ;)

dbevfat ::

Tak pristop ni kul, ker:

  • zastarele programe uporabljajo uporabniki, ki nimajo pojma o nadgradnjah in brskalnikih. To so tisti uporabniki, ki inštalirajo največ virusov in ki jim znalci tupijo: ne inštaliraj nič neznanega! Pazi, kaj klikaš! In zdaj jih neka random spletna stran prepričuje, da naj si nekaj inštalirajo.

  • njihovi administratorji brskalnika ne nadgradijo, ker: a) ne obstajajo, b) nočejo, c) ne znajo in d) ne smejo (npr. interne aplikacije zahtevajo ie6). A bi v kateri od točk a, b, c, ali d imel navaden nevešč uporabnik kaj šans, če bi težil, pri čemer ne bi niti točno vedel, kaj bi rad?

  • je obveščanje s temi rumenimi obvestili protokol brskalnika, ne spletne strani. To je tista oblika sporočil, pri kateri se vsi zanašamo, da prihaja od brskalnika. Gre v bistvu za ponarejanje izvora obvestila.

  • kakšen point je na neki random strani prikazati to obvestilo? Neuk uporabnik, ki bo prišel na svoj vrtičkarski forum in bo videl obvestilo o nadgradnji brskalnika, se bo samo zmedel, ustrašil in šel stran, nekam, kjer tega ni.



Zadeva cilja na popolnoma napačno množico uporabnikov, ki večinoma nima pojma in vpliva. Namesto, da dajete to na strani (btw, a je to kaj drugače od že davnega IE6Update, ki je uporabljal enako zgrešen pristop?), raje delajte strani, ki bodo na ie6 sicer delovale, bodo pa magari degradirane. Sam razvijam za splet in vem, da je zoprno, ampak tak pristop je enostavno naroben.
nvr2fat

msjr ::

Zakaj sploh uporabiti javascript. IE6 uporabnikom lahko napišemo sporočilo hitro in učinkovito kar takole:

<!--[if lte IE 6]>Ni debate, uporabljate zastarel brskalnik.<![endif]-->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

Icematxyz ::

opeter je izjavil:

keworkian je izjavil:

Ne tezit, ljudje bojo zamenjali ko bojo pripravljeni na to :>


Se strinjam.

Večina ljudi bo nadgradila brskalnik takrat, ko:
- crkne njihov računalnik in bodo morali kupiti novega (v večini računalnikov se komponente ne nadgrajujejo, ampak enostavno se zamenja VSE)
- ko bo treba na novo naložiti Windows sistem (Windows je pač Windows) in če ne uporablja piratsko verzijo (veliko jih, žal) in če jim te zadeve zrihta kolega, sosedov mulec ipd., ki jim bo (upajmo) naložil vsaj kakšen Firefox
- če se bo Linux bolj razširil na namizju
- kupijo Maca


No ja. Morda bo že letos "večina" prevzela več kot polovični tržni delež. Globalno gledano. Se pravi večina ki ni v tem primeru IE brskalnik. Tako da to ne drži kaj si rekel. Predvsem ob dejstvu kako visok tržni delež ima Windows.

Če še za naše razmere pogledamo. To drži kaj si rekel le op pogoju da v Sloveniji kakšna polovica uporabnikov računalnika uporablja GNU/Linux in Apple računalnike + OS? Malo dvomim v to.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Saj ne rabiš čez celo stran tega napisat. Sam en kratek stavek zgoraj, zakaj stran slabo dela/ne dela. In porabiti niti sekunde za prilagoditev strani IE6, pol pa pač bojo text videl, ali pa kej več, če bo lih slučajno delalo, IE6 na domačih računalnikih je itak 1% ali manj, to je pa tisti del uporabnikov, na katere strani ciljajo, 1% manj obiskovalcev pa ni ne vem kaj.

MrBrdo ::

Gost je izjavil:

Techfreak, če si tako zaseden, si lahko najameš osebnega serviserja, ki ti bo upgrade-al in popravljal računalo, ko boš ti na kosilu.

Ali pa še bolj enostavno instaliraš Chrome in imaš mir.
MrBrdo

techfreak :) ::

MrBrdo je izjavil:

Ali pa še bolj enostavno instaliraš Chrome in imaš mir.

Firefox uporabljam izključno za testiranje spletnih strani s pomočjo Firebuga & YSlow.

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Jest se samo vprašam, le zakaj vse res resne in množično obiskane web strani po svetu se prikažejo v približno enakem dizajnu in vsaj osnovni funkcionalnosti v VSEH grafičnih browserjih, ali najmanj začenši z IE_5 ! in Win98 !

Tisti "kao profi web" dizajner, ki tega ni sposoben, naj prepusti delo bolj kompetentnemu ! >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

techfreak :) ::

Sajky: si že samemu sebi odgovoril. Množično obiskane spletne strani si lahko privoščijo prilagoditev vsakega pixla spletne strani za skoraj vsak brskalnik.

Tudi sam sem se ukvarjal z različnim prikazom dela strani v *.*.x verziji Firefoxa proti *.*.y verziji. Samo starejša (*.*.x) verzija mi je delala težave in noben drug brskalnik.

Zgodovina sprememb…

neres ::

Spajky je izjavil:

Jest se samo vprašam, le zakaj vse res resne in množično obiskane web strani po svetu se prikažejo v približno enakem dizajnu in vsaj osnovni funkcionalnosti v VSEH grafičnih browserjih, ali najmanj začenši z IE_5 ! in Win98 !

Tisti "kao profi web" dizajner, ki tega ni sposoben, naj prepusti delo bolj kompetentnemu ! >:D

Če se ne motim strani kot so Google, Youtube in Facebook uporabnika z IE6 obvestijo o tem da ima zastarel brskalnik in da ne bo vse delalo.
Nimam IE6 da bi to testiral, tako da naj kdo to potrdi.

Ampak načeloma se mi zdi tako opozarjanje v redu. Seveda ne bo delovalo pri vseh ljudeh, ampak lahko se poskusi.
In to, da IE6 uporabniki nočejo ničesar inštalirat tudi ni res. Taki ljudje inštalirajo vse možne neumnosti (viruse..).

Matev ::

vsak brskalnik postane enkrat zastarel
tako da se ne delajte norca iz ljudi ki nimajo najnovejšega brskalnika

ker boste enkrat tudi vi na njihovem mestu

gokky ::

Razmisli malo. Če imam star brskalnik, ga ponudnik ne obnavlja več, torej ne odpravlja več na novo odkritih napak in pomanjkljivosti.

Če sem zlobnež, kaj meniš, kateri brskalnik mi bo bolj povšeči za pridobivanje nove "stranke", tisti stari ali tisti najnovejši z vsemi (ali vsaj veliko večino popravkov); predvidevam, da je razmerje približno IE6 : IE8?

MrBrdo ::

Matev je izjavil:

vsak brskalnik postane enkrat zastarel
tako da se ne delajte norca iz ljudi ki nimajo najnovejšega brskalnika

ker boste enkrat tudi vi na njihovem mestu

jaz ne bom nikoli ker imam chrome.. auto-update pa take fore ;)
MrBrdo

Matev ::

jaz ne bom nikoli ker imam chrome..


a ta bo pa vedno obstajal

MrBrdo ::

upam :P
MrBrdo

Hair ::

tole ste mi pa z jezika sneli. :D ravno pripravljam nek projekt in sem razmišljal da bi naredil IE 6 warning. tako da se pridružujem gibanju! ;)
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Furbo ::

Le zakaj opozorila? Podporo IE 6 dodatno zaračunaš (kdo se brani večjega zaslužka?), če pa delaš zastonj, se pa ne mučiš s tem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

KaRkY ::

Meni se tudi to ne zdi v redu ker je moteče še posebej za tiste, ki imajo monitorji manjših ločljivosti in verjetno imajo ti ljudje tudi starejše različice brskalnikov. Se mi pa zdi v redu, da tisti ko imajo starejše različice brskalnikov pač ne dobijo polne funkcionalnosti ali pa izgleda.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

gokky ::

Kolegal, ki se ukvarja z designom spletnih strani ima eno ceno za W3C kompatibilneže+IE8, 3x toliko za IE7, 10x toliko če je še podpora za IE6. Pravi, da ljudje v IE7 še morda gredo ;-).

MrBrdo ::

KaRkY: sej klikneš X pa se opozorilo ne pojavlja več...
MrBrdo
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google ukinja podporo za Internet Explorer 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7422601 (19739) Icematxyz
»

Chrome prvikrat prek deset odstotkov

Oddelek: Novice / Brskalniki
3010656 (8684) gti_
»

Facebook počasi ubija IE6, pobegla slika IE9 beta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6116835 (14944) root987
»

Internet Explorer vztrajno izgublja

Oddelek: Novice / Brskalniki
308437 (7406) Mordecai
»

Microsoft pokazal prve obrise Internet Explorerja 9

Oddelek: Novice / Brskalniki
3511473 (9398) Looooooka

Več podobnih tem