» »

dodajanje polnega diska (potreben format?)

dodajanje polnega diska (potreben format?)

wade ::

Imam 1tb disk, na katerem je win7, sedaj pa sem dodal še 0.5tb disk iz enega drugega računalnika, na katerem pa je že operacijski os vista. Računalnik se je normalno zagnal v win7 in do podatkov na 0,5tb disku lahko dostopam, moti me le ker je disk že poln in bi rad zbrisal visto in programje s tega diska dol (da bi pridobil prostor). Zanima me če je zato potreben format celotnega diska, vendar je vse skupaj na eni particiji zato tega ne bi rad delal, ker bi s tem izgubil tudi podatke, zato me zanima če lahko kar zbrišem vse mape ki mi zavzemajo prostor (program files, windows,...) in pustim ostale?

bluefish ::

Lahko le zbrišeš želene fajle (sicer se lahko pojavijo kake težave s pravicami, vendar je možno tudi mimo tega). Pa ne pozabi odstraniti tudi skritih map.
Seveda pa bi bilo že zaradi občutka dobro narediti en hiter format - premakneš želene datoteke na prvi disk, drugega formatiraš, premakneš nazaj.

wade ::

ok thx. Sem pa tud že to premišljeval, samo trenutno nimam placa in časa zato... Bom v prihodnosti :)

Blinder ::

Ja kolko pa boš aprofitiral z odstranitvijo viste, za 20GB?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Lonsarg ::

Hm, jaz sem pri sebi kar 50GB+ profitiral, Vista pač :) no pa v Program files je blo par velkih programov.

Sam kir genij gre na eno 500GB particijo hkrati podatke in operacisjki vreči hehe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8914577 (4977) darkolord
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5812266 (7747) carota
»

Expand C drive

Oddelek: Pomoč in nasveti
161187 (931) mednejed
»

Pri urejanju ne pokaže vseh particij

Oddelek: Operacijski sistemi
303520 (3001) Malajlo
»

Windows 7 Service Pack 1 še letos? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6516679 (14598) noraguta

Več podobnih tem