» »

Tiskano vezje

Tiskano vezje

mrkvc ::

Odločil sem se za izdelavo malega vezja, ker mi ni do naročanja iz tujine + cenejša je domača izdelava.

Referenčni sliki:



Rišem s pomočjo Sprint-Layout, vendar se mi zatakne pri postavitvi pinov (kolikšen je razmak med pini - mm) za ta priključek v katerega pride tisti ploščati kabel. Mimogrede, kako se reče temu konektorju?
  • spremenil: mrkvc ()

M@73Y ::

Pozdrav. Zaradi nekaterih naših omejitev ne morem pogledati shrani.si slike, ampak, za izdelavo vezja ti priporočam da si namestiš program EAGLE http://www.cadsoft.de/ Program je izredno dober (brezplačen) za risanje tiskanih vezij, ampak če si vajen Sprint-Layout-a ni panike, če ne drugega boš vsaj videl razmike in tolerančne mere, ker ima program EAGLE zelo veliko knjižnico elementov in priključkov.
Lp.
..jump into psytrance tunnel..

mrkvc ::

Dodajam še dve sliki, za lažjo predstavo.





lp

beeone ::

Si bom sposodil temo in vprašal kar tule.

Delam tiskanino v eaglu po dolgem času. Skoraj prepričan sem, da sem nekoč,sicer v starejši verziji, pa ne vem več kateri, obkljukal nekakšno možnost za varčevanje al nekaj takega. Efekt je bil tak, da ko si vklopil to, so bile povezave samo obrobljene in so velike povržine bile nedotaknjene po jedkanju. A kdo ve kak se to naredi pri ta novi verziji?

Lp

beeone ::

Kaj pa nekaj podobnega se da naredit? Zelo rad bi imel tako, da bi bile površine za jedkanje minimalne. Ve kdo?

kondezator ::

V ukazno vrstico v eaglu napiši: polygon, nato se ti nad ukazno vrstico odprejo nastavitve kjer lahko nastavljaš razne parametre(isolate, width, spacing, solid...), nato obrobi željeno vezje in v ukazno vrstico vpiši ratsnest. :)

beeone ::

Najlepša hvala, ravno to kar sem potreboval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rast števila uporabnikov 3G v Severni Koreji

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
258602 (7661) poweroff
»

PS3

Oddelek: Konzole
51054 (783) Dr_Andy
»

Ležaji za staro kolo Rog Pony

Oddelek: Loža
249082 (7200) bluefish
»

What is inside of a computer data centre? (30 pics)

Oddelek: Loža
111702 (967) Daedalus
»

Katero grafično?

Oddelek: Kaj kupiti
51312 (1113) jan01

Več podobnih tem