» »

Sodobne talne obloge

Sodobne talne obloge

HardFu ::

Ok situacija je taksna:

Z drago prenavljava stanovanje in sedaj je prisel na vrsto bivalni del torej kuhinja, jedilnica in dnevna soba (en velik prostor, v obliki crke L).
Sedaj pa me zanima kaksno resitev bi dal na tla oziroma predvsem kaksne so moje opcije, najprej sva sicer nameravala dat ploscice v kuhinjo in jedilnico ter laminat v dnevno.

Ampak malce googlanja mi je dalo mislit in ugotovil sem, da je sedaj cel kup nekih novih materialov, menda boljsih od najine izbire.

Torej imate kaksne izkusnje z novejsimi materiali, kateri so to in kako se obnesejo?
Kaj imate vi po kuhinjah in dnevnih in kako ste zadovoljni?
http://codeable.io

SkIDiver ::

Jaz imam v kuhinji in jedilnici nekakšen umetni laminat. Zelo dobro zvočno izolativen samo ni odporen na toploto. Drugače mi je pa super. Prijeten za noge, ker ni občutka, da je hladen.

HardFu ::

umetni laminat? si lahko bolj specificen?
http://codeable.io

MonkeyHead ::

Si lahko malo bolj opišeš kaj imaš na tleh zaj... če je parket se da tudi fajn obdelat

če je kaka stara pluta vun ali pa laminat gor

tudi končani parketi niso slabi

SkIDiver ::

HardFu je izjavil:

umetni laminat? si lahko bolj specificen?


Žal ti ne znam kaj več povedat. 1x sem zasledil v eni reklami, da ga prodajajo to je pa tudi vse.

Sicer pa zgleda takole in tudi kako zgleda poškodba

Slika laminata



Poškodba



PS: Kot se vidi iz druge slike je dokaj minus, da pride notri umazanija, ki potem takole lepo označuje spoje. No res pa je, da sem slikal na najbolj pohodnem delu tal.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

MonkeyHead ::

to črno okol spojev "fug" je gospodinja kriva oz. kdo za to skrbi, saj uporablja prevlažno krpo ali kemična čistila(jaz sem bolj za premokro krpo)

SkIDiver ::

Gospodinja sem jaz:)

Hm. Čistilno sredstvo bi rekel, da ni, ker uporabljam zelo blago zadevo, ker tla sicer niso umazana ampak pride samo prah. Prevlažna krpa praviš. Bi moral potem brisati bolj s suho ali sploh ne, ker si sicer ne predstavljam kako ves tist prah polovit. Kako bi se pa teh črnih rež lahko rešil na eleganten način?

servo ::

če je to na sliki laminat, potem je že v osnovi slabo položen, ker spojev naj ne bi bilo (skoraj) nič videt

MonkeyHead ::

@ servo čez nekaj časa se po pohodnem delu malo laminat "razgiba" in pol postane fugast

@ SkI krpa more bit vlažna samo tolko da je vodo vidla :P drugo pa čist ožmaknit ven ko drugače to pol pride črne fugice. Zaj tak gledano proti temu nemoreš naredit nič to je les črni pri pravem parketu to lepo pobrusimo in to zgine pri laminatu pa še tega nisem popravljo ali so ven vrgli pa dali novo al pa se je dodatno zabijal kaj pa skoraj da ne pomaga

servo ::

Verjetno je res odvisno tudi od same kvalitete laminata in sistema klik kako dobro prime, ampak sam imam laminat že dobrih 6 let (dnevna, kuhinja in jedilnica) pa so spoji taki kot 1. dan - takorekoč jih ni.
Vsekakor se je za izogibat poceni variantam in iskat čimtršo varianto 32 in več ter minimalno 8mm debeline- za kako spalnico še pride kaj slabšega v poštev, ampak se mi zdi, da ni vredno šparat

SkIDiver ::

Hja zbijanje ne vem kolk pride v poštev, ker je to čist umeten material. Pa dobro. Bom vedel za naprej. Hvala za nasvet!

MonkeyHead ::

@ servo +1 ko sparaš bi laminatu si zajebo zadevo

@SkI mi mamo jeklo dolgo 15cm široko 3cm in na vsaki strani zvito v drugo smer za kake 3-4 mm z tem zataknem ob steni za laminat vdarim po drugi strani in se lepo skup spaše(fajn je pri novem pri starem pa je že pol click sistem malo zjeban pa skup stišnjen še posebaj če je stari laminat pa ne pomaga kaj dosti)

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

Tole dvomim, da bo šlo še kaj skupaj. Bom se ob priliki poigral pa odstranil zaključne letve in probal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laminat, ploščice ali vinil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21462239 (11363) Lonsarg
»

Topli pod, laminat, parket, vinil? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240293 (19260) SmotaniJanez
»

Polaganje laminata direktno na tapison

Oddelek: Loža
336386 (5379) kixs
»

Urejam si sobo, katero talno oblogo priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6714948 (10937) c3p0
»

Kakšna naj bo barva sten v kuhinji in jedilnici ?

Oddelek: Loža
3316561 (11221) Marvinek

Več podobnih tem