» »

Vnos podatkov v bazo s pomočjo visual studia

Vnos podatkov v bazo s pomočjo visual studia

snooze77 ::

Pred kakim tednom sem odprl temo glede visuala in shranjevanja podatkov v txt dokumentov v visual Studio. Predlagali ste mi da bi najbolje bilo narediti bazo ter, uporabniška imena, gesla in predmete shranjevati v njo. Sedaj je tukaj nastopil problem, saj nisem glih genij in poznavalec glede baz. Zato bi vas prosil če mi lahko pomagate in mi opišete postopek kaj use je treba narediti, da povežem bazo in Visual studio. Pač baza je preprosta, ker je program tudi preprost(za začetek)
. Visual studio sem že povezal z bazo pač add NewDataSource... in sem povezal. Zdej nastopi problem, ker ne poznam ukazov, ter ne vem kaj je treba najprej narediti, kako shranit podatke iz textboxa v bazo jo udpejdat in tako dalje. Sem bral vodiče vendar se ne znajdem najbolje. Zato bi rabil začetno pomoč, da pridem bližje k bazam in ukazom s katerimi upravljamo, ter pravilnim postopkom lotevanja. Upam, da nisem preveč zakompliciral. Na kratko še opišem delovanje programa.

Pač uporabnik si ustvari račun. Izbere si predmete, ki jih želi imeti. Nato se vpiše in spreminja podatke za (prej) izbrane predmete.

Hvala vam za pomoč
  • zavaroval slike: Mavrik ()

japol ::

Jst delam to tko da iz textboxov vnašam v datagridview (add, remove, delete, insert,... rows) in potem iz njega se dela baza v txt, excel, xml, access ali pa sql. vidm da delaš v c#. bom probu najt kak preprost primer kode zate, pa se boš pol odloču kako pa kaj.

cekr ::

Zadevo lahko izvedeš skoraj brez pisanja ukazov.

Odpreš DataSet designer in tja potegneš tabele iz baze.
Potem se ti v DataSources pojavijo tabele.
Iz teh pa potem vlečeh gradnike v Form. Paziti moraš, da tam odpiraš tabele v globino, da se ti upoštevajo relacije.

Avtomatsko se ti bo pojavilo tudi shranjevanje. Prilagoditi ga boš moral le še za vsako tabelo posebej.

Ti pa sevetujem, da si najprej načtudiraš osnove baz oz. SQL-a, da ne boš potem klel, če ti kaj ne bo hotelo sprejeti. Je pa delo z bazami priporočljivo šele potem, ko imaš rešene pojme z drugimi zadevami.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

snooze77 ::

NO dj lepo bi te prosu če bi lahka kak primer kode dobil. Bi mi blo velik lažje

cekr ::

Stvar ni samo v kodi ampak v celi poti, ki pripelje do uspešnega zapisa v bazo.

Tu si poišči med primeri:
http://msdn.microsoft.com/sl-si/vbasic/...
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

japol ::

Najprej na form potegni datagridview in na desni pod collection dodaj dva stolpca. sam button pa textboxe preimenuj, kot jih imaš ti:
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
int n = dataGridView1.Rows.Add();
dataGridView1.Rows[n].Cells[0].Value = textBox1.Text;
dataGridView1.Rows[n].Cells[1].Value = textBox2.Text;
}

Da pa to shraniš v bazo, npr. v notepad, pa sledi koda: spet button pa kam na disk naj ti dela bazo sam določ
private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{
using (StreamWriter sw = new StreamWriter(@"D:\Testna baza.txt"))
{
for (int i = 1; i <= dataGridView1.Rows.Count - 1; i++)
{
sw.Write(dataGridView1.Rows[i - 1].Cells[0].Value + "," + dataGridView1.Rows[i - 1].Cells[1].Value + "," + dataGridView1.Rows[i - 1].Cells[2].Value + Environment.NewLine);
}
}
}

Sporoč napredek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

deninho1989 ::

jaz pa imam eno vprašanje glede visual studia..
tukaj imam 3 SS v enem toliko za info



Zdaj recimo podatke iz baze (gesla imena pa teh for nisem pisal zraven)
za combobox še nekako pridobim se mi vse dobro izpiše... Težava je edino kako dobiti podatke za ceno_storitev v textbox.. npr ko izberer eno storitev iz combobox da se mi pol izpiše v desnem text boxu.. Tukaj bi rabil pomoč če kdo zna kodo oz. poizvedbo za to.. podatke iz tabele imate na SS.. delam pa v c#

hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[C#,SQL]

Oddelek: Programiranje
51143 (1056) JanOlMajti
»

DataView, DataTable, DataSet

Oddelek: Programiranje
91088 (839) detroit
»

c# datagridview in combox

Oddelek: Programiranje
131138 (1026) OmegaM
»

C# - xml import v bazo

Oddelek: Programiranje
71359 (1177) nuclear
»

[C#] Dostop do objekta iz različnih form

Oddelek: Programiranje
182095 (1808) Kekec

Več podobnih tem