» »

zunanji disk z dvema usb-jema

zunanji disk z dvema usb-jema

kalimercek ::

Živjo !
Imam eno dilemo. V dar sem prejel zunanji trdi disk Asus Leather 320 GB, 5400 rpm, USB/eSATA, ki ima na drugi strani za napajanje dva USB priključka, kar mi je malo "tečno". Ker je kabel prekratek moram sedaj dokupiti še podaljšek za kabel, ker imam na računalniku USB vhode porazdelje po enega na vsaki strani. Zanima me, če sta dva USB-ja izključno zaradi napajanja ali imata lahko tudi kakšno drugo vlogo. Je kljub temu možno zunanji disk napajati samo preo enega USB-ja ali je pri tem možnost nastanka težav in kakšne bi le-te znale biti? Malo me mori, da ne bi imel nekih problemov, ko bom zadevo najbolj potreboval...

Velikost diska je sicer 320 GB, ampak sta narejeni dve particiji po 160 giga. Kakšen poseben razleg temu ?
Hvala za odgovor.

BALAST ::

Izključno samo zaradi napajanja! Sam imam dva taka diska z "Y" USB kablom, pa mi eden deluje samo na en USB priključek, drug pa nujno potrebuje oba.

Ja težave nastopijo, če imaš na en USB hub "čip na matični" povezanih veliko potratnih naprav, da se ta čip pokvari oz. skuri. Malce kvalitetnejše matične imajo več USB hubov "čipov" in tako imaš lahko priključenih več naprav.

Da sta dve particije je samo zaradi nekaterih verjetno naloženih programov na disku, načeloma pa ni nič narobe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne zazna prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
423557 (2579) Karen
»

Prenos na USB zunanji trdi disk na Raspberry

Oddelek: Strojna oprema
8921 (786) avovk
»

Zunanje ohišje za USB - samo 1 USB

Oddelek: Kaj kupiti
9965 (905) hojnikb
»

usb device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143029 (1499) RutS
»

Zunanji disk WD(rabim pomoč)

Oddelek: Pomoč in nasveti
112189 (1798) St235

Več podobnih tem