» »

BFG ukinja svoje grafične kartice

BFG ukinja svoje grafične kartice

BFG-jev vodno hlajen GTX 295

vir: HotHardware
HotHardware - Eden izmed glavnih nVidiinih partnerjev pri izdelavi in prodaji grafičnih kartic, BFG, se po osmih letih umika s tega trga, kar je presenetilo mnoge računalniške navdušence. Razlog za odhod naj bi se skrival v majhnih dobičkih s področja trga grafičnih kartic, kar je nedvomno povezano z majhnim zanimanjem za nVidiine grafične kartice iz serije GTX 400. Mnogi se sprašujete, kaj to pomeni za družbo, saj najverjetneje poznate le njihove grafične kartice. Posvetili se bodo svojim drugim izdelkom, računalniškim napajalnikom ter celotnim sistemom, prenosnikom iz serije Deimos in vrhunskim namiznim sistemom iz serije Phobos, ki so primerni predvsem za zahtevnejše igračarje. Še naprej bodo nudili garancijo in tehnično podporo vsem, ki bodo do nje upravičeni, ne le za računalnike in napajalnike, temveč tudi za grafične kartice. V prihodnosti bodo ponovno pregledali stanje na trgu grafičnih kartic in ocenili možnosti za povratek, obenem pa že pripravljajo popolnoma sveže izdelke.

45 komentarjev

IvoJan ::

hud udarec za Nvidio...
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

BALAST ::

Za trg je 10 proizvajalcev Grafičnih kartic totalno preveč, pa še vsak ima še najman 10 različic (seveda v daljšem časovnem obdobju) enega in istega čipa. Kar poglejte Sapphire, MSI...

IvoJan ::

ampak BFG je bil eden izmed glavnih nvidiinih proizvajalcev :) sedaj je njihova edina eksluziva EVGA.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

opeter ::

IvoJan je izjavil:

ampak BFG je bil eden izmed glavnih nvidiinih proizvajalcev :) sedaj je njihova edina eksluziva EVGA.


Ekskluziva je bolj tak-tak. Poglejte konzolastične igre ... Katere igre imajo večji zaslužek? Ekskluzive ali multiplatform različice?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

g. Oden ::

Nvidiine težave so očitno ogromne. Najprej jih je zapustil XFX, zdaj pa še BFG. Kdo bo naslednji?

IvoJan ::

stavim na EVGA :)

opeter je izjavil:

IvoJan je izjavil:

ampak BFG je bil eden izmed glavnih nvidiinih proizvajalcev :) sedaj je njihova edina eksluziva EVGA.


Ekskluziva je bolj tak-tak. Poglejte konzolastične igre ... Katere igre imajo večji zaslužek? Ekskluzive ali multiplatform različice?



samo fora je v tem ker je bil BFG znan po dobrih grafah in odlični garanciji ter customer supportu. veš kaj bi se zgodilo če bi sapphire zapustil ATI??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

Lonsarg ::

OMG kir čudak pa v časih referenčnih hladilnikov sploh gleda na firmo. Zarad mene nej bo Asrock 5850, če bo najcenejša kupim.

Kar se mene tiče naj AMD, ter Nvidia kupita eno od tilih firm in jih sami delata, zakaj ta komplikacije z tem, da morata biti dve firmi za en sam izdelek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

49106 ::

Mislim da je ravno 3dfx to delal in izgubil

Destroyers ::

Vse reference grafe so popolnoma enake, ne glede na proizvajalca...
Edino kar se razlikuje od firme do firme je nalepka na grafi in customer support...

Drugače je bila pa Evga glavni partner in ima tudi daleč najboljši support...
...They wanna build the prison!...

IvoJan ::

Lonsarg je izjavil:

OMG kir čudak pa v časih referenčnih hladilnikov sploh gleda na firmo. Zarad mene nej bo Asrock 5850, če bo najcenejša kupim.

Kar se mene tiče naj AMD, ter Nvidia kupita eno od tilih firm in jih sami delata, zakaj ta komplikacije z tem, da morata biti dve firmi za en sam izdelek.



super potem pa ti mej grafo z 1 letno garancijo.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Valvoline ::

Lahka je garancija sam pol leta pa je čist zadost. Če je hin je itak hin in jo takoj zamenjaš,če je v redu pa nikol ne crkne,vsaj meni še ni.

BALAST ::

Meni je že RIP-nila matična in vzela s seboj tudi grafično Nvidia 7900gt, hvala bogu da je bila grafična še pol leta v garanciji.
Mislim, zakaj pa imajo različne komponente različno garancijo v PC-ju, verjetno ker se različno kvarijo.

jlpktnst ::

Da so vse grafe iste pak ni res, iz osebnih izkušenj. Prve 5xxx serije so bile sicer res bolj referenčni dizajni, zdej je pa že kar dost razlik. Recimo DP port so rezali na budget 5770 firmah itd. Pa seveda manjši detajli in customer support. je pa res da "boljša" firma ima dosti višjo ceno.

RejZoR ::

Destroyers je izjavil:

Vse reference grafe so popolnoma enake, ne glede na proizvajalca...
Edino kar se razlikuje od firme do firme je nalepka na grafi in customer support...

Drugače je bila pa Evga glavni partner in ima tudi daleč najboljši support...


To ni glih res. Mam MSI HD5850 OC Edition z referenčnim hladilnikom ampak je tovarniško overclockana in ima gor boljše komponente. Plus imam softwarski voltage control, ki ga nereferenčne nimajo. Pa koštala je manj od vseh nereferenčnih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Valvoline ::

RejZoR je izjavil:

Destroyers je izjavil:

Vse reference grafe so popolnoma enake, ne glede na proizvajalca...
Edino kar se razlikuje od firme do firme je nalepka na grafi in customer support...

Drugače je bila pa Evga glavni partner in ima tudi daleč najboljši support...


To ni glih res. Mam MSI HD5850 OC Edition z referenčnim hladilnikom ampak je tovarniško overclockana in ima gor boljše komponente. Plus imam softwarski voltage control, ki ga nereferenčne nimajo. Pa koštala je manj od vseh nereferenčnih.

Velka jajca,hehe. RBE malo osnove flashanja in modificiranja biosa pa smo tam.

Key Quest ::

Valvoline je izjavil:

Lahka je garancija sam pol leta pa je čist zadost. Če je hin je itak hin in jo takoj zamenjaš,če je v redu pa nikol ne crkne,vsaj meni še ni.


Hud argument.

Pyr0Beast ::

Pri HW se še vedno pojavlja problem 'infant mortality' ali pa je zadeva že DOA.
Po tej dobi število crkov naglo upade.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Lonsarg ::

IvoJan je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

OMG kir čudak pa v časih referenčnih hladilnikov sploh gleda na firmo. Zarad mene nej bo Asrock 5850, če bo najcenejša kupim.

Kar se mene tiče naj AMD, ter Nvidia kupita eno od tilih firm in jih sami delata, zakaj ta komplikacije z tem, da morata biti dve firmi za en sam izdelek.



super potem pa ti mej grafo z 1 letno garancijo.


V življenju še nisem videl grafe z 1 letno garancijo, pa zmerja kupim najcenejše, če so so redke kot štiriperesne deteljice, se jih pač izogibaš. Poglej funtech 5850, maš od 266EUR do 310EUR, vse 2 leti garancije.

Isto sem preveril še za ene 5 modelov, ne vidim nobene grafike z manj kot 2 leti garancije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Valvoline ::

Key Quest je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Lahka je garancija sam pol leta pa je čist zadost. Če je hin je itak hin in jo takoj zamenjaš,če je v redu pa nikol ne crkne,vsaj meni še ni.


Hud argument.

Grafa ne bo nikol crknila po pol leta brezhibnega delovanja. Le če se lotiš radikalnih posegov(extremno navijanje in modificiranje).Drugače ni varijante da se kej pokvari.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Valvoline je izjavil:

Lahka je garancija sam pol leta pa je čist zadost. Če je hin je itak hin in jo takoj zamenjaš,če je v redu pa nikol ne crkne,vsaj meni še ni.

Oh ti ubogi uporabnik računalnikov z ne preveč bogatimi izkušnjami...

Valvoline je izjavil:

Key Quest je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Lahka je garancija sam pol leta pa je čist zadost. Če je hin je itak hin in jo takoj zamenjaš,če je v redu pa nikol ne crkne,vsaj meni še ni.


Hud argument.

Grafa ne bo nikol crknila po pol leta brezhibnega delovanja. Le če se lotiš radikalnih posegov(extremno navijanje in modificiranje).Drugače ni varijante da se kej pokvari.

Beri zgornji odgovor na citat ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Valvoline ::

Se grem stavit da če grafa ne crkne prvih 1-2 mesecev delovanja potem je 100% ziher da crknila ne bo nikoli. Seveda ob normalnih pogojih delovanja(brez navijanja in modifikacij).
Bratranec je delal v racunalniskem servisu in trgovino,in ti z prve roke potrdim da je tako.

RejZoR ::

Valvoline je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Destroyers je izjavil:

Vse reference grafe so popolnoma enake, ne glede na proizvajalca...
Edino kar se razlikuje od firme do firme je nalepka na grafi in customer support...

Drugače je bila pa Evga glavni partner in ima tudi daleč najboljši support...


To ni glih res. Mam MSI HD5850 OC Edition z referenčnim hladilnikom ampak je tovarniško overclockana in ima gor boljše komponente. Plus imam softwarski voltage control, ki ga nereferenčne nimajo. Pa koštala je manj od vseh nereferenčnih.

Velka jajca,hehe. RBE malo osnove flashanja in modificiranja biosa pa smo tam.


Erm ne. Volterinega voltage regulatorja na PCB-ju ne moreš nadomestit s flashanjem VGA BIOS-a...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

Valvoline je izjavil:

Se grem stavit da če grafa ne crkne prvih 1-2 mesecev delovanja potem je 100% ziher da crknila ne bo nikoli. Seveda ob normalnih pogojih delovanja(brez navijanja in modifikacij).
Bratranec je delal v racunalniskem servisu in trgovino,in ti z prve roke potrdim da je tako.

Jest ti pa iz prve roke lahko potrdim, da out of the blue na plati po dveh letih odleti zvočna. Kaj zdaj? Pa kaj ima veze tvoj bratranec na servisu, če je folku crknila komponenta izven garancije, namesto katere so enostavno kupili novo? Komponente NE crkujejo samo v enem mesecu. Crkujejo v celotnem garancijskem obdobju in tudi kasneje. As simple as that. Sem pa prav pred kratkim dobil DOA napajalnik.

Valvoline ::

@pipi,za mamaplate se strinjam,te so tempirane bombe :D
Graficne so drugacna zgodba.Sej res da tut kaksna gre po gobe,vendar takih primerov je izredno malo,in vecina crkne zarad nestrokovnih posegov in navijanja.

Lonsarg ::

In zaradi strele, crknjenih napajalnikov. Men se je maščevalo, ko sem za server uporabil en star 200W napajalnik, pa se je skuru, zraven je pa še "napol" fental sata krmilnik na plati.

Key Quest ::

Valvoline je izjavil:

Key Quest je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Lahka je garancija sam pol leta pa je čist zadost. Če je hin je itak hin in jo takoj zamenjaš,če je v redu pa nikol ne crkne,vsaj meni še ni.


Hud argument.

Grafa ne bo nikol crknila po pol leta brezhibnega delovanja. Le če se lotiš radikalnih posegov(extremno navijanje in modificiranje).Drugače ni varijante da se kej pokvari.


/facepalm

PARTyZAN ::

Zakaj se sploh ukvarjate z tem trollom? :) Že po prvi trditvi ga vržeš v predalček neresnih in je stvar rešena.

Key Quest ::

PrimozR je izjavil:

Jest ti pa iz prve roke lahko potrdim, da out of the blue na plati po dveh letih odleti zvočna. Kaj zdaj? Pa kaj ima veze tvoj bratranec na servisu, če je folku crknila komponenta izven garancije, namesto katere so enostavno kupili novo? Komponente NE crkujejo samo v enem mesecu. Crkujejo v celotnem garancijskem obdobju in tudi kasneje. As simple as that. Sem pa prav pred kratkim dobil DOA napajalnik.



Haha, ja ampak glej. ON IMA FAKIN BRATRANCA, KI DELA NA SERVISU! :ava: Sej ne da tle gor je pol folka zaposlenega na delovnem mestu, ki se tako al drugace dotika ITja in zelo veliko folka dejansko iz prve roke ve kako je s tem, ampak on ima bratranca serviserja, a ne.

Valvoline ::

PARTyZAN je izjavil:

Zakaj se sploh ukvarjate z tem trollom? :) Že po prvi trditvi ga vržeš v predalček neresnih in je stvar rešena.

Me ?:D
Pol pa naj kdo pove če ma kšno pokvarjeno(ne po njegovo krivdo) graficno ki je pred tem brezhibno delovala več k pol leta.

Key Quest ::

PARTyZAN je izjavil:

Zakaj se sploh ukvarjate z tem trollom? :) Že po prvi trditvi ga vržeš v predalček neresnih in je stvar rešena.



Ajde zdaj, ne mores vsakemu ki je malce bogi v glavo, kar reci trol.

Valvoline ::

Brez osebnih zalitev,neki sami retardirani IT strokovnjaki ste vi če se vam vse živo kvari.
:D

Key Quest ::

Valvoline je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Zakaj se sploh ukvarjate z tem trollom? :) Že po prvi trditvi ga vržeš v predalček neresnih in je stvar rešena.

Me ?:D
Pol pa naj kdo pove če ma kšno pokvarjeno(ne po njegovo krivdo) graficno ki je pred tem brezhibno delovala več k pol leta.


Hja naprimer meni je predzadnja graficna kartica crknila po malce vec kot dveh leti brezhibnega delovanja, vendar izgleda, da si to samo domisljam. V resnici sem vsaj leto in pol sedel za racunalnikom brez slike.

Valvoline je izjavil:

Brez osebnih zalitev,neki sami retardirani IT strokovnjaki ste vi če se vam vse živo kvari.
:D


To ti je vrjetno bratranec predlagal, a ne.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Key Quest je izjavil:

Valvoline je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Zakaj se sploh ukvarjate z tem trollom? :) Že po prvi trditvi ga vržeš v predalček neresnih in je stvar rešena.

Me ?:D
Pol pa naj kdo pove če ma kšno pokvarjeno(ne po njegovo krivdo) graficno ki je pred tem brezhibno delovala več k pol leta.


Hja naprimer meni je predzadnja graficna kartica crknila po malce vec kot dveh leti brezhibnega delovanja, vendar izgleda, da si to samo domisljam. V resnici sem vsaj leto in pol sedel za racunalnikom brez slike.

Valvoline je izjavil:

Brez osebnih zalitev,neki sami retardirani IT strokovnjaki ste vi če se vam vse živo kvari.
:D


To ti je vrjetno bratranec predlagal, a ne.

Vrjetno si se poscal čez,dab ugasnu požar k si zanetil z menjavo diska ali kšne ram palčke.
:))

IvoJan ::

jst sem mel doma 3 hin geforce in 2 radeona(6600gt,8500gt,8600gs,9600pro,HD3850) ki so sle po 2h letih tko da ne govori da ne crkujejo po vec ko enem mesecu.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Pyr0Beast ::

Seveda da crknejo.

Morebiti najbolj dolgožive so bile Ati Rage grafe teh imam še danes par.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PrimozR ::

Valvoline je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Zakaj se sploh ukvarjate z tem trollom? :) Že po prvi trditvi ga vržeš v predalček neresnih in je stvar rešena.

Me ?:D
Pol pa naj kdo pove če ma kšno pokvarjeno(ne po njegovo krivdo) graficno ki je pred tem brezhibno delovala več k pol leta.

Nimam več, je šla v garancijo. Po dobrem letu. GeForce FX 5200.

Valvoline je izjavil:

Vrjetno si se poscal čez,dab ugasnu požar k si zanetil z menjavo diska ali kšne ram palčke.
:))

Lol ker butast kao 'protiargument'. Boli kot izgubiš? Al samo boli da SDI sucks? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Valvoline ::

IvoJan je izjavil:

jst sem mel doma 3 hin geforce in 2 radeona(6600gt,8500gt,8600gs,9600pro,HD3850) ki so sle po 2h letih tko da ne govori da ne crkujejo po vec ko enem mesecu.

Hehe,car.
Verjetn si kar nabit z elektricitetom,in k se grafe dotakneš kar crknejo.
:))

PrimozR ::

Valvoline je izjavil:

IvoJan je izjavil:

jst sem mel doma 3 hin geforce in 2 radeona(6600gt,8500gt,8600gs,9600pro,HD3850) ki so sle po 2h letih tko da ne govori da ne crkujejo po vec ko enem mesecu.

Hehe,car.
Verjetn si kar nabit z elektricitetom,in k se grafe dotakneš kar crknejo.
:))

Beri zgoraj :P

Valvoline ::

Brez komentarja. Lahka povem le da je dosti takih z *težkimi* rokami če crkuje tolko komponent.
SDI je že druga tema,sucks ali ne.Kakor za koga.

IvoJan ::

ja ej vsak dan rinem prst v vtičnico da me malo naelektri da se potem vse skuri ko kaj samo pogledam.. mislim ej.. kako si lahko tolk trmast in noces dojet da stvari crkujejo tudi po vec ko enem mesecu...
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Senitel ::

PrimozR ::

Valvoline trenutna 7900 GTO se mi je že kar nekajkrat zamajala v PCIe reži (PC na mizi, čakal sem pravi napajalnik namesto nadomestnega, pa nisme vedel da se bo tako zavleklo, ni se mi pa dalo 5x vsega montirat v kišto), pa še vedno dela. na FXu nisme delal nič. Kaj je tvoja razlaga tukaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

FireSnake ::

Tale umik je pa posledicca tega, da zeleni ne dajo svojim izdelovalcem kartic skoraj nic za zaslizit.

Potem se pa dogaja kaj takega:
http://www.fudzilla.com/content/view/18...
Prav jim je, upajmo, da se ta trend nadaljuje in dobijo krepko zausnico. Potem se bojo streznili, pozrli svoj ponos in zopet zaceli delat dobre produkte.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

OmegaM ::

Nikoli nisem navijal grafike, ker pac nisem cutil potrebe po tem, ampak nekaj pa bom le dodal.

Prva ki mi je riknila je bila Gainward GF 4 MX 440 ob normalni uporabi po 6 mesecih.
Druga je bila 6800 gt katera je sluzila za igranje iger in se ni navijala po cca 20 mesecih.

Tudi v svojem fahu sem videl kar nekaj nebogljenih racunalnikov z artefakti pa ni nic vec pomagalo kot zamenjava grafike ali napihnjenimi kondenzatorji, zamenjas kondenzator pa je.

Crkujejo ene in druge, ne glede na procesor.

LP, M
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Destroyers ::

RejZoR je izjavil:

Destroyers je izjavil:

Vse reference grafe so popolnoma enake, ne glede na proizvajalca...
Edino kar se razlikuje od firme do firme je nalepka na grafi in customer support...

Drugače je bila pa Evga glavni partner in ima tudi daleč najboljši support...


To ni glih res. Mam MSI HD5850 OC Edition z referenčnim hladilnikom ampak je tovarniško overclockana in ima gor boljše komponente. Plus imam softwarski voltage control, ki ga nereferenčne nimajo. Pa koštala je manj od vseh nereferenčnih.

Ja in kaj je pol, če je tovarniško navita za par MHz? A pol ni več reference design?
Če ma gor "boljše" komponente pa ni več originalni reference, tudi če ima standardni hladilnik...

Vsi originalni reference designi pa so popolnoma enaki, saj jih konstruira ATI/Nvidia...
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja najhitrejši Fermi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8324642 (22250) MrDelight
»

Novice iz AMD-ja

Oddelek: Novice / Grafične kartice
183646 (2361) Jst
»

AMD v škripcih

Oddelek: Novice / Grafične kartice
494818 (2859) PrimozR
»

Volari Duo V8 za 200$

Oddelek: Novice / Grafične kartice
72183 (2183) TheJack
»

Povratek S3 Graphics

Oddelek: Novice / Grafične kartice
132140 (2140) NoComent!

Več podobnih tem