» »

katero maticno in procesor za energijsko varcen server

katero maticno in procesor za energijsko varcen server

gazibo ::

rabim streznik predvsem za torrente, backup in ftp.

diske mam ze (1tb, 120gb in 80gb), postopoma nameravam dokupiti se 3-4 1tb/1.5tb/2tb diske (odvisno kako hitro se bo torrent materijala nabralo).

najbolj me skrbi proc in plata. malce sem sniffal okoli atoma, ampak kot vidim so plate bolj pozresne kot sam proc. kaj od amd in intel svetujete in katero plato. cilj je energijsko varcen server in cimbolj poceni skoz prit. lahko je novo, rabjeno, komplet...ni bitno, ce kdo od slot-techovcev prodaja kaj takega se tolko bolje

energetik ::

Jaz bi na tvojem mestu vzel enega od Athlonov v e-seriji, recimo 2-jedrnega AthlonII 245e. Pa kakšno micro ATX plato. Predvidevam, da sta zadnja 2 diska, ki jih že imaš IDE. Potem maš pa še recimo 6 SATA priključkov za ostale diske. Mislim, da bi bilo za tako uporabo dovolj 2GB RAM.

gazibo ::

vsi diski so sata. kolko pozre tale athlon? ciljam tam do 50w povprecno na celoten sistem +/- 15 recimo

energetik ::

Tale Athlon ima 45W TDP. Ker bo ob vlačenju torrentov praktično počival, bo porabil dosti manj.

gazibo ::

kaj pa plata ? tale se mi dopade, 6sata prikljuckov, built-in graficna... http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...

Icematxyz ::

Mini-itx.

energetik ::

gazibo je izjavil:

kaj pa plata ? tale se mi dopade, 6sata prikljuckov, built-in graficna... http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...

Tale prastara plata ti verjetno ne bo podpirala modernih AM3 procev. Vzami neko novejšo z 785 čipovjem, dobiš za ~70€ z integrirano grafiko. Predlagam GA-MA785GM-US2H ali kaj podobnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobiti lga 1155 matično?

Oddelek: Kaj kupiti
292150 (1139) Apocalypse
»

Matična plošča ki podpira ddr2 in ddr3

Oddelek: Pomoč in nasveti
241590 (1312) Steinkauz
»

Asus P5B crknila - katero novo kupit?

Oddelek: Kaj kupiti
201319 (1002) Pyr0Beast
»

Katero plato z onboard grafiko?

Oddelek: Kaj kupiti
231237 (979) TehDucky
»

Poceni matična za 775

Oddelek: Kaj kupiti
271922 (1565) dzinks63

Več podobnih tem