» »

IŠČEM NAJ IDEJO ZA HLAJENJE

IŠČEM NAJ IDEJO ZA HLAJENJE

mylos ::

Imam voodoo3 3ooo, celeron 300 in stvar(voodoo3) se pregreva. Na voodoo čipu je orginal ventilator, vendar ne hladi dovolj, zato stvar šteka. Kako naj naredim hlajenje voodoo3, če imaš malo prostora, kajti v PCI slotu je takoj zraven TV - kartica, za njo pa že takoj isdn adapter, na koncu pa zvočna. Upam, da si stvar predstavljate. Med voodoo čipom in TV kartico je prostora za pol centimetra (mogoče še manj).

Ima kdo kakšen pameten predlog, kako naj uredim, da bom stvar lahko dobro hladil.8-O
Kar mačka SKOTI, to MOUSE lovi.

Loki ::

Na voodooju ni nobenega venta, sam hladilna rebra.
Probej sprostit plac okol vuduja s tem, da kartice premaknes na PCI vodila, ki so bolj stran.
Probej si dobit kaksen ventilator od 486, da ti bo hladil.
I left my wallet in El Segundo

OZZY ::

Dej kakšen vent našraufi na stranico ohišja.

Pretorijanec ::

Beri, nauci, delaj!

TTine ::

Ja decki, eni VOODOOji 3 majo ventilator. Ampak to niso tisti, k jih delajo prav v tovarni od 3dfx, ampak tisti, ki so jih eni drugi tipi zlotali gor, cip pa je res tocno tisti kot pri V3 (ne vem tocno kako se klice, ampak nam jih dobavlja MEGA(S)HIT. Ma ventilator, ampak je res skart (ni gut). Najvecji problem je v tem da pod rebrom skoraj ni paste... Vzemi stvar dol in namazi gor pasto, tkoj boljse.
Kot drugo ti predlagam, da zamenjas poziciji TVkartice in ISDN adapterja (mislim da ja ISDN koscek pertinaksa veliko bolj majhen in plitek kot tuner)...kartica bo mela tkoj malcek vec zraka.
To bi se dalo kar se tice majhnih posegov... Kaj vec pa...zago v roke in po pameti.

Belac ::

moj predlog:računalo v frizer stvar je rešena8-)

Caboose ::

1. rešitev če imaš vsaj 20k pri roki...
-kupi novo plato in ohišje, slednje boš slej ko prej itak potreboval, saj je mini tower za v kur**.

2. rešitev.. če že imaš mini tower in ga nočeš zamenjat... se boš pa mogel lotiti žaganja...Zakaj si sploh kupil VooDoo3 3k za PCI????

-zamenjaj kartici kot je bilo že povedano!
-kupi rebra z ventilatorjem in jih pritrdi na V33k z termalnim lepilom...pazi kod pocaš lepilo!
-ko si opravil s tem se spravi nad stranice in jih lapu izmaliči...na njo privijači vsaj 2-3 zrakomlate!
-Če imaš v sprednjem delu računalnika (za masko) prostor za went, ga brž namesti tjakaj.
-eden ali celo dva (če boš dal 4ri) ventilatorja naj obvezno pihata IZ ohišja, tako boš omogočil pretok zraka, in cel sistem-ne samo VooDoo bo hladnejši!
Probaj tudi z oženjem IDE kablov, ki ZELOOOO zaustavljajo pretok zraka! Skoraj vse zgoraj našteto najdeš na strani www.slo-tech.com pod sekcijo ČLANKI.

Ti pa roko na srce prdlagam da zavržeš to zanikrno minitower ohišje in si omisliš kaj večjega (taisto pri mamaplati)- če že poseduješ ATX ohišje normalnih domenzij se opravičujem za bluzenje, ampak tisto o stranici pa še vedno velja!

Če te še kaj zanima mi piši na svitar@hotmail.com



:D:D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

mylos ::

Imam MIDItower.
Kar mačka SKOTI, to MOUSE lovi.

gorenc ::

jaz imam odprto ohisje in vanj usmerjen navaden 40cm ventilator. zadeva deluje presenetljivo dobro. nobenih zajebavanj z vrtanjem lukenj, sraufanjem ventilatorjev,....

Bungee- ::

Jaz sem Sprostil prvi PCI, tako da je zdaj TV tuner na drugem, mreznica na tretjem, SB-Live na cetrtem PCI. V3 3000 sem najprej odstranu rebrca in spodaj namazal namaz termalne paste, aja pa se rebrca sem prej malcek poravnal in spoliral. Nato je sledil en mali ventilatorcic, ki je na rebrcu od V3 3k. S strani pa sta se dva 80mm Ventilatorja, tako da je eden nad Grafikuljo eden pa nad Obdelovalcem (procom). Stvar je bila prej cca 57°C zdaj pa se giblje okoli 37°C razlika ocitna 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Loki ::

Ganja a ma kaksen predlog, kako bi zvrtal luknjo v ohisje spredaj (za vent)?
I left my wallet in El Segundo

kayot ::

Jest ti svetujem da jo zrež od znotraj na vzven.
Sprednjo stran računalnika vzem dol.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual GeForce 7600GT

Oddelek: Novice / Grafične kartice
194086 (3540) piscanc
»

Voodoo - VROČE!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
401738 (1441) Evil|One
»

3D Mark 2000 in 2001 = VELIK PROBLEM :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101803 (1663) BustA
»

NAPOMooO0o0oČ ! ! ! P3 Coppermine?

Oddelek: Navijanje
101637 (1379) Caboose
»

Voodoo 3 3000 ali GeFORCE 2 MX 32MB?

Oddelek: Kaj kupiti
101166 (996) Cr00k

Več podobnih tem