» »

cd-rw

cd-rw

kavka ::

rada bi kupila cdrw, pa cim ceneje prisla skozi. seveda pa bi tak pekac, da bo delal, pa da ga ne bom cez pol leta vrgla stran ...
kaksnega naj kupim in kje bi to lahko ugodno dobila?

bodom ::

zio.
pomoje se se najbolj splaca zdej LITE-ON 40/12/48, ki ga v "obleganem" in opevanem Mlacomu dobis ze za 18.000 sit.
pa se kar poceni je trenutno.8-)
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bodom ()

SmoKey ::

Priporočam ti LITE-ON 40x12x48, tako glede cene kot možnosti pečenja 99min. Cd-jev, mountrainer-ja, priloženega NERO-ta, CD-RW-ja...
Poln 80 minutni CD ti zapeče v 3 min, dobiš pa ga v Big Bengu za že 18k. Mislm da kr ugodno :D
Živalsk vrt iz silicijeve doline

Lime ::

LG 32/10/40 15.900
LG 40/12/40 17.900
Comtron

Klemenn ::

lg sux

Jaxx ::

LG sux? Dej Jeb vsaj argumentiraj zakaj sux! Jst tud kupujem pekač... in se mi zdi da so prav z Lite-oni sami problemi...

Klemenn ::

mam enga lgja,....pa mi je žal da takrat nisem dodal še tistih slabih 5x pa bi si kupil teaca 40x....ta je bil 11k un pa 14900sit....mi sploh ne zna nobenega navadnega cdja prebrat...da ne rečem kakega glasbenega :8)

Jaxx ::

Kaj pa Samsung? SW-240 40x12x40x? Cena je 16900, ima kdo kakšne izkušnje z Samsungi?

bodom ::

kaj pa NEC 40/12/40...a ma kdo tega? je dobr?
jst sm ga dobil za 17k8-)
LP

Lime ::

Sem imel na testu novega LG 48/16/48 (29.900) in ga takoj z doplačilom zamenjam za mojega Teaca CD-W540 40/12/40.
Razlog pa ni samo hitrost peke, ampak tudi odzivni čas, hitrost branja, glasnost (tihost:)) ).
700MB CD mi je na disk prekopiral skoraj 30 sek hitreje kot Teac, sama peka je bila sicer samo nekaj sekund hitrejša (verjetno zaradi medija, ki ne podpirajo 48x), vendar pa je zaključevanje CD-ja bistveno hitrejše. Teac ga zaključuje pol minute, LG pa manj kot 15 sek.
Teac se mi včasih med branjem prične nekaj zaganjati (večinoma na začetku branja), LG je deloval brezhibno.
Mislim da LG za optiko sodi v svetovni vrh.
Baje imajo tudi manj kot 5% pokvarljivost v garancijski dobi (manj kot 5 enot od 100), ki pa je žal samo 12 mesecev (Teac 24).

Samsunga pa ne poznam.

3LeR. ::

ej teaca 40x... to je to.:D

Speedster ::

Teac 40x12x48 rulz.

BoO ::

Lime: Kateri od LG-jev podpira Mt. Rainier?

MEDENA ::

LG OWNS YA ALL LOL..

pivmik ::

Kaj pa Samsung? SW-240 40x12x40x? Cena je 16900, ima kdo kakšne izkušnje z Samsungi?


Jazst imam samsung 32x10x40 za 15000SiT
dela mi v redu, peče vse živo od 12x CD-rjev (na max hitrosti) do poruženih CD-RWjev
Edino me malce moti da je dokaj glasen. Drugače sem zadovoljen, predvsem za tak denar, tudi če se mi zjebe se ne sekiram(15kSiT), kupim novega pa je.
LP, Gregor GRE^

Lime ::

Saj imam tudi sam Teaca in sem še kar zadovoljen z njim (zelo me moti edino hrup, zaradi nekaj sekund pa ne bom umrl), ampak za LG 48x ga pa zamenjam takoj.

Mt. Rainer funkcijo podpirajo modeli GCE-8320B (32x) in GCE-8400B (40x) in GCD-8480B (48x).

Kdaj bo imel Teac DVD recorder?

SkIDiver ::

Za info. LG ma 24 mesecev garancije ne 12:)

JZ se odločam za nakup Lite-on 40/12/40 al pa LG 32/10/40 ali 40/12/40

Po izjavah sodeč bi najraje kupil LG-ja ali enega ali drugega.

Še kdo kako graho pohvalo?

SmoKey ::

Lite-On Rulz. Ima vse kar si želiš: hitost, mountrainer in ne vem komu dela probleme, mislim men dela res hudo !!!
Živalsk vrt iz silicijeve doline

Lime ::

LG kot proizvajalec ima 24 mesecev garancije, ampak Comtron, kot uvoznik jo da 12 mesecev.

SkIDiver ::

A svašta. 100% bom dobil za 24 mescu garancijo8-O

Lime ::

Morda, če ga greš v Avstrijo iskat.
Ampak je LG v Avstriji začuda dražji (od monitorjev do optike).

Druga možnost pa je, da ga kupiš skupaj s komplet mašino. Potem pa bo 24 mesecev :D .

BoO ::

Lime: A si ti siguren, da vsi, ki si jih naštel podpirajo Mt. Rainier funkcijo?
Sem prebral na Cdrlabs ali na Cdrinfo, da jo samo 48x podpira.
Je to kje uradno napisano?

SkIDiver ::

:D že veselo suka. garancija je na papirju 12 mescu drugač sm dubu pa 24. To pa to, če sosed dela pr comtronu:D

Lime ::

SK Diver: Kaj pa če tvoj sosed čez leto in pol ne bo več pri Comtronu?

Boo: Link za 32 kratnika.
Povzetek:

GCE-8320B


- The GCE-8320B Rewriter offers 32x CD-R, 10x
CD-RW and 40x CD-ROM functions to provide
faster writing speeds than ever before.
The 8MB buffer memory and superlink buffer
underrun while the Mt.Rainier function allows
you to copy CD's by dragging and dropping
files therefore eliminating the need for
additional CD creation software.


Lime ::

Drugače pa poskusite kaj sami poiskati po netu, ker nisem kakšen strokovnjak za LG, ampak brskam po netu, tako kot lahko vsi ostali.

BoO ::

Lime:
1. Hvala za trud; sem mislu, da si strokovnjak :D

2. Na cdrlabs piše za 40x:
While early versions of the GCE-8400B will ship with an 8MB buffer, the buffers on most will be only 2MB in size. In an attempt to keep the price of the drive at a reasonable level, LG opted to go with a 2MB buffer. They did a lot of testing before making this decision and they found that having a smaller buffer did not have much of an affect on the drive's performance. This decision came pretty late in the development process. By the time this decision was made, production had already begun and a few thousand drives were built with 8MB buffers. The good thing is, the GCE-8400B's with the 2MB buffer have the capability to support Mt. Rainier. LG has informed me that the 8MB version of the drive will not be able to support this format.

Update 5/28/02: LG has informed me that neither version of the GCE-8400B is Mount Rainier compliant. While they may have a 40x writer that supports Mount Rainier in the future, it will probably have a new model name. LG is currently planning on offering support for Mount Rainier on their 48x writer.

3. Stran www.lge.com je 'out of date'.

Raje poglej lgeus kjer so gor vsi pekači tudi najnovejši 48x in samo pri temu je govora o Mt. Rainier podpori.

Če se pa znajdeš je pa še korejska stran, kjer so pa vsi modeli z 2MB in 8MB buferja.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pekač med izbiro...

Oddelek: Kaj kupiti
131030 (761) bukvi
»

Asus CD-RW

Oddelek: Kaj kupiti
301406 (1138) romci1
»

liteon 40/12/48 ali teac40/12/48

Oddelek: Kaj kupiti
151118 (713) SmoKey
»

Vprašanje za lastnike Teacovega 40x pekača...

Oddelek: Kaj kupiti
452597 (1719) Sergio
»

Vaše izkušnje z raznimi CD-RW pogoni prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605527 (4520) ender

Več podobnih tem