» »

Nokia N97 (mini) ali N900

Nokia N97 (mini) ali N900

Sami ::

Živjo,

v kratkem si mislim kupiti nov mobitel, izbiram med N97 ali mini in N900.
Kolega ima N97 in sem se ga že kar navadil, a ima par slabosti. Včasih na netu ali v kakšnem programu za sekundo ali 2 zašteka, tudi delovanje ni nevem kako hitro. Nagibam se k N900, po testih sodeč hitro deluje, ima dosti funkcij, razen MMS sporočil ne podpira, se motim? Skrbi me še tole Symbian se že vrsto let razvija in je zanj na voljo malo morje aplikacij, Maemo 5 pa je nova stvar, skrbi me da nebi bil z nakupom N900 omejen samo na nekaj aplikacij.
Potem pa sem bral še o N97 mini, baje da je telefon bolj kvalitetno narejen, razlika med N97 pa je samo o pomnilniku in eni bliskavici manj?

Kakšno mnjenje, izkušnje? Kaj priporočate izmed teh treh?

Hvala!
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Bias ::

Pa se Symbian OS res še vedno razvija?

js osebno ::

Bias, da, se razvija.

Če greš na Symbian, potem definitivno vzemi N97 mini (ta je namreč vse to, kar bi N97 morala biti ob začetku).
Če pa bi rad ekspirimentiral oziroma veliko delal z telefonom pa definitivno priporočam N900. MMS se da urediti, najnovejša verzija aplikacije za to funkcijo ravno prihaja iz beta stadija. Maemo ima podporo za QT, kar pomeni da bo zanj v prihodnosti malo morje aplikacij, čeprav jih že sedaj ni malo. Telefon je majka za internet, ima Flash (ne Flash lite) podporo, nekaj dni nazaj so predstavili emulator za poganjanje Java aplikacij, z malce truda se na njem da poganjati precej namiznih programov (Chrome, etc). Telefon ima prijatelj in je nad njim navdušen.

Bias ::

Namreč sprašujem ker sam uporabljam SE P1i pa je bore malo aplikacij za ta telefon...ali pa ne vem kje iskati?!

js osebno ::

UIQ je ena svoja klasa Symbiana, povrh vsega pa še stara, zato je aplikacije verjetno težko najti.. čeprav na prvi pogled google da kar nekaj rezultatov za "UIQ APPS"..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia n97

Oddelek: Mobilne tehnologije
254501 (3744) blackwing
»

Nokia N900, HTC HD2 ali kaj drugega

Oddelek: Mobilne tehnologije
253744 (3313) primson
»

Prednaročila za Nokia Booklet 3G odprta

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
384726 (2880) Srakopir
»

Nokia predstavila N900

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
498910 (5740) Bor H
»

Nokia World z dobro bero novosti

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
124122 (3252) Poldi112

Več podobnih tem