» »

Nokia n97

Nokia n97

frozensky ::

Zanima me kako se vam kaj zdi nokia n97 sedaj ko je že nekaj časa zunaj. Večina jamra, da telefoni štekajo itd. Želim si ga kupiti vendar nevem a naj počakam da ji bo cena padla (če kdo ve mogoče kdaj bo):D

Ice-Heki ::

Jo imam praktično od takrat, ko se je pojavila pri Mobitelu in sem z njo zadovoljen - je res, da ga ne smeš ravno metati po tleh (čeprav mi je že parkrat padel in je preživel vse padce). Glede hitrosti nimam občutka, da bi mi štekal. Software, ki ga imam gor (putty, VNC viewer, ipd.) deluje odlično...
Priporočam v nakup, v kolikor cena ni problem in si res želiš QWERTZ tipkovnico.

#AzZey ::

Sam osebno ga nimam, sem tudi bral veliko negativnih kritik, ampak poznam veliko ljudi, ki ga uporablja in so zelo zadovolnji z njim. Res da je malo drag ampak se splača. Je eden in edin ko se ekran malo dvigne pod njim se pa skriva polna QWERTY tipkovnica. Pač priporočam ;)

LP, AzZey

AapocalypseE ::

Eden in edini, ko se ekran dvigne? Treba se prej malo prepričat, če je to res, se ti ne zdi?

HTC Pro 2 in Tilt 2 imata možnost ravnega ali nagnjenega ekrana.

http://www.gsmarena.com/htc_touch_pro2-...

http://www.gsmarena.com/htc_tilt2-2969....

Zgodovina sprememb…

frozensky ::

Kaj pa odzivnost ekrana kako je kaj?
Glede cene želim kupiti najceneje, ker se bojim da bo cena kmalu padla. Če mi slučajno nebi bil vredu telefon da lahko potem prodam

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Če hočeš optimalno odzivnost ekrana, ti priporočam HTC.

frozensky ::

Nebi ravno HTC-ja, mi niso všeč.

Saso_C ::

N97 bo končno postala uporabna?

http://www.mob2all.com/2010/02/nokia-ad...

tomaz- ::

Če te zanima, imam Nokio N97 mini za prodat, novo, še zapakirano. več na ZS

frozensky ::

Ziher ima kdo izkušnje še kakšne s tem telefonom...:)

MadMicka ::

Glavni problem pri N97 je, da ima malo rama. Potem je javljalo, da je potrebno zapreti nekatere programe, pa čeprav je bilo vse zaprto. Ravno zaradi tega sem moral po nekaj mesecih uporabe telefon dat na tovarniške nastavitve, potem sem naložil še TaskMan, tako da teh problem zaenkrat ni več. Na vsak način je treba paziti, da ne nalagaš vsemogočega sranja. Možno je, da sem imel naložen kak programček, ki mi je delal probleme.

Druga zadeva je, da se okenček za fotoaparat mimogrede po nesreči odpre.

Ostalo je ok. Če denar ni problem, se ga gotovo splača kupiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

AapocalypseE ::

Nebi ravno HTC-ja, mi niso všeč.


Mogoče niso najlepši, ampak delat z njimi je užitek, ko vidiš kako dela vse tekoče in hitro.

JawKnee ::

jaz si že en tedn sedaj lastim n97 mini, ki je softwaresko klon veliki sestri, le da je manjša in kot pravijo boljše izdelave( vidi se samo po zadnji kovinski ploščici za baterijo).
zaenkrat sem izredno zadovoljen z os-om saj je vse dostopno z dvema klikomadizajnersko mi je eden najlepših, celo najlepši telefon zunaj, main screeen ali namizje je ravno prav velik in nastavljiv za vse pomembnejše stvari, edino kar me zelo moti, ker sem prešel iz nokie n900 in iphonea, je počasen in utrujajoč brskalnik.
aplikacij si zaenkrat še nisem veliko nalagal, sem jih pa preletel in jih je kar veliko, le da so tiste boljše in uporabne plačljive in drage.
btw, če ima kdo belo n97 mini in bi rajši zamenjal z cherry black naj mi pošlje zs

LP ,
Jaw-Knee

frozensky ::

MadMicka je izjavil:

Glavni problem pri N97 je, da ima malo rama. Potem je javljalo, da je potrebno zapreti nekatere programe, pa čeprav je bilo vse zaprto. Ravno zaradi tega sem moral po nekaj mesecih uporabe telefon dat na tovarniške nastavitve, potem sem naložil še TaskMan, tako da teh problem zaenkrat ni več. Na vsak način je treba paziti, da ne nalagaš vsemogočega sranja. Možno je, da sem imel naložen kak programček, ki mi je delal probleme.

Druga zadeva je, da se okenček za fotoaparat mimogrede po nesreči odpre.

Ostalo je ok. Če denar ni problem, se ga gotovo splača kupiti.


pa se ti je kaj spraskala kamera?

JawKnee je izjavil:

jaz si že en tedn sedaj lastim n97 mini, ki je softwaresko klon veliki sestri, le da je manjša in kot pravijo boljše izdelave( vidi se samo po zadnji kovinski ploščici za baterijo).
zaenkrat sem izredno zadovoljen z os-om saj je vse dostopno z dvema klikomadizajnersko mi je eden najlepših, celo najlepši telefon zunaj, main screeen ali namizje je ravno prav velik in nastavljiv za vse pomembnejše stvari, edino kar me zelo moti, ker sem prešel iz nokie n900 in iphonea, je počasen in utrujajoč brskalnik.
aplikacij si zaenkrat še nisem veliko nalagal, sem jih pa preletel in jih je kar veliko, le da so tiste boljše in uporabne plačljive in drage.
btw, če ima kdo belo n97 mini in bi rajši zamenjal z cherry black naj mi pošlje zs

LP ,
Jaw-Knee


si mogoče primerjal kaj z navadno n97? kakšne so kaj razlike?

Zgodovina sprememb…

JawKnee ::

saj pravim, softwear imata isti, touchscreen je pri mini mogoče malo boljši(vir: youtube-nokia n97 mini review : od avtorja "absolon3")v roki je mini veliko bolj udobna in daje občutek kvalitete, mini je mnogo portabilnejša kot velika sestra, mini ima 75 kubičnih centimetrov, sestra 88cm3, to ti že veliko pove, mini ima na tipkovnici namesto navi pad-a smerne tipke in tipke pri mini so bolj odzivnejše( imajo več tactal feedback-a( ne znam prevest)), mini nima drsnih vratic čez kamero, aja še to vem: opozorilna lučka za zgrešene klice, smse,... je pri n97 obroček svetlobe okoli "menu tipke", pri mini pa se zasveti cela menu tipka, namen je boljša opaznost.
če ti velikost mobija ni problem in imaš omejen budget, vzemi n97, če pa imaš 40-60 eur viška pa rajši vzemi n97 mini. Že zaradi same kvalitete izdelave in portabilnosti.

lp, jaw-knee

frozensky ::

JawKnee je izjavil:

saj pravim, softwear imata isti, touchscreen je pri mini mogoče malo boljši(vir: youtube-nokia n97 mini review : od avtorja "absolon3")v roki je mini veliko bolj udobna in daje občutek kvalitete, mini je mnogo portabilnejša kot velika sestra, mini ima 75 kubičnih centimetrov, sestra 88cm3, to ti že veliko pove, mini ima na tipkovnici namesto navi pad-a smerne tipke in tipke pri mini so bolj odzivnejše( imajo več tactal feedback-a( ne znam prevest)), mini nima drsnih vratic čez kamero, aja še to vem: opozorilna lučka za zgrešene klice, smse,... je pri n97 obroček svetlobe okoli "menu tipke", pri mini pa se zasveti cela menu tipka, namen je boljša opaznost.
če ti velikost mobija ni problem in imaš omejen budget, vzemi n97, če pa imaš 40-60 eur viška pa rajši vzemi n97 mini. Že zaradi same kvalitete izdelave in portabilnosti.

lp, jaw-knee


hvala za te informacije in nasvet :)

Timurlenk ::

n97 je kurac


kupi raje omnio

frozensky ::

ni mi všeč windows na telefonu.

MadMicka ::

Ne, kamera se ni nič spraskala. Slike so dobre, posnetki tud. Edin, ko gsm prekladaš po žepu, in če se ti drsni pokrovček na kameri odpre, se pač zalaufa ustrezna aplikacija. V bistvu nič takega, razen to, da bi pri tako dragem gsm-ju morali paziti tudi na take malenkosti.

p.s., Timurlenk, ma sosed Omnio, pa je že menjal ekran, pa vsak trikrat cel software. Če imaš živce in manj denarja, potem kupiš Omnio :)

Timurlenk ::

ja, odvisno na kaj pač naletiš

za mene je n95 še vedno ftw

frozensky ::

MadMicka je izjavil:

Ne, kamera se ni nič spraskala. Slike so dobre, posnetki tud. Edin, ko gsm prekladaš po žepu, in če se ti drsni pokrovček na kameri odpre, se pač zalaufa ustrezna aplikacija. V bistvu nič takega, razen to, da bi pri tako dragem gsm-ju morali paziti tudi na take malenkosti.

p.s., Timurlenk, ma sosed Omnio, pa je že menjal ekran, pa vsak trikrat cel software. Če imaš živce in manj denarja, potem kupiš Omnio :)


aha hvala ti, še razmišljam sedajali kupim ali ne. Ker je večini poripsal kamero pokrovček.

uros_m ::

Malce pozno a vseeno: imam N97. Na servisu. Drugič. Tako kot me je ta telefon razf***l pa že dolgo noben. Telefon je navaden krž. Neodziven, šteka (ne morš se niti oglast na dohodni klic WTF???) in tako dalje. Dal na servis, dobil nazaj - še isti dan ponovno začel zmrzovat. Nesel nazaj in jim povedal, da dokler ne dobim novega naj me raje ne kličejo. Pa nisem analfabet in sem se malo manj kot na zobe metal in nastavljal vse v smeri, da bi telefon čim bolj razbremenil - sprostil čim več RAM-a in tako naprej. Brez haska. Tisti dan ko sem jo drugič nesel na servis sem kupil E72 (ker sem bil nad mojo E61, ki sem jo imel pred N97, enostavno fasciniran - to je vse delalo brez pardona) in po dveh dneh pozabil na N97.

Po mojem mnenju je rak rana N series aparatov ta, da nanje navlečejo čist vso kramo, ki jim pride pod roke. Kaj za hudiča je JoikuSpot? QIK? In še na tone nekega trail SW-ja, ki mi nič ne pomeni in si ga sploh ne želim imeti na telefonu. N serija hoče biti švicarski nož a na žalost zadaj piše "made in China". Se pravi - kup brezveznega SW-ja ki odžira pomilnik. Bog ne daj, da sem po nesreči pustil odprt spletni brskalnik na N97. Potem sem obvezno moral dati skozi tisti hazarderski trik, ki sem mu ljubkovalno pravil: odkleni in moli, da ni zmrznil. E72 tega ne pozna. Je***š touch-screen če pa ga 50% časa ne moreš uporabljat.

p.s.: Blagor tistim, ki vam vse dela. N97 je namreč ob predpostavki, da ne šteka, izredno priročna zadeva. Ampak meni je E series še vedno bolj pri srcu. In vem da N series aparata ne kupim nikoli več. Razkorak je očiten.

bbenci2 ::

Da ne odpiram nove teme, bom kar vprašal tu. Odločam se za nakup, zasledil pa sem informacijo, da baje slabo vleče GPS signal. Je to res? Glede počasnega delovanja me pa ne moti.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

uros_m ::

Osebno tega nikoli nisem opazil. Zavedaj pa se da to ni namenski GPS sprejemnik in nikoli ne bo tako dober. Če res rabiš GPS kupi namensko napravo. Tako kot to velja za fotoaparat. Slike že dela in vse je super - sam če hočeš res dobro kvaliteto moraš kupiti namenski fotoaparat.

js osebno ::

N97 je v zgodnjih verzijah (hardwer, ne softwer) imela slabo narejen GPS sprejemnik, ki je bil pri določanju položaja porazen... Z poznejšimi posodobitvami (tudi softwarea) pa je telefon začel kar dobro delati kot "namenska GPS naprava"..

blackwing ::

so še vedno tako slabi telefoni ali so še kaj boljši s strani posodobitve softwarea? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia N97 Mini

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
64987 (1610) anchyckasfs
»

kateri telefon?

Oddelek: Kaj kupiti
51596 (1435) jazbec

Iščem telefon, nujno

Oddelek: Mobilne tehnologije
413729 (2625) koro13
»

Nokia N97Mini ali HTC HD2 ali Blackberry 9700?

Oddelek: Mobilne tehnologije
202106 (1817) Tomson
»

kateri mobitel s qwerty tipkovnico?

Oddelek: Mobilne tehnologije
113276 (3083) Lonsarg

Več podobnih tem