» »

HTC Desire vs Nokia N8

HTC Desire vs Nokia N8

1
2
3

detroit ::

v kratkem času narest karkoli trivialnega...na primer
Skero

js osebno ::

TBH, tvoj argument ne drži vode..

martincek1 ::

thejan te slučajno Nokia kaj plačuje?

js osebno ::

Da. Vsak teden mi v zaprti kuverti prinesejo nekaj malega za propagando po slovenskih forumih.

Lonsarg ::

Sam tko bom rekel, marsikaj lahko rečeš proti Symbianu. Funkcije pa ne, symbian je po funkcijah čisto na PC ravni, VSE lahko z njim delaš. Za primer celo klice snemaš, ko tega na Androidih ne moreš...

Še vedno pa velja, da je bil en Symbian zadost v lajfu, zdaj imamo boljše izbire:)

debil ::

Azgard, funkcije so na symbianu, samo ob kliku na njih telefon zašteka. Tak telefon je zame nefunkcionalen :)

Lonsarg je izjavil:


Še vedno pa velja, da je bil en Symbian zadost v lajfu, zdaj imamo boljše izbire:)
Se strinjam

bluefish ::

Za primer celo klice snemaš, ko tega na Androidih ne moreš...
To še na java telefonu lahko.

Lonsarg ::

Ja no sej, ponekod govorijo o hardware limitation, da je zvok od klica hardwersko zvezan direkt na slušalko. Ampak jaz bi bolj rekel, da gre za driver problem, zihr obstaja način, kako diver sporoči čipu, da pošle kopijo zvoka še android sistemu, namreč so čipi, ki se uporabljajo tudi v drugih telefonih in je tam to mogoče... Smešno mi je, da telefon z katerim delam vse tega nima lol.

Gutjerez ::

čist popolnoma lepo si napiso in se popolnoma strinjam s tabo.
Nokio uporablam od začetka njenega izida.. od 5110 5310 3310 3310... Tistega časa kaj je to HTC? nobeden ni vedu. pred 3 leti smo mi slovenci komaj opazili HTCja.. ampak nokia ima svojo tradicijo itd itd sedaj imam N95 8GB in me samo zanima nakup N8
Sem pa mobi uporabnik. A da čakam na akciju pri mobitelu ali kupim kje? na telerayu še nimajo sem klico včeraj.. a danes slišim da se v sloveniji že lepo prodaja po raznih trgovinah...
kdo zna kaj več povedat?



bajsibajsi je izjavil:

Nejc malo ga srackas. :) HTC naj bi bil high-end, medtem ko je Nokia... kaj? Kaj sploh pomeni high-end tebi.. Sam se ne nagibam k nobeni "firmi" niti ni govora o firmi, ampak o dveh doticnih modelih. HTC je v svetu koliko casa? Dobrih 10 let? Nokia 35 ali vec! Roko na srce, koliko od vas/nas je sploh slisalo za firmo HTC le par let nazaj?

Biti "all the way to go" za eno firmo, enega operaterja..itd je v danasnjem casu nesmisel. Pameten potrosnik/uporabnik se bo vedno prilagajal trenutni "best for buck" ponudbi... ne pa nekim idealom, normam, zavajanju...etc.

N8 ti deluje koz zgolj povprecen middle range wnb smartphone? O_o

Po cem sklepas, da bo poln buggov in brez aplikacij (poglej si dev, programski jezik Sym^3, obljubljena izjemna podpora naprednejsi multimediji, zmogljivejse izkoriscanje strojne opreme..). Ocitno nimas pojma o cem govoris, predvsem dodelan in preizkusen OS je vecina Symbian verzij ze kaksno desetletje nazaj, medtem ko je Android nedodelan, nepreizkusen relativno mlad OS, ki predvsem navdusuje (nas) naprednejse uporabnike. Vecino trenutnih Droid aplikacij ne bos nikoli niti povohal (ce nimas ravno fetisa nalagati in usposabljati kakih 30k aplikacij izmed katerih je le pescica res koristnih in zabavnih).

Res je, Desire ima malenkost vecji zaslon, hitrejsi CPU (saj ga tudi potrebuje za "emuliranje" Androida), ima celo vecjo kolicino delovnega spomina...pa se kaj bi se verjetno naslo.
N8 pa logicen 16GB HDD proti Desire -512MB (kolikor ga se ostane od nalozenega OS), neprimerno zmogljivejsi prenos glede na specifikacije (2G in 3G), Wlan/n, Upnp...itd. Ocitno bo N8 totalno pojedla Desire kar se tice slikovne multimedije; 12MP (lol?) CZ optika, Xenon fles, video snemalna luc, visok DPI video zajem s 25 fpsji (kar je eden vecjih minusov pri Desire z osiromasenimi 15 fpsji (wtf?!?)... itd itd... 28mm lens, koliko HTCjev se ima to? ( zgolj za info - mislim da je bil Nokia-in N86 celo prvi mobitel z 28mm lensom). Soliden 680MHz CPU... kjer se celo Droid uporabniki strinjajo, da je Sym OS veliko manj procesorsko pozresen kot Android (+ tega so se nekateri ARM lepo navijali v preteklosti), strojno graficno pospesevanje, FM radio oddajnik (ne samo sprejemnik), Li poli baterijo... itd itd..

Poleg tega naj bi bila cena N8 nizja (ceprav osebno dvomim) od Desire.

Ce bo N8 igraca, potem bo Desire podlozek za mizo. :p
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gutjerez ()

dmk ::

imaš jo na mobisvet Maribor in kommdata Lj BTC
sam jo tudi kupujem ampak jo bom verjetno naročil iz nemčije ali ebay rabljeno
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Gutjerez ::

aaa. kako pa je z garancijo? z nakupom z nemčije ni garancije. kaj pa na mobisvetu?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

dmk ::

povsod je garancija. Če kupiš v nemčiji moraš pač poslat v nemčijo če jo hočeš uveljavljat oz. kjerkoli že kupiš. Tudi če kupiš preko ebay ali bolhe ponavadi dobiš zraven original račun in garancijo, so pa seveda riziki nakupa rabljene robe preko pošte.
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

link_up ::

ah ja... se dobro, da imamo toliko razlicnih mobilcev, da se potem vsak odloci za svojega...symbian je pac symbian...stabilen in hiter...a rabimo kaj vec?? A da je se lep in kricec? Ne hvala...bo kar stabilen in hiter ok...

n8 je resnicno odlicen telefon in to za tiste, ki hocejo gladek in nebolec prehod iz n95 na touch nokio...res, res, res dober telefon!
In and Out

Gutjerez ::

link_up je izjavil:

ah ja... se dobro, da imamo toliko razlicnih mobilcev, da se potem vsak odloci za svojega...symbian je pac symbian...stabilen in hiter...a rabimo kaj vec?? A da je se lep in kricec? Ne hvala...bo kar stabilen in hiter ok...

n8 je resnicno odlicen telefon in to za tiste, ki hocejo gladek in nebolec prehod iz n95 na touch nokio...res, res, res dober telefon!



saj ravno zaradi tega imam probleme... imam n95 8gb in ker pač grem na touch mi vsi svetujejo iphone 4
kateri je dražji in boljši samo v hitrosti sistema. vse ostalo pa nokia prevladuje.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

algo ::

HTC Desire (HD). Sicer o Nokia N8 nič ne vem ampak glede na to, kakšno s**** sem imel z N70, Xpress 5800 pa še z eno z oranžnim pokrovčkov (ne vem model) sem si rekel NOKIA NIKOLI VEČ!!! Pri vseh gsm-jih mi občasno ni izpisovalo imena pred številko, ki sem jo imel shranjeno v imeniku, pogosto mi je kar zaprlo interneti brskalnik, ko mi je nalagalo kakšno stran pa še en kup drugih stvari. Ok, ne rečem, da bi bilo to samo pri enem medelu ampak da sem imel ENAKE težave na vseh treh telefonih in da tega očitno nikakor niso mogli odpraviti... Halo?!? Kr neki. Nokie jaz nikoli več ne kupim! Tastare bom pa razbil in jih zabrisal v smeti, da si olajšam dušo, ker so mi kar nekaj živcev uničile. Upam, da me HTC Desire HD ne bo tako razočaral kot so Nokie. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

klemen91 ::

algo je izjavil:

HTC Desire (HD). Sicer o Nokia N8 nič ne vem ampak glede na to, kakšno s**** sem imel z N70, Xpress 5800 pa še z eno z oranžnim pokrovčkov (ne vem model) sem si rekel NOKIA NIKOLI VEČ!!! Pri vseh gsm-jih mi občasno ni izpisovalo imena pred številko, ki sem jo imel shranjeno v imeniku, pogosto mi je kar zaprlo interneti brskalnik, ko mi je nalagalo kakšno stran pa še en kup drugih stvari. Ok, ne rečem, da bi bilo to samo pri enem medelu ampak da sem imel ENAKE težave na vseh treh telefonih in da tega očitno nikakor niso mogli odpraviti... Halo?!? Kr neki. Nokie jaz nikoli več ne kupim! Tastare bom pa razbil in jih zabrisal v smeti, da si olajšam dušo, ker so mi kar nekaj živcev uničile. Upam, da me HTC Desire HD ne bo tako razočaral kot so Nokie. :P


Tudi jaz sem istega mnenja, skoraj vse telefone sem imel Nokie, vse je bilo ok dokler nisem prešel na N95 s Symbianom. Od takrat naprej sami problemi, od zamrzovanja sistema, nepolnenja, okvare drsnika...
Zaradi nepolnenja sem peljal n95 na servis 6krat na koncu pa sem rekel da zahtevam nov telefon drugače kličem inšpekcijo. Še isti dan so mi jo zamenjali za n96 ki se ji je tudi pokvaril drsnik po vrhu tega pa se je nabiral prah pod ekranom. Telefon so mi popravili, potem pa sem ga prodal in se odločil da nokije ne kupim več. Kupil HTC Desire, ki za spremembo od nokije dela zelo lepo, odzivno. Do sedaj ni še nikoli zamrznil. Sam pravim da je Android zakon. Nokije pri meni ne bo več, vsaj dokler bo symbian na njih.

destroyer2k ::

Danes sem končno dobil v roke nokio n8 in sem bil z samim telefonom zadovoljen. Slike dela zelo lepe (proti mojem htc desire) in tudi lepo oblikovan in se ti ne zdi v roki kot en cheap material. Samo ko pa sem šaral malo po symbian, pa sem bil močno razočaran, ker še vedno se mi zdi da symbian je zelo neprilagojen za touch telefone. Odzivnost je bila še zadovoljiva, samo sistem ni tako očiten kot v android in ios (pač v ios in android lahko na hitro sklepam kje je kaj pri symbian je pa še vedno ta napaka da moreš malo sprobavati, da prideš do željene funkcije, jasno pa je da ko se navadiš sistem je pa čisto vredu).

AvtoR ::

Tudi jaz si par dni lastim N8. Zaenkrat dela hitro in odzivno. Fotke in video so super, prav tako navigacija. Mogoče bi lahko imela malo večji zaslon.
Če ne bi vzel Nokie, bi sigurno vzel HTC Desire.

@algo tri leta in pol sem bil lastnik N95. Nisem imel nikoli nobenih problemov, edino dva pokrovčka za baterije sem zamenjal.
Baterija mi je še vedno zdržala dobra dva dni normalne uporabe. Je pa N8 narejena ene dva razreda bolje kot N95.
Verjetno si imel smolo s slabo serijo.

Bartimaeus ::

Tut jst se odločam med HTC Desire pa Nokio N8.
Na HTC desire me skrbi predvsem slaba kamera, odsotnost GPU-ja, baterija, slaba kvaliteta snemanja videa (še posebej zvoka), kvaliteta zvočnika ter pa da dobim telefon iz novejših serij, ki nimajo AMOLED zaslona.
Pri N8 me skrbi majhnost zaslona, počasnejši (zastarel) CPU, manj RAMa, odsotnost video lučke, terUI na splošno (čeprav to zame ni velim problem...)

Ker se mi zdi odločitev grozno težka, me zanima kaj ostali mislite o tem...

AvtoR ::

S Froyo se je video precej izboljšal. Pri HTC je bolj problem baterija, ampak tu tudi N8 ne bo bistveno boljša...
Še glede zaslona 3,7:3,5 inč se na papirju ne zdi velika razlika, v praksi pa je HTC jev zaslon opazno večji, ker ima N8 razmerje 16/9 (HTC verjetno 16/10?).

Bartimaeus ::

Se je s Froyo izbolšala tudi kvaliteta zvoka pri videu?
Kaj pa fotografije?

js osebno ::

HTC še ni imel v praksi dobrega fotoaparata. Število pikslov lepo izgleda, narejene fotografije pač ne.

Gutjerez ::

nokia je kot windows, HTC pa linux. sedaj pa stvar okus posameznika
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

halls ::

Čist eno hitro uprašanje: HTC govori slovensko?

Tomson ::

Ne še ... (uradno)

Mislim da naj bi z 2.3 updajtom ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mailer ::

N8 je bila že pred dobrim tednom na voljo na Mobitelu, če slučajo koga zanima.

Gutjerez ::

nevem zakaj ne pride v vseh barvah. samo siva in črna
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Bor H ::

Tudi sam cincam glede telefona. Ene par stvari me vleče na N8:
fotoaparat
usb on the go (priklop USB ključka)
fotoaparat
hdmi out
fotoaparat

Skrbi me sam, če se sistem še tolk rad sesuva kot se ta od 5800. Je pa res da večino problemov s 5800 je blo zarad spominske kartice medtem ko ima N8 že vgrajenih 16Gb
btw, ve kdo kako je z eduroamom?

AvtoR ::

Po desetih dneh uporabe se mi še ni obesila. Deluje hitro in tekoče. Fotoaparat in video sta zelo solidna. Zaenkrat nimam nobenih pripomb.

Bor H ::

No to je dober znak, kako je pa kej z dostopom do neta? Še vedno mori k blesav al je kej lažje rihtat pravice programom? Ker v Symbian^1 je totaln pain in the ass.

Gutjerez ::

Skrbi me sam, če se sistem še tolk rad sesuva kot se ta od 5800. Je pa res da večino problemov s 5800 je blo zarad spominske kartice medtem ko ima N8 že vgrajenih 16Gb

no saj nisi edini ki je to rekel. dosti jih poznam. in ja to je zaradi spominske kartice. ker jaz imam od vsega začetka nokia n95 8gb pač vgrajenega in dela prez problema.
in teh 8gb je vedno 5 gb prostega. nevem kaj bom meu na n8 :D ko ima 16 gb :) videoteko? :)
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

bmatko ::

"witboy007" se kr hitr nabere:) Recimo 1min dolg filmček v HD-u zasede cca. 100mb. Se prav če jih maš že neki posnetih si pol kr že blizu 16Gb:P. Pa igre so tud kr požrešne. inštalacija za golf 2011 je recimo 150MB.

Gutjerez ::

no pol se pa res nabere :D veš ka me zanima.. *.avi predvaja? da ne convertaš v mp4
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Bor H ::

Pa ponavadi take mobitele lahko uporabljaš kot mp3 player, no N8 lahko, HTCji so pa baje bolj žalost (kvaliteta zvoka ne SW).

Podpira DivX in XviD out of the box, žal pa ne podpira podnapisov
gre pa do 720p pa še HDMI out ma, baje da do 2GB film prebavi, do 1.5GB pa zna preskakvat (scrollat al kako se temu reče..)

bmatko ::

ja itak podpira:P Sem za foro dal gor tud HD posnetek in je delal brez problemov:)

Gutjerez ::

pol pa ni ovir da bi meu še predsodke o nakupu :D res da sta samo siva in črna barva (želel bi oranžno) ampak je ni in vprašanje kdaj pride.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Mavrik ::

Prej kot daste denar za N8 cigel si še je pametno morda prebrati M:Tehnik opis, ki precej realno opiše tudi moje občutke ob uporabi N8.
The truth is rarely pure and never simple.

WODAK ::

Link, v katerem se je test izvajal na protipu nokie N8 žal na moreš primerjat z današnjim software-om....

"Sam sem uporabljal testno različico Nokie N8....."

treba počakat,da pride ven nov firmware (v januarju), čeprav tudi ta deluje dobro .... mogoče je za določene uporabnike pomankljivost, da je symbian bolj costumizable kot androidi oz IOS. Torej če si novinec je treba po nastavitvah malo pobrskat, da si ga nastaviš tako kot treba. Za prejšnje uporabnike symbiana pa to ni problem :)
Če pa uporabnike moti UI, pa si naj naložijo SPB Mobile Shell, ki deluje izvrstno :)
huh? :)

ziga1990 ::

kupi HTC-ja ali pa samsung-a ki sta boljša od Nokie po izdelavi pametnih telefonov
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

halls ::

ziga1990 je izjavil:

kupi HTC-ja ali pa samsung-a ki sta boljša od Nokie po izdelavi pametnih telefonov





Utemelji,zakaj sta boljša!


Boš pomagal nam,ki se odločamo!


Hvala!

ziga1990 ::

prvo imata boljse Operacijske sisteme(android,windows mobile)pa htc ima zelo dobr zaslon na dotik pa odzivnost
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

djordjevic ::

HTC po kakovosti izdelave ne zaostaja prav nič za Nokio (pravzaprav je moj Legend še bolj kompaktno sestavljen kot E71), v dizajnu Nokio povozi, sistem pa je prav tako veliko bolj odprt, intuitiven in uporabniku prijazen. To je to.
No grave is deep enough to keep us in chains.

ziga1990 ::

(pravzaprav je moj Legend še bolj kompaktno sestavljen kot E71)



sej moj tattoo je tud
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

AvtoR ::

Jaz razmišljam takole: Hardwersko je Nokia N8 narejena zelo dobro. Nekateri se pritožujete čez software, ampak meni čisto ogovarja. Teče povsem gladko, nima pa toliko lišpa in fancy efektov kot Android ali IPhone. Ampak sotware se da nadgraditi in izboljšati in potem je telefon spet eno spopničko višje. Bom dal banalno primerjavo:
Zdaj mi pa vi razložite, kako lahko npr pri Samsungu Galaxy S nadgradite fotoaparat tako, da bo imel fleš, ali pa pri Desire uporabljate videotelefonijo? Ne morete, ker hardware tega ne podpira!
Tako N8 kot Desire imata svoje pluse in minuse, enemu je bolj pomenbno eno, drugemu kaj drugega. Vsak se pač odloči po svojih kriterijih.
Mene konkretno je pri N8 prepričalo: dobre fotografije, dober video, odlična brezplačna voice guided navigacija, voice dial in FM transmiter...

Bor H ::

In tudi dizajn je stvar okusa, meni je recimo Desire HD prav ogaben, vsaj na slikah seveda, iPhone pred 4G pa plastik fantastik. Stvar okusa posameznika in kot je Bobnar rekel: vsak ima svoje prednosti in slabosti, če hočeš miljavžnt aplikacij vzem Android, če ti zadostuje tisto kar N8 ponuja out of the box pa nimaš sploh kej razmišlat.

Gutjerez ::

imam že en teden nokio n8 in sem več kot preveč zadovoljen. hiter sistem, kamera.. da o tem sploh ne govorim. to so take slike da se lahko skrije htc pa apple pa vse. niti malo mi ni žal da sem kupil n8. in gor priklopim usb hdmi res fantastično
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

BladE_ ::

Fotografiram z digitalcem in mi fotkić na HTCju služi več kot odlično... Je pa kamera vse kar Nokia premore boljše kot HTC... Sploh ne razumem kako se nekdo odloči za nakup Nokie, ki ima software bedn u nulo in ne razmišlja o Android telefonu, ki je res fucking awsome?????

Gutjerez ::

100 ludi 100 čuti
nokia 4 ever and ever.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Bor H ::

BladE_ je izjavil:

Fotografiram z digitalcem in mi fotkić na HTCju služi več kot odlično... Je pa kamera vse kar Nokia premore boljše kot HTC... Sploh ne razumem kako se nekdo odloči za nakup Nokie, ki ima software bedn u nulo in ne razmišlja o Android telefonu, ki je res fucking awsome?????


Zakaj bi nosu digitalca skos s sabo? Sej mogoče HTCjev 5mpix zadostuje tebi, meni je pa včasih na meji, kot pravi witboy: 100 ljudi 100 čudi.
Kot lastnik tuchscreen nokie lahko rečem da je sistem prekomerno kritiziran, sej včasih znorim zaradi sistema (zarad nestabilnosti), vmesnik kot tak je pa odličen, edino kar mu zamerim je slab browser, ampak itak potem vzameš Opero Mini/Mobile pa je, edin flasha ne morš tko predvajat.
Po drugi strani mi pa Android vedno ko ga primem v roke (od emulatorjev do Milestona in Desierja) deluje skropucalo od sistema, brez repa in glave, brez neke estetike na homescreenu, totalno nekonsistenten.

Lahko se gremo pa eno igrco: argumentiraj

BladE_ ::

Takole bom reku... N8 ni slab telefon ampak nikakor se ne more primerjati z katerimkoli Androidom(pustimo kamero). Mislim, da so že low cost Android telefoni veliko bolj zanimivi in enostavni za uporabo ampak vseeno ponujajo eno goro možnosti in verjamem, da bi navdušili še tako zahtevnga uporabnika, da ne govorim high end zadevah.

Kolikor sem uspel testirati Nokio se mi je zdelo, da nekako poskušajo kopirati Android ampak zadava ni niti približno tako dobra pa še zelo zastarelo deluje.

Bom še jaz rekel tako kot @witboy... 100 ljudi 100 čudi...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7114456 (8261) Mikec17
»

Nokia N8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
719416 (5565) umexteacher
»

nov telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
426393 (5430) dgrude
»

Nokia N8 vs Apple iPhone 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10025430 (23423) MrX
»

Symbian še ni mrtev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
5617341 (15785) PrimozR

Več podobnih tem