» »

[Excel] Serija odštevanj dveh stolpcev

[Excel] Serija odštevanj dveh stolpcev

dunker ::

Lep pozdrav vsem skupah!

Vsem programerskim izkušnjam navkljub sem v Excelu trenutno nemočen, oz. si mislm, da bo kdo drug lahko prispeval rešitev mojega problema v sekundi, sam bi pa izgubil še kakšno uro.

Imam dva stolpca, eden je K3:K24, drugi je M3:M24. Rad bi risal graf razlike med tema dvema stolpcema, torej nekaj v stilu SUM(M3;-K3):SUM(M24;-K24).

Torej, če sta stolpca takšna:
vrstica----K----------M---
3-----------5---------12--
4-----------9---------14--
5-----------10--------15--
6-----------9---------15--

bi rad dobil range vrednosti v stilu (7, 5, 5, 6), da bom z njimi lahko narisal graf. Kakšna bi bila torej formula za nekaj takšnega? Če kaj pomaga, drugi stolpec ima vedno večjo vrednost od prvega. Moja formula seveda ne deluje, Excel pravi "This function is not valid."

Hvala vsem! :D

WarpedGone ::

Am, dodaj še tretji stolpec v katerega naračunaš posamezne razlike pol pa ta stolpec rukneš v graf.
Preveč simpl? :)
Zbogom in hvala za vse ribe

dunker ::

Precej grdo, in če potem na tem stolpcu izberem opcijo "hide", mi skrije tudi dejansko črto v grafu. Ziher obstaja formula brez pomoči odvečnega stolpca ... ;)

RuN ::

Kaj pa če potem tisti stolpec skriješ tako, da ga zmanjšaš na 0px velikosti.

lurker ::

Precej grdo, in če potem na tem stolpcu izberem opcijo "hide", mi skrije tudi dejansko črto v grafu.
Če daš v grafu, 'Show data in hidden rows and columns" potem ti... NE skrije te "črte" v grafu.:)

dunker ::

Aha, zvito, to pripelje vso stvar že bližje k "sprejemljivemu" stanju. ;)

Če pa kdo slučajno ve, kako bi s formulo dobil to serijo razlik dveh stolpcev, se pa še vedno priporočam za odgovor. Proper je pa le proper. :D

xordie ::

SUM(M3;PRODUCT(-1,K3))?
x

dunker ::

Namesto tega deluje tudi SUM(M3;-K3), tako imam trenutno narejeno. Ampak to je formula za samo eno celico, ki jo moraš potem še vedno skopirat v cel kup celic, da dobiš "serijo razlik".

Psevdo-kodo tega, kar rabim, sem zapisal že zgoraj: SUM(M3;-K3):SUM(M24;-K24)

Žal ne deluje. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč v excelu

Oddelek: Programiranje
71362 (1183) galu
»

Excel grafikon

Oddelek: Programska oprema
101610 (1481) superb_
»

excell problem

Oddelek: Programska oprema
121078 (982) rozica1
»

Excel in graf

Oddelek: Programska oprema
51312 (1142) bluefish

Več podobnih tem