» »

win2000 namizje?

win2000 namizje?

Lucas ::

Torej, kako bi lahko z namizja odstranil vse tiste ikone, ki so tam po defoltu? (My Computer, My Network places, My Documents)

Zanima me tudi, ali lahko kako nastavim, da so besedila pod ikonami prosojna, kot pri win XP?

Zanima me, če gre vse to tudi brez kakih tweak programčkov. Še najraje bi vse skupaj nastavil preko registra, če se da.
Problem je, ker ga sam ne poznam toliko, da bi vedel kje se vse to skriva.
I was here...

Lucas ::

Ok, kaj res nihče ne ve, kako bi odstranil ikone??
Ne gre nikomur na živce, ko mora imeti na namizju neke ikone, ki jih ne potrebuje??

My documents sem odstranil, ne vem pa kako bi odstranil My network places, ker je res ne potrebujem. Prav tako ikono My computer.

Kar se tiče transparentnosti ikon sem poizkusil z dvema programčkoma.

1.XP Icone - poleg tega, da "naj bi" poskrbel za transparentnost zamenja še vse glavne ikone z tistimi iz XP-jev. Vendar pa je pri meni le te zamešal med seboj, poleg vsega pa sploh ni uredil transparentnosti.

2.TransparentW, ki pa sicer deluje dokaj dobro, vendar pa ga je potrebno vedno znova zaganjati, po vsakem resetiranju kompa.

Ne ena, ne druga možnost mi ni všeč, tako da, če kdo ve za kaj boljšega, prosim!!

Aja, zakaj se pri oknu za logiranje v sistem ne upošteva SLO jezik, ampak je nastavljeno na EN. Sicer imam vse nastavitve, regionalne in jezikovne privzete na SLO!??
I was here...

Matek ::

TransText Lahko nastimas da se automatsko zazene pa da nima nit ikonce v trayu.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Highlag ::

Poizkusi v Display properties / Desktop / Customize in tam odkljukaj česa nočeš. (nisem ziher:8) )

Glede jezika:
Ja včasih imajo okna kake težave. V firmi imamo kakih 10 računalnikov z W2000 in na enem tudi meni nikakor ne uspe naštimat, da bi v log on oknu uporabljal SLO tastaturo. Ko se pa prijaviš pa dela:\

Sem opazil, da mora to nastavitev imeti tudi Admin profil.

Lucas ::

Hvala za tisti link MadMan...program zaenkrat res izpolnjuje vsa moja pričakovanja.

Glede odstranjevanja ikon pa še vedno nisem prišel daleč.
I was here...

krucymucy ::

programček za to kar iščeš pa še za marsikaj drugega ...
link


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

My computer izginil iz sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
91417 (1279) R33D3M33R

okna mi hičejo ukrasti računalnik

Oddelek: Operacijski sistemi
111409 (1046) Jernej L
»

Naenkrat nenavadne ikone

Oddelek: Pomoč in nasveti
8910 (785) mojsterleo
»

kje se dejansko nahaja fajl za connect

Oddelek: Programska oprema
111092 (937) Marjan

Več podobnih tem