» »

Počasen računalnik - izginja Windows product ID

Počasen računalnik - izginja Windows product ID

grega34 ::

Pozdravljeni.
Imam problem z računalnikom, ki deluje nenormalno počasi. Po pregledu z različnimi antiviruspyware programi (Avg 9, Spyware doctor, Malware, Eset Nod 32, Trend Micro), ki so sicer našli nekaj virusov oz. spywarov in jih tudi odstranili, stanje na računalniku ni nič bolje. Ob predvajanju video/audio datoteke se sistem zaustavi in ne gre več naprej, podobno je z internetom in ostalimi programi.
Opravil sem tudi 'DiskClean up' po katerem je računalnik deloval normalno en dan, potem pa je spet obstal. Kasneje sem iz računalnika izbrisal vse nenujno potrebne programe in računalnik je dobro deloval nekaj ur potem pa že spet izredno počasno.
Opazil sem, da ko na Control Panel grem pogledat System spodaj pri Windows activation piše:
Status Not Available
Product ID: Not Available
Ko računalnik deluje hitro pa piše Windows is activated, prav tako piše Product ID številko.
Sedaj pa se dogaja to, da se stanje 'Windows is activated' in 'Status Not Available' izmenjuje v nekaj minutah, računalnik pa je ves čas počasen oz. ne deluje.
Ali mi lahko kdo pomaga, kaj narediti, da bo računalnik začel normalno funkcionirati?

jan01 ::

Poskeniral si s samimi slabimi programi. Odstrani čisto vse te antiviruse. Poskeniraj s (vsemi) (ne downloadej s internet explorerjem!!)
cureit http://www.freedrweb.com/cureit/
avptool http://devbuilds.kaspersky-labs.com/dev...
malwarebytes antimalware

Namesti kak dober antivirus(od free: avast, avira, microsoft securitty essential)+ malwarebytes antimalware + threatfire..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odstraniti JETSWAP - safesurf.exe, safeguard.exe, jet.exe in up.exe

Oddelek: Informacijska varnost
81258 (1080) poweroff
»

Brisanje programov in ikon iz računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
6900 (788) opeter
»

write protected

Oddelek: Pomoč in nasveti
121277 (1152) jan01
»

Virus na usb kluču

Oddelek: Pomoč in nasveti
71373 (1303) Blinder
»

NOD32 ali Avast?

Oddelek: Informacijska varnost
368436 (7637) bluefish

Več podobnih tem