» »

3 računalniki v mreži, deluje , vendar pooocasi

3 računalniki v mreži, deluje , vendar pooocasi

urban ::

Prebral sem že veliko tem na to, ampak......

Kot sem zapisal v naslovu imam v mrežo povezane tri računalnike. povezani so z switchem.
Računalniki se med seboj vidijo, vidi se omrežje, vendar ko hočeš brati iz enega računalnika disk na drugem (ali kaj prenašati) dela zelo, zelo počasi, ali pa mreža celo frizne....

Na vseh imam nastavljeno tcp/ip
Inštaliran imam protokol Netbeui

Ip je nastavljen takole
1. računalnik 192.168.0.1
2. računalnik 192.168.0.2
3.računalnik 192.168.0.3

Subnetmask je v vseh 255.255.255.1

Ja še to na prvem in drugem računalniku imam ADSL in dela normalno. Firewall imam samo na prvemu in sem ga izklopil, pa se pojavljajo iste napake.;( ;(

Kaj hudiča bi še lahko nastavil, da bi stvar delovala normalno , jaz sem obupal in nimam več rešitev HELP ME!!!!

Pomoč bi mi res prišla prav!!!

Urban

sash ::

kako pa imaš nastavljene hitrosti linkov, poskusi jih fiksno nastavit (na 10 ali 100) in ne na Auto sense, včasih pomaga:D

ToniT ::

1. Vrži ven NetBeui
2. Na vseh računalnikih nastavi subnet mask 255.255.255.0
3. Poročaj o razliki:D

urban ::

o jebemti zajebu sem.....subnetmask je povsaod že nastavljen na 255.255.255.0

Sem pa opazil pe nekaj! Kot sem rekel imam 3 računalnike la lazje razumevanje jih bom označil 1, 2, 3

1=192.168.0.1
2=192.168.0.2
3=192.168.0.3

Ko sem na računalniku 1 in vlečem faile iz 2, ali 3 dela vse normalno hitrost okoli 10 Mb/sek
Čim pa grem na 2, ali 3 in hočem vleč fajle iz 1,3 ali, 1,2 mi dela počasi ali pa celo frizne!!

Kaj bi potem lahko bilo? ostanejo še driverji, kar močno dvomim....

Tudi če nimam netbeui-a mi dela isto sranje!!

McKinda ::

Hm...ne vem če je to ne vem kako vspodbudno...
Imel sm podoben primer...S kolegi smo mel LAN partije pa smo pol tut mal vlekl dol en od druzga, pa men trajal tut do 3 minute da sm pršu na kšn comp, ostali pa takoj, če se je pa connectal pa največ od 100K/sec do 1Mb/sec...
Poglej če mate vsi 10/100 Mbit mrežne, zamenite kable z novimi, zadnja varianta pa da kupiš novo mrežno (2.300 sitkov) pa mislim da bo problem rešen...Vsaj pr men je bil :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McKinda ()

ABX ::

Kot so ti že povedali izklopi auto negotiation, preveri driverje kartic in kable.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

urban ::

Driverje sem dal povsod nove, tako da imajo vsi trije comp., updatane driverje.¸
Da bi kupil novo mrežno kartico sploh ni problema, ampak imam občutek, da nebi nič pomagalo, ker sem jo kupil pred kratkim, tako da je bol nova kot ne.

Zanimivo je to da lahko iz 192.168.0.1 vlečem brez problemov pri ostalih dveh pa gre počas in frizne..... sploh mi ni nič več jasn....
Aja še to nisem povedal, da imam na prvemu in drugemu računalniku XP-je na tretjemu pa 98.
Sam to bol en k... pomaga.

Kje se že izklop avtonegotiation?? Sam še tega nisem probal ( al pa tud, pa nimam več v glavi:\ ).

Hvala za pomoč do sedaj!!!

Urban

dr.J ::

Kaj ko bi manesto da naštevaš vrste windowsov raje povedal, kakšne mrežne komponente imaš? 10/100 ali samo 10? Mislim na switch in na mrežne kartice. In kako imaš kartice nastavljene (tu ne mislim na IP številke, pač pa na hitrost in half/full duplex).

Autonegotiation je že v redu, kakšen full-duplex , po možnosti na 100MBits, pa zna zelo zafrkavati. Jaz bi najprej izklopil full-duplex.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

SoLoR ::

Jaz sem imel sicer samo dva racunalnika pa switch pa sem imel podoben problem.... nekje imas sigurno dolg kabel nekje pa kratek? Probaj switch prestavit.... meni je delalo ko se ga prestavil v drugo sobo k drugemu racunalniku....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SoLoR ()

ToniT ::

Control panel->Network Connections
Klikni na Lan in pote mklikni na Configure pri mrežni kartici. Pod advanced boš našel nastavitve. Za začetek daj Media Type 10BaseT na vseh karticah. Naprej pa se malo poigraj....

urban ::

Mafia X res je da imam do enega računalnika dolg kabel, do drugih dveh pa čisto kratkega ( cca 2m). Še nisem poskusil tega,da bi zamenjal mesto switcha, ampak bom poskusil.
Bom pa še poskusil, nastaviti to kar mi je predlagal Toni, (10Tbase) čeprav sem se stemi nastavitvami zajebaval že "prevečkrat":)

Za enkrat hvala za pomoč!

Urban


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPji in maske na routerju in ostalih računalnikih - prosim pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
101935 (1838) mitjaj
»

Povezava 3. PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
61034 (992) DenisM
»

Win2003 server ent + ICS (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
61820 (1728) PaJo
»

Win2k in problem z dvema LAN karticama na enem PCju

Oddelek: Operacijski sistemi
121491 (1377) darkolord
»

Računalnika v mreži se ne vidita

Oddelek: Pomoč in nasveti
131396 (1186) Pirmy76

Več podobnih tem