» »

Applov iPad zlomljen v enem dnevu

1 2
3
»

Icematxyz ::

No ja. Za revne. Nič kaj niso cene nastavljene za revne glede na to kaj dobiš. To je en segment namenjen vsem. Ampak za moje pojme neki vsiljen segment. In če že. Potem iPad in alternative bolj zadenejo bistvo tega segmenta. In bi razumel zakaj bi se to dogodilo če bi ga celo nadomestile. Vsaj v večji meri.

Zgodovina sprememb…

CoolBits ::

Nič kaj niso cene nastavljene za revne glede na to kaj dobiš.

Ka pa dobiš v netbooku? Ti jaz povem... en mali zaslonček z bogim procesorjem in lih malo spomina.

Pa ne mešat ipad med netbooke, ker to NI... niti ni telefon in se ga ne trudi posnemat.
Ja nov segment... za tvoje pojme vsiljen pač... move on :)

CoolBits ::

Omen3 ::

Key Quest je izjavil:

Netbooki so tako al tako v glavnem prenosni racunalniki za revne. V glavnem nimajo nobenih prednosti onkraj cene.


CoolBits je izjavil:

Nič kaj niso cene nastavljene za revne glede na to kaj dobiš.

Ka pa dobiš v netbooku? Ti jaz povem... en mali zaslonček z bogim procesorjem in lih malo spomina....



Ne govoriti kar počez brez veze.
Vidva še nista imela v rokah kakšnega Sony modela netbooka,ki z lahkoto da v koš mnogo večje in "zmogljive" prenosnike.Na žalost včasih tudi po višji ceni.

In pravi netbook (vsaj zame) ima vgrajen 3G modem.To pa je že prednost glede na druge prenosnike in tudi glede na veliko mobilnikov,ki bi se radi "ukvarjali" z internetom.
Veliko lažje "posrfam" po netu,preberem pošto,kaj napišem,itd z netbookom kot pa z mobilnikom.Res pa je da ga nimam v žepu ampak v manjši torbi čez ramo.So what.

Matwic ::

iPad kot sketch pad? Neuporabno, ker nima stylusa, je pa luštno za froce da s prsti čečkajo.

Koncept tablice je super. Veliko ljudi dejansko res uporablja laptop samo za čekiranje mejlov in brskanje po netu ko so na poti. Samo je pa potem treba poskrbet, da tablica te dve stvari podpira 100% (iPad jih ne).

Od appla je izjemno grdo, da tako zelo oglašujejo internet. Žal mi je da se bo tako veliko ljudi nategnilo, in bodo resnico izvedeli, ko se bodo prvič logirali na facebook in hoteli uporabljat kako aplikacijo. Tistih par deset tisoč fanatikov, bo šlo uporablajat applebook :P, ostalih 200.000 ljudi, bo pa ostalo za napol uporabnim podstavkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matwic ()

sirotka ::

Matwic je izjavil:

Od appla je izjemno grdo, da tako zelo oglašujejo internet. Žal mi je da se bo tako veliko ljudi nategnilo, in bodo resnico izvedeli, ko se bodo prvič logirali na facebook in hoteli uporabljat kako aplikacijo. Tistih par deset tisoč fanatikov, bo šlo uporablajat applebook :P, ostalih 200.000 ljudi, bo pa ostalo za napol uporabnim podstavkom.

Nategnilo? Jebeno, mafia ne bo delala...ajej:)

CoolBits ::

O MatWic je pa že risal po ipad-u in točno ve da brez stylusa ne gre hehe
Bi povedal kako delujejo ostale aplikacije tudi?

we_are_borg ::

Namen iPada je jasen pa če se ostali samooklicani računalniški strokovnjaki na zobe mečete.Napisal pa tega ne bom,ker si lahko preberete na internetu,česa je in bo sposoben iPad.Pa dajmo eno realno primerjavo iz prakse.Vsak pozna švicarski nož in njegovo praktičnost.Zakaj pol izdelujejo z raličnim naborom rezil.Verjetno so logično sklepali da vsak fanatično zagret tabornik ne potrebuje



ampak mu zadostuje tudi takšen

death is irrelevant

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

nekikr ::

Lepo povedano (narisano). +1

Bor H ::

Naj ugibam: copy-paste je totalno zbloatal iPhone? Da ne govorim o tem, da bi kamera za videoklice bila čist overkill za splošnega uporabnika ane?

Sej se strinjam, nekej je preveč nastavitev (Gimp, kreh kreh) ampak obstaja pa neka količina stvari, ki jih naprava mora znat.

Kdor pa trdi da bi zaradi podpore flasha iPad laufal 2 uri max pa je bedak, ali bi flash štekal (kar je bolj verjetno) al ga pa lahko tudi s kako drugo aplikacijo spraviš na 2 uri avtonomije, če to ni res potem imaš očitno cel kup resourcov do katerih nihče nima dostopa.

nekikr ::

Ampak, ampak, ampak, jaz sem malce nadpovprečen uporabnik gadgetov, pa odsotnosti flasha na iphonu še nisem opazil...in glede na prodajne številke se kar dosti uporabnikov strinja z mano.

iPadu sigurno manjka dosti stvari (USB recimo se mi zdi, da je daleč najpomembnejša stvar). Ampak, če za tvojo uporabo manjkajo ključne stvari, potem tega ne boš kupil. Za mojo uporabo je pa super in ga najbrž bom. Če pa ne iPada pa kakšno od drugih dosti cenejših in bistveno boljših naprav, ki so po mnenju ST uporabnikov že leta in leta na trgu.

Dami ::

Še ena od mal hecnih o ipadu. Drugače pa cant wait da tole ven pride:

link
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Lawler ::

nekikr je izjavil:

Ampak, ampak, ampak, jaz sem malce nadpovprečen uporabnik gadgetov, pa odsotnosti flasha na iphonu še nisem opazil...in glede na prodajne številke se kar dosti uporabnikov strinja z mano.

iPadu sigurno manjka dosti stvari (USB recimo se mi zdi, da je daleč najpomembnejša stvar). Ampak, če za tvojo uporabo manjkajo ključne stvari, potem tega ne boš kupil. Za mojo uporabo je pa super in ga najbrž bom. Če pa ne iPada pa kakšno od drugih dosti cenejših in bistveno boljših naprav, ki so po mnenju ST uporabnikov že leta in leta na trgu.


USB in ostalo šparajo za naslednjo verzijo IPad-a :)

nekikr ::

Seveda, ker se znajo iti posel... Ampak bo tole čisto v redu, do izdaje 2.0 :)

SLO_Matej ::

Važno, da je Apple fanom/fanatikom Apple najbolj všeč, pa da jih Steve lahko nateguje kakor jim paše. iPad v bistvu nč nima, mogoče bo dubu kasnej, da ga bojo lahko ti Apple zabluzenci še enkrat kupil. Važno, da se vsepovsod govori sm o Apple, ker pač drugi očitno nisi dost pomembni in pol sploh ni čudno, da tuk ljudi kupuje te stvari, ker drugega v bistvu sploh ne poznajo. Se je pred iPad kaj veliko govorilo o tabličnih računalnikih? Kakor jaz vem ne, pa sigurno je bil že kakšen pred njim. Apple pač zna nategovati ljudi s stvarmi, ki bi konkurenco pripeljale v propad, zaradi nekonkurenčnosti. Ker pa je pač Apple pa je nadpovprečen. Tako verjetno misli veliko tistih, ki podpirajo Apple.

Bananovec ::

LukaSLO je izjavil:

Mah... Sirotka midva veva da ma apple dobre produkte.

Nasmejal si me:
Ti veš, da ima Apple dobre produkte, 15 drugih Apple (bivših?) uporabnikov pa trdi lih obratno.
Komu torej verjeti?

sirotka ::

SLO_Matej je izjavil:

Važno, da je Apple fanom/fanatikom Apple najbolj všeč, pa da jih Steve lahko nateguje kakor jim paše. iPad v bistvu nč nima, mogoče bo dubu kasnej, da ga bojo lahko ti Apple zabluzenci še enkrat kupil. Važno, da se vsepovsod govori sm o Apple, ker pač drugi očitno nisi dost pomembni in pol sploh ni čudno, da tuk ljudi kupuje te stvari, ker drugega v bistvu sploh ne poznajo. Se je pred iPad kaj veliko govorilo o tabličnih računalnikih? Kakor jaz vem ne, pa sigurno je bil že kakšen pred njim. Apple pač zna nategovati ljudi s stvarmi, ki bi konkurenco pripeljale v propad, zaradi nekonkurenčnosti. Ker pa je pač Apple pa je nadpovprečen. Tako verjetno misli veliko tistih, ki podpirajo Apple.

Tebi pa tud priporočam, da se zbudiš in potegneš prst ven iz riti....nekam nataknjen si videt. Delajo vredu stvari, tudi v vrhu ponudbe z marsikatero stvarjo. Glede Ipada bi blo pa fajn počakat, da pride k nam, preden se vsi razmečete tukaj gor, a noben ga še v roki ni mel.

nekikr ::

Ah dej sirotka, sj je na unih internetsih že nekje prebral, kako slabi produkti so to...sigurno so res...

Lawler ::

Bananovec je izjavil:

LukaSLO je izjavil:

Mah... Sirotka midva veva da ma apple dobre produkte.

Nasmejal si me:
Ti veš, da ima Apple dobre produkte, 15 drugih Apple (bivših?) uporabnikov pa trdi lih obratno.
Komu torej verjeti?


Nemoreš. Stvar okusa, kar je enmu dobro je lahko drugmu slabo. Sprobaš sam in pol vidiš kaj ti paše, simple.

P4ajo ::

Lawler je izjavil:

Nemoreš. Stvar okusa, kar je enmu dobro je lahko drugmu slabo. Sprobaš sam in pol vidiš kaj ti paše, simple.


Neke stvari so bolj ali manj družbeno sprejete in nemoreš akr trdit v nasprotju s tem.

Če bi jaz javno trdil, da je drek lepega vonja in okusa, bi se takoj znašel v Idriji, oz. Ljubljana polje, oz. ormož....

we_are_borg ::

to sicer ne,ampak bi bil deležen posmeh, podobno kot tukaj na forumu :D
death is irrelevant

Lawler ::

P4ajo je izjavil:

Lawler je izjavil:

Nemoreš. Stvar okusa, kar je enmu dobro je lahko drugmu slabo. Sprobaš sam in pol vidiš kaj ti paše, simple.


Neke stvari so bolj ali manj družbeno sprejete in nemoreš akr trdit v nasprotju s tem.

Če bi jaz javno trdil, da je drek lepega vonja in okusa, bi se takoj znašel v Idriji, oz. Ljubljana polje, oz. ormož....


A to Apple ni družbeno sprejet al kaj? :)

bliq ::

P4ajo je izjavil:

Kdor bi rad prodajal apple produkte, kot neko višjo kvaliteto, ali tehnološko napredno, naj zgolj upa, da je kupec gluh, ali kar se trenutno dogaja neumen.
Ja, večino lastnikov apple naprav smatram za neumne, ne vse, ampak veliko večino.


Res moraš biti mentalno bogat človek,da ljudi razvrčaš in jih razumeš glede na neko napravo, ki je popolnoma materialistične narave. Tako kot večina na forumu.

CoolBits ::

Pusti jih, saj ne vejo kaj govorijo :D

P4ajo ::

Res moraš biti mentalno bogat človek,da ljudi razvrčaš in jih razumeš glede na neko napravo, ki je popolnoma materialistične narave. Tako kot večina na forumu.


Razvrščam na podlagi večletnih izkušenj z poznavanjem/druženjem/odnosom s takimi osebami in nekaj preproste logike...
Če ti gledaš stvari tako ozko, kot je tale debata, potem mislim, da nisi na mestu, da sodiš...

we_are_borg ::

Torej bolj ali manj strokovnjak za MacUserje :D
death is irrelevant

Limit-sky ::

p4ajo gotovo, ko na ulici zagleda tipa z belimi slušalkami, stopi do njega in mu hiti razlagat, da je ipod sranje in iPad pa sploh ni za njega, ker je on superuser.

Mavrik ::

Limit-sky je izjavil:

p4ajo gotovo, ko na ulici zagleda tipa z belimi slušalkami, stopi do njega in mu hiti razlagat, da je ipod sranje in iPad pa sploh ni za njega, ker je on superuser.


Bil bi presenečen koliko takih ljudi obstaja in kako pogosto se mi kaj takega dogaja ko hočem SMS prebrat na iPhoneu....
The truth is rarely pure and never simple.

sirotka ::

Ja vedno slisim za sabo kake komentarje. Bognedaj, da imam na mizi v gostilni zunaj se proja.

r0ker ::

pa si kdaj še poslušal? morda se lahko še kaj naučiš.. morda še ni prepozno zate? :S

sirotka ::

Kaj se pa lahko naučim? Sploh pa me ne rabiš prepričevat v nekaj...če bi prebral višje, bi videl, da sem stestiral in prebral pred nakupom kaj kupujem. In res, nikoli mi še ni bilo žal.

Sicer pa, si upam stavit, da si ti(roker) bolj omejen od mene.

Lawler ::

Zavist :)

P4ajo ::

Zavist, ali dobrohotnost?

Če jaz nekoga, ki se pač na te stvari ne pozna praktično nič (moje sošolke/sošloci) objektivno poučim, ker želim, da bi izbrali čim boljše za njih, mislim, da se negre za zavist.

sirotka ::

dobro, da jih podučiš....pa si res objektiven ali bolj subjektiven pri temu? Bi si upal trdit, da si bolj v subjektivnih vodah...

Lawler ::

P4ajo je izjavil:

Zavist, ali dobrohotnost?

Če jaz nekoga, ki se pač na te stvari ne pozna praktično nič (moje sošolke/sošloci) objektivno poučim, ker želim, da bi izbrali čim boljše za njih, mislim, da se negre za zavist.


"Boljše" je relativno. Je treba upoštevat njihove želje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lawler ()

we_are_borg ::

to pametovanje od raznih PC userjev poslušam več kot pol desetletja in to njihovo žuganje s prstom :D
death is irrelevant

Zgodovina sprememb…

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V petek izšel iPad 3, jailbreak že nared

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
176957 (4426) bluefish
»

Na voljo iOS 4.3.4, zapira varnostno luknjo za jailbreak

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3410940 (9530) opeter
»

Dan po izidu iOS 5 beta že odklenjen

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
65081 (3587) F22raptor
»

iOS 4.2 že razbit

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
73524 (2587) zee
»

Flash na iPadu

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
136078 (5474) matejdro

Več podobnih tem