» »

Applov iPad zlomljen v enem dnevu

1
2
3

P4ajo ::

Seveda vesta, samo ostalim povedat zakaj je temu tako je problem ane?
(vsaj z razumskega vidika)

sirotka ::

Sem ti dolzan sploh kaj razlagat? Sej mas izbiro, ce ti ne pase pa pac uporabljaj kaj druzga. Drugace pa: hitrejse delo v os x, ne zabije se, ne zacne delat pocas po 3 dneh prizgane kiste, dobre baterije, dobri ekrani, stvar pac laufa. Ce to ni zate, mej pa win ali linux.

MasterBlaster ::

P4ajo je izjavil:


Praktično nepoznan, korejski proizvod Cowon D2+ 16gb
skupaj s poštnino iz Nemčije ~ 140EUR


LOL. A to je tole?


Če si zadovoljen s temlem ok. Tole je tipični primer, zakaj je Apple zmagal na trgu mp3 predvalalnikov. Korejci/kitajci pač enostavno ne znajo delati uporabniškega vmesnika, ki ga ni muka uporabljat. Jaz bi vzel iPoda vsak dan v tednu in dvakrat v nedeljo. Meni je UI na prvem mestu.
Tk je pa pika .

P4ajo ::

Ne, to je stara verzija, ki ima svoja leta, jaz govorim o D2+


Jst se kar lepo znajdem, verjamem, da je razločno?

Drugače sem pa menda omenil možnost menjave tem, skinov?
Zagotavljam, da najdeš varjanto, ki ti bo všeč.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

darkolord ::

P4ajo: pozabil si omenit še trajanje baterije pri Cowonu...

P4ajo ::

Drži 55 ur glasbe, 10 ur videa...

blizu 2krat več kot nano?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()

narodno ::

P4ajo je izjavil:

Ne, to je stara verzija, ki ima svoja leta, jaz govorim o D2+


Jst se kar lepo znajdem, verjamem, da je razločno?

Drugače sem pa menda omenil možnost menjave tem, skinov?
Zagotavljam, da najdeš varjanto, ki ti bo všeč.

izgleda kot uglaševalec :D

sirotka ::

Touch 3 generacije stane celih 25$ vec na amazonu.

P4ajo ::

http://www.amazon.com/Cowon-Video-Playe...

Sej tudi tukaj obstajajo produkti višjega ranga, ampak jaz sem vzel za primer najpopularnejšega.

MasterBlaster ::

P4ajo je izjavil:


Jst se kar lepo znajdem, verjamem, da je razločno?

Drugače sem pa menda omenil možnost menjave tem, skinov?
Zagotavljam, da najdeš varjanto, ki ti bo všeč.


Se ne bom trudil in razlagal, zakaj "Jst se kar lepo znajdem" zame ni dvovolj. In ne tudi skini ne bodo pomagali. Priznam, da me je Apple razvadil. Preprosto niti ne pomislim, da bi kupil kaj takega. Pa čeprav bi imela 14 dni avtonomije.
Tk je pa pika .

darkolord ::

Ker si brainwashed.

CoolBits ::

Brainwashed? A ker človek ni tako bogat, da bi kupoval poceni robo, je brainwashed?
Če kupiš nekar kar te zadovolji si brainwashed? Če imaš denar za to kupit si brainwashed?
Vedno bolj se mi zdi da ste ostali brainwashed :D

MasterBlaster ::

Možno. Mogoče pač enostavno ne morem nazaj na slabše.
Tk je pa pika .

darkolord ::

CoolBits: ne, brainwashed si, če niti ne pomisliš, da bi kupil kaj drugega (oz. niti ne pomisliš, da bi sploh poskusil primerjati ostale zadeve).

CoolBits ::

Kako pa veš da ni pomislil, da ni nihče pomislil na drugo? Si jasnoviden mogoče?

RedDrake ::

MasterBlaster je izjavil:

... Preprosto niti ne pomislim, da bi kupil kaj takega. Pa čeprav bi imela 14 dni avtonomije.


Eh, ker je sam to izjavil?

Dodajam: Izjavil je da mu je vseeno če je drugo boljše, ker bo on kupil Apple. Imho brainwashed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

CoolBits ::

Očitno je zadovoljen se pravi. Zakaj mu posiljevat nekaj drugega pol?

Lawler ::

Kaj eni res nemorjo razumet da smo ljudje različni.

RedDrake ::

Zakaj vsiljevati nekaj drugega?
Hja, zaradi varnosti? (vsaj pri napravah za na net) Za non-net Apple stvari mi je povsem vseeno - we're in a free country after all!
Veš, nekateri nočemo da bo 10% iP[ao]d-ov zombijev v kakem botnetu.
Tako kot nočemo da je 10% win mašin zombijev, in tudi tu še nismo uspešno vsilili dovolj varnih alternativ, čeprav napredek je že.
Apple je pa po besedah parih tistih ta bolj pomembnih security expertov na začetku svoje poti do dobre varnosti.
Kot MS v zlatih letih.

MasterBlaster ::

@RedDrake tisto je letelo na omenjeni korejski cigu.
Tk je pa pika .

RedDrake ::

Da dodam, ne trollam s to izjavo.
Ampak dejansko se Apple-u do sedaj ni bilo potrebno bistveno ukvarjati z varnostjo.
Relativno majhen delež je zagotavljal solidno varnost, ker je bil gain premajhen glede na effort. Sedaj pa se situacija spreminja (predvsem s stvarmi ki imajo Mobile OSX). Tržni delež raste, masa ljudi ni več ravno majhna, hkrati pa je tudi delež uporabnikov ki so brain-dead precej narastel. (Privzemam da je imelo navadne mac-e precej več computer savvy ljudi kot pa recimo iPhone)
Varnost je pa kot vidimo na psu.
Root exploit je available od prvega dneva, in verjetno jih je še kaj na zalogi.
Kot sem že napisal, za takšne exploite je v primeru Win strojčkov cel alarm, kakšne tuje inštitucije potem celo dajo ven nasvete da se uporaba odsvetuje, etc...
Tu se pa na to gleda kot na dobro zadevo!
'nuff said, mam šiht ob 7ih.

CoolBits ::

Ne nakladaj... root exploit je isti, kot je znan na iphonu že nekaj časa in se z njim jailbreaka (isti os)... z iphone os4 bo ranljivost odpravljena in bojo iskali drugo za jailbreak.
Da bo pa kar od zdaj naprej apple manj varen pa poslušamo že vsaj od leta 2001... move on...

i386 ::

kdo je govoril o konkurenci iPadu? da je ni? ceneje in boljše :)
še nekaj drugih
Z Hpjem, eee tabletom ... se iPad ne more primerjati. Windows 7 vs. iphone OS... lepo vas prosim. Nekaj časa sem bil navdušen nad iphonom, nad kolegovim macbookom, a ko človek pride k pameti je vse drugače :) :P

Gandalfar ::

amm .. slate je vaporware zaenkrat

CoolBits ::

Kaj pa trajanje baterije? Kje piše koliko zdrži baterija na HP slate recimo? :D
Ni primerjave ne... iphone os bo vedno manj požrešen in hitrejši kot kak win7... pa še + flash hehe 4 urce mu dam na bateriji... več ne.

P4ajo ::

CoolBits je izjavil:

Brainwashed? A ker človek ni tako bogat, da bi kupoval poceni robo, je brainwashed?
Če kupiš nekar kar te zadovolji si brainwashed? Če imaš denar za to kupit si brainwashed?
Vedno bolj se mi zdi da ste ostali brainwashed :D


@RedDrake tisto je letelo na omenjeni korejski cigu


TOTALNO si zgrešil point.
To ni poceni roba, ker, stane ravno toliko (par € razlike) kot nano oz. višji razred enako, kot touch.
To je boljša roba, tudi review-i na priznanih strani na svetu potrjujejo, da je kvalitetno.

Edina točka, ki ste jo našli, da ima apple boljšo je uporabniški vmesnik, pa še to povsem neutemeljeno, za primer ste dali 5 let staro različico.
Kako lahko torej, o tem govorite, kot o poceni robi?

keworkian ::

Dekleta a niste malo dolgocasna s tem? Dajte se malo umirit, saj je samo materialna stvar, ki ti v puscavi brez vode ne pomaga nic.
Obscenities in B-Flat

CoolBits ::

TOTALNO si zgrešil point.

Tako sem rekel, ker se apple haterji vedno oglašate kako je roba od appla draga in zanič pač... očitno ni lih tko :)

i386 ::

Gandalfar.. baje pride jeseni ven
CoolBits... amm... asus eee netbooki tudi samo 4 urce zdržijo? Win7 bo pa vedno bolj funkcjonalen kot kakšen iphoneOS

CoolBits ::

i386: Netbook pač nima dosti veze s tabličnim računalnikom... Ja sej ravno zaradi dosti funkcionalnosti, ki je itak večinoma ne rabiš, je bolj požrešno...

Zheegec ::

Kaj pa trajanje baterije? Kje piše koliko zdrži baterija na HP slate recimo? :D

Pri 3 leta starem HP tabletu je baterija zdržala nekje 6-7ur pri normalni uporabi (z WiFi), je pa res, da ima tisto WinXP, 2GB RAM, 160HDD, DVD+/-RW, 12" ekran s 1280x800.
Po tej logiki bi moral tudi Slate nekje toliko zdržati, bomo videli ane.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

i386 ::

CoolBits.. problem pri ipadu je pa da NIMA funkcjonalnosti katere potrebuješ. Imam pa rajši funkcjonalnosti katere ne potrebujem.

CoolBits ::

Katere TI potrebuješ! Nihče te ne sili kupit.

we_are_borg ::

eni ste hujši ko komunisti ..
death is irrelevant

crazyLIKEme ::

OK, tako k mi ne potegne tale Apple manija, mi niti ne potegne zakaj hudiča bi sploh potreboval tablični računalnik? K večina tak že preveč visi na kompih, kaj pol da si pa kul, pa potegneš še 'tablo' ven k si na pijači s kolegi? Al zato ker se ti ne ljubi prenosnika iztaknat iz štroma, ga dvignat in nesit s seboj na kavč? Al zakaj?

A lahk kdo to razloži, WHY o lord WHY?!?!
http://crazyl1keme.deviantart.com/

Lawler ::

Pač zato :) Saj ti ga ni treba kupit :)

Pithlit ::

i386: In kaj od tega (na tvojih linkih) lahko kupim? Danes?
Life is as complicated as we make it...

P4ajo ::

Pithlit je izjavil:

i386: In kaj od tega (na tvojih linkih) lahko kupim? Danes?

Ker si komaj preživel vsa ta leta v čakanju na tako čaroben tablični računalnik, da nebi zmogel še kakega meseca počakat?

(iPad-a tudi nemoreš v Sloveniji kupit danes, če se ne motim)

we_are_borg ::

Jeez,pa saj je samo ena tablica ki je sposodna poganjat webrowser,Mail,iWork plus tistih par tisoč aplikacij ki so prirejene za iPhone.Defitinitvno Apple ne cilja na publiko ki želi imet poln operacijski sistem ampak ljudi, ki se po celo dnevnem zafrkavanju v službi udobno namestijo v naslonjač in preberejo maile & posurfajo.
death is irrelevant

M-XXXX ::

Aha, kar pa ne moreš naredit na katerem koli drugem sistemu... Da v win prebereš mail potrebuješ koliko? 2 klika? v spodnji vrstici kliknem chrome, potem pa na zavihek gmail (ali pa kakšen drug mail, če ti gre to v nos) Koliko klikov pa boš potreboval na Ipad-u?

roba87 ::

A ni bolje kupiti prenosnik za 500EUR kot pa Ipad ? Ker velikost Ipada ni glih za v žep ne...

we_are_borg ::

M-XXXX je izjavil:

Aha, kar pa ne moreš naredit na katerem koli drugem sistemu... Da v win prebereš mail potrebuješ koliko? 2 klika? v spodnji vrstici kliknem chrome, potem pa na zavihek gmail (ali pa kakšen drug mail, če ti gre to v nos) Koliko klikov pa boš potreboval na Ipad-u?


In zaradi tega da ga uporabljaš za te stvari rabiš cel glup register in dll hell ?
death is irrelevant

M-XXXX ::

Aja, ti bi pregledal samo maile? Glej takole se zmeniva: ti mi daš 400€, jaz pa ti vsak dan sprintam vse tvoje maile in ti jih dam OK? Saj več tako ali pa tako nebi rabil Ipada, vsaj glede na tvoje izjave.

roli ::

M-XXXX je izjavil:

Aha, kar pa ne moreš naredit na katerem koli drugem sistemu... Da v win prebereš mail potrebuješ koliko? 2 klika? v spodnji vrstici kliknem chrome, potem pa na zavihek gmail (ali pa kakšen drug mail, če ti gre to v nos) Koliko klikov pa boš potreboval na Ipad-u?

en! Klik na mail aplikacijo. To je to.

Nekateri se obnašate kot da bi vas apple posilil. Pa potem kako oglašujejo... Res? Jaz še nisem videl reklame za Applov produkt v Sloveniji (po radiju/ob cesti/na tvju).

Nekdo zgoraj je zabluzil kako apple nateguje z app storeom. App store omogoča meni (developerju) da tebi (uporabniku) prodam aplikacijo. Od tega mi pobere 30% ostalo je moje. Jaz se odločim kako ceno boš plačal, kaj ta aplikacija sploh bo...

Tudi jaz si želim da bi imel iPad par zadev - pa jih pač nima - jebiga. Saj ti nihče ne drži pištole na glavi in te sili da zadevo kupiš. Meni je prav zabavno ko se omenja apple fanboye ampak nihče ne pogrunta, da je anti-apple fanboyev tukaj veliko več.
http://www.r00li.com

M-XXXX ::

Čestitam,uspel si spacat retadiranost brez primere.

Pah, nič večja od tvoje:

In zaradi tega da ga uporabljaš za te stvari rabiš cel glup register in dll hell ?


Daj povej mi kaj briga uporabnika kaj je v samem sistemu? Zaradi mene je lahko kvantni procesor, al pa košara hrčkov ki premikajo piksle po ekranu. Važno, da zadeva DELA in da ima ČIM VEČ MOŽNOSTI in fukncij. Več NE MORE BITI SLABŠE, večja izbira je boljša, več možnosti je bolje, več funkcij je boljše, MANJ OMEJENOSTI JE BOLJŠE! Kako lahko izrečeš tako traparijo, da je več imeti kot potrebuješ bedarija? Z drugimi besedami, ti bi PLAČAL VEČ za MANJ funkcij, oziroma za samo tisto kar rabiš?

Vem, da ko jaz kupujem gledam na to da imam čim več možnosti in sem čim manj omejen in v to skupino Applovi izdelki DEFINITIVNO ne pašejo. Če trdiš drugače, pa mi boš dokazal tako, da boš čez pol leta doma zamenjal baterijo Ipad-u. And good luck with it!

Omen3 ::

Ne bi rad kritiziral Appla in njegove izdelke,ki so roko na srce lepo in dovršeno izdelani.Vseeno pa je vprašljiva (pre)visoka cena in uporabnost,glede na konkurenco.
Tudi "odklenjene" verzije tako zaželenih mobilnikov niso popolnoma uporabne.To lahko govorim vsaj za nekaj frendov,ki si lastijo iPhone "jabolka" in morajo paziti,da se baterija popolnoma ne izprazni.Kajti v takem primeru je potrebno telefon s kablom priklopiti na PC in ga ponovno "odkleniti".Mislim wtf.....

Malo za šalo in malo za načetje ega Apple fanov pa je spodnji prispevek.

iPad vs Stone

 iPad vs. Stone - january 2010

iPad vs. Stone - january 2010



Some wag called "randgris@hotmail.com" has done a side-by-side technical comparison of the iPad, released in January of 2010, and the stone tablet, released in approximately 40,000 BC. It's a draw!
To be fair, even though all six iPad models are 9.56? by 7.47," stone tablets can be made to various specs; as a 12:9 aspect ratio wouldn't be out of the question, that "widescreen" checkbox should at least be yellow. Advantage: stone?

by Robert Quigley | 12:24 pm, January 29th, 2010

Pa še ena primerjava:

 iPad vs. Stone-drugič

iPad vs. Stone-drugič

Zgodovina sprememb…

ShowDown ::

LukaSLO je izjavil:

Key Quest je izjavil:

Ali pa ce so tukaj misljene FB aplikacije. Pickarija, zakaj se ne bana neumnega folka, pejte postat na Simpatije.


Ma sm ne mi o Facebook aplikacijah. To je čisti SPAM.


Seveda sem govoril o FB aplikacijah.

Pithlit ::

P4ajo je izjavil:

Pithlit je izjavil:

i386: In kaj od tega (na tvojih linkih) lahko kupim? Danes?

Ker si komaj preživel vsa ta leta v čakanju na tako čaroben tablični računalnik, da nebi zmogel še kakega meseca počakat?

(iPad-a tudi nemoreš v Sloveniji kupit danes, če se ne motim)


Rečeno je bilo
medtem ko konkurenca ponuja nešteto mnogokrat boljše izdelke za nižjo ceno
. Čakam torej da mi kdo _sedaj_ da link do teh _nešteto mnogokrat boljših_ izdelkov za _nižjo_ ceno. Nič drugega. Pač hočem vedet kje se da kupit to čudo tehnike za đabe. Ne pomaga mi govoriti "ja sej bo... čez par mesecev/let" če pa postavljena trditev pravi "zdaj"

(iPad-a lahko kupiš. Danes. Kje pa nima veze... lahko se do tja zategneš ali pa ti ga kdo prinese. Te tako opevane boljše in cenejše konkurence pa ne moreš kupiti. Sploh. Tudi če greš na Mars ponjo.)
Life is as complicated as we make it...

Icematxyz ::

Ja saj imaš malo višje slike. Kaj je boljše in cenejše. Najdeš pa zadevo v naravi.

Drugače pa menim da je ta segment zabavne elektronike boljši od segmenta imenovanega z vsiljenim izrazom netbook. Tako da v uspeh iPad in alternativ ne dvomim preveč. Niti na daljši rok.

Key Quest ::

Netbooki so tako al tako v glavnem prenosni racunalniki za revne. V glavnem nimajo nobenih prednosti onkraj cene.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V petek izšel iPad 3, jailbreak že nared

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
176974 (4443) bluefish
»

Na voljo iOS 4.3.4, zapira varnostno luknjo za jailbreak

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3410986 (9576) opeter
»

Dan po izidu iOS 5 beta že odklenjen

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
65102 (3608) F22raptor
»

iOS 4.2 že razbit

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
73538 (2601) zee
»

Flash na iPadu

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
136093 (5489) matejdro

Več podobnih tem