» »

Mreža, problem

Mreža, problem

Avenger ::

Stvar je taka: mam ADSL router (D-link 804), preko katerega sta povezana na net 2 kompjuterja. Router avtomatsko dodeli IP vsakemu od njih, če IPje določim sam ne dela. Sharanje fajlov in diska je enejblano, noben izmed kompov nima software firewalla. En računalnik ima Winse 98, drugi XP, s prvega lahko dostopam do drugega, z drugega, torej s tistega ki ima XPje, pa ne na prvega. A bi kdo vedu kako pripravit prvega, da sodeluje?

Pa ne mi svetvat naj inštaleram XPje na prvem kompu, ker ima 166 mhz proc. Na drugem pa nikakor ne bom dajal gor druzga sistema.

Tenkju!
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Lucio ::

na PC-ju z XP-ji ko konfiguriraš mrežo te vpraša ali ti naredi neko disketo za instalacijo mreže na drugem compu. Če se ne motim moreš to disketo naredit in jo pognat na mašini z Win98.

Tomi ::

Pa ima slabši računalnik sheran kakšen folder ali disk? Ker drugače povezava ne gre. Sicer je bolj slepi strel, samo se je že tudi zgodilo..
metrodusa.blogspot.com

ru7 ::

Na XP probi dat stvari (bljižnice) v mapo shared folder, jst jih tudi drgač ne vidim!

Avenger ::

Ma vse je šeran... nisem nč zamuštral... na win98 kompu sem inštaliral mrežo po disketi, ki jo v ta namen nardijo xpji, vendar nič boljše. Vedno mi napiše, da ni accessible, ker "you might not have permission to use this network resource". Uh.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Tiger ::

Ali si na win98 prijavljen na mrežo? Oz. te vpraša za username in password ob zagonu oken?

Avenger ::

Da, imam avtomatski logon, da mi ne mori vsakič ko se štarta. Sej če je ročno ni nič drugače, mar ne? Skratka, hec je v tem, da z Win98 kompa lahko brkljam po WinXP kompu, obratno pa ne - lahko ga le vidim, dostopa pa nimam.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

pezo ::

isto je bilo pri meni, čeprav sta oba bila xp.. In sem poslušal najbolj neverjeten nasvet(ker mi drugo ni ostalo): instaliraj NETBEUI protocol na comp z xpji. Protokol se nahaja v mapi na instalacijskem cdju za xpje in ga dodaš. Je v mapi valueadd/msft/net/netbeui.
Preveri tudi na w98 če ga imaš.
gotovo bo potem delovalo.

Avenger ::

Pezo: HVALA!!!!

Ne boste verjel, ampak NETBEUI protokol je dejansko pomagal! In je verjetno tud edina rešitev. 8-)

Sam zdej je pa en drug problemček. Ob inštalaciji serious sama na winxp komp je install program rekel, da mam samo 300 mega frej in no-go. Po inštalaciji nekaj drugih programov je blo v redu. Zdej spet, ko sem kopiral ene filme z win98 kompa, je skopiru 70 mega pa rekel da je disk poln! -????
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

Tiger ::

Redno poganjaj scandisk


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289525 (6461) bastadu
»

Internet connection sharing! WTF???

Oddelek: Pomoč in nasveti
201752 (1448) CaqKa
»

mreža xp->win98se ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
121002 (800) matej97
»

večni problem - MREŽA

Oddelek: Pomoč in nasveti
71007 (866) bigk
»

win 2k pro problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131334 (1152) krho

Več podobnih tem