» »

[Grub] - error 17

[Grub] - error 17

cvetkob ::

Grubb error 17. To je problem. Nisem vedel kako namestiti linuxe in sem seveda potegnil dol ferix, ki sem jih nekam inšraliral. Ko sem formatiral neko particijo, kjer je bil gor linux in sem nekaj še spreminjal velikosti particij. No zaženem na novo in mi javi napako grub error 17 pa se več nikam ne premakne. Sem dal gor mandrivo in še vedno mi javi to napako. Nevem več kaj naj naredim!? Mam kar nekaj dokumentov gor pa nevem kako bi zdaj to rešil. Upam da se da! Prosim za pomoč!

Lp blaž

Zero0ne ::

Verjetno si zbrisal particijo, na katero si naložil grub. Ponovno inštaliraj grub z super grub diskom oziroma podobnim liveCDjem.

roscha ::

Poudarek je na:

Nisem vedel kako...
sem jih nekam inšraliral(???? eh kaj na bi to pomenilo)...
sem formatiral neko particijo.....


Na TVPika ima Đani vedeževanje. Bo taprav za tebe.


Isus kristus kako mora biti vsaka generacija bolj degenerirana? Pojma nima kaj počne
potem pa misli da bomo ostali vedeli kaj je bučman čaral in spotoma napisali še
vodnik v smislu: klikni sem, klikni tja, potem pa imaš svoje dokumente...

Psst. Dokumete imaš v backupu ki si ga seveda naredil prej preden si začel "čarat".
Ni backupa? Smola. Saj pravim da je vsaka generacija bolj ubrisana...

cvetkob ::

Glej forum je zato, da se pomaga ne? Zato sem napisal tako. Vem, da sem razložil napačno. Bi bilo mogoče boljše tako : PRVIČ sem nalagal Linuxe verzijo fedora. Ko sem jih naložil (sam si je naredil particijo), Ko sem tisto particijo nato formatiral v windowsih s programom EASEUS Partition Master 4.0 Home Edition, se mi je po ponovnem zagonu računalnika pojavila napaka Grubb error 17. Če mi prosim lahko pomagate kako naprej?

Tako je boljše?

No naj povem naslednje: Probal sem naložiti mandrivo na čist novo particijo, ki sem jo sam izbral. In še vedno mi je javilo napako. Na CD sem si zapekel tudi sliko super gruba, ki pa mi ni nič pomagal. Nisem se je moral znebiti. Sedaj sem še enkrat naložil fedoro (zopet si je sama ustvarrila particijo) in sedaj lahko zaženem windowse. Še vedno mi javi napako grubb 17, vendar se mi zažene potem okence, kjer imam na izbiro kateri operacijski sistem naj naložim.

Kako bi se znebil napake?

LP

overlord_tm ::

Tale partition master ti je verjetno pokvaril vrstni red particij.

klik

cvetkob ::

Hvala za odgovor. Mogoče mi bo rešilo to tudi problem, ki se mi pojavi, ko računalnik zaženem je kot glaven sistem naret operacijski sistem Fedora, namesto, da bi bil kot glaven Windows.

overlord_tm ::

Zato pa si poglej
/boot/grub/menu.lst


keyword default (oz lahko po zelji uporabis savedefault, kar pomeni da si zapomne v kaj si bootal zadnjic in potem boota v isti sistem)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako instalirati Linux in xp?

Oddelek: Operacijski sistemi
62247 (2168) Blinder
»

Ne igrajte se s particijami!

Oddelek: Operacijski sistemi
282589 (1761) drejc
»

[ Linux ] Tezave z bootloaderjem

Oddelek: Operacijski sistemi
332015 (1743) Volk|
»

[Gentoo] Kernel upgrade (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674489 (4015) Trubadur
»

ntfs in linux? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1006479 (5023) SkIDiver

Več podobnih tem