» »

[Access] Obrazec

[Access] Obrazec

dusangonzo ::

Imam sledeči tabeli s stolpci:
Stranke; Naziv stranke, DŠ stranke (tukaj so vnešene vse stranke)
Ankete; Naziv stranke, DŠ stranke, Datum klica, Tip vozila, Kriterij1, Kriterij2 (tukaj se bodo vnašali podatki o posamezni anketi)

Imam obrazec "Ankete", kjer bi rad imel text box, kamor se bo vneslo DŠ stranke in če stranka že obstaja v tabeli "Stranke", bi rad, da se v drugem text boxu prikaže Naziv stranke, ki ji pripada ta Davčna št.

Probal sem že marsikaj, za DŠ sem naredil Combo box, kamor vpišeš oz. izbereš davčno ampak nikakor mi v text boxu ne uspe prikazati kateri stranki ta pripada. Probal sem sledeči SQL, ki sem ga vpisal v Control Source od text boxa:
SELECT Stranke.[Naziv stranke], Stranke.DŠstranke FROM Stranke WHERE Stranke.DŠstranke=[Forms]![Ankete]![Combo145]

Combo145 je combo box, kjer izbereš DŠ.
Text box mi vrže napako #Name?

Prosim za pomoč!
8rda+ rev 2.1 , XP 1662@2312(Thorton) , 1GB Geil Value PC3200 , Gf 6600GT

M99999 ::

Zdravo!

Ne vem ali si že rešil problem ampak vseeno! Pri comboboxu moraš pri viru vrstic spremeniti poizvedbo, kjer dodaš polje, ki bi ga rad izpisal v textbox (v tvojem primeru poleg DŠ še naziv stranke).

Nato greš na zavihek dogodek in izbereš po posodobitvi ter graditelj kode. Koda izgleda nekako takole:

Private Sub ComboBox_AfterUpdate()

End Sub

Vmes vrini stavek:
Me!TextBox = ComboBox.Column(1)

Številka 1 pomeni številko polja v poizvedbi pri viru vrstic! Štetje se začne z 0.

Pazi tudi na imena textboxa in comboboxa.

Upam, da bo pomagalo!

Lep pozdrav!


P.S.: Sam sem prav tako dolgo iskal pomoč zato sem se odločil, da vseeno napišem, čeprav si to objavil že marca!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M99999 ()

dolenc ::

Tole ne bo tako delovalo kot jaz razumem, da bi avtor teme rad.

Potrebuješ isti dogodek(event) kot ga je predlagal m9999, samo med kodo vrini raje
Me.TextBox = "SELECT Naziv_stranke FROM stranke WHERE DŠstranke = " & Me.Combo145

Poglej da so imena elementov ustrezna, pa ma da dela :)

Potem če želiš še kontrolo ali obstaja ali ne(kar ti ni nujno, ker če ne obstaja bo tko pustil prazno polje), lahko pa šeštrikaš takole(torej spet znotraj nekega dogodka):
Dim recSet as recordset

Set recSet = codedb.OpenRecordSet("SELECT COUNT (*) AS stevec FROM [Stranke] WHERE DŠstranke =  & me.Combo145)

if recSet!stevec = 0 then
   MsgBox "Zapis še ne obstaja ", vbOKOnly, "Opozorilo"
else
   Me.TextBox = "SELECT Naziv_stranke FROM stranke WHERE DŠstranke = " & Me.Combo145
End if

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Oracle] Osnovno povpraševanje problem

Oddelek: Programiranje
151790 (1431) zdravc
»

[Visual C#] TableAdapter

Oddelek: Programiranje
61043 (919) detroit
»

pošiljanje SMS C#

Oddelek: Programiranje
132988 (2481) Neon87
»

[c#] izberi <in premakni curzor) v določen textbox

Oddelek: Programiranje
101061 (965) MaCoFaCo
»

c++ & database(access)

Oddelek: Programiranje
51413 (1269) Seadoo

Več podobnih tem