» »

Nakup vitaminov iz ZDA- kako naj vem, kaj mi bojo zasegli?

Nakup vitaminov iz ZDA- kako naj vem, kaj mi bojo zasegli?

Mr Hilter ::

Kako naj vem, kaj mi bojo spustili čez carino?
Na carino sem pisal mail, pa je vse gluho.
Na njihovi strani piše, da se za zasebno uporabo se ne pregleduje (kar vem da ni res).
http://www.carina.gov.si/si/vprasanja_i...

A ima kdo kaj izkušenj s takimi nakupi (velik % RDA in našim vrlim carinikom neznane substance).
Fajn bi blo, da bi jim na mejl poslal kaj hočem kupit (spisek vsebine kapsul), pol bi mi pa oni povedali kaj je OK.
Npr:


Če ima kdo kaj za povedat, preden začnem po telefonu težit :(

Isotropic ::

take zadeve se dobijo tudi v slo, samo ne "uradno". vprasaj prodajalca v trgovini s fitnes praski.

Mr Hilter ::

Prosim, da tema ne zaide v smer kaj se da kupit pri nas.
Rad bi vedel kje dobim info o dovoljenem uvozu (manjše količine & lastna uporaba).

thramos ::

Z vitamini, še "močnejšimi" kot te, nisem imel nikoli nobenih problemov z nakupom iz ZDA.

Mr Hilter ::

Super, na enih forumih folk neki stoka da ne gre, (pol pa reče kupi pri meni, je boljš, cenejš, generično...), pa me je skrbelo.
Zraven bom vzel tudi kremo za brit :) pa ene stvari ki spadajo pod homeopatetične (verjetn nisem prou sklanjal :( homeopathic), tko da upam da bo 9% DDV?
A lohk poveš, kje ti naročaš, sam bom s swansonvitamins, pa je ptt dobrih 30$...

destiny ::

Haha homeopatetične... en boljših prevodov ever :D. Najbrž si mislil homeopatske ;)

Mr Hilter ::

Ne ne, mislu sem homopatetične!

Isotropic ::

tkole gre:
ce se zadeve ne da kupit brez recepta v slo, jim moras pokazat recept alpa pac posljejo nazaj. majo pa seznam zdravil ipd. tko da se na racun neznanja ne da svercat.
pa pravilno se napise homeopateticne

thramos ::

puritans.com, ne spomnim se za koliko sem naročal, mislim pa da nisem plačal nobenih dajatev.

Mr Hilter ::

Ja a ta seznam bi običajen smrtnik dobil v vpogled, ker v sloveniji se veliko stvari ne da dobiti, medtem ko v EU ni problema. Če ja, kje? S carine pa ministrstva za zdravje & prehrano ni odziva.

Sicer majo v trgovini lep spisek, kaj jim kje povzroča težave pri dostavi (melatonin je res en tak grdigrdi stvor):
http://www.swansonvitamins.com/html/SHP...
Sam Slovenije itak ni zraven :(

Isotropic ::

nekje se da dobiti, ja. sam ne vem kje. isci pod zdravila na recept alpa kaj.

NazgulRR ::

kaj pa kake vitamine a,b,c,e in cink? ti verjetno nebi smeli biti problemi, čeprav so RDS količine nekaj 100% dnevno, ali?

Mr Hilter ::

Mah, kurac je ker bojo na carini vsi pametni zarad ene tabletke, alkohol pa čike lohk pa vsak mulc kup v vsaki trafiki. A tko pač je, ker je fajn bit pametn.
Jutr bom klicu po carinah, sam sumim da se me bojo le podajali.

PacificBlue ::

pa pravilno se napise homeopateticne


Dvomim. Prej bi stavil na homeopatske..
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Isotropic ::

jp, tisto sem samo trollal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay Usa in carina

Oddelek: Loža
152262 (1656) vanromy
»

Tuje trgovine, ki pošiljajo v Slovenijo ?

Oddelek: Kaj kupiti
122525 (1454) MrStein
»

Do katere vrednosti ni davka in vir

Oddelek: Loža
7933 (789) technolog
»

Carina na rabljene komponente ?

Oddelek: Kaj kupiti
131380 (1099) mihec87
»

Novi carinski predpisi od 1.dec 2008

Oddelek: Kaj kupiti
53433 (3164) MrStein

Več podobnih tem