» »

Intel pripravlja cenejše procesorje z odklenjenim množilnikom

Intel pripravlja cenejše procesorje z odklenjenim množilnikom

techPowerUp! - Intel je potrdil, da se pripravlja na izdajo procesorja Core i7-875K, ki ne bo imel zaklenjenega množilnika. Model (jedro Lynnfield) bo imel sicer iste specifikacije kot 870, tj. takt 2,93 GHz, štiri jedra s tehnologijo Hyper-Threading, 8 MB tretjenivojskega predpomnilnika, vgrajen DDR3-krmilnik vse skupaj izdelano v 45 nm-tehnologiji. Intel je nedavno obljubil, da bo začel prodajati dostopne (to je takšne, ki stanejo manj kot 1000 dolarjev, medtem ko so Extreme Edition, Black Edition, FX in druge mrcine že dlje časa odklenjeni) procesorje z odklenjenim množilnikom in omenjeni je prvi otrok te zaveze. Prav dostopen sicer ne bo, saj že model 870 stane 562 dolarjev, medtem ko bo 875K še malce dražji.

Drugi odklenjeni procesor bo Core i5 655K (jedro Clarkdale), ki bo namenjen plitvejšim žepom. Dvojedrnik bo tekel pri 3,2 GHz, imel bo 4 MB tretjenivojskega predpomnilnika in vgrajen severni most. Na prodajne police prideta okrog Computexa 2010, kar pomeni, da ju lahko v naših krajih pričakujemo v poznem poletju.

25 komentarjev

FireSnake ::

Po drugi strani pa AMD izdaja 12 jedrne opterone :)
http://www.provantage.com/amd-os6136wkt...

No, v razlicnih variantah:
http://www.provantage.com/scripts/searc...

12 jeder pri 1.7GHz in pozre zgolj 65W :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Pšenični ::

Poraba je izjemno majhna. Zgleda da bojo 12 jedrniki kmalu tudi za navadne uporabnike. Sicer pa znajo 6 jedrniki od AMD ja presenetiti-konec aprila. Ne zaostajajo več toliko za primerljivimi procesorji iz nasprotnega tabora.

D3m ::

562$ ni malo :8)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Aja, nisem hotel zaceti kake svete vojne :)

Bi se pa prav rad pospilal s kakim poceni Intelom, zgrajenim na 32nm, na eni kvalitetni plati.

Ko se enkrat igras s celeronom 300A na Abitki BH6 tega ne pozabis :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Relanium ::

Kaj preprečuje prodajalcem, da cenejše navite procesorje potem ne prodajo kot dražje?

bluefish ::

Kako to misliš?

Dr_M ::

Kaj preprečuje prodajalcem, da cenejše navite procesorje potem ne prodajo kot dražje?


A ti misls, da se procesor navije kot uro? >:D :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Relanium ::

v času ko sem kupil AMD Athlon XP 2500+ je bil odklenjen, pa si mal navil pa je ob zagonu potem napisalo 2800+

Chelios ::

Bi bios resetiral :D če kupiš samo CPU bo ta težko navit :))
Just juice me!

Relanium ::

Gre se za une majmune ki ti nalepke lepijo na kišto ko jo kupiš, pa lahk na ta način velik nategujejo.

mr1two ::

A so te nalepke sploh še dovoljene??

Izi ::

Garancija vedno velja na vsako računalniško komponento posebej. Računalnik lahko odpiraš in menjaš karkoli ti srce poželi in si dejanski lastnik komponent, ne kakor pri programski opremi, kjer plačaš samo pravico za omejeno uporabljanje programa.
Če ti omejujejo pravico odpiranja svojega in računalnika jih pač prijaviš za to pristojni inšpekciji.

Pri "navijanju procesorja" ne gre za dejansko navijanje samega procesorja, saj se le tega sploh ne da naviti. Ti vedno navijaš BIOS, ki potem priganja procesor v hitrejše delovanje. Če vzameš ven baterijo, ki shranjuje BIOS vrednosti ali resetiraš BIOS bo procesor spet deloval tako kakor so predvideli v tovarni.
Poleg tega pa ti vsak diagnostični program vedno pokaže kateri procesor dejansko imaš, ne glede koliko je navit. Tudi sam Windows sistem pri podatkih o procesorju vedno kaže njegovo originalno frekvenco in ne tisto na kateri tisti hip deluje.
Tako da ni možnosti, da bi ti prodajalec lahko kaj prikril, vse lahko preveriš, brez da bi sploh kaj odpiral računalnik.
Omenim naj še, da danes noben procesor ne deluje na fiksni frekvenci ampak BIOS uporablja varčevanje in vedno spreminja frekvenco glede na obremenjenost le tega. Tako procesorji večino svojega življenja preživijo na frekvencah pod 2 GHz ne glede za kateri procesor sploh gre.

FireSnake ::

Izi: ne nas basat, ti pa si maher, ni kaj!
V tvojem pisanju so dve (poleg ostalih manjsih) VELIKI bedariji! Jih znas poiskati, ali jaz to postorim namesto tebe?

In TI si prodajal racunalnisko opremo? Ubogi tisti, ki so kupli pri tebi, se mi se danes smilijo. Se dobro, da si nehal s tem poctjem.

Relanium je izjavil:

Kaj preprečuje prodajalcem, da cenejše navite procesorje potem ne prodajo kot dražje?

To se je v Sloveniji (v casu, ko mnozilnik se ni bil zaklenjen) tudi dogajalo! Toliko o postenosti mesetarev pri nas - jim je vseeno, ali prodajajo racunalnike, opeko, makarone ali pa fitness naprave - vedno pametni in vse vedo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Izi ::

FireSnake, samo upam, da tvojega blebetanja tukaj nihče ne jemlje resno.
Če se tako malo spoznaš na osnove računalništva potem je bolje, da v nakup računalnika pošlješ svojega sina ali pa plačaš sosedu.

Pač ne moreš vsakega poslati kupit karkoli. Jasno, če nimaš pojma te lahko vsakdo nategne in te tudi bo, kot naprimer žensko ob nakupu avtomobila.

Kdor pa vsaj občasno obišče Slo-Tech ali kakšno podobno stran pa mu nihče ne more podtakniti napačnega procesorja, sem zgoraj napisal zakaj.
V bodoče se ne poskušaj delati pametnega, ker redno izpadeš smešno.

FireSnake ::

OK, ker vidim, da se izmikas (citiram):

Ti vedno navijaš BIOS, ki potem priganja procesor v hitrejše delovanje.

Ce bi rad bil cistunski, pol pa gremo do konca!
Temu, da navijamo BIOS, se lahko le na glas krohocemo. Zakaj? V BIOSu (glede na to, da to ni drugega, kot en EEPROM) so shranjene samo nastavitve. In le-te mi spreminjamo. "Definicija" navijanja pa gre nekako takole: "pripravit CPU (lahko tudi kaj drugega, a zdaj smo pri CPUjih), da deluje na visji frekvenci od predpisane". tvoja trditev o BIOSu postane smesna ze, ko se spomnimo, da smo vcasih zavoljo navijanja pretikali mosticke ... kaj smo pa takrat po tvoje navijali? Maticno plosco? Jaz se vedno trdim, da CPU!

EDIT: "Overclocking is the process of running a computer component at a higher clock rate (more clock cycles per second) than it was designed for or was specified by the manufacturer..."
VIR: Overclocking @ Wikipedia


Bedarija st. 2 (citiram):

Pri "navijanju procesorja" ne gre za dejansko navijanje samega procesorja, saj se le tega sploh ne da naviti.

Wooot? Razlozi nam tole, prosim.

Pa se ena, malo za smeh (citiram):

Tudi sam Windows sistem pri podatkih o procesorju vedno kaže njegovo originalno frekvenco in ne tisto na kateri tisti hip deluje.

Ti nikoli nisi navijal, je res?

Se pa strinjam s tistim o resetiranju BIOSa - dober nasvet.

Glede na tvoje trditve, ki sem jih kaj hitro ovrgel ... po vsem povedanem imas se jajca trditi, da jaz blebetam?

kot sem enkrat ze rekel; take lahko ti prodajas 9 letnim mulcem iz ulice. Tukaj pa so ljudje, ki se v vecini spoznajo na racunalnistvo.

Glede neznanja in prodajalcev: samo potrdil si moje trditve, da mesetarji niso drugega, kot oportunisticni pozresnezi. Zato si pa ob vsakem nakupu racunala vzamem malo casa in jim pokazem, da se zdalec niso tako pametni, kot mislijo, da so.
So pa, v vecini, v servisu vredu deckoti, a to je ze druga zgodba.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Izi ::

FireSnake, lepo te prosim, nehaj se smešiti.
Dobro veš, da nisem napisal nič narobe, za netenje neargumentiranih prepirov tole ni pravi forum. Spet bo imel moderator delo z pometanjem za teboj.
Vsakdo vidi, da se pri pisanju trudim biti čim bolj laičen in tvoje pikolovstvo tukaj nikakor ni na mestu.
Če ti v življenju manjka ljubezni, si si čisto sam kriv. Glede na tvoje obnašanje niti ni čudno.
Enkrat sem ti že napisal, da toliko nakopičene jeze, kot jo veje iz tvojega pisanja ni dobro za zdravje.
Povsod vidiš zarote in ljudi, ki jim je edini cilj v življenju škoditi tebi osebno. Moja diagnoza je blaga oblika shizofrenije.

FireSnake ::

Kaj ti ni jasno? Ti si zacel drugim solit pamet, da navijanje procesorja sploh ni mozno. se enkrat: TI si zacel drugim pamet solit... jaz sem samo dokoncal tam, kjer drugi pac niso.
Potem se pa jaz smesim? In kljub argumentom se vedno trdis, da nisi napisal nic narobe. Ojoj!
Ce isces dlako v jajcu pricakuj, da bodo tudi drugi tebe vzeli pod drobnogled.
Cudi pa me, da NITI ENE moje trditve ne ovrzes. Kaj to pomeni? Se vec, sploh nobenega komentarja na konkretne zadeve. Da bom zopet zloben: tukaj bi lahko navrgel kaksno o prodajalcih, katerih "clan" si bil tudi sam, ampak bodi dovolj. Moj namen, da te osvestim, da tvoje pisanje ne drzi je namrec doseglo svoj namen.
Pac, v prihodnje malo pazi, kaj napises. Mogoce ne mislis tako, kot napises ... a mi nobenemu ne vidimo v glavo.

Drugace pa bi jaz mel kaj takega:
http://www.fudzilla.com/content/view/18...
le, da bi bilo brez graficnega cipa.
Nic ne bi skodilo, ce bi bila nazivna frekvenca nizja in zadeva cenejsa (konc koncev je to zgrajeno na 32nm in gre vec cipov na vafel). Tako bi bila pri hisi dva racunala .... en z modro in drugi z crno-zeleno srciko.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

WamPIRe- ::

No lepo da je tudi Intel začel s poceni odklenjenimi proci.
PS: Sicer pa ja, se strinjam s FireSnake-om glede navijanja procesorja.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

Izi ::

Semantika.
Spustimo se na nivo avtomehanike, da bo jasno tudi ne računalničarjem.

Izi: "Kako naviti avtomobilski motor?"
FireSnake: "To pa ja vsak ve, samo pritisneš na gas in motor se NAVIJE iz 800 obr./min na 4000 obr./minuto. Tada! Imaš navito avtomobilsko mašino."
Izi: "Kaj pa če pobrusim bate ali zamenjam glavo motorja, kako pa se reče temu?"
FireSnake: "Ne nas basat!"
:D

Enako je pri procesorju, ki je samo skupek tranzistorjev, ki računajo tako hitro kolikor "gasa" jim pač daš oz. kolikor pohitriš delovanje povezave (FSB) med severnim mostom in procesorjem ali povišaš množilnik.

Seveda se reče, da navijaš procesor, nikjer nisem trdil drugače. Rekel sem samo, da v resnici v procesorju ne spremeniš prav ničesar. Navit procesor v resnici pomeni spremenjene vrednosti v BIOS-u.
Večini je jasno, da se gre samo za semantiko, ampak Firesnake mora biti pikolovski, čeprav je bila razlaga navijanja povsem na mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

bluefish ::

Ja, bo držalo. Navijanje ne povzroči nikakršne fizične spremembe pri procesorju - spremenijo se le parametri, ki jih procesor dobi za delovanje.

Pyr0Beast ::

Pravzaprav ne velja ne eno ne drugo. S spreminjanjem nastavitev v biosu spreminjas le osnovni takt procesorja (spreminjas podatke v PLL-ju, kateri nato dvigne (ali spusti, odvisno od tvojih zelja) svojo delovno frekvenco), katera pa se v samem jedru mnozi na ustrezno vrednost.

CPU pa zna sam meriti svojo frekvenco, in zlahka ve ali je bil navit ali ne, vendar so ti podatki za vecino nedostopni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

FireSnake ::

Izi: ne poskusaj bit prevec pameten (in duhoviciti s svojimi zgodbicami), kaj si rekel in kaj ne, da ne bom zacel copy/pastat tvojih izjav in le-te se bodo izkljucevale. In vedno poskusas menjati temo...

Pyr0Beast: bi se strinjal ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Relanium ::

Majkemi, kaki blebetači ste tu gor

Uglavnem kolikor sem jaz skoz mislil, je bil množilnik ravno zarad te zaščite zaklenjen.
Izgleda da sem se motil.

FireSnake ::

Relanium: ne motis se. Mnozilnik so uvedli (v sporocilih za javnost) zaradi zascite kupca. Neuradno pa (tudi) zato, ker jim je smrdelo, da folk iz poceni komponent iztisne veliko in posledicno manj kupuje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Pyr0Beast ::

Mnozilnik se je v osnovi uvedel ker je procesor zmogel mnogo vecji takt kot pa je bil (uradno možen) sistemski, ter si tako spustil zahteve po hitrih vodilih, ker si to obremenitev preusmeril v samo jedro, katero ga je ustrezno mnozilo/delilo.

Zaklepati pa se je morebiti res zacel zaradi kvazi-varnosti potrosnika ker so (naj bi) trgovine mnozicno prodajale 'navite' kompe, v bistvu pa to verjetno ni imelo posebne vloge temvec je vecjo vlogo imel interes podjetja, da maksimira dobicke pri high-grade procih in vlece denar iz trga, kot to pocne sedaj. Ko je isti silicij vreden od 50 pa do 500EUR.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Broadwelli z zmogljivejšo grafiko med čakanjem na novo družino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
11730364 (23772) Jst
»

Intel prenovil 19 procesorjev, v prejšnjem četrtletju z dobičkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5317035 (13229) D3m
»

Izšli trije novi procesorji Sandy Bridge E

Oddelek: Novice / Procesorji
317416 (4691) Dr_M
»

AMD osvežil nabor procesorjev, pridobiva tržni delež

Oddelek: Novice / Procesorji
254533 (3682) PrimozR
»

Gulftown bo član družine Core i7, ne i9

Oddelek: Novice / Procesorji
112973 (2507) PrimozR

Več podobnih tem