» »

Paypal-davki za študenta

Paypal-davki za študenta

turkx90 ::

Zanima me, kaj se zgodi, če imaš na paypalu npr. 2000 e ali več mesečnih nakazil. Kaj ti to avtomatsko obdavčijo ob prenosu denarja na kartco ali kako?

In tudi me zanima, kašne izkušnje imate s prenosom denarja s paypal računa, na kartico..koliko traja okvirno?

Lp, pa hvala za odgovore.

KoMar- ::

Ne, moraš sam prijavit. "Withdrawal" se ponavadi izvrši manj kot v 1 tednu.

turkx90 ::

Aha ok, kaj pa če se zmniš s kupci, da ti posljejo denar kot "gift"?

Lonsarg ::

Saj ti je rekel da moraš prijavit. Poslati kot gift/ne prijaviti ista stvar v obeh primerih tajiš davke. Po zakonu si pač primoran prijaviti, če gre za prihodek, če kako rabljeno stvar prodaš pa take male zadeve se sicer iz tega načeloma izključujejo.
Nič ni to avtomatsko, avtomatsko je samo pri redni plači, vse druge dohodke treba lepo prijavlat in se obračunajo na koncu leta za plačilo dohodnine. Seveda prijavit pomeni, da moraš vse izpolnit, kdo ti je kaj dal, zakaj itd, ne pa "dobim preko paypala" paypal ni ravno namenjen redni plači, tak da če misliš kje prijavlat se moraš zmenit za kakšna druga plačila kot paypal. Drugače pa pač pusti kakor je:)

turkx90 ::

Aja, torej ni nikakršne možnosti da bi se izognili temu?

Ker sem prodal par stvari, enemu sem pomagal pri nekem programiranju in ostale stvari in se nabira kar veliko denarja.

Zanima me tudi, kako lahko oni vejo, da jaz nisem dobil tega danarja preko online pokerja ali podobnih stvari?

Drugače pa, oni nimajo dostopa do mojega paypal računa, torej si teoretično jaz lahko izmislim, kdo mi je poslal in zakaj?

Ted ::

Lahko si večkrat nakažeš manjše vsote denarja na bančni račun. Kolikor vem se sledijo samo večji zneski.
Mah...

turkx90 ::

Oprostite, če imam toliko vprašanj, samo kaj so za vas majhni zneski? ( 200e? 300e? )

In ko si napisal, da naj nakazem vec krat manjse zneske....kaj je to misljeno v enem mescu več krat...al vsak mesec manjsi znesek?

Lonsarg ::

Če raznorazni politiki/poslovneži skrivajo 100 000EUR potem lahko tudi ti se malo tako znajdeš kot je Ted predlagal za teh 2000, če gre samo za priložnostne zaslužke ne vem zakaj bi kompliciral. Pač sproti dol daješ kolikor dobiš gor, če kdo kaj praša prodajaš šaro iz postrešja:) Konkretnih izkušenj z v bistvu dokaj visokimi zneski kot so v tvojem primeru nimam.

turkx90 ::

Hvala lepa za odgovore.

Ted ::

Če prodaš računalnik ali TV ali kaj podobnega za 500 evrov in denar nato naložiš na račun te ne bo nihče preganjal. Tudi če dobiš nakazilo v višini tega zneska ne - prevečkrat seveda.
Je pa res, da to velja glede preverjanja iz strani Urada za preprečevanje pranja denarja. Kako pa funkcionira davčna inšpekcija pa je drugo vprašanje - na to ti ne znam odgovorit :).
Mah...

turkx90 ::

Mja no, treba upat da se nebojo spravili na ubogega studenta....haha..:D

Malcolm_Y ::

Jaz prevajam in dobim plačila tud na PP in MB in strogo vse prijavljam (@Azgard-take dohodke naj bi se prijavljalo vsak mesec in ne samo na koncu leta). Z "gifti" se ni preveč za špilat, ni davčna tolk neumna. :) Sicer je promet na spletnih računih relativno težko nadzorovati, ampak TRR-je pa zlahka nadzirajo.

Pač dvignem ceno za 20%, pa iz tega dobi Kresnička nove cote, jaz pa mirno vest.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Ne vem zakaj bi prijavljal nakazila. In od samih nakazil se seveda ne plačuje davka.
Prav tako davkarija seveda nima vpogleda na račune, ne na domače in ne na tuje.

Druga stvar pa so zaslužki. Če ti z delom nekaj zaslužiš moraš to prijavit.
Tukaj je pa seveda veliko odvisno od tistega za katerega delaš. Če hoče on imet stvari porihtane in plačila tebi dat v stroške mora on to prijavit. In tako lahko za to "izve" tudi naša davkarija.
Tako je!

#000000 ::

Da si mal sposodim temo. Kaj pa nakazila na viso electron, jest sem položil na matkin račun 1000 evrov ki porabljeni za nakup neke opreme na ebay-u za to isto opremo sem tudi plačal ddv in carino. Se bo ta polog mami obračunal kot prihodek ali ? Na okencu sem položil gotovino in navedel kot polog na osebni račun, kdo polaga pa ni nikjer zavedeno.

Vice ::

fosil je izjavil:

Ne vem zakaj bi prijavljal nakazila. In od samih nakazil se seveda ne plačuje davka.
Prav tako davkarija seveda nima vpogleda na račune, ne na domače in ne na tuje.

Druga stvar pa so zaslužki. Če ti z delom nekaj zaslužiš moraš to prijavit.
Tukaj je pa seveda veliko odvisno od tistega za katerega delaš. Če hoče on imet stvari porihtane in plačila tebi dat v stroške mora on to prijavit. In tako lahko za to "izve" tudi naša davkarija.



ne vem kaj ti smatraš za nakazilo ampak npr. plača je tudi ena vrsta nakazila...
Nakazila kot so omenjena v prvem postu so ravno prava za obdavčit.
Davkarija ima vpogled na vse tvoje račune tako doma kot v večjem delu v tujini. Na klik dobijo vse inf. če si jim "sumljiv"... Seveda, odvisno od zneskov in podobnega sranja ki se vrtijo okoli tebe...
Vendar pri 2K€ na mesec se jest nebi preveč sekiral, za mirnejši spanec bi si v Avstriji odprl račun, ker še niso obvezani, da sporočajo stanja na računih (razen v izrednih "terorističnih" primerih) ...

Samson ::

Malce smesno se mi zdi da nekateri tukaj omenjate, ce prodas nekaj rabljenega preko eBaya, je potrebno prijavit davkariji?? Cemu?
Zadeva je rabljena, torej ob nakupu je ze bil placan DDV. Poleg tega to ni zasluzek ce nekaj prodas. In tretjic, kje pise da moras povedati
iz kaksnega transferja izhaja denar. Ce nekomu nekaj delas (spletne strani pa to) temu upraviceno reces dodatni zasluzek in v tem delu
nimam kaj dodat. Ce pa nekaj prodas pa pozabi misko. To je tvoje.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Vice ::

Optimist :))

opeter ::

Se stirnjam s Samsonom. Zakaj bi moral nekaj prijavit, če se prodaja rabljeno? Ali mislite, da ljudje, ki kaj rabljeno robo prodajajo na Bolhi ali na tapravem boljšjem sejmu kaj prijavijo. My ass.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

fosil ::

ne vem kaj ti smatraš za nakazilo ampak npr. plača je tudi ena vrsta nakazila...

Plača in nakazilo ni ista stvar. Plačo lahko dobiš tudi v kešu ampak moraš kljub temu plačat davek.
In obratno imaš celo vrsto nakazil kjer se davka ne plačuje.

Plača se obračuna po posebnih pravilih in te podatke delodajalci sporočajo davkariji. Lahko tudi tuji delodajalci. Zato zna bit nerodno, če tega ne prijaviš durs pa ima podatke, da si ti to zaslužil.

Sama nakazila so pa čisto druga kategorija. Tebi lahko žepnino nakazuje teta iz amerike pa ti zaradi tega ne boš plačal davka.

Davkarija ima vpogled na vse tvoje račune tako doma kot v večjem delu v tujini.

Davkarija seveda nima vpogleda na tvoje račune.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

turkx90 ::

No, tnx. Tudi sam mislim, da davkarija nima vpogleda v tvoje račune in še najmanj na paypal račun. Drugače pa bom vsak dan dal dol nekaj evrov, 100 al 200....ker ce dam npr 50 ti trzejo 2 e.....ce das 200 tudi 2..tko da se mi bolj splaca malo vecje vsote.

turkx90 ::

Še nekaj sem zasledil učera in me zanima, zakaj mi ta tedden pri vsakem plačilu vzamejo fee...kot nek mali davek...a prejšnji teden niso trgali nič denarja pri plačilih.?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skrill (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10224168 (2395) Marko61
»

PayPal in kreditna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5315399 (11442) Map
»

Freelance (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5014222 (11949) djmisq
»

Adsense in dohodnina

Oddelek: Izdelava spletišč
287482 (4562) urli
»

Dvig denarja na paypalu

Oddelek: Pomoč in nasveti
4112631 (7491) St235

Več podobnih tem