» »

The Pacific

The Pacific

bluefish ::

Sicer smo miniserijo omenili že v nekaterih drugih temah, vendar si nedvomno zasluži svojo temo.

...

vir: Wikipedia

HBO: The Pacific
IMDB
Wikipedia

Prvi vtisi?
  • zavaroval slike: bluefish ()

Tr0n ::

Yup, Spielberg in Hanks spet na delu. Prvi del je obetaven. :)

Kron ::

Nekam me spominja (vsaj 1.del) na Thin Red Line. Verjetno zaradi Tihega oceana.

Sicer pa upam, da se bo celotna serija približala nivoju BoB.

Zaenkrat kaže kar dobro.
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

Backup22 ::

Mi je zelo všeč in na nivoju (podobnko kot Band of Brothers). Že čakam drugi del ;)
//

shark_nm ::

Sam sem sicer ljubitelj WW2 tematike, ampak tale pacific varjanta mi pa ne potegne, predvsem zato, ker so preveč enolični in dolgočasni filmi na to temo. Prikazuje kaka jajca so mel japsi, pa da so bli maherji v skrivanju potem pa en kup bedarij. Razočaran sem bil naprimer nad flags of our fathers pa leters forim ivo jima... In dobil kar odpor. Upam da bo tole izpod hanksa pa spilberga osvežilo to vejo te zvrsti in mi povrnilo veselje (stari filmi na to temo so super, naprimer most na reki kwai, samo potem so ga začel pa srat)

st0jko ::

Well, Band of Brothers je razred zase.. Od tega pričakujem enako oz. več.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

shark_nm ::

Prvi del kar obetaven danes je na sporedu še drugi del ...

Tr0n ::

Je bil ze vceraj v bistvu. :)

shark_nm ::

na sporedu pri meni... pač danes imam čas pogledat :)

bluefish ::

Glede na prva dva dela mi postaja vse bolj zanimiva in se bo verjetno šlo za eno boljših ponazoritev boja na Pacifiku. Kljub vsemu pa se mi zdi, da Band of Brothers ne bo presegla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

shark_nm ::

Meni je tut kul ja...samo band of brothers je bil boljši, čeprav prvi del od BOB ni bil prav nič zanimiv...

dronyx ::

V drugem delu se mi zdi, kot da bi gledal prizor v računalniški igri. Marinci z težkimi mitraljezi, japonci pa letijo proti njim kot na maturantski ples. Možno sicer, da so bili res taki samomorilci, ampak dvomim. Sploh v takšnem številu.

Sicer pa produkcija na nivoju Band of brothers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Berserker ::

Heh jaz sem dobil občutek kot da se japonci spawnajo. Itak so bli japonci carji glede samomorilskih napadov in zased, kamikaze pa so jih naredile občudovanja vredne, musliči jim do kolen ne sežejo danes.

DarwiN ::

Hmm, malo zaskrbljujoče. Tretja epizoda ima na tv.com oceno le 6.5.
A je kdo že pogledal ta zadnji del? .. Sam še nisem "odprl" te serije, a tole je malo sumljivo, ker tudi prvi dve epizodi ravno ne blestita po ocenah...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

bluefish ::

Ja, tretja epizoda je razočaranje - ljubave scene v stilu Pearl Harbourja.

CrustyDOD ::

Ni to to. Vsaj zame ne. BoB me je že pri prvem delu k seb potegnil medtem ko me Pacific stran poriva, z vsako epizodo bolj.

3ji del je pa o vojakih v avstraliji.. Malo drame, malo romance to je pa tudi vse.

Lion29 ::

spet nova propaganda orozja, vojne, sovrazstva, nasilja...

sovrazim vojne filme... iz dna duse!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Tr0n ::

Zakaj pa razocaranje? Tudi take epizode morajo bit.

A vi bi pa se samo strelali? :)

Vikking ::

Lion29 je izjavil:

spet nova propaganda orozja, vojne, sovrazstva, nasilja...

sovrazim vojne filme... iz dna duse!



boljši izraz bi bil sovražim vojne.

Pacific je skorajda dokumentarec, ki prikazuje vojne grozote, trpljenja.. in kot tako proti-vojni usmerjen film. Je narejen po spominih marincev, ki so se bojevali v teh koncih sveta.
Kritike

Lion29 ::

Vikking je izjavil:

boljši izraz bi bil sovražim vojne.


ne!

vojne itak sovrazim, ampak sovrazim tudi vojne filme in vojne serije in vse dokumentarce o orozju

sicer sem pogledal precej vojnih filmov amapk ne zavoljo vsebine ampak zavoljo efektov in cinematografije
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

shark_nm ::

ne mi z nekimi ljubavnimi scenami no... naj se zgledujejo po enemy at the gates... kratko in jedrnato....ruknu jo je sred zime v krznu...vse povedano :)

DarwiN ::

Nov del in nova porazna ocena...

Počasi bomo lahko zadevo označli za nov hollywoodski marketinški nateg, ki se proda po zaslugi dobre franšize in reklame, ponudi pa le nekaj "gory efektov", ob tem pa 90% časa low budget razvlečen material posnet v "eni sobi"..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

chucki ::

Men je všeč, ampak ni to Band of brothers, še daleč od tega. Vse skupaj se mi zdi, tako poceni narejeno. 3 del mi je bil najboljši od vseh. :D

dronyx ::

Jah no, verjetno je bistveno ceneje snemati ljubezenske prizore, kot pa bitko na atolu Turawa. Torej je tudi četrti del soap opera?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Berserker ::

V četrtem delu pač par japoncev juriša direkt na mitraljez, en naredi samomor, en gre na zdravljenje in to je to.

fidekk ::

Prva dva dela vsebinsko res nista bila ne vem kaj...neke grozne zgodbe ni bilo. Tretji mi je bil v redu, 4. pa grem zdaj pogledat :D

fosil ::

Glede na to, da serija jaha na uspešnosti BoB-a je bilo za pričakovat da bo tudi vsebina podobna. Tudi oglašujejo zadevo na ta način.

V resnici pa smo dobil limonado. Oziroma še en reality show, ker neke zgodbe v seriji ni. Ampak gre za neko naključno skakanje med različnimi prizorišči.
Tako je!

Dami ::

Če naslednji del ne bo spektalurani, lahk pomoje kr nehajo predvajat. Vsaj jaz bom nehal gledat, kr ni vredno. Pa celi uvod je ful predolg. Sej je lepo nareto, sam skor 10 min za povzetek prejnšnje epizode + sam uvod. Da bi to mogu za vsako gledat...
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

LuGi ::

Itak je samo 10 epizod (mini serija).. in verjetno vse posnete.. bodo kar lepo koncali. Uvod se preskoci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

ali3n ::

"Original" (Band of Brothers) je prehud. Že Reševanje vojaka Ryana je bil samo klon,... tole je le še labodji spev.
Škoda, ker je zanimiv del zgodovine.

BOB sem pogledal verjetno več kot 10x. Nekajkrat celo v enem zamahu. Pacifica po do sedaj videnem verjetno ne bom.

Sej ne rečem - je gledljivo, ni pa na nivoju BOB.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Samuel ::

hočeš rečt, da je Reševanje vojaka Ryana iz leta 1998 klon BoB iz leta 2001?

lol??

shark_nm ::

Ammm jst sem mnenja da po đungli ne moreš nardit dobrega filma :).

TgT ::

Jah, očitno The Pacific nima tako dobre zgodbe. BoB je razred zase :D Si pa ti fantje vsekakor zaslužijo to mini serijo.
Hit'N'Run

Kron ::

TgT je izjavil:

Si pa ti fantje vsekakor zaslužijo to mini serijo.


Vsekakor.

Je pa težko naredit tako obsežen film - serijo obsegajočo 10ur in pri tem ne pasti v monotonost. Namreč v primerjavi z BOB je tukaj način bojevanja za "pešaka" dokaj neraznolik - skakanje iz otoka na otok na katerem vlada bolj ali manj enako okolje: džungla, dež, vlaga, insekti...

Vedno pa se bojevanje za otok začne z bolj ali manj morilskim izkrcavanjem, potem pa postopno "čiščenje" otoka in odbijanju napadov.
=**=C64=**=

dronyx ::

Fuck yeah, brother. Edino žalostno je to, da več japoncev vidiš če greš popoldan v Benetke na kavo, kot pa v tej nadaljevanki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

War movies (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5810787 (8803) Outcast
»

Dobri vojni filmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5838705 (27191) Anney
»

Dober film s tematiko 2. sv. vojne (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6011322 (10104) Zero0ne
»

Zgodovina

Oddelek: Šola
161672 (1519) Aston_11
»

Vojni filmi.....

Oddelek: Sedem umetnosti
214426 (4204) ali3n

Več podobnih tem