» »

Radeon HD 5970 in 5770 v Eyefinity izdaji

Radeon HD 5970 in 5770 v Eyefinity izdaji

Radeon HD 5970 Black Edition 4GB Eyefinity6

vir: Expreview.com

Razmaknjeni jedri in 6 slikovnih izhodov

vir: Expreview.com

5 mini-DisplayPortov na Radeonu HD 5770

vir: Expreview.com
Expreview.com - AMD zaenkrat v obliki Eyefinity, ki bo prek mini-DisplayPortov podpirala 6 zaslonov, uradno pripravlja le najhitrejšo enojedrno kartico, Radeon HD 5870. A to ni ustavilo XFX-a in Powercolorja, ki sta pripravila svoji Eyefinity kartici, začuda namenjeni popolnoma različnim kupcem. XFX je tako že tretji AMD-jev partner, ki je za Radeona HD 5970 izdelal svojo tiskanino, namesto da bi uporabil referenčno zasnovo. Prvi je bil Asus s svojim Aresom, temu pa je sledil Sapphire s kartico, na kateri se je nahajalo 4 GB pomnilnika pod Arctic Coolingovim hladilnikom. XFX je za svojega Radeona HD 5970 Black Edition 4GB Eyefinity6, kakor je uradni naziv kartice, prav tako uporabil 4 GB pomnilnika, torej 2 GB za vsako jedro, 6 mini-DisplayPortov ter nekoliko drugačno razporeditev komponent. Ventilator se tokrat nahaja med obema jedroma, ki tako dobita vsaka polovico pretoka zraka v primerjavi z referenčno rešitvijo, kjer sta hladilnika posameznih jeder eden za drugim. Hlajenje jedra, ki je bližje slikovnim izhodom, je tako nekoliko slabše, a to ne velja za XFX-ovo rešitev, ki je pravzaprav podobna nVidiini GeForce GTX 295 z le eno tiskanino. Za napajanje so se pri XFX-u odločili za 2 8-pinska PCIe priključka, ki skupaj z režo omogočata porabo kartice do 375 W. Še v marcu naj bi se začela prodaja 1500 primerkov, ki bodo stali do $1000. Denarnici nekoliko prijaznejša bo Powercolorjeva stvaritev na osnovi Radeona HD 5770. Radeon HD 5770 Eyefinity 5 ne izkoristi polnih zmogljivosti jedra, saj so pri Powercolorju izpustili enega izmed slikovnih izhodov, kar pomeni, da bo, ponovno prek mini-DisplayPortov, mogoče priklopiti 5 zaslonov. Zaradi neprimerno manjših zmogljivosti je Radeon HD 5770 Eyefinity 5 še najbolj primeren za uporabo v 2D programih, če npr. ni možno uporabiti dveh grafičnih kartic, oz. v skrajnem primeru za zelo nezahtevne igre. Pri ločljivostih, ki bi jih omogočilo 5 zaslonov, bi namreč v novejših igrah enostavno pokleknil. V nekaj tednih lahko pričakujemo tudi uradno predstavitev in prodajo AMD-jevega Radeona HD 5870 Eyefinity 6, poznanega pod kodnim imenom Trillian. V primerjavi z običajnim HD 5870 bo Trillian imel 2 GB pomnilnika, medtem ko bodo ostale specifikacije enake. Cena naj bi znašala pod $500.

21 komentarjev

st0jko ::

Vedno znova presenečen ko vidim kako velike kartice so to... :O
keks?

Tilen ::

Nekomu teče voda v grlo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

IvoJan ::

teče voda v grlo?? zakaj ze??
kolk je pa dolga ta od XFXa?? zgled najmanj pol metra O_o
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

FireSnake ::

Za kaksne predstavitve bo tole zakon, za domacega uporabnika pa bolj tako-tako.

Kaj naj bi pomenlo tisto, da nekomu tece voda v grlo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

IvoJan ::

v tem primeru tece voda v grlo samo Nvidiji. komaj cakam da ze izdajo fermi
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Spc ::

V katero ohišje te to spraviš ?
8-O
 

Volta ::

Dobro stvar sem naredil, ko sem si rekel, da rabim res veliko ohišje, da mi ne bo nikoli več zmanjkalo prostora in ga tudi kupil :) Kaj bi dal, da bi zadel na lotu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

__Devil__ ::

Auuu, huda je ja. Vedno večje in dražje grafične prihajajo :/. Upam, da se pozna velikost in cena na zmogljivosti grafične. Drugače je to čista bedarija.

galu ::

__Devil__ je izjavil:

Auuu, huda je ja. Vedno večje in dražje grafične prihajajo :/. Upam, da se pozna velikost in cena na zmogljivosti grafične. Drugače je to čista bedarija.


Ta 5970 ni čisto nič močnejša od normalne 5970, le več Display Portov ima.;)

Seveda če zanemarimo ta bs z 'blac edition' oz. factory OC, katerega lahko že na stock dosežeš za half a price.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

BaToCarx ::

Tavelika ma ene 40cm? Kje je tisti slovenski program za merjenje po slikah pa stetje... da se preveri.

FireSnake ::

Volta je izjavil:

Dobro stvar sem naredil, ko sem si rekel, da rabim res veliko ohišje, da mi ne bo nikoli več zmanjkalo prostora in ga tudi kupil :) Kaj bi dal, da bi zadel na lotu...


Jaz imam tudi Xaser III ohisje, ni panike ... samo denar bi bilo treba met.

Ampak, bo mogla bit 4770 se dobra za lep cas.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

flisko ::

Jedro teče pri 850,spomin pa 1200MHz,je hitrejša od navadne 5970 za 28posto .


www.flisko.si

IvoJan ::

plus se to da ima 4GB rama namesto 2
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Looooooka ::

vecji problem....najdt 6 monitorjev s keirmi bos zadovoljen vsaj par let.bog ne daj d ajih kupis 6 in cez en mesec ugotovis da si se zaf... :)

Izi ::

Lep dosežek, grafična za 1000 EUR :D
Velikan je 30% hitrejši in 100% dražji.

galu ::

flisko je izjavil:

Jedro teče pri 850,spomin pa 1200MHz,je hitrejša od navadne 5970 za 28posto .


www.flisko.si


Dobra reklama.:)
Pa ja, recimo če bi primerjali clock v clock (navada:'limted) bi lahko nekako rekli da je limited verzija cca 10% hitrješa..
Tako to gre.

sv-pt ::

Volta je izjavil:

Dobro stvar sem naredil, ko sem si rekel, da rabim res veliko ohišje, da mi ne bo nikoli več zmanjkalo prostora in ga tudi kupil :)

+1;)


Spc je izjavil:

V katero ohišje te to spraviš ?
8-O

pa sej takšne grafične menda folk ja ne tlači v mini tower ohišja :D
za high-end grafo se spodobi high-end/full tower ohišje.

sem meril svoje ohišje(CM Stacker T01) in bi lahko komot spravil notri 55cm dolgo grafično (v skrajni sili pa daš dol 5,25" pokrov in je dolžina neomejena8-))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sv-pt ()

FireSnake ::

Izi je izjavil:

Lep dosežek, grafična za 1000 EUR :D
Velikan je 30% hitrejši in 100% dražji.


In omogoca to, o cemer konkurenca le sanja.
To se ne bo prodajalo v sto tisoc izvodih, marze bodo pa vseeno lepe in to je za podjetje dobro.

Pa se dobra reklama bo in bo pomagala prodajat tudi "manjse sestrice".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mr1two ::

Tele kartice limited edition so z razlogom limited, ker so recimo normalnemu uporabniku z normalnim budgetom(ki bo verjetno dal kvečjemu teh 1000 evrov/usd za celoten pc in ne samo za grafično) bolj kot ne nedostopne in je temu primerna tudi količina izdelanih primerkov. Sej tudi avtomobili niso vsi 400 konjski turbinski šestvaljniki... Vsakemu svoje, je pa ful dobro gledat, kakšne paradne konje izdajajo različna podjetja...
Skrbi me pa predvsem to, da nvidia trenutno puši na polni črti in bojim se, da bodo cene spet prilezle na nivo izpred 4ih let :S...
Kakorkoli- zdrava konkurenca je vedno dobra za končnega uporabnika. Da o hitrosti razvoja sploh ne govorim ;)
Velja pa to tako za intel, amd, nvidio...

opeter ::

Resnično... ta kartica je dolga okoli 40 cm?!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

PrimozR ::

Jap. Ne vem zakaj tako jamrate o dolžini. Itak so te kartice namenjene za top of the line trg, kjer domujejo tudi velika ohišja. Za običajne uporabnike sta mišljena 5770 in 5850, ki imata 'normalno' dolžino. SIcer pa glejte s te strani, tukaj imaš pravzaprav v enem kosu dvakrat 5850 oz. 5870. Koliko prostora pa zasedeta po dve takšni kartici? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon HD 6990 prihaja čez teden dni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5228748 (26140) darkstar
»

GTX 590 zamuja, že v spletnih trgovinah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
275098 (4267) alpha1
»

Powercolorjev Eyefinity 12 Radeon

Oddelek: Novice / Grafične kartice
225786 (4894) PrimozR
»

4-gigabajtni Radeon HD 5970

Oddelek: Novice / Grafične kartice
74888 (4276) Jst
»

Radeon HD 5830 zamuja

Oddelek: Novice / Grafične kartice
83970 (3064) Jst

Več podobnih tem