» »

BSOD brez minidumpa?

BSOD brez minidumpa?

Prometnik ::

Skoraj vsak dan fašem BSOD (Windows XP SP3, vsi updati). V System properties (Startup&recovery) mam vse potrebne čekboxe obkljukane. Toda C:\WINDOWS\minidump mapa sploh ne obstaja in se nikoli ne ustvari... Zakaj vseeno ne dobim minidumpa?

Izi ::

Verjetno pri tebi ne gre za programsko napako ampak hardwaresko.
Minidump se naredi v primeru če kakšen program javi fatalno napako, takrat se prvih 64 KB spomina prepiše na trdi disk, ki ga kasneje lahko z posebnim debuggerjem uporabiš kot promoč pri iskanju napake, Navadnemu uporabniku ta minidump ne koristi takorekoč nič, namenjen je za pošiljanje Microsoftu.

Pri tebi pa kot kaže sredi delovanje odpove en bistven del računalnika in zato računalnik ne more narediti po napaki popolnoma ničesar več. Za shranitev minidumpa mora procesor, RAM, trdi disk in matična plošča delovati brezhibno, drugače se po že narejeni napaki podatki ne morejo prenašati iz RAMA, preko procesorja in se zapisati na trdi disk.

Da bi bil kriv procesor je malo verjetno, ker če se ustavi procesor se tudi Modri ekran ne more pokazati.
Grafična kartica tudi verjetno ni kriva, ker tudi v tem primeru ne bi mogel videti Modrega ekrana.
Verjetno gre za napako RAMA ali pa matične plošče.

Prometnik ::

Mi lahko kdo potrdi: če se pri BSODju minidump NE ZAPIŠE, je to ziher 100% HARDWERSKA napaka?

luli ::

Ni 100%, je pa blizu tega odstotka!

jan01 ::

minidump je skrita mapa, morda rabiš nastavit, da vse vidiš. Morda imaš disablirano(system properties, zavihek advance in poglej pri startup in recovery, da imaš omogočen....

Duhec ::

@Prometnik, kaj če bi vseeno povedal kak BSOD fašeš (tisti Stop 0x00000blablabla). Če je vedno drugačen je po vsej verjetnosti vzrok v slabem ali nekompatibilnem spominu, lahko tudi kak napačen timing.

Prometnik ::

v 90 % fašem STOP 0x0000007F
http://support.microsoft.com/kb/137539
v ostalih primerih se napaka niti ne izpiše do konca. Izpiše samo prvih par vrstic bsodja in takoj reset.
NIKOLI ne zapiše minidumpa.
Včasih se mi po pogovoru prek skypa (1 minuta, tudi če je samo echo test call) usuje. Po restartu in ponovni vzpostavitvi klica spet isto. In to včasih tudi 5x zapored. Drugače pa ob svašta različnih prilikah in različnih časih. Včasih vsake 10 minut, včasih drži po več ur brez bsodja.

Na servisu so rekli, da je RAM v redu, da pa je disk crkoval (tisti rezervni sektorji na smart diskih so bili že polni). Zdaj so ga zamenjali in je malo boljše, vendar ne bistveno.

Je možno, da mi to povzroči kakšen virus-trojanec v windowsih?

Duhec ::

Kot so razložili že zgoraj bi osebno in iz nekaj izkušenj ravno tako stavil na HW napako, nenazadnje o tem govori tudi zgornji MS link in to po vrsti: ram (lahko tudi samo napačen timing ali nekompatibilnost), napajalnik (nihanje napetosti pod dopustno mejo), osnovna plošča, disk.... .
Naredi Clear Cmosa, da se plošča nastavi na osnovne nastavitve , v Cmos nastavitvah Biosa izvedi Load Default Setup (nekaj takega).
Če imaš več kot eno palčko spomina jih izmenično testiraj eno po eno v sistemu in jih logično izločaj, če se napaka ponavlja.
Preveri še, če obstaja novejši bios za ploščo.
Preveri, če se kaj hudo ne pregreva (cpu, gpu) in če se vsi ventilatorji zadovoljivo vrtijo (sploh na grafiki, če ni pasivno hlajena).
Poročaj.

Prometnik ::

eh, srot... sem na novo instaliral Windowse (XP) in sedaj cudezno ni ne duha ne sluha o bsodjih. Torej je bila le softwerska napaka? Kr neki.

Prejsno instalacijo xpjev sem kar ene parkrat restoral z acronis true imageom. Je mogoce zanic restoracija od Acronisa razlog za zjeban sistem?

Nekje na forumih sem prebral, da se minidump ne izpise, ce mas izkloplen paging file. Je to res?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prometnik ()

oldguy ::

Nekje na forumih sem prebral, da se minidump ne izpise, ce mas izkloplen paging file. Je to res?


Ne le to, XPji (pa najbrž tudi Vista/7) želijo imeti pagefile na Cju, drugače minidumpa, kot si prebral, ni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stalni Bluescreen in pad sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
81431 (1322) SLO_Matej
»

prosim za pomoč- kako odpraviti tole napako...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233719 (3228) Mavrik
»

windows se restarta

Oddelek: Pomoč in nasveti
11886 (794) darkolord
»

Blescreen (sumim network driverje..) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
594830 (4165) BB4l
»

Nerazumno resetiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
61306 (1187) MortalL

Več podobnih tem