» »

kombiniranje gpu cpu

kombiniranje gpu cpu

petrus ::

Se spomni kdo strani na kateri je bil zelo dolg seznam grafičnih kartic, vse tja nazaj do prvega geforca, in seznam primernih procesorjev, recimo za tega radeona je dovolj ta cpu, več grafična ne dohaja. Mislim da je bila stran nemška, sem pa izgubil link.
stati inu obstati

petrus ::

Našel!

200 grafičnih kartic, osnovni podatki, urejene po hitrosti in v stolpcu na koncu je tud približno primeren procesor. Povezava: 3dchip.de/Grafikchipliste/Leistung_Graka.htm
stati inu obstati

snela ::

Odlicen link - hvala!


Evo se en za nadgrajevanje graficnih, kjer predlaga, da je vsaj tri razrede visje graficna za opazit razliko:
http://www.tomshardware.com/reviews/bes...
LP

jizzer ::

Kaj pa je lahko narobe če mam procesor Intel Core2 Duo E7500 in grafično 5850? Kaj bi se lahko zgodilo?

hojnikb ::

ja cpu bi ti bremzu grafično.
#brezpodpisa

jizzer ::

Je bolše kupit Intel(R) Core™ 2 Quad Q9400 + HD 5770

ali

samo HD 5850?

Ali bo za prvo izbiro 600W napajalnik vredu (ker ga imam namen kupit)?
Ali bo 420W že dovolj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

BALAST ::

Kupi samo HD 5850, procesor pa malce navij, kot berem po forumih gre tvoj do 3,5Ghz vsem brez višanja napetosti, drugim celo do 3,9Ghz odvisno od matične in napajalnika.

HD 5770 se ti bo zdela zelo uboga, ker je na ravni HD 4870 ali pa gtx260.

Lonsarg ::

E7500 je čist fajn procesor, grafično novi itak, to je to.

jizzer ::

Komu naj nesem navijat? Ali se naj naučim sam? Je kaka nevarnost?

Glede napajanja...Kupim 600W?

EDIT: JA MORAM KUPITI 600W saj rabim 2x 6-pinsko vodilo(Imam samo 1x).
Bo napajalnik s temi priključki:
1 x 24-pinski ATX
1 x 4/8-pinski +12 V EPS
1 x 6-pinski PCI Express
1 x 6/8-pinski PCI Express
4 x Serial ATA
4 x 4-pinski IDE MOLEX
1 x 4-pinski FDD MOLEX

bo možno priklopiti grafično?(najbolj nisem ziher tu "1 x 6/8-pinski PCI Express" saj nevem če se da priklučit v grafično.Po moje sicer ja ampak rajši vprašam :D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Lonsarg ::

Jap, tak bo vredu, 6/8 pomeni, da gre ta kabel tudi v 8 pin priklučke, ki jih nekatere grafe uporablajo. Saj drugače lahko komot tut kakšen napajalnik brez dveh 6 pin uporabljaš, pač drugega 6pin narediš iz navadnih Molex z adapterjem, ampak 420W je prešvoh ja:)

jizzer ::

Ja saj vidim da je pri HD5850 vključen tudi neki pretvornik MOLEX ampak ne zastopim tega :D kaj mislijo s tem...? MOLEX je tisti ko gre noter v disk pa CD-Rom ne?

Lonsarg ::

Ja,molex je tisti 4 pinski prikluček pravokoten, pač najbolj klasični, ki se uporablja zraven vseh diskov, DVDjev, itd. No novejši sedaj uporablajo Sata napajanje, namesto molex, molex je bil prvi standard in jih majo napajalniki še vedno na tone zraven. Aapter spremeni ta molex, ali dva molexa v en 6pin prikluček, ki ga daš v grafo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jizzer ::

Hvala ti :D bom počakal če še kdo odgovori kaj o tem navijanju :D

Lonsarg ::

Za pokvarit se nimaš ničesar bati pri navijanju, dokler voltaže ne začneš spreminjat. Če boš frkvenco preveč dvignil, se bo pač resetiral računalnik, ker zdaj so senzorji za te reči v računalniku:) Tak da lahk si sam z googlom pomagaš razložiti izraze množilnik, FSB, ter njihov vpliv na matično ploščo,RAM, ter CPU, ni lih taka znanost, morda ima celo tvoja matična v BIOSu kak automatic OC, ko samo v % navedeš, pa vse ostalo avtomatika opravi, al pa celo avtomatika procente dviguje. Če je kaj takega, potem so navadoia že v navodilih od matične plošče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jizzer ::

a se pozna zelo iz 3ghz na 3,5? Drugače se niti mantral nebom :)

Lonsarg ::

V igrah skoraj nič, RARalo in kodiralo razne stvari ti bo pa točno toliko % hitreje, za kolikor % boš dvignil frkvenco:)

jizzer ::

Odločil sem se da dokupim enga Qja :) odločam pa se met Q8300 ali Q8400? Kerega je bolše vzet?
Ampak LE ČE BO kaj narobe s tem :) Ker sem vido da moj pride 120EUR Q8400 pa 170EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Lonsarg ::

q8300ima frkvenco 2.5gGHz, q8400 pa 2.66GHz, torej praktično ni razlike. Je pa tko, da v dvojedrnih aplikacijah je tvoj enako hiter, ali pa celo malenkost hitrejši. Sicer igre kot je GTA 4 bodo kar nekaj pridobila, ampak takih je malo.

jizzer ::

AHA...ja saj pravim da če bo res kaka velika težava zamenjam...drugače ne.

snela ::

E7500 je super zadeva. Igrce rabijo horse power (mhz) tko da bo quad malo poslabsal izkusnjo.

Malo ga navij, da vidis, ce bo razlika v FPS, ampak pri meni je na 5770 ni.
LP

svetetko ::

kot so ti že svetovali, navij obstoječ proc, bo še najbolje. če pa že menjava, pa vsaj rabljen q9400/q9550, če ga uspeš dobiti za ugodno ceno. seveda potem še naviješ in se e7500 skrije. sam imam q9550 na 3,8ghz, za šalo poje katerega koli core 2 dua. tistih dodatnih 200 mhz, ki bi jih lahko dosegel z core 2 duom, pomeni pa 2 fpsja, mogoče. splača se pa le rabljenega za največ 140, raje manj. če ga dobiš seveda ;)

jizzer ::

Sem glihkar pred klikom "Na Nakup" ampak me je vseeno strah da bi blo kaj narobe.
Povejte mi če gre ta grafična pa napajalnik v matično:Asus P5KPL-AM SE...

Hvala...Bi sam pogledal in po mojem mnenju gre...ampak ne spoznam se na to kakor vi zato prosim za pomoČ :)

vinkl25 ::

Brez skrbi gre skupaj.
Asus Crosshair V Formula |Phenom II 1090T @4200|TeamGroup Elite 8GB@1600Mhz|
2x500GB SSD|2x1070

jizzer ::

SEM ŽE NAROČIL :) HVALA :P bogve kak dolgo bom čako da toti agt pripela :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU_PWR1 in CPU_PWR2

Oddelek: Strojna oprema
13892 (698) Riff
»

Priklop napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
4713307 (12696) pol3ni
»

Katero GTX 560 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
659915 (8160) SloMaster
»

alternativa napajalniku LC pri Agt

Oddelek: Kaj kupiti
121069 (814) g. Oden
»

Napajalnik za HD4870

Oddelek: Strojna oprema
111316 (1209) axee

Več podobnih tem