» »

HD5770 ali HD4870

HD5770 ali HD4870

Meizu ::

Ok, končno je prišel čas, da si zamenjam GPU, saj sem v neki trgovini dobil nekaj popusta.

Nekako se odločam med HD4870 ali HD5770 saj si HD5850 trenutno ne morem privoščiti. Nekako upam na poletje, da si priskrbim še drugo kartico in jo vežem v CF ki bi potem prinesle podoben oz. celo malce boljši rezultat kot ena sama HD5850.

No uglavnem. Prečital sem dosti, ugotovil, da je HD4870 in HD5770 dokaj izenačen dvoboj, ampak z dejstvom, da je HD4870 malce malce cenejši. Kar me skrbi je dejstvo, da že sedaj težko najdem novo HD4870 v trgovini, kaj bo šele poleti, ko nameravam kupiti še eno. HD5770 bi takrat verjetno lahko dobil za bolj ugodno ceno... Sicer je pa vse to le ideja. Zaenkrat sede le en GPU noter, CF bi prišel po potrebi.

Kaj je torej bolj sensibilna odločitev? Seveda gledam dolgoročno, saj nimam namena kupovat nov GPU že čez par mesecev...

Kar se tiče HD5770 bi najbolj ugodno (kar 10€ ceneje) dobil Club3D znamko, ki pa ni na ravno najboljšem glasu. Res da imam tudi sam doma v uporabi še delujočo Club3D X800GT, ki dela več kot odlično že vrsto let, medtem ko pa Nvidiini modeli Club3D niso ravno najboljši.

Naj vzamem vseeno Club3D ali vseeno doložim 10€ in kupim Powercolor ali Sapphire?

P.S.: Vem, da teme že obstajajo, ampak bi rad konkreten odgovor na moja vprašanja, ker nimam več dosti časa, če se hočem odločit moram to sporočit do jutri dopoldne.

Valvoline ::

Če hočeš dx11 5770,če ne pol pa definitivno 4870.

Meizu ::

Valvoline je izjavil:

Če hočeš dx11 5770,če ne pol pa definitivno 4870.


Finta je v tem, da se mi ne gre toliko za DX11, gre se mi samo za to, da bi bilo mogoče dobiti novo HD4870 v času poletja, mogoče jeseni, da lahko vežem v CF, če bi bila potreba. Samo to me skrbi. Ker že sedaj ni dosti trgovin, ki jo imajo na ceniku. Kaj bo čez pol leta je težko rečt.

Predvidevam da je boljši p/p HD4870, ampak glede na teste ni nevem koliko hitrejša. V dosti primerih je HD5770 celo v ospredju...

jan01 ::

Meizu ::

HD4890 za 158 me je pa presenetil :) Najverjetneje kar po 4890 skočim.

Marxel ::

Jaz sem zadovoljen uporabnik tele in verjemi, da ne boš zgrešil.

Emilijus79 ::

jaz sem imel že veliko takšnih kartic, ker imam pač doma servis in iz prve roke lahko svetujem 5770, vendar z novejšim hladilnikom, 4890 pa doseže v 3d mark vantage z isto konfiguracijo 1000 točk več, vendar je poraba elektrike precej višja in grafika je glasnejša. Malo poglej za kakšno rabljeno, jaz sem pred kakšnim mesecen dobil na bolhi dve grafiki 5770, obe stari en mesec kupljeni v comshopu in sem dal 180EUR za obe, delujeta odlično v crossfire.Včasih se splača mal počakat.

Meizu ::

Hmm... Nisem ravno na tekočem kar se tiče HD5xxx serije... A je med HD4890 in HD5770 razlika očitna ali ni? Ker drugače bi raje vzel HD5770 saj je toliko cenejša plus vseeno DX11... Berem po netu, da se z HD5770 lahko približaš HD4890 po zmogljivostih če jo OCjaš... But then again - tudi HD4890 lahko OCjaš in tako spet pohodiš plin.

Ima kdo kakšne izkušnje s tema dvema grafama? Se splača doložit slabih 20EUR za HD4890?

BALAST ::

Za HD4890 se splača dat! Glede na to da lahko uporabiš tvojo 9600Gt kot dedicated PhysX kartico bo tvoj sistem imel še en bombonček več.

Spet v frugi strani pa ravno ne svetujem nakupa dve leti stare tehnologije, ker je poraba mnogo večja, tako v mirovanju kot grafično pospešenem delu.

Najboljša opcija bi bila v tvojem primeru dokupit še eno 9600Gt (rabljene od 30-60EUR), ker poraba pri 4890 je kar zaskrbljujoče visoka cca 200W v idle in cca 350W v 3D.

Mare3 ::

Pred kratkim sem kupil HD5770 Club 3D , prej sem pa imel HD4870 vendar ni opaziti večje razlike.

jan01 ::

Mitja358 ::

@BALAST

S CPU porabo zraven ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Meizu ::

Pol vzamem HD5770 in poleti dokupim še eno po potrebi in mir?

Mare3 ::

Najbolš ali pa poleti prodaš tole 5770 in dodaš še toliko denarja kot si mislil dat za novo in kupiš eno veliko boljšo ter dražjo, katero pa nej predlagajo tisti ki se spoznajo jaz se žal ne :D

Meizu ::

Jaja, bom kr naročil HD5770 Sapphire z Dirt2 kupončkom. Upam da jo bom lahko navil do specifikacij HD4890. Am... Je tovarniški hladilnik sposoben česa takega? :)

Mitja358 ::

Jaz sem prišel s Sapphire New Edition do 1 GHz :) In to pri max. 64°C.

galu ::

Poglej še malo za rabljenimi grafami, npr. jaz sem prišel skozi z EVGA GTX260 216SP za 95EUR (pure win).;)
Tako to gre.

st0jko ::

galu je izjavil:

Poglej še malo za rabljenimi grafami, npr. jaz sem prišel skozi z EVGA GTX260 216SP za 95EUR (pure win).;)


:O

Pure WIN indeed...
keks?

Meizu ::

Dobil sem HD5770. Na žalost se mi je pripetil en nevšečen problem in sicer -

Temu prodajalcu (nakupi.net) sem rekel, da mi zrihta točno tole grafo http://www.mlacom.si/artikel/45184/SAPP... - hotel sem točno to, ker pač dobim zdraven še Dirt2 kuponček (jebiga, en original špil več je zmeraj kul ane...) in pač PREDVSEM zaradi oblike referenčnega hladilnika, saj mi je všeč ker izpihuje topel zrak ven iz ohišja.

No, ko dobim jaz tole kartico domov me čaka presenečenje. Dirt 2 kupončka ni zraven, škatla je drugačna kot tista, ki sem jo gledal pri mlacomu (kupec mi je zatrdil da mi lahko točno takšno zrihta).

No grafa mi sedaj doma zgleda takole...




Zdaj me pa zanima naslednje - izhodi na grafi so enaki kot pri referenčni Sapphire verziji, vse štima, le da hladilnik ne pokriva ramov. Je pa skoraj čez celo grafično z kar velikim pasivnim sistemom spodaj in dvemi heatpipei. GPU bom navil da se približam zmogljivostim HD4890. Zanima me, katera opcija hladilnika je v tem primeru boljša? Za Dirt2 se mi niti ne gre toliko, gre se mi za hlajenje. Če tale hladilnik izpade boljši za navijanje, potem sploh ne bom nesel zamenjat nazaj jo bom kar obdržal, če pa ni boljši pa leti zadeva na reklamacijo.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

jimyboy ::

Tvoja ima zagotovo boljši in verjetno tudi precej tišji vent.

bluefish ::

Ja, tvoja ima, vsaj po slikah sodeč, precej boljše hlajenje.

delavec44 ::

Tole je verzija 3, najnovejša. Bodi vesel, da si dobil to.

Meizu ::

Uff, hvala fantje, ste me neskončno potolažili :)

Dobro, potem jo pa kar obdržim ane :)

frodo12 ::

Poglej si Sapphire ATI Radeon VAPOR-X HD 5770

Izjemen hladiilnik.

BuzzFuzz ::

Meizu je izjavil:

Jaja, bom kr naročil HD5770 Sapphire z Dirt2 kupončkom. Upam da jo bom lahko navil do specifikacij HD4890. Am... Je tovarniški hladilnik sposoben česa takega? :)


lahko...
GPU do 960 Mhz (default 850)
Mem freq do 1400 Mhz (default 1200)

Torej iz pa 76.8GB/sec na 89.6GB/sec

Meizu ::

frodo12 je izjavil:

Poglej si Sapphire ATI Radeon VAPOR-X HD 5770

Izjemen hladiilnik.


Vidim ja, nažalost tele ugodne cene za vapor x nisem videl. Sicer mi je pa kul tale grafa ki jo imam. V idle okoli 33c, load okoli 45c če se ne motim... Še veliko placa za overclock.

Mitja358 ::

V load 45°C? Jaz imam tudi Sapphire HD 5770 New Edition, ampak tako: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g...

in imam v loadu nekje 60 stopinj na auto nastavitvah ventilatorja. A lahko še 1x preveriš temperature če se ti da, ker razmišljam o CF-ja in nevem če naj vzamem to kakor imaš ti, ali pa še 1 isto kot imam jaz.

EDIT: Tvoja nima več referenčnega dizajna ne? Pol se ne da višat voltaže?

Ja tudi mene moti, da ni exshoust sistema, ampak je veliko tišja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Meizu ::

ok, tista temperatura je bila izrečena, ko sm sam nahitro pognal nekaj špilov in nahitro odčital temp.

Sem pognal furmark ta najbolj zajeban test, vsi detajli vklopljeni na 1680x1050 in je max gpu temp 68 auto nastavitev venta. Je pa res da je trenutno v moji sobi malce toplejše. Sam ne dosti.

Mitja358 ::

Aha. Moja tut zdaj pride preko 60 stopinj (sem malo prej igral COD MW2). Me pa zanima če se da tvoji večati voltažo?

Kaj pa navijal si kaj?

Meizu ::

Mitja358 je izjavil:

Aha. Moja tut zdaj pride preko 60 stopinj (sem malo prej igral COD MW2). Me pa zanima če se da tvoji večati voltažo?

Kaj pa navijal si kaj?


Am ne, navijal nisem še nič, ker zaenkrat še ni potrebe. Vse špile zaenkrat ki obračam delajo normalno in gladko zaenkrat. Ob potrebi bom poskusil. Am voltažo prek samega catalysta ne, prek kakšnega riva tunerja ali pa biosa pa že...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera grafična za gamerja??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8716657 (14764) Meizu
»

Grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
142808 (2472) IvoJan
»

Nov računalnik (500€-600€) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12713149 (10892) levan
»

ATI HD 5770 1GB

Oddelek: Kaj kupiti
414842 (2366) g. Oden
»

Grafična Ati ?

Oddelek: Kaj kupiti
61023 (875) 1metek

Več podobnih tem