» »

crknil?

crknil?

Beezgetz ::

Živijo Slo-tech

Imam HP compaq 6820s, ki je star dve leti.
Do zdaj sem ga dal dvakrat spucat, ker kao skrbim za njega ker mi dobro služi.
Imam tudi hladilnik, no to podlago za prenosnike ki ima dva ventilatorja.

Imam naložen ubuntu, in je prižgan po 5-6 dni skupaj.

Danes ponoči ob 04:00 sem šel na wc, in sem še pregledal stanje na neki spletni igri.
Zjutraj ob 09:00 pa me je počakal ugasnjen.

Ko sem ga poizkušal prižgat, je gumb za prižig zasvetil za slabe 3 sekunde,
pol se je pa ugasnil.
Na ekranu čisto nič.
Sem izklopil net kabel, vse zunanje diske, tiskalnik, miško in tipkovnico... nič...
Zmeraj isti scenarij, samo gumb za prižig zasveti za slabe tri sekunde, pol se ugasne.
Če so zunanji diski priklopljeni, se kao zaženejo (lučke), a potem tudi oni ugasnejo ko se računalnik ugasne.


Nimam pojma kaj se dogaja, pa vas prosim za vaša mnenja,
predno ga odnesem na servis, saj ne bi rad da me tam oskubijo...

Kaj menite da je narobe?

Hvala, Beezgetz

BALAST ::

Danes ponoči ob 04:00 sem šel na wc, in sem še pregledal stanje na neki spletni igri.
Zjutraj ob 09:00 pa me je počakal ugasnjen.

premalo podatkov oz. alibi med 4h-6h manjka. :))

Beezgetz ::

hehe, si me nasmejal, zdaj to rabim, saj sem čisto nervozen, heh

AndrejS ::

Probaj odstranit baterijo in ga vklopi samo na štrom.

Beezgetz ::

aha še ta podatek, baterije nisem NIKOLI priklopil na njega...
še zmeraj je povita v tisto mehurčkasto folijo...
:(
Zmeraj sem delal samo preko kabla, saj ga uporabljam samo doma.

TOP ::

Če ga uporabljaš sam doma,zakaj si potle kupil prenosnik.Totalno brezveze.Pusti ga en čas pa probaj spet ga prižgat.Pri prenosniku je težko ugotoviti kaj je,edino če maš rezervne kose in probavaš,drugač edino servis te reši,sam tam ne bo poceni.

Beezgetz ::

Oi, vesela novica! Dela!

Jaz sem napajalnik kot možni problem izključil, ker so se mi ledice prižgale ko sem ga vtaknil v komp. Zato niti nisem probal drugi napajalnik...

Sem, ves prešvican, bral okoli, da bo najbrž matična, in sem že računal koliko me bo to stalo...

Pa sem še cimra vprašal (ki se je ravno zbudil, kar zgodaj naj dodam) in je postavil enako diagnozo.

Me je prepričal naj vseeno poizkusim z drugim napajalnikom (katerega sem kupil leto nazaj, neki Trust-ov univerzalc za prenosnike, a baterije ne fila zaradi amperaže).

Kako mi je odleglo, ko se je zagnal! Neverjetno! Še vedno sem vesel kot radio!


off topic: zakaj prenosnik in ne kišta? Tako nekako kot Delo in Dnevnik, nimam tako velike mize da bi bral Delo. Prenosnik mi zavzame naj prostora, no pa tudi sem se prej malo zlagal, saj ga nosim s sabo okoli, na počitnice, v službo, a ga zmeraj priklopim na štrom. Baterijo v teh primerih nosim s sabo, a e nikoli mi ni bilo treba jo priklopit...
Sploh pa, moje mnenje je, da je tehnologija že tako napredna, da za manj kot 1000 EUR dobiš že zelo soliden procesor, kar je recimo meni najbolj pomembno... moj dela na 2.2 takta, in 2 giga rama je več kot rabim... 250 gb placa pa še nisem zafilal...


Kišta se rabi samo za hude grafične, za igrice in to... drugi argumenti me e niso prepričali...


HVALA VSEM KI STE MI PISALI, ŠE POSEBAJ BALATSU, KI ME JE NASMEJAL V MOJI HUDI URI!!!

lp, Beezgetz

šestglav ::

Zvečer ugasnem računalnik in zjutraj ga več ne morem vklopiti (lučka za vklop računalnika mi več ne sveti)

Napajalnik ???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hp probook se več ne prižge, lučka on sveti

Oddelek: Pomoč in nasveti
253590 (2535) jukoz
»

Hp se vgasne med zagonom

Oddelek: Pomoč in nasveti
131122 (881) solatko
»

Telekom podpora

Oddelek: Omrežja in internet
5720 (530) hellomania
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398811 (8258) Pšenični
»

računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
7616 (516) zondo

Več podobnih tem