» »

LAN instrukcije

LAN instrukcije

MaticICE ::

folk situacija je taka prjatu mi je posodu LAN za en LAN PARTY 10Mb/s čist dost a ni pa jst pojma nimam kaj pocet z to stvarjo NE ŠE a daje kdo zastonj instrukcije mam en IP 129.44623214 neki takega pa subnet mask 255.255.0.0 WTF je to?:\

perci ::

Posodu ti je LAN? Najbrž si mislil na HUB ali switch?129.44623214 ni noben ip; koristno bi tudi bilo, če bi se malo bolj razumljivo izražal; kaj sploh hočeš, kakšne OS-e imaš na računalih, itd.

MaticICE ::

lej posodu mi je omreyno kartico pa moj IP je 169.254.130.35
subnet mask 255.255.0.0
a to kej rabm ? pa kako nardim server sepravi da je en kompjuter glavn ostali pa sužnji KAKO?:'(

perci ::

Koliko računalnikov imaš? Dva ali več? Če samo dva, bo dovolj cross utp kabel in mrežna v vsakem kompu. Če imaš več kot dva, boš potreboval HUB ali switch in navadne kable.

Še vedno nisi povedal kakšne OS-e imaš. Povej celotno shemo. Koliko računalnikov in za vsakega njegov OS.

ToniT ::

To adreso, ki jo imaš na račnalniku so ti dodelili windowsi, ker imaš nastavljeno avtomatsko dodeljevanje IP in računalnik ni našel nobenega DHCP strežnika.
Za kaj več boš pa se moral še malo razpisati - glej en post višje.

MaticICE ::

mam en kpmpjutr is se prpravljam za LAN
PARTY drgac bi mel pa 2 kompjuterja
DHCP-je kaj
HUB-je razdelilc
OS-to tut nevem kaj je to
za kable vem da jih razdelilc ze prekriža in nerabm cross utp kabel vem pa da rabm crecc utp kabl sam kako naštimam da se najdeta med sab a je to že avtomatsko al kaj
Hvela za vso pomoč :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: MaticICE ()

MaticICE ::

os mam win xp sm pogruntu haha:D :D :D :D :D

zeky ::

Matic... Samo pazi (ko boš že naštimu LAN), da ga ne strošiš... rajši ne pretiravi z igricami, ker se ti lahko ful zrabi, pol pa nebo vec tok dobro delalo :(

Tomi ::

Računaj, da za vsaj GB, ki ga preneseš preko mreže, uničiš opremo za recimo 1%. Tako da je mreža po približno 50 GB že nefunkcionalna.
Ok, resno.
Naprej si ukini avtomatske IP-je in daj 192.168.0.x, kjer je x=1, 2,3 in dalje, in masko 255.255.255.0. DNS naj bo najnižji IP, torej 192.168.0.1 .
Kable imaš, hub imaš, oboje priključi, ustvari povezavo, kar je v XP mačji kašelj, in mora delati. Potem pingaj računalnike (run, cmd, ping 192.168.0.x), in če je reply time pod 10 ms, potem je ok).
To je bolj ali manj vse.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

bastadu ::

Če si ne šerate tudi net povezave, potem ti gatewaya ni treba štimat...

MaticICE ::

pingaj- kako to nardim to mi je reku da bom mel probleme da nej to nardi kksn z iskusnjami pa thx tomi za razlago mislm da bo zelo vplivala na moj lan pa tut vsm ost za pomoc res ste ql za resvt porobleme:D

perci ::

sej ti je tomi napisu kako pingaš: odpreš command prompt in napišeš: ping (ip računalnika, ki ga pingaš) in to je to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Tomi ::

bastadu: ja, moja napaka. Mislil sem seveda DNS in ne gateway.
MaticICE: kar se tiče pinganja lokalne mreže, mora biti človek zraven, ker drugače ne gre. Tako da bi recimo ti naredil to nekdo od zunaj, je bolj težko, šlo bi sicer preko tracerouta, pa zunanjega serverja na stalnem IP-ju in tako naprej, samo tako lahko ni, in verjamem, da bi se že bolj zmedel.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

bastadu ::

Ni blema. Samo še ena opomba: moj nick je bastadu in ne bastardu:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354470 (3949) amigo_no1
»

Nekaj teorije o IP naslovu in Subnet Mask

Oddelek: Operacijski sistemi
215997 (5403) jype
»

Problem z dostop do neta z linux boxa preko winXP boxa - gateway

Oddelek: Pomoč in nasveti
91633 (1528) Skrat
»

IPji in maska

Oddelek: Omrežja in internet
81341 (1158) PaJo
»

tcp/ip problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
212309 (1998) tac

Več podobnih tem