» »

Slo-Tech uporabniki in menjava komponent

Slo-Tech uporabniki in menjava komponent

«
1
2

T-Majo ::

Pozdravljeni,

slo-tech že berem nekaj let vendar sem se vprašal nekaj stvari, ki so mi nekako nerazumljive =)

Te stvari so kupovanje komponent nekaterih članov foruma. Zanima me (da ne bo kdo razumel, da hočem koga žalit ali da sem nakomu nevoščljiv), zakaj nekateri uporabniki kar naprej kopujejo nove komponente.

Primer: x uporabnik ima grafično kartico 8800GT in jo upgrade-a na HD4870 in nato jo upgrade-a na 5850 itd. itd.

Ali gre tu za e-penis ali za kaj drugega? Ali gre za razmetavanje denarja? A gre za samo prepričanje v smislu, češ, da jaz to enostavno morem imeti? Ali še hujše, gre za laž, kdo kaj ima, če prav ni tukaj indetitete uporabnika?

Zanimajo me vaša mnenja? Ali si danes res in, če menjuješ komponente mesečno? Spoh za igranje iger, katerih je za PC vedno manj, da ne govorim o kvalitetinih.

Drugo je, če nekdo za službene namene kopuje drage komponente, vendar po izkušnjah vem, da tisti kupojejo PC-je za 1500-2000€ in imajo cca. 3-4 leta mir, če ne več.

Kar počnem sam je, da kupim na ST forumu pod oglasi vsako leto grafično kartico predzadnje generacije po smešni ceni (ker ni zadnja in ker po moje ni IN) in se več kot zadovoljen. Kupim jo zgolj za to, ker je zelo poceni in ko res ne more več premagovati kakšne igre (ki jo igram 2-3x mesečno), potem spet menjam.

IvoJan ::

gre za to da ko pride ven neki novega to enostavno mormo met :P
dostkrat se pa tut zgodi da ma kaksn 12 let froc v podpisu masino za 2k EUR :D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

kmetek ::

razvajenost
e-penis

pač ne zapravlja za pijačo vsak petek/sobota....takrat zapraviš na easy 50-100EUR....2 vikenda ne greš ven, pa imaš novo grafo :)

T-Majo ::

Drži.

Samo igra bo tudi delala ok z 3 mesece staro grafično, kar je pa pomembnejše, če boš šel ven boš imel življelje, tisto pravo, verjetno tudi prijatelje ta prave, ne tiste preko x-fire =)

TOP ::

T-majo ti maš očitno probleme, ki se ji reče fovšija. Ti veš da 100 ljudi, 100 čudi in vsak ma svoje navade in veselje. Če maš denar potem lahko menjuješ komponente po mili volji in nekateri si lahko privoščijo, ker majo denar. Nekateri sami služijo, nekateri majo očete, ki imajo firme in tam ni problem denar. Recimo nekateri omenjajo gostilne in pijačo, recimo greš za vikend ven, zapravu boš recimo 30e in kaj maš od tega. Da si nabit kot raketa in bolan še 2 dni potem. Nekateri tega ne marajo in rajši si kaj kupijo, katero tud uporabljajo, ti pa s flašo v rokah si zadovoljen, dokler jo ne spiješ. Potem nekateri so sramežljivi in ne marajo ven, ter prej najdejo stik preko neta. T -majo ti se rajši ukvarjaj z drugimi rečmi ne s temi, ker je brez veze. In kaj misliš, da boš ti s tvojim posti, koga spremenu.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

IvoJan ::

dej top ne najedi clovek je samo uprasal v cem je fora da nekateri tako pogosto menjajo komponente.. nevem zakaj prec pomisls na fovšijo... mogoce si jim pa kar sam malo fouš??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

gruntfürmich ::

jst osebno sem menjal komp po 3 letih zato, ker sem si želel novega - pravzaprav je ta še čisto dober, mama je rabila spodobno mašino (bo to zdajšnjo dobila) - verjetno je bil to faktor, ki je še dodatno prevagal situacijo, grafo sem pa prej menjal zato, ker se je prejšnja pokvarila, vendar vedno z drugo najjačo varianto; nekako 'optimalen' nakup.

je pa res, da če ne greš v gostilno par tednov, lahko čuda prihraniš. ampak folk se tega sploh ne zaveda...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dela ::

Jaz sem verjetno čisto nasprotje, menjam sistem (os. ploščo) na 5-6 let, če se ponudi kakšna dobra priložnost, pa nadgradim kakšno malenkost (ponavadi sicer ne, ker ko naredim 5-letni preskok, sem zadovoljen tudi z najbolj šibkimi novimi komponentami. Npr. leta 2007 sem nabavil AM2 sistem za manj kot 200 evrov, do danes sem zanj dokupil rabljeno 7600GS za 30 evrov, rabljen Athlon X2 5000+ Black Edition za 40 evrov in še eno 512 MB palčko RAMA za 13 evrov. Kot ekstrem: na tem sistemu uporabljam 10 let staro ohišje in napajalnik (Chieftec 360W).

Tako da imaš na s-t ogromno različno čudnih tipov. [:))]

mtosev ::

ne spadas tukaj.pc je prevelika kanta
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Izi ::

Večini so svari kar jasne. Najbolj neumno razmetavanje denarja so cigarete in alkohol. Če samo to dvoje črtaš ti ostane 2000 EUR na leto za svoj hobi. Nekaterim so računalniki tudi hobi. Za 2000 EUR pa lahko najmanj trikrat na leto nakupiš vse najnovejše komponente.
Poleg tega imajo ljudje po več računalnikov doma, nekateri tudi po 3 in ko tistega najboljšega nadgradiš potem njegove komponente uporabiš za drugega, iz drugega pa nadgradiš še tretjega.
Tisti bolj leni, ki jim ni dosti za računalnike pa brez problema z enim računalnikom vztrajajo 3 leta in potem vse skupaj vržejo v smeti in kupijo nov računalnik. Vsakemu svoje.

Glede prijateljev pa ni treba toliko skrbeti. Če se enkrat na mesec srečaš z njimi na domači žurki, biljardu ali bowlingu je več kot dovolj, punce pa tudi ni treba menjati vsakih nekaj mesecev. Če imaš eno dalj časa bo še bolj vesela, če ne boš stalno visel po gostilnah in ji vsakodnevno napolnil pralni stroj s po cigaretah smrdečimi oblekami.

IvoJan ::

samo fora je v tem da vecina punc ne dojame nase obsedenosti z nabavljanjem najnovejsih komponent vsakih nekaj mesecev xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Izi ::

IvoJan je izjavil:

samo fora je v tem da vecina punc ne dojame nase obsedenosti z nabavljanjem najnovejsih komponent vsakih nekaj mesecev xD

Tudi mi ne dojamemo obsedenosti punc z nabavljanjem nove garderobe vsakih nekaj mesecev >:D

IvoJan ::

true true xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

shark_nm ::

ubistvu se pa lih zato kupujejo nove komponente, ker ni denarja... Prodaš grafično, dokler ima še vsaj nekoliko cene in kupiš novo itd itd....Nekateri delajo to z avti... Kolega kup avto se tri mesece vozi in ga proda ter zasluži 300 eur vsaj povrhu... Seveda ima voljo za to in avto.net ima nastavlejno za domačo stran8-O

M-XXXX ::

Samo igra bo tudi delala ok z 3 mesece staro grafično, kar je pa pomembnejše, če boš šel ven boš imel življelje, tisto pravo, verjetno tudi prijatelje ta prave, ne tiste preko x-fire =)

Kdo hudiča pa pravi, da omenjene stvari ne gredo vštric:D?

dela ::

mtosev je izjavil:

ne spadas tukaj.pc je prevelika kanta


i7 bo tudi kanta preden ga boš ti končno nabavil. >:D

IvoJan ::

dela je izjavil:

mtosev je izjavil:

ne spadas tukaj.pc je prevelika kanta


i7 bo tudi kanta preden ga boš ti končno nabavil. >:D




AHAHAHHA PWNT xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

T-Majo ::

Za 2000EUR grem na Hawaje s punco, očitno ste me pa narobe razumeli. Nikogar ne obtožujem ničesar, niti ne kadim, pijem občasno.

In celo sam počnem podobne stvari, kot sem spraševal, ampak v takšnih merilih spet ne. Tudi sam imam soliden PC in telefon in super prenosnika in naspoh sem se zečel pač spraševati, zakaj sem sam tudi takšen potrošnik.

Nihče na tem forumu mi pa ne bo rekel, da so internetni stiki na enakem socialnem nivoju, kot resnični stiki na kavi, čaju ali pivu, v najslabšem primeru po telefonu.

In če enkrat na mesec srečaš prijatelje, se moreš tudi vprašat, če so to prijatelji ali znanci =)

Moje mnenje samo, da me ne bo kdo spet napadel po brezveznem.

TOP, tebi pa povem, da nikomor nisem nevoščiljiv, če sem te pa razjezil mogoče z resnico, ker sem na glas vprašal nekako v smislu, kaj imaš od tega da imaš vsaka 2 meseca nov grafično, potem pa oprosti.

kmetek ::

Kako praviš, vsakemu svoje pač.

T-Majo ::

Načelo je meni všeč, da se spoh kupujejo nove komponente, ker potem se prodaja dosti rabljenih npr. kaj sem sam naredil:

imel sem Radeona X1300pro 256DDR2 pasivno hlajenega in sem ga menjal 1:1 za HD2600XT 256 DDR3, ker je nekdo hotel pasivno hlajeno kartico. Nato sem kupil 10 mesecev staro GeForce 8800GTS 320mb za 60EUR (pazi, cena nove je bila 275EUR). Po pol leta sem jo prodal za 60EUR z nekim noname 500W napajalnikom in kupil za 90EUR HD4870. Ker mi je kartica bila preveč (igram igre cca 2ure na teden max.) sem jo menjal za HD4850 in x oseba mi je še za HD4870 doplačala 40EUR.

Ja, res nima DX11, samo dela zaenkrat vse (niti nisem zahteven-1680x1050), samo tudi iger DX11 ni. Da bi pa za 2 uri na teden zapravil 250EUR za grafično (posledično še CPU), ne hvala.

Vse kakor pa ima vsak svoje mnenje, in se POPOLNOMA strinjam s tistimi, ki ste rekli, eni za pjačo, drugi za PC komponente, tretji pa za kurbarijo a ne =D

IvoJan ::

KURBE SO ZAKON :P
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

__Devil__ ::

Hja.. Do neke mere. ;)

amigo_no1 ::

@T-Majo
Na STju so g33ki @ home, in njim je to hobi/da ne rečem obsedenost.

Za tak denar kot ga nekateri zmečejo v rač. hardver na mesec/leto grem raje na počitnice& potovanje po širnem svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

bluefish ::

Kot rečeno, nekaterim je veselje nenehno brkljati po računalniku, drugi pa kupujejo modelčke avtomobilov ali kaj drugega.
Od kje finance in podobno je pravzaprav vseeno.

Sam računalnik nadgrajujem po potrebi, glede na zahtevnost programja, med menjavo celotne konfiguracije pretečejo približno 4 leta, trenutna bo očitno delovala ene 5 let.
Trenutna kišta je doživela nadgradnjo RAM-a, procesorja in dodatno kapaciteto diskovja (prenosljivo tudi na morebiten nov računalnik), čakam še na poletje, ko bom glede na cene in nove modele nVidie/ATI-ja menjal še grafično (še tistih nekaj redkih strategij, ki izidejo na leto, se postavlja z vse večjimi apatiti po grafiki).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

šernk ::

jst gledam da bi procesor nadgradil, pa najbrž dokler ne popolnoma znorim ne bo nič...sedaj ga menjam že 3 leta in še kakšno leto bom zdržal preden ga bom dokončno menjal... če mi bo matična preživela zna pa trenutna škatla z manjšimi posodobitvami zdržati še vsaj 5let
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Relanium ::

dela je izjavil:

mtosev je izjavil:

ne spadas tukaj.pc je prevelika kanta


i7 bo tudi kanta preden ga boš ti končno nabavil. >:D

Hahaha, sj ga že menda kupuje pol leta

jest10 ::

Relanium je izjavil:

dela je izjavil:

mtosev je izjavil:

ne spadas tukaj.pc je prevelika kanta


i7 bo tudi kanta preden ga boš ti končno nabavil. >:D

Hahaha, sj ga že menda kupuje pol leta

Misliš reči leto

__Devil__ ::

Ko so prišli D0 procesorji se je začelo :D.
(Sry za OFF..)

Zheegec ::

Zakaj pa ne greš vprašat na kakšen avtomobilističen forum, zakaj zapravljajo denar za tuning%styling, oziroma konec koncev za drage avtomobile. Ali pa svojo drago vprašaj, zakaj ima 30 parov čevljev, če lahko pa samo ene naenkrat nosiš...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T-Majo ::

Zheegec je izjavil:

Zakaj pa ne greš vprašat na kakšen avtomobilističen forum, zakaj zapravljajo denar za tuning%styling, oziroma konec koncev za drage avtomobile. Ali pa svojo drago vprašaj, zakaj ima 30 parov čevljev, če lahko pa samo ene naenkrat nosiš...



Sem jo, pa sva se skregala =)

kmetek ::

no vidiš, psihoti so povsod :P

galu ::

IvoJan je izjavil:

nevem zakaj prec pomisls na fovšijo...


To pa zato, ker je fovšija šport v katerem smo Slovenci najboljši.:)
Ponavadi tisti, ki menjajo grafe npr. vsak mesec niso neki über gamerji (tu bi se mogoče M-XXXX lahko kaj oglasil...:)), ampak navijalci/enhusiasti.
Večinoma se menjajo samo grafe, kajti če že imaš spodoben mobo, je to edino kjer lahko fališ...
Spet pa, pazi to... Kupiš nek komp za rečmo 100€ in ga maš 2 leti, potem pa ga prodaš za 300e in greš kupovat drugega (se pravi si na 700e zgube in fiksnem perf.), če pa npr. nadrajuješ pa lahko teh 700e zaprašviš SAMO za grafike, stare prodaš (predvidevam da za 1000e kupiš že dober proc) in imaš top računalnik 2 leti, končna finančna izguba pa je ista.
Tako to gre.

IvoJan ::

pr men je tko da sm kupu en komp za 400EUR 3-4 leta nazaj. pol sm kupu od frenda rableno mobo za 50EUR in staro prodau za 20EUR. potem sem zamenju se proc. prej sm meu pentium dual core e2160 in sm ga zamenjau za q8200. quada sm kupu rablenga od sosolca za 40EUR starga prodau za 15 :P
v kisti sm meu ze 2gb patriot rama. je trajal neki cajta samo sem pol najdu se eden identicen 2gb patriot stick za 25EUR. cez cajt sm kupu se hladilnik za proc zalman 9700NT(60EUR) ker mi stock ni zadostoval. ker hladilnik no sou v staro kisto in ker sem meu kasneje namen se menjat graficno in v staro kisto zaradi HDD baya ni sla graficna vecja od 8500GT sem nabavil se novo kisto za 140EUR. oktobra 2009 sm kupu se napajalnik chieftec za 80EUR ter sm starga prodau za 25EUR pa grafo za 130EUR(HD4850). grafo sm cez 2 mesca prodau za 100EUR in sm si nabavu HD5770 za 170EUR. zdj sm si se maticno nabavu novo za 80EUR staro sem prodau za 30EUR.

400EUR+50EUR-20EUR+40EUR-15EUR+25EUR+60EUR+140+80EUR-25EUR+130EUR-100EUR+170EUR+80EUR-30EUR= 985EUR

v 4ih letih sem tko za komp zapravil 985EUR. matr sploh se nism zavedou da je tok nanesl xD ceprou v 4ih letih niti ni tok velik za kokr tok spodobno masino.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

Dr_M ::

Dejansko fovsijo zganjajo tisti, ki mesecno menjujejo komponente, ker ima sosed/prijatelj/soforumas boljse. To je fovsija, katera se ne izraza z besedami, ampak z dejanji.
Ce pa nekdo nekaj pokomentira in potem pozabi na to, ni fovsija.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RazzorX ::

Dr_M je izjavil:

Dejansko fovsijo zganjajo tisti, ki mesecno menjujejo komponente, ker ima sosed/prijatelj/soforumas boljse. To je fovsija, katera se ne izraza z besedami, ampak z dejanji.
Ce pa nekdo nekaj pokomentira in potem pozabi na to, ni fovsija.


Točno tako!
Večinoma se sploh ne rabi nekih ne vem kakšnih komponent za vsakdanjo rabo. Ampak ker pride ven nova komponenta, gre folk na slo-tech, vidi da jih nekaj ima in že hočejo to imeti sami, čeprav jim ne bo koristila skoraj nič. A ne bi res tisti, ki kupujete komponente mesečno (čeprav so že prejšnje ene novejših) zapravili denarja za kaj bolj pametnega (šport, druženje...)?

šernk ::

IvoJan je izjavil:

pr men je tko da sm kupu en komp za 400EUR 3-4 leta nazaj. pol sm kupu od frenda rableno mobo za 50EUR in staro prodau za 20EUR. potem sem zamenju se proc. prej sm meu pentium dual core e2160 in sm ga zamenjau za q8200. quada sm kupu rablenga od sosolca za 40EUR starga prodau za 15 :P
v kisti sm meu ze 2gb patriot rama. je trajal neki cajta samo sem pol najdu se eden identicen 2gb patriot stick za 25EUR. cez cajt sm kupu se hladilnik za proc zalman 9700NT(60EUR) ker mi stock ni zadostoval. ker hladilnik no sou v staro kisto in ker sem meu kasneje namen se menjat graficno in v staro kisto zaradi HDD baya ni sla graficna vecja od 8500GT sem nabavil se novo kisto za 140EUR. oktobra 2009 sm kupu se napajalnik chieftec za 80EUR ter sm starga prodau za 25EUR pa grafo za 130EUR(HD4850). grafo sm cez 2 mesca prodau za 100EUR in sm si nabavu HD5770 za 170EUR. zdj sm si se maticno nabavu novo za 80EUR staro sem prodau za 30EUR.

400EUR+50EUR-20EUR+40EUR-15EUR+25EUR+60EUR+140+80EUR-25EUR+130EUR-100EUR+170EUR+80EUR-30EUR= 985EUR

v 4ih letih sem tko za komp zapravil 985EUR. matr sploh se nism zavedou da je tok nanesl xD ceprou v 4ih letih niti ni tok velik za kokr tok spodobno masino.



lep primer kako nevede zapraviš ogromno denarja. enako je bilo z žuri...20€ danes...20€ jutri ko si seštel čez 14 dni sem se pa zamislil in ugotovil da tako ne bo šlo naprej...od takrat gre 5€ (+ob posebnih priložnostih kaj zravn no). seveda vsakemu svoje, eni raje zapravimo denar tu, drugi tam
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mtosev ::

:D evo moje:

prenosnik st. 1: 830Eur ('06)
prenosnik st. 2: 830Eur ('07)
prenosnik st. 3: 1048Eur ('08)
----
desktop kista: cca. 1400Eur ('04)
desktop kista: cca. 1300-450 ('06)
+ se software: win xp pro 131Eur, Vista Ultimate cca. 380USD
--

mogoce se kaksna manjsa stvar kot so ruter in podobno
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

mtosev je izjavil:

:D evo moje:

prenosnik st. 1: 830Eur ('06)
prenosnik st. 2: 830Eur ('07)
prenosnik st. 3: 1048Eur ('08)
----
desktop kista: cca. 1400Eur ('04)
desktop kista: cca. 1300-450 ('06)
+ se software: win xp pro 131Eur, Vista Ultimate cca. 380USD
--

mogoce se kaksna manjsa stvar kot so ruter in podobno


Kaj ti bo to, če pa nimaš i7, W7 in novega LCDja:P

IvoJan ::

owned again xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

mtosev ::

hvala za vaso skrb ampak tudi i7 bo priso.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

__Devil__ ::

cez 5 let ti ga prodam! :D

m0LN4r ::

Jaz pa čakam, da bo na Slo-techu oglas:
P: Kišto vrednosti 400EUR

Sam da bo P tokrat pomenil podarim. Aja mtosev, če boš kdaj podarjal, mi napiš ZS preden napišeš oglas, da nebo gužve.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kmetek ::

isto je pri avtu no....nehajte se obremenjevat....hehe

Meizu ::

Apliciram na prvi post v tej temi.

Ne ni nujno, da gre za epenis. Nekdo bo kupu najnovejše komponente znova in znova, ker mu pač koristijo pri njegovem delu in mu prinašajo večji profit.

Spet nekateri si kupujejo najnovejše ker jim je pač to hobi. Recimo (primer), tebi je gušt recimo rihtat avtomobile. In ko bo prišel ven športni filter, ki bo imel pač zelo dobre specifikacije ga boš recimo menjal, čeprav je tvoj obstoječi filter še vedno ok. Samo banalen primer dajem. V to kategorijo bi sam prištel recimo tudi navijalce.

Ja, obstaja pa tudi skupina ljudi, ki kupujejo nove komponente le zato, da se lahko javno posmehujejo ljudem, ki tožijo, da jim neka igra trokira, ker imajo pač malce starejše računalo, potem pa prihajajo na forum svojo pamet stresat. Sem spadajo tudi tisti, ki menijo, da vsaka pika v 3dmark benchih šteje in si redno kupujejo močnejše CPUje in GPUje, samo zato, da izboljšajo svoj rezultat za 2000 pik. Brezveze če mene vprašaš.

Dr_M ::

Nekdo bo kupu najnovejše komponente znova in znova, ker mu pač koristijo pri njegovem delu in mu prinašajo večji profit.


To je tako, kot da bi kupil vsak mesec nov avto, zato da bos hitreje prisel v sluzbo in zato vec delal >:D

Tisti, ki imajo dejansko korist od hitrejsega racunalnika, kupijo brand name sestavljen racunalnik.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Meizu ::

Dr_M je izjavil:

Nekdo bo kupu najnovejše komponente znova in znova, ker mu pač koristijo pri njegovem delu in mu prinašajo večji profit.


To je tako, kot da bi kupil vsak mesec nov avto, zato da bos hitreje prisel v sluzbo in zato vec delal >:D

Tisti, ki imajo dejansko korist od hitrejsega racunalnika, kupijo brand name sestavljen racunalnik.


Ah, dal si zelo slabo in totalno nerelevantno primerjavo.

Če se jst npr recimo ukvarjam z rendiranjem mi bo recimo 8 nitni proc prišel veliko bolj prav kot 4 nitni, saj bom določene projekte hitreje končal in bom lahko naredil več v istem času.

Nadure pa niso plačane v vseh podjetjih, tako da tvoja teorija ne zdrži ;)

Dr_M je izjavil:

Tisti, ki imajo dejansko korist od hitrejsega racunalnika, kupijo brand name sestavljen racunalnik.


To pa sploh ni nujno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Dr_M ::

Ah, dal si zelo slabo in totalno nerelevantno primerjavo.


Seveda je slaba primerjava, ampak povsem primerljiva s tvojim razmisljanjem :)
(Lahko bi zaznal tudi kancek sarkazma)


To pa sploh ni nujno.


Seveda tega ne pocnejo tisti samooklicani profesionalci oz strokovnjaki.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Nande ::

Oglejte si moj podpis, pa boste videli kaj si mislim o non-stop-top-shop...

Lp!

Mavrik ::

Zdravo. Mi smo že v 21. stoletju.
The truth is rarely pure and never simple.

IvoJan ::

a ti se zmeri furas windows 95???
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
527116 (5353) burek1
»

Nakup nove grafične (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16031371 (27939) JC Denton
»

Katero grafično kartico naj kupim??? (Okol 250 evrov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17528782 (26578) Steinkauz
»

Nova "mašinca" :P (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10212991 (10844) IvoJan
»

Nov računalnik (500€-600€) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12713236 (10979) levan

Več podobnih tem