» »

Nvidia GTX295 in PSU Corsair 520W

Nvidia GTX295 in PSU Corsair 520W

SamoID ::

Pozdrav!

Glede na to da v specifikacijah za GTX295 omenjajo potrebo po min 680W PSU, me zanima če bo stvar normalno delovala z zgoraj omenjenim PSUjem (Corsair HX 520W). Sicer imam to dvoje že nekaj časa priklopljeno in deluje, ampak ali deluje optimalno? Kakšen bi bil znak da celoten sistem ni pod dovolj visokim napajanjem, je to enostavno auto restart pod obremenitvijo, ali bi se poznalo tudi na overall performancu?

Hvala za informacije, lp Samo
  • spremenil: SamoID ()

glistovje ::

napiši vse komponente ki jih imaš v kišti da vidimo kolikšna je poraba W ob polni obremenitvi.

sheldon ::

Power Supply Calculator;)
Click

SamoID ::

Motherboard: ASUS P5KC
CPU: Intel Q9650
RAM: Muschkin 4x1gb (1066MHz, ampak zarad meni neznanega razloga dela na 800MHz, sem probal že vse možno, plata naj bi podpirala 1066)
GPU: EVGA GTX-295
HDD: Seagate 500GB 32MG SATA2
DVD: NEC AD-7191S
+2x 120mm fan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SamoID ()

glistovje ::

Nism siguren, ampak mislim da ti nebi smelo delat težav. In ta Corsair HX 520W je kar kvaliteten napajalec.

Kar se tiče RAM-a, poglej nastavitve v BIOS-u, če se le da naštelat frekvenco rama na višjo frekvenco, če še nisi probal tega.

SamoID ::

Sej pravm, dela ok, zanima me kje bi se odražal power shortage, so to stritko power glitchi in restart PCja, ali lahko vse skupaj dela pod optimalnim delovanjem.

Glede RAMa, sem spreminjal timinge, voltazo, vse mozno, ampak ga kar ne zazna na 1066MHz, strange :)

galu ::

gtx295 + i7 je meni gnalo na enermax 525w bp, tako da na tem malo manj kvalitetnejšem psu-ju nebi smelo biti problemov.
Tako to gre.

IvoJan ::

ram ti goni pri 800mhz zato ker je frekvenca rama dolocena glede na FSBx multiplier rama.. po tem sklepam da imas fsb na 400(1600) multiplier rama pa na 2. ce bi multiplier dvignil na 2.5 bi potem deloval na 1000. ce bi zelel pravih 1066 bi moral dvigniti fsb na 533 in multiplier na 2 ali pa fsb na 426 in multiplier na 2,5.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Steinkauz ::

Eh tiste omenjene porabe so za razne LC power...

axee ::

Seveda da je dovolj. LC pa bi moral biti tam cca 800W :D

Mitja358 ::

Misliš 1200W :D

moowy123 ::

Meni se pa ne zdijo tako slabi LC power izdelki. Vsaj tisti ne od 650w naprej. Imajo modularen priklop in certifikat o 80% izkoristku. Kaj ima corsair 520w boljše oz več od tega ?

bluefish ::

LC ima dve seriji napajalnikov. Ena je tako tako (kljub vsemu mi že 4 leta brez težav poganja navit sistem), druga pa se lahko mirne volje postavi ob bok preostanku konkurence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

__Devil__ ::

Se strinjam. Še tisti "slabi" LC-ji so precej vzdržni IMO. Če primerjaš z Corsair v ceni sploh ni take razlike.

galu ::

Poznam ene par tipok ki je melo LC 850w in je izidhnil po par mesecih uporabe HD4890... Mislim da je pri LC-ju tako, da ali imaš 'golden' sample, ali pa shit sample (se pravi, nimajo fiksne kvalitete vsi).
Tako to gre.

s1m0n ::

Jaz pa z mojim LCjem 850w nimam nobenih problemov že 3 leta!
Poganja pa Q6600, 8800gtx, 2xPCI, 4xSATA, 5xvent, pa še kaj. Pa laufa kot švicarska urca, ne piska nič!

moowy123 ::

Jaz sem tudi zelo zadovoljen s svojim 650w LCjem. Tih je tako da ga ne slišim ( 14cm ) in deluje tko kot mora :).

SamoID ::

Samo še tole me zanima, še od prej :)

Če obremenim sistem, se bo primankljaj štroma pokazal na avtomatskemu restartu PCja, ali bo celoten sistem deloval recimo na 70% (pri zadostni količini W bi bilo to 100%)?

zee ::

Restart sistema.

Masino iz mojega podpisa pognanja LC Arhangel 850 W. Starost sistema: ~2 leti (vedno prizgan).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

st0jko ::

LC napajalniki so čist kul. Sploh green power in metatron seriji sta na visokem nivoju.. Silent in Super silent je pač bolj low end, a vseeno povsem OK za low power poceni sisteme.

Meni je super silent 550W LC za 30EUR 2 leti gnal navit Q6600 in 8800GT brez problema. Menjal sem ga samo zaradi nakupa še ene 8800GT, in ga imam sedaj pospravljenega za hude čase.

Sicer pa SamoID.. Če dela, dela. Če bi bilo premalo, nebi delalo oz. bi se ti kišta ugašala. Nabavi merilec porabe za 10EUR in izmeri koliko ti računalnik "žre" v obremenitvi. Obremenjenost napajalnika lahko približno oceniš tudi na temperaturi. Če zadaj piha fejst toplo je pač bolj obremenjen, in bo verjetno malo prej crknil. Pri tvoji konfiguraciji je verjetno poraba v loadu nekje 400-450W, tako da ni panike.
keks?

ncc2000 ::

SamoID je izjavil:

Samo še tole me zanima, še od prej :)

Če obremenim sistem, se bo primankljaj štroma pokazal na avtomatskemu restartu PCja, ali bo celoten sistem deloval recimo na 70% (pri zadostni količini W bi bilo to 100%)?



Lahko tudi useka in se pokadi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik za grafično kartico visokega kakovostnega razred za cca. 50€

Oddelek: Kaj kupiti
479704 (8710) Brias

Računalnik do 2000€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10620887 (19541) M-XXXX
»

Soliden napajalnik iz AGT...

Oddelek: Kaj kupiti
453039 (1954) paramedic86
»

Dovolj močn napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
262291 (1788) sakkra
»

Nadgradnja računalnika - katere komponente?

Oddelek: Kaj kupiti
201727 (1221) RiNC

Več podobnih tem