» »

Skurjena zvočna na matični

Skurjena zvočna na matični

jeanmike ::

V našem stanovanju imamo velik problem s statično elektriko ki trese kadarkoli se primemo česarkoli kar ima ozemljitev. Enkrat sem se ozemlil že na mojo miško, kateri je skurlo senzor za skroler, tako da je ta sedaj neuporaben. Danes pa sem poslušal muziko s slušalkami in ko sem hotel sneti slušalke in ko sem se približal z roko desnemu uhlju je preskočila iskra in zvočniki od tistega trenutka naprej samo šumijo. Takoj sem tudi dobil obvestilo hardware not detected. Vse vhode sem stestiral in iz nobenega ni nič zvoka, pa tudi mikrofon ne dela več.

Zdej pa me zanima kaj bi lahko bilo skurjeno, ker če je kej malega za zamenjat se mi še splača, drugače pa ne. Matična je pa Asus p5k.

BALAST ::

Statika je hudič, to vem iz lastnih izkušenj. ;(

Zdaj če je res "hardware not detected", potem nimaš druge izbire, kot da kupiš drugo zvočno kartico, za pci slot.
Lahko sicer tudi reklamiraš, ampak verjetno bodo ugotovili da je bila povzročena malomarnost s strani uporabnika.

Če imaš res vsakodnevno probleme s statično elektriko, priporočam da si kupiš obesek za antistatično razelektrenje.

Še vprašanje, kaj pri vas povzroča tako močno statiko? Laminat, zavese, volnena oblačila?

jeanmike ::

Laminat imamo po celem stanovanju. Še posebej ko je mraz in je suho ozračje trese kot zmešano.

Kje pa kupit tak obesek za razelektritev?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polaganje laminata direktno na tapison

Oddelek: Loža
336674 (5667) kixs
»

Wireless problem!

Oddelek: Omrežja in internet
132244 (2132) vbohinc
»

Odprl bom elektrarno ali trese me statična elektrika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
103024 (2864) zlabo
»

Statična elektrika vsakič ko grem iz avta

Oddelek: Loža
399611 (8729) Pyr0Beast
»

Težave z novim MMC 7.1

Oddelek: Zvok in slika
5921 (804) Izi

Več podobnih tem