» »

Android - katere aplikacije

Android - katere aplikacije

««
2 / 50
»»

LapD ::

men jo je najdu in inštaliral ...

če maš pa na kompu pa prek usbja skopiraj na telefon, pol pa rabiš recimo apps installer aplikacijo, s katero potem lahko tudi namestiš te .apk datoteke.
web&motion designer

kmetek ::

dajte sticky tole, se da?

BlueRunner ::

globoko grlo je izjavil:

ja kako?
a iz kompa inštaliram direkt na telefon?
preko usb kabla?

aja, market ne najde te aplikacije

Pri takšnih težavah z Marketom je dobro preveriti, če se pri iskanju pojavita aplikaciji topmarkettest.

Ena je varianta "No Limitations", ki se ti mora vedno pojaviti.
Druga je varianta "Copy Protected", ki se pojavi samo, če imaš ROM, ki je na Googlu označen kot OK.

Če pa pri iskanju ne dobiš nobene, pa težava ni v C.P. ampak v nečem tretjem.

globoko grlo ::

zdejle ne morem probat, ker mi net ne dela, čeprav utripa G, pa H in bi načeloma moral delat, mah, mi gre vedno bl na jetra tale android in smartphoni

globoko grlo ::

evo, sem probal na wifiju in imam no limitations
kakšen ROM moram imet in kje to najdem?

tnx

Pesimist ::

Ma ja. Meni tudi gre na kurac to. Hocem meti greyhound ftp pa tudi placam tisti funt. A kaj ko mi niti ne ponudi downloada, niti demo verzije nedobim na marketu. Mislim WTF pa proklete protekcije.

BlueRunner ::

kakšen ROM moram imet in kje to najdem?

Originalen od tvojega proizvajalca telefona, na telefonu, ki ni namenjen razvijalcem. Telefoni za razvijalce in telefoni, ki imajo kakšen custom ROM lahko na marketu poberejo samo aplikacije, ki niso označene kot copy protected.

Hocem meti greyhound ftp pa tudi placam tisti funt.

Market za Slovenijo (še?) ne podpira nakupa aplikacij. Te je trenutno možno kupovati le v omejenem številu držav. Če sodim po temu koliko časa je bilo potrebno, da se nam omogoči plačevanje za nekatere druge plačljive Googlove storitve, bi to znalo trajati še kakšni dve leti, če ne celo več.

Najboljša rešitev je, da se obrneš neposredno na razvijalca, če bo želel pomagati.

kmetek ::

to je pa res smešno ;)

globoko grlo ::

{BlueRunner
mislm, telefon je star 2 tedna in, sodeč po tvojem zapisu sklepam, da nima originalnega ROMa?

BlueRunner ::

globoko grlo je izjavil:

{BlueRunner
mislm, telefon je star 2 tedna in, sodeč po tvojem zapisu sklepam, da nima originalnega ROMa?

Jejheta, jejheta... daj malo beri kakšne odgovore dobivaš.

Če imaš Spico, ki je bila nadgrajena na uradnem servisu (RAM 2 d.o.o.) in, če imaš enako verzijo, kot je v zgoraj povezani objavi, potem imaš razvojno verzijo. Ta je res lahko uradna, je pa še vedno razvojna in kot takšna no-go za zaščitene aplikacije.

Ker si sam napisal, da imaš tudi aplikacijo SpareParts, je to še drug razlog, da sem 99,9% prepričan, da imaš razvojno verzijo, kar sem ti v tisti temi tudi že zapisal - SpareParts == skoraj zagotovo razvojna verzija.

Kaj sedaj s tem vedenjem narediti, pa ti ne vem predlagati. Sam imam eno razvojno in eno navadno. Ne vem pa, a naj navadno "spremenim" v razvojno ali obratno. Hmm.....

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

globoko grlo je izjavil:

ja kako?
a iz kompa inštaliram direkt na telefon?
preko usb kabla?

aja, market ne najde te aplikacije


Lahko naredis instal iz kompa, a za to tako ali tako prej potrebujes Install program. Se najlazje je nalagati direktno na telefon preko Wlana. Naj te Appbrain.com ne moti, saj je to le "podaljsek" Android marketa, ki prakticno ne sluzi nicemur kot zgolj lazjemu pregledu, shranjevanju predlog, itd... na racunalniku. Na koncu te aplikacije se vedno potegnes preko Marketa.

Ker nic ne kaze, da bo v kratkem mogoce nalaganje in nakup placljivih aplikacij, priporocam uporabo travnika. Mogoce se bodo potem odgovorni zganili in nas hitreje vkljucili zraven. Saj so nekatere aplikacije res vredne tisti dolar ali dva... Seveda obvezno AV skenirati vsak tak fajl predno se nalozi/zazene/instalira na telefon. coughmobile.blackdroid.netcough

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Kaj ima aplikacija spare parts z bilo cem? http://www.appbrain.com/app/com.android...
To sem jaz tudi na mojega installo, vendar sem hitro zbrisal potem. Vendar povezave ne razumem.

BlueRunner ::

SpareParts je sestavni del Androida (v smislu bundla kode, ki se jo potem obdela za na trg - Android SDK) in namenjena predvsem za razvijalcm. Proizvajalci jo tipično odstranijo na verzijah, ki so za široko potrošnjo, pustijo pa v verzijah za razvijalce.

"Tipično" pa rečem zato, ker ne morem tega niti pod razno trditi za vse verzije kode na vseh telefonih od vseh proizvajalcev...

globoko grlo ::

@bluerunner
pač nisem razvijalc in mi ni šlo skupi, zakaj bi mel razvojno verzijo, ampak sej vseen

A mogoče veš kako je z updejti androida? A gre to preko neta al na RAM2 d.o.o.?

Pa tale spica se mi vsak dan 1-2x obesi, pa včasih kr za cca 20-30s mrkne, pol pa spet dela?
A ima še kdo podobne težave?

tnx

BlueRunner ::

A mogoče veš kako je z updejti androida? A gre to preko neta al na RAM2 d.o.o.?

Teoretično preko neta. Vendar pa ima Samsung neko blesavo politiko, ki pripelje update najprej za Nigerijo, potem Slonokoščeno obalo, potem pa gre telefon ven iz mode.

Praktično je navarnejša in v večini primerov optimalna varianta RAM2, kjer ti ga lepo uredijo. Za razliko od flash-anja doma z Odinom pa sami nosijo stroške napake, če pa gre kaj narobe. Če pa imaš živce in žilico, pa malo pogooglaj za i5700 odin flash upgrade.

CoolBits ::

Market-enabler pa lahko tudi v kokoški kako aplikacijo kupiš...
S tem "fejkaš" operaterja... nastaviš na T-mobile (US) recimo...
Nastavit si moraš tudi google checkout pa je...

psytoma ::

za aplikacije plačevat moraš met kreditno ? paypal ?

CoolBits ::

Preveri na google checkout... mislim, da je potrebna kreditna ja.

globoko grlo ::

oj, a mogoče kdo ve a bo android 2.2 šel na špico?

tnx

Bananovec ::

Če se bo Samsung potrudil, morda naslednjo leto. Ampak res ne vidim smisla za to. 2.1 je dost "kul".

Bananovec ::

Pardon, se posujem s pepelom. Na voljo je že FroYo ROM v alpha stanju.
Link do foruma: TUKAJ!

c00L3r ::

Tema je Android aplikacije in ne Rom update za Samsung Spica.

bajsibajsi ::

Za krajsanje casa, npr. v sluzbi.. :) Nekaj solidnih, vecinoma placljivih, Android iger:
Caligo (RPG, nekako ne potegne)
Zenonia (nisem se igral, mi bo verjetno kmalu nadomestila Caligo)
Crusade of destiny (RPG, meni dolgocasna)
Hero of Sparta (RPG, zgleda boljsa kot CoD, nisem se igral, ni casa hehe)
Asphalt 5 (wrooom wrooom, dirkanje)
Armored strike (kao Worms stil, zdej celo online)
Sky force (letis L, R, Up, D strelas in pobiras, klasika)
Robo Defense (zakon! to igram trenutno najvec)
Jewels (ala 3 v vrsto tetris stil)
Meteor Blitz (nisem igral, pride na vrsto po Sky force^^)

Btw, yxplayer rula za DivX...seveda placljiv, free deluje samo 2 minuti. :) Ceprav nekaj sracka za Desire, baje ne podpira ta CPU dobro.

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

CoolBits je izjavil:

Market-enabler pa lahko tudi v kokoški kako aplikacijo kupiš...
S tem "fejkaš" operaterja... nastaviš na T-mobile (US) recimo...
Nastavit si moraš tudi google checkout pa je...


kaj to pomeni.
MarketEnabler is based on reverse engineering of Market delivered up to 1.5.x but does work with final 1.6 Market.


Android 1.5 in 1.6 samo?

Gandalfar ::

Pazite se teh unofficial modov oz. dobro preberite changelog. Znajo kaksni MMS-ji, GPS-ji in kamere ne delovat v njih. Odvisno od ROM-a :)

lurker ::

Android 1.5 in 1.6 samo?
Meni dela tudi na 2.1.

Pesimist ::

Vse komente sem prebral pa pravijo vsi ki jim dela da majo rootanega. Ti tudi?

lurker ::

Ja. Seveda rabiš root.

Pima ::

globoko grlo je izjavil:

holla,


pa kter progy za treke sprehodov, bicikliranja ipd nalovdat.

tnx

Endomondo!!!

globoko grlo ::

A mogoce obstaja kksn drug imenik za samsunga spica? Namrec orig mi gre zlo na jetra

teoo ::

top igra:
Games for Robots
druga:
Drop
defying gravity

bajsibajsi ::

globoko grlo je izjavil:

A mogoce obstaja kksn drug imenik za samsunga spica? Namrec orig mi gre zlo na jetra


Mogoce bi kateri od teh dveh olajsal tvoje tezave? Sam nisem niti nalozil, ker ne potrebujem, tako da ne vem kako/ce delujeta.

http://www.appbrain.com/app/com.starobj...

http://www.appbrain.com/app/esoft.conta...

bajsibajsi ::

Nekateri ste sprasevali (v tej temi ali v Desire), za aplikacijo ki bi spremljala porabo po posameznih aplikacijah; tudi skritih oz tistih, ki se poganjajo v ozadju...

SystemPanel App / Task Manager je res odlicen program z ogromno funkcij. Ce kdo zeli, imam zadnjo placljivo verzijo.

d0rK ::

Fantje, kako se kej razvija Market? Resno razmišljam, da bi vzel Galaxy S-a poleti. Je količina dobrih aplikacij primerljiva z App Storom? Berem, da jih je že 70.000 kar je recimo trejina App Stora.

Gandalfar ::

Odvisno kaj rabis ampak naceloma je se zmaraj zalost.

c00L3r ::

Aplikacij je iz dneva v dan vedno več. Saj je logično, ker če se proda več aparatov, je to večji segment uporabnikov, za katere razvijalci delajo aplikacije. Prav tako se pojavljajo tudi slovenske aplikacije npr. odpiralni časi, vreme...

Če pa si navajen na App store, pa znaš biti razočaran. Takšne količine app-ov res ni. Se pa najde to kar rabiš. Jaz imam zdaj ene par iger, ko se jih naveličam pogledam, kaj je novega zanimivega. "Uporabni programi" pa so odvisni od tega, kaj ti rabiš.

Najboljše, da konkretno preveriš kaj bi rad imel na telefonu in se na to odločiš. Če te skrbijo "igrice", ti lahko povem, da je teh polno (ampak vseeno manj kot na App Store).

bajsibajsi ::

Ah, kaksna zalost?!? Programov je ze (sedaj) ogromno in to v tako kratkem casu; v primerjavi z drugimi mobilnimi OS.

Ravno probavam PhoneMyPC in Remote Desktop Client (nato bom se Remote RDP Enterprise). Oba programa sta med (naj)drazjimi na marketu.

Poleg iger, ki sem jih ze omenil zgoraj, priporocam se Hawx (letenje) in pa Raging Thunder 2 (po mojem mnenju boljsa kot Asphalt 5).

Lonsarg ::

Kar se tiče 99.9% potreb po programih, jih imaš za iOS, Android, Symbian in Windows Mobile. To sploh ne more biti več agrument pri nakupu telefona. Kar iPhone izstopa je, da je dobro tudi igričarsko razvit in ima res cele kupe res ornh iger, da ga lahko uporablaš kot prenosno igralno konzolo, ne samo kot občasno igranje.

Kar ja Androidu dolgo mankalo, xvid player, zdaj je končno prišel nek rock player ven. Lakana verzija sicer, ampak dela kot urca.

c00L3r ::

Ne metat Ovi Store in Windows Mobile marketplace v isti kot kot Android market. Ta 2 sta pa res velika žalost. No Nokia ga nasploh malo s*rje zadnje čase, Microsoft pa tako nima niti konkurenčnih izdelkov do izida Windows Phone.

Lonsarg ::

Nisem govoril o marketu, pač pa o aplikacijah. Za Symbian dobiš kar se ti poželi, sam morš pač googlat, ker na OVIju ni še veliko. Windows Mobile pa isto, koliko je še 10 let starih aplikacij, ki imajo sicer beden UI ampak zaradi nazaj kompatibilnosti delajo na windows telefonih. Sem imel v zadnih 3 letih Symbian, windows mobile in sedaj android, pa sem vsakič za vsako stvar, ki sem se jo zmislil tudi dobil aplikacijo. Pri Android sicer dosti lažje, ker je organizirano, enako kot iphone.
No xvid pleyerja do nedavno nisem dobil pa voice recorderja(za klice snemat) še nimam, edino, ki še manjka, za 1.5,1.6 je, za 2.x pa ga kar ni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

d0rK ::

Mene zanimajo samo programi, igre sploh ne. Kako so pa izdelani programi, ki so na voljo. Očesu prijazno?


Res hočem šaltat na nov telefon, in Galaxy ponuja več kot iPhone4 za manj denarja. Samo programi...

lurker ::

Samo programi...
so podn.

Kako so pa izdelani programi, ki so na voljo. Očesu prijazno?
Če si slep, ne boš imel pripomb.

Lonsarg ::

Lurker, pa si videl kakšni programi so za Windows Mobile? Moraš videti, da bo vedel o čem govoriš, razen novejših zgleda tako, kot bi bil v windows XP, NA MOBITELU. Nokija je nekje vsred, Android pa iOS sta pa pač novi platformi, z lepšimi programčki ki ju omejuje bolj to, kakšen program naredi razvijalec, kot pa ali je narejen za Android, ali iOS.

d0rK ::

Lurkerjevega mnenja itak ne bom upošteval. Hardcore Epl fanboye prezrem.

Kakšno je torej stanje? Je vmesnik poenoten?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

lurker ::

Lurkerjevega mnenja itak ne bom upošteval. Hardcore Epl fanboye prezrem.
Dve leti sem na Androidu, iPhone-a nimam (ima sicer žena, jaz imam iPod Touch), to je hardcore, da še vztrajam na tem skropucalu.

Kakšno je torej stanje? Je vmesnik poenoten?
Ne. Vsak dela po svoje, ker je tisti Android standard tako mimo, da bog pomagaj.

Enkrat bom prilepil screenshot UI-ja od najboljšega VNC klienta na Androidu. Vnaprej vam povem, ne boste verjeli, da se ne zajebavam.

Lonsarg ::

Vsako aplikacijo vključno za iPhone lahko spišeš tako, da ima 100% svoj vmesnik, torej da je 0 poenotenja. ne vem kako je pri iPhonu, ampak pri Androidu se za settings developerji skoraj vedno odločijo, da uporabijo vgrajeni UI, torej settings od programov zgleda enako kot Androidov, vse ostalo pa ima vsak svoje spisano, torej ko si v aplikaciji vidiš samo notifications od Androida, pa setting. Drugače pa v bistvu sploh nisi v androidu, torej poenotenja ni sploh, kar se third party aplikacij tiče seveda.

Torej poenotenje third party aplikacij nima veze z platformo, ampak developerji, ki razvijajo za platformo.


Vgrajena aplikacije majo pa bel tekst na črnem poenotenje med sabo, razen gmail. 2.2 je pa poenotil vse na gmail stil, bolj svetel, kar je najbrž večim všeč(vendar je nakako phone/contacts aplikacijo spustil iz poenotenja lol)

d0rK ::

Gledam slike aplikacij na http://www.android.com/market/ in sploh ne izgledajo slabo.

Pesimist ::

Jaz nimam pripomb nad izgledom aplikacij, sem pa ze dostirkat slisal, da jih imajo drugi in jamrajo. Celo frend jamra. Nevem no, mene osebno ne moti. Tudi ce so settingsi na crni podlagi z belim textom brez grafike mi je vseeno. Jaz bi drugace reje mel Iphone kot android zaradi osnovne funkcionalnosti ter bugsov. Vendar Android 2.1 sploh ni tak slab. Kolko slisim od frienda ko je na 1.5. Tisto je sele podn od podna. Android bo vsekakor vedno moj second pick, takoj za Iphonom. Symbiana pa vsej zaenkrat nocem vec imeti. Imam tudi eno nokijo 5230 in Symbian je grozno za upravljat ze v samem menuju.

Gandalfar ::

Aplikacije se obnasajo popolnoma nekonsistentno. Vcasih menu tipka kaj naredi, drugic ne. Nazaj gumb te rad kar na home scren vrze, ampak ne povsod, nekje dejansko deluje kot back itd.

Pesimist ::

Ja to je res. Vsaka aplikacija pac lahko ima svojo funkcijo. Pri enih sem se navado da back back naredi Exit. Pri drugih moras exit iskat v settingah in pri tretjih sploh exita ni. Zdaj pa ce home tipka kvazi isto kot Exit pa tudi nevem. Samo sevedno ga preferiram nad bilokaj symbian.
««
2 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Male lahke super aplikacije za android (small, light, cool, necessary aps)

Oddelek: Mobilne tehnologije
257455 (399) marS
»

Obupno počasen Android

Oddelek: Mobilne tehnologije
408859 (7539) joze67
»

Migracija na nov Android telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4011514 (6783) BladE_
»

Spam kot notifications na androidu

Oddelek: Mobilne tehnologije
94419 (4081) CaqKa

Več podobnih tem